Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – slalom gigant kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom gigant kobiet na ZIO 2010
2006 2014
Miejsce Vancouver
Złoty medal Złoty medal Niemcy Viktoria Rebensburg
Srebrny medal Srebrny medal Słowenia Tina Maze
Brązowy medal Brązowy medal Austria Elisabeth Görgl
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Zjazd mężczyźni kobiety
Superkombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Slalom gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Slalom Gigant Kobiet został rozegrany 24 lutego i 25 lutego z powodu przeniesienia drugiego przejazdu w Whistler Creekside na trasie Franz's GS. Niespodziewanie mistrzynią olimpijską została Niemka Viktoria Rebensburg, która miała jeszcze sprzyjające warunki atmosferyczne w trakcie swego przejazdu. Srebro wywalczyła Słowenka Tina Maze, a pierwsza po pierwszym przejeździe Elisabeth Görgl zajęła trzecią lokatę.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodniczka Kraj Zjazd 1 Miejsce Zjazd 2 Miejsce Łącznie Strata
Gold medal icon.svg 2 Viktoria Rebensburg Niemcy GER 1:15.47 6 1.11.64 7 2:27.11
Silver medal icon.svg 7 Tina Maze Słowenia SLO 1:15.39 5 1.11.76 11 2:27.15 +0,04
Bronze medal icon.svg 16 Elisabeth Görgl Austria AUT 1:15.12 1 1.12.13 15 2:27.25 +0,14
4. 19 Fabienne Suter Szwajcaria SUI 1:15.97 11 1:11.55 6 2:27.52 +0,41
5. 4 Kathrin Zettel Austria AUT 1:15.28 3 1:12.25 19 2:27.53 +0,42
6. 1 Kathrin Hölzl Niemcy GER 1:15.81 10 1:11.77 12 2:27.58 +0,47
7. 10 Eva-Maria Brem Austria AUT 1:15.38 4 1:12.24 18 2:27.62 +0,51
8. 18 Julia Mancuso Stany Zjednoczone USA 1:16.42 18 1:11.24 3 2:27.66 +0,55
9. 8 Taina Barioz Francja FRA 1:15.14 2 1:12.65 24 2:27.79 +0,68
10. 12 Maria Riesch Niemcy GER 1:15.60 7 1:12.37 20 2:27.97 +0,86
11. 26 Anemone Marmottan Francja FRA 1:16.55 19 1:11.45 4 2:28.00 +0,89
12. 22 Olivia Bertrand Francja FRA 1:16.32 17 1:11.81 13 2:28.13 +1,02
13. 3 Tanja Poutiainen Finlandia FIN 1:16.16 13 1:12.01 14 2:28.17 +1,06
14. 23 Sarah Schleper Stany Zjednoczone USA 1:16.19 14 1:12.17 17 2:28.36 +1,25
15. 15 Michaela Kirchgasser Austria AUT 1:16.26 15 1:12.14 16 2:28.40 +1,29
16. 13 Tessa Worley Francja FRA 1:15.80 9 1:12.74 25 2:28.54 +1,43
17. 5 Manuela Moelgg Włochy ITA 1:15.79 8 1:12.87 26 2:28.66 +1,55
18. 11 Federica Brignone Włochy ITA 1:17.01 20 1:11.67 9 2:28.68 +1,57
19. 36 Ana Drev Słowenia SLO 1:17.63 26 1:11.20 2 2:28.83 +1,72
20. 21 Nicole Gius Włochy ITA 1:17.16 21 1:11.71 10 2:28.87 +1,76
21. 32 Marie-Michèle Gagnon Kanada CAN 1:17.41 23 1:11.48 5 2:28.89 +1,78
22. 9 Anja Pärson Szwecja SWE 1:16.01 12 1:12.89 28 2:28.90 +1,79
23. 14 Denise Karbon Włochy ITA 1:18.22 30 1:11.15 1 2:29.37 +2,26
24. 6 Maria Pietilä-Holmner Szwecja SWE 1:16.28 16 1:13.35 29 2:29.63 +2,52
25. 39 Britt Janyk Kanada CAN 1:18.13 29 1:11.66 8 2:29.79 +2,68
26. 29 Kajsa Kling Szwecja SWE 1:17.49 24 1:12.44 22 2:29.93 +2,82
27. 24 Chemmy Alcott Wielka Brytania GBR 1:17.53 25 1:12.41 21 2:29.94 +2,83
28. 37 Shona Rubens Kanada CAN 1:17.38 22 1:12.87 26 2:30.25 +3,14
29. 31 Marie-Pier Préfontaine Kanada CAN 1:18.01 27 1:12.50 23 2:30.51 +3,40
30. 43 Sanni Leinonen Finlandia FIN 1:18.38 33 1:14.06 30 2:32.44 +5,33
31. 25 Jessica Lindell-Vikarby Szwecja SWE 1:18.34 32 1:14.37 31 2:32.71 +5,60
32. 27 Megan McJames Stany Zjednoczone USA 1:18.30 31 1:14.68 33 2:32.98 +5,87
33. 41 Jelena Lolović Serbia SRB 1:20.03 39 1:14.51 32 2:34.54 +7,43
34. 42 Carolina Ruiz Castillo Hiszpania ESP 1:19.17 35 1:15.90 35 2:35.07 +7,96
35. 53 Jana Gantnerová Słowacja SVK 1:20.00 38 1:15.73 34 2:35.73 +8,62
36. 46 Tea Palić Chorwacja CRO 1:19.95 37 1:16.17 36 2:36.12 +9,01
37. 38 Lajsan Rajanowa Rosja RUS 1:20.37 41 1:16.58 38 2:36.95 +9,84
38. 33 María José Rienda Hiszpania ESP 1:21.22 45 1:16.23 37 2:37.45 +10,34
39. 49 Nevena Ignjatović Serbia SRB 1:20.04 40 1:17.47 39 2:37.51 +10,40
40. 59 Maryja Szkanawa Białoruś BLR 1:22.18 46 1:18.20 41 2:40.38 +13,27
41. 54 Žana Novaković Bośnia i Hercegowina BIH 1:22.77 48 1:18.02 40 2:40.79 +13,68
42. 55 Anna Berecz Węgry HUN 1:22.29 47 1:18.58 43 2:40.87 +13,76
43. 56 Chirine Njeim Liban LIB 1:23.28 50 1:18.33 42 2:41.61 +14,50
44. 69 Bohdana Macioćka Ukraina UKR 1:23.04 49 1:18.94 46 2:41.98 +14,87
45. 66 Macarena Simari Birkner Argentyna ARG 1:23.29 51 1:18.73 44 2:42.02 +14,91
46. 52 María Belén Simari Birkner Argentyna ARG 1:23.60 52 1:18.78 45 2:42.38 +15,27
47. 58 Yina Moe-Lange Dania DUN 1:24.68 58 1:18.99 47 2:43.67 +16,56
48. 62 Nicol Gastaldi Argentyna ARG 1:24.25 55 1:19.53 48 2:43.78 +16,67
49. 63 Kim Sun-joo Korea Południowa KOR 1:23.88 53 1:20.70 49 2:44.58 +17,47
50. 61 Kirsten McGarry Irlandia IRL 1:24.28 56 1:20.92 50 2:45.20 +18,09
51. 74 Liene Fimbauere Łotwa LVA 1:25.16 59 1:21.77 51 2:46.93 +19,82
52. 80 Maja Klepić Bośnia i Hercegowina BIH 1:27.37 62 1:22.97 53 2:50.34 +23,23
53. 76 Sophia Ralli Grecja GRE 1:27.75 63 1:22.86 52 2:50.61 +23,50
54. 72 Lizawieta Kuźmienka Białoruś BLR 1:24.60 57 1:26.29 58 2:50.89 +23,78
55. 84 Sofia Papamichalopulos Cypr CYP 1:28.38 65 1:23.48 54 2:51.86 +24,75
56. 79 Tuğba Daşdemir Turcja TUR 1:28.37 64 1:25.10 55 2:53.47 +26,36
57. 77 Gaia Bassani Antivari Azerbejdżan AZE 1:30.82 67 1:26.05 57 2:56.87 +29,76
58. 81 Kseniya Grigoreva Uzbekistan UZB 1:31.59 68 1:25.63 56 2:57.22 +30,11
59. 73 Xia