Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – slalom mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom mężczyzn na ZIO 2006
2002 2010
Miejsce Turyn
Złoty medal Złoty medal Austria Benjamin Raich
Srebrny medal Srebrny medal Austria Reinfried Herbst
Brązowy medal Brązowy medal Austria Rainer Schönfelder
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Slalom gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom mężczyzn podczas Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 w Turynie został rozegrany 25 lutego. Zawody odbyły się na trasie Sestriere Colle w Sestriere. Na podium olimpijskim w tej konkurencji stanęło trzech reprezentantów Austrii: zwyciężył, srebro wywalczył Reinfried Herbst, a brąz zdobył Rainer Schönfelder. Był to trzeci raz w historii, kiedy podium olimpijskie zajęli zawodnicy z jednego kraju: w 1994 roku dokonali tego Norwegowie w kombinacji, a cztery lata później Niemki, także w kombinacji.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Przejazd 1 Przejazd 2 Czas Strata
Gold medal icon.svg Benjamin Raich Austria Austria 53,37 49,77 1:43,14 -
Silver medal icon.svg Reinfried Herbst Austria Austria 53,55 50,42 1:43,97 +0,83
Bronze medal icon.svg Rainer Schönfelder Austria Austria 54,03 50,12 1:44,15 +1,01
4 Kentaro Minagawa Japonia Japonia 53,44 50,74 1:44,18 +1,04
4 Andre Myhrer Szwecja Szwecja 53,95 50,23 1:44,18 +1,04
6 Ivica Kostelić Chorwacja Chorwacja 54,43 50,02 1:44,45 +1,31
7 Naoki Yuasa Japonia Japonia 54,76 49,81 1:44,57 +1,43
8 Johan Brolenius Szwecja Szwecja 54,37 50,44 1:44,81 +1,67
9 Thomas Grandi Kanada Kanada 53,64 51,20 1:44,84 +1,70
10 Martin Hansson Szwecja Szwecja 54,50 50,74 1:45,24 +2,10
11 Pierrick Bourgeat Francja Francja 54,45 51,03 1:45,48 +2,34
12 Jimmy Cochran Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 54,49 51,19 1:45,68 +2,54
13 Drago Grubelnik Słowenia Słowenia 54,87 50,82 1:45,69 +2,55
14 Marc Berthod Szwajcaria Szwajcaria 56,22 49,78 1:46,00 +2,86
15 Silvan Zurbriggen Szwajcaria Szwajcaria 55,17 50,93 1:46,10 +2,96
16 Alain Baxter Wielka Brytania Wielka Brytania 54,93 51,22 1:46,15 +3,01
17 Michael Janyk Kanada Kanada 55,32 50,87 1:46,19 +3,05
18 Chip Knight Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 54,71 51,55 1:46,26 +3,12
19 Bernard Vajdič Słowenia Słowenia 55,16 51,27 1:46,43 +3,29
20 Noel Baxter Wielka Brytania Wielka Brytania 56,07 51,15 1:47,22 +4,08
21 Martin Vráblík Czechy Czechy 56,01 51,39 1:47,40 +4,26
22 Björgvin Björgvinsson Islandia Islandia 57,07 54,16 1:51,23 +8,09
23 Wasilis Dimitriadis Grecja Grecja 57,38 54,00 1:51,38 +8,24
24 Jaroslav Babušiak Słowacja Słowacja 58,51 53,55 1:52,06 +8,92
25 Stefan Georgiew Bułgaria Bułgaria 58,30 54,25 1:52,55 +9,41
26 Ivan Heimschild Słowacja Słowacja 59,67 54,31 1:53,98 +10,84
27 Roger Vidosa Andora Andora 59,87 54,16 1:54,03 +10,89
28 Kristján Uni Óskarsson Islandia Islandia 58,92 55,78 1:54,70 +11,56
29 Anton Konowałow Rosja Rosja 59,53 55,18 1:54,71 +11,57
30 Marko Schafferer Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina 1:01,11 56,06 1:57,17 +14,03
31 Mickey Ross Nowa Zelandia Nowa Zelandia 1:03,30 54,50 1:57,80 +14,66
