Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – zjazd mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zjazd mężczyzn na ZIO 2006
2002 2010
Miejsce Turyn
Złoty medal Złoty medal Francja Antoine Dénériaz
Srebrny medal Srebrny medal Austria Michael Walchhofer
Brązowy medal Brązowy medal Szwajcaria Bruno Kernen
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Zjazd mężczyźni kobiety
Kombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Slalom gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Zjazd mężczyzn podczas Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 w Turynie został rozegrany 12 lutego. Zawody odbyły się na trasie Sestriere Borgata w Sestriere. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Francuz Antoine Dénériaz, srebro wywalczył Austriak Michael Walchhofer, a brąz zdobył Szwajcar Bruno Kernen.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Antoine Dénériaz Francja Francja 1:48,80 -
Silver medal icon.svg Michael Walchhofer Austria Austria 1:49,52 +0,72
Bronze medal icon.svg Bruno Kernen Szwajcaria Szwajcaria 1:49,82 +1,02
4 Kjetil André Aamodt Norwegia Norwegia 1:49,88 +1,08
5 Bode Miller Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:49,93 +1,13
6 Hermann Maier Austria Austria 1:50,00 +1,20
7 Marco Büchel Liechtenstein Liechtenstein 1:50,04 +1,24
8 Fritz Strobl Austria Austria 1:50,12 +1,32
9 Patrick Staudacher Włochy Włochy 1:50,29 +1,49
10 Daron Rahlves Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:50,33 +1,53
11 Pierre-Emmanuel Dalcin Francja Francja 1:50,35 +1,55
12 Tobias Grünenfelder Szwajcaria Szwajcaria 1:50,44 +1,64
13 Manuel Osborne-Paradis Kanada Kanada 1:50,45 +1,65
14 Lasse Kjus Norwegia Norwegia 1:50,64 +1,84
15 Scott Macartney Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:50,68 +1,88
16 François Bourque Kanada Kanada 1:50,70 +1,90
17 Ambrosi Hoffmann Szwajcaria Szwajcaria 1:50,72 +1,92
18 Kurt Sulzenbacher Włochy Włochy 1:50,84 +2,04
19 Steve Nyman Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 1:50,88 +2,08
19 Peter Fill Włochy Włochy 1:50,88 +2,08
21 Aksel Lund Svindal Norwegia Norwegia 1:50,90 +2,10
22 Klaus Kröll Austria Ausria 1:50,91 +2,11
23 Kristian Ghedina Włochy Włochy 1:50,98 +2,18
24 Yannick Bertrand Francja Francja 1:51,37 +2,57
25 Finlay Mickel Wielka Brytania Wielka Brytania 1:51,48 +2,68
26 Didier Défago Szwajcaria Szwajcaria 1:51,51 +2,71
27 John Kucera Kanada Kanada 1:51,55 +2,75
28 Andrej Jerman Słowenia Słowenia 1:51,70 +2,90
29 Bjarne Solbakken Norwegia Norwegia 1:51,72 +2,92
30 Pawieł Czestiakow Rosja Rosja 1:51,93 +3,13
31 Andrej Šporn Słowenia Słowenia 1:52,17 +3,37
32 Craig Branch Australia Australia 1:52,55 +3,75
33 Patrik Järbyn Szwecja Szwecja 1:52,87 +4,07
34 Petr Záhrobský Czechy Czechy 1:52,90 +4,10
35 Claudio Sprecher Liechtenstein Liechtenstein 1:53,34 +4,54
36 Bořek Zakouřil Czechy Czechy 1:54,07 +5,27
37 Roger Cruickshank Wielka Brytania Wielka Brytania 1:54,65 +5,85
38 Aleksandr Choroszyłow Rosja Rosja 1:54,70 +5,90
39 Alex Antor Andora Andora 1:55,01 +6,21
40 Konstantin Sac Rosja Rosja 1:55,03 +6,23
41 Mikael Gayme Chile Chile 1:55,73 +6,93
42 Maui Gayme Chile Chile 1:56,10 +7,30
43 Nikolai Hentsch Brazylia Brazylia 1:56,58 +7,78
44 Michał Kałwa Polska Polska 1:56,81 +8,01
45 Jaroslav Babušiak Słowacja Słowacja 1:57,45 +8,65
46 Renārs Doršs Łotwa Łotwa 1:57,54 +8,74
47 Mykoła Skriabin Ukraina Ukraina 1:57,56 +8,76
48 Sindri Pálsson Islandia Islandia 1:57,69 +8,89
49 Jorge Mandrú Chile Chile 1:58,77 +9,97
50 Roger Vidosa Andora Andora 1:59,24 +10,44
51 Andriej Drygin Tadżykistan Tadżykistan 1:59,41 +10,61
52 Alexander Heath Południowa Afryka RPA 1:59,79 +10,99
53 Florentin-Daniel Nicolae Rumunia Rumunia 2:00,93 +12,13
Ondřej Bank Czechy Czechy DNF
Ivan Heimschild Słowacja Słowacja DNF

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]