Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 – slalom mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom mężczyzn na ZIO 2002
1998 2006
Miejsce Salt Lake
Złoty medal Złoty medal Francja Jean-Pierre Vidal
Srebrny medal Srebrny medal Francja Sébastien Amiez
Brązowy medal Brązowy medal Austria Benjamin Raich
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Slalom gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom mężczyzn podczas Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 w Salt Lake City został rozegrany 23 lutego. Zawody odbyły się na trasie w Park City. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Francuz Jean-Pierre Vidal, srebro wywalczył jego rodak, Sébastien Amiez, a brąz zdobył Austriak Benjamin Raich. Początkowo brązowy medal przypadł Alainowi Baxterowi z Wielkiej Brytanii (czas 1:42,32), jednak został on zdyskwalifikowany po tym, jak w jego krwi wykryto metamfetaminę.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Przejazd 1 Przejazd 2 Czas Strata
Gold medal icon.svg Jean-Pierre Vidal Francja Francja 48,01 53,05 1:41,06 -
Silver medal icon.svg Sébastien Amiez Francja Francja 50,16 51,66 1:41,82 +0,76
Bronze medal icon.svg Benjamin Raich Austria Austria 49,34 53,07 1:42,41 +1,35
4 Kilian Albrecht Austria Austria 50,26 52,19 1:42,45 +1,39
5 Urs Imboden Szwajcaria Szwajcaria 49,61 52,87 1:42,48 +1,42
6 Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 49,92 52,80 1:42,72 +1,66
7 Markus Larsson Szwecja Szwecja 50,29 52,57 1:42,86 +1,80
8 Jure Košir Słowenia Słowenia 49,80 53,54 1:43,34 +2,28
9 Ole Kristian Furuseth Norwegia Norwegia 51,03 53,36 1:44,39 +3,33
10 Andrzej Bachleda-Curuś Polska Polska 51,43 53,22 1:44,65 +3,59
11 Chip Knight Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 50,85 54,01 1:44,86 +3,80
12 Tom Stiansen Norwegia Norwegia 50,74 54,45 1:45,19 +4,13
13 Erik Schlopy Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 51,27 53,94 1:45,21 +4,15
14 Michael von Grünigen Szwajcaria Szwajcaria 51,38 53,97 1:45,35 +4,29
15 Stanley Hayer Czechy Czechy 51,97 54,15 1:46,12 +5,06
16 Thomas Grandi Kanada Kanada 51,15 55,08 1:46,23 +5,17
17 Cristian Simari Birkner Argentyna Argentyna 51,55 55,27 1:46,82 +5,76
18 Kiminobu Kimura Japonia Japonia 52,46 55,97 1:48,43 +7,37
19 Michal Rajčan Słowacja Słowacja 52,73 55,93 1:48,66 +7,60
20 Noel Baxter Wielka Brytania Wielka Brytania 53,66 55,98 1:49,64 +8,58
21 Kristinn Bjornsson Islandia Islandia 53,05 56,76 1:49,81 +8,75
22 Gareth Trayner Wielka Brytania Wielka Brytania 54,58 56,33 1:50,91 +9,85
23 Angeł Pumpałow Bułgaria Bułgaria 53,72 58,21 1:51,93 +10,87
24 Bode Miller Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 48,37 1:04,42 1:52,79 +11,73
25 Ivars Ciaguns Łotwa Łotwa 56,31 58,42 1:54,73 +13,67
26 Marko Ðorđević Federalna Republika Jugosławii Jugosławia 55,95 1:00,04 1:55,99 +14,93
27 Alexander Heath Południowa Afryka RPA 56,37 1:00,56 1:56,93 +15,87
28 Johann Haraldsson Islandia Islandia 56,98 1:00,19 1:57,17 +16,11
29 Tahir Bisić Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina 57,55 1:00,17 1:57,72 +16,66
30 Kang Min-hyeok Korea Południowa Korea Południowa 58,01 1:00,47 1:58,48 +17,42
31 Byun Jong-moon Korea Południowa Korea Południowa 58,38 1:03,20 2:01,58 +20,52
32 Atakan Alaftargil Turcja Turcja 1:03,10 1:07,26 2:10,36 +29,30
33 Péter Vincze Węgry Węgry 1:01,46 1:14,11 2:15,57 +34,51
Ivica Kostelić Chorwacja Chorwacja 49,60 DNF
Drago Grubelnik Słowenia Słowenia 50,51 DNF
Pierrick Bourgeat Francja Francja 50,54 DNF
Rene Mlekuž Słowenia Słowenia 50,57 DNF
Tom Rothrock Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 50,61 DNF
Mitja Kunc Słowenia Słowenia 51,08 DNF
Markus Ganahl Liechtenstein Liechtenstein 51,85 DNF
Niki Fürstauer Liban Liban 51,99 DNF
Ondřej Bank Czechy Czechy 52,37 DNF
Alex Antor Andora Andora 54,57 DNF
Mykoła Skriabin Ukraina Ukraina 56,76 DNF
Michael Dickson Australia Australia 56,88 DNF
Teodoros Christodulu Cypr Cypr 59,74 DNF
Komil Oeroenbajev Uzbekistan Uzbekistan 1:04,09 DNF
Alain Baxter Wielka Brytania Wielka Brytania 50,16 DSQ
Wasilis Dimitriadis Grecja Grecja 55,24 DSQ
Hur Seung-wook Korea Południowa Korea Południowa 56,70 DSQ
Danił Anisimow Kazachstan Kazachstan DNF
Giancarlo Bergamelli Włochy Włochy DNF
Björgvin Björgvinsson Islandia Islandia DNF
Markus Eberle Niemcy Niemcy DNF
Stefan Georgiew Bułgaria Bułgaria DNF
Arsen Harutjunjan Armenia Armenia DNF
Todd Haywood Nowa Zelandia Nowa Zelandia DNF
Ivan Heimschild Słowacja Słowacja DNF
Jan Holicky Czechy Czechy DNF
Elbrus İsakov Azerbejdżan Azerbejdżan DNF
Bagher Kalhor Iran Iran DNF
Truls Ove Karlsen Norwegia Norwegia DNF
Lee Ki-hyun Korea Południowa Korea Południowa DNF
Robert Macharaszwili Gruzja Gruzja DNF
Kristinn Magnusson Islandia Islandia DNF
Kalle Palander Finlandia Finlandia DNF
Dejan Panowski Macedonia Północna Macedonia DNF
Alan Perathoner Włochy Włochy DNF
Manfred Pranger Austria Austria DNF
Giorgio Rocca Włochy Włochy DNF
Jean-Philippe Roy Kanada Kanada DNF
Akira Sasaki Japonia Japonia DNF
Rainer Schönfelder Austria Austria DNF
Jesse Teat Nowa Zelandia Nowa Zelandia DNF
Laurence Thoms Fidżi Fidżi DNF
Edoardo Zardini Włochy Włochy DNF
Kentarō Minagawa Japonia Japonia DSQ
Bořek Zakouřil Czechy Czechy DNS

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]