Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 – kombinacja mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kombinacja mężczyzn na ZIO 2002
1998 2006
Miejsce Salt Lake
Złoty medal Złoty medal Norwegia Kjetil André Aamodt
Srebrny medal Srebrny medal Stany Zjednoczone Bode Miller
Brązowy medal Brązowy medal Austria Benjamin Raich
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Slalom gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Kombinacja mężczyzn podczas Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 w Salt Lake City została rozegrana 13 lutego. Zawody odbyły się na trasach w Snowbasin. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Norweg Kjetil André Aamodt, srebro wywalczył Bode Miller z USA, a brąz zdobył Austriak Benjamin Raich.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Zjazd Slalom 1 Slalom 2 Czas Strata
Gold medal icon.svg Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 1:38,79 46,88 51,89 3:17,56 -
Silver medal icon.svg Bode Miller Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:41,23 46,88 49,73 3:17,84 +0,28
Bronze medal icon.svg Benjamin Raich Austria Austria 1:41,05 46,30 50,91 3:18,26 +0,70
4 Rainer Schönfelder Austria Austria 1:41,90 45,46 51,31 3:18,67 +1,11
5 Lasse Kjus Norwegia Norwegia 1:38,97 47,72 53,11 3:19,80 +2,24
6 Paul Accola Szwajcaria Szwajcaria 1:39,62 48,73 53,91 3:22,26 +4,70
7 Patrick Staudacher Włochy Włochy 1:39,23 49,51 53,73 3:22,47 +4,91
8 Jean-Philippe Roy Kanada Kanada 1:43,31 46,87 52,50 3:22,68 +5,12
9 Jernej Koblar Słowenia Słowenia 1:41,70 48,42 53,35 3:23,47 +5,91
10 Stanley Hayer Czechy Czechy 1:45,30 47,15 51,99 3:24,44 +6,88
11 Kilian Albrecht Austria Austria 1:43,32 46,13 55,50 3:24,95 +7,39
12 Borek Zakouril Czechy Czechy 1:41,64 49,52 54,04 3:25,20 +7,64
13 Alessandro Fattori Włochy Włochy 1:40,15 50,30 55,12 3:25,57 +8,01
14 Andriej Filiczkin Rosja Rosja 1:43,04 50,19 54,91 3:28,14 +10,58
15 Ross Green Wielka Brytania Wielka Brytania 1:43,30 49,97 55,84 3:29,11 +11,55
16 Stefan Georgiew Bułgaria Bułgaria 1:44,25 49,63 55,51 3:29,39 +11,83
17 Darin McBeath Kanada Kanada 1:41,07 51,78 56,72 3:29,57 +12,01
18 Pawieł Szestakow Rosja Rosja 1:41,45 52,24 56,19 3:30,18 +12,62
19 Jakub Fiala Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:41,85 51,24 57,34 3:30,42 +12,87
20 Jan Holicky Czechy Czechy 1:42,85 51,78 56,72 3:31,15 +13,59
21 Antoine Dénériaz Francja Francja 1:41,91 51,82 58,24 3:31,97 +14,41
22 Siergiej Komarow Rosja Rosja 1:43,47 51,66 56,90 3:32,03 +14,47
23 Nicolas Arsel Argentyna Argentyna 1:48,12 51,24 57,22 3:36,58 +19,02
24 Ivan Heimschild Słowacja Słowacja 1:44,89 52,72 59,17 3:36,78 +19,22
25 Mykoła Skriabin Ukraina Ukraina 1:44,80 55,03 1:01,23 3:41,06 +23,50
Ondřej Bank Czechy Czechy 1:42,71 48,25 DNF
AJ Bear Australia Australia 1:41,02 52,45 DSQ
Kurt Sulzenbacher Włochy Włochy 1:41,49 DNS
Maksim Kiedrin Rosja Rosja 1:42,81 DNS
Michael Walchhofer Austria Austria 1:39,94 DNF
Didier Défago Szwajcaria Szwajcaria 1:40,04 DNF
Bruno Kernen Szwajcaria Szwajcaria 1:40,07 DNF
Gregor Sparovec Słowenia Słowenia 1:40,42 DNF
Gaetan Llorach Francja Francja 1:40,56 DNF
Ed Podivinsky Kanada Kanada 1:40,59 DNF
Casey Puckett Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:41,80 DNF
Truls Ove Karlsen Norwegia Norwegia 1:41,85 DNF
Andrej Jerman Słowenia Słowenia 1:42,42 DNF
Alexander Heath Południowa Afryka RPA 1:47,27 DNF
Tahir Bisić Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina 1:48,68 DNF
Agustín García Argentyna Argentyna 1:49,77 DNF
Cristian Simari Birkner Argentyna Argentyna DSQ
Craig Branch Australia Australia DSQ
Mitja Dragšič Słowenia Słowenia DSQ
Michal Rajčan Słowacja Słowacja DSQ
Paul Schwarzacher-Joyce Irlandia Irlandia DSQ
Angeł Pumpałow Bułgaria Bułgaria DSQ

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]