32 Iason Abramaszwili Gruzja Gruzja 1:01,84 56,83 1:58,67 +15,53
33 Natko Zrnčić-Dim Chorwacja Chorwacja 57,69 1:01,34 1:59,03 +15,89
34 Olivier Jenot Monako Monako 1:03,85 55,28 1:59,13 +15,99
35 Kristinn Ingi Valsson Islandia Islandia 1:03,27 56,53 1:59,80 +16,66
36 Mykoła Skriabin Ukraina Ukraina 1:01,98 57,98 1:59,96 +16,82
37 Mikail Renzhin Izrael Izrael 1:01,83 58,90 2:00,73 +17,59
38 Teodoros Christodulu Cypr Cypr 1:05,58 1:00,97 2:06,55 +23,41
39 Hannes Paul Schmid Włochy Włochy 55,26 1:13,37 2:08,63 +25,49
40 Hamit Şare Turcja Turcja 1:07,57 1:01,56 2:09,13 +25,99
41 Alidad Saveh Shemshaki Iran Iran 1:07,57 1:01,99 2:09,56 +26,42
42 Attila Marosi Węgry Węgry 1:07,67 1:02,61 2:10,28 +27,14
43 George Salameh Liban Liban 1:07,62 1:03,99 2:11,61 +28,47
44 Vitalijus Rumiancevas Litwa Litwa 1:09,19 1:04,27 2:13,46 +30,32
45 Abraham Sarkachian Armenia Armenia 1:10,69 1:05,52 2:16,21 +33,07
46 Kayrat Ermetov Uzbekistan Uzbekistan 1:13,19 1:07,69 2:20,88 +37,74
47 Yasuhiro Ikuta Japonia Japonia 1:15,19 1:08,09 2:23,28 +40,14
Akira Sasaki Japonia Japonia 54,37 DNF
Aksel Lund Svindal Norwegia Norwegia 54,97 DNF
Daniel Albrecht Szwajcaria Szwajcaria 55,33 DNF
Felix Neureuther Niemcy Niemcy 55,16 DNF
Patrick Biggs Kanada Kanada 54,38 DNF
Jean-Baptiste Grange Francja Francja 54,84 DNF
Filip Trejbal Czechy Czechy 54,75 DNF
Michał Kałwa Polska Polska 59,82 DNF
Dejan Todorow Bułgaria Bułgaria 1:00,69 DNF
Ǵorgi Markowski Macedonia Północna Macedonia 1:04,03 DNF
Li Guangxu Chińska Republika Ludowa Chiny 1:08,84 DNF
Kalle Palander Finlandia Finlandia 53,38 DSQ
Kang Min-hyeok Korea Południowa Korea Południowa 58,53 DSQ
Želimir Vuković Serbia i Czarnogóra Serbia i Czarnogóra 1:00,51 DSQ
Iwan Borisow Kirgistan Kirgistan 1:09,54 DSQ
Jean-Pierre Vidal Francja Francja DNS
Ondřej Bank Czechy Czechy DNS
Pawieł Czestiakow Rosja Rosja DNS
Deyvid Oprja Estonia Estonia DNS
Giorgio Rocca Włochy Włochy DNF
Markus Larsson Szwecja Szwecja DNF
Alois Vogl Niemcy Niemcy DNF
Stéphane Tissot Francja Francja DNF
Bode Miller Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone DNF
Mario Matt Austria Austria DNF
Manfred Mölgg Włochy Włochy DNF
Patrick Thaler Włochy Włochy DNF
Hans Petter Buraas Norwegia Norwegia DNF
Jean-Philippe Roy Kanada Kanada DNF
Lars Elton Myhre Norwegia Norwegia DNF
Jono Brauer Australia Australia DNF
Mitja Valenčič Słowenia Słowenia DNF
James Leuzinger Wielka Brytania Wielka Brytania DNF
Cristian Javier Simari Birkner Argentyna Argentyna DNF
Aleš Gorza Słowenia Słowenia DNF
Jukka Rajala Finlandia Finlandia DNF
Dmitrij Uljanow Rosja Rosja DNF
Dalibor Šamšal Chorwacja Chorwacja DNF
Kryštof Krýzl Czechy Czechy DNF
Michaił Sediankow Bułgaria Bułgaria DNF
Aleksandr Choroszyłow Rosja Rosja DNF
Alex Antor Andora Andora DNF
Danko Marinelli Chorwacja Chorwacja DNF
Sindri Pálsson Islandia Islandia DNF
Alexander Heath Południowa Afryka RPA DNF
Wiktor Riabczenko Kazachstan Kazachstan DNF
Leyti Seck Senegal Senegal DNF
Mathieu Razanakolona Madagaskar Madagaskar DNF
Erjon Tola Albania Albania DNF
Ted Ligety Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone DSQ

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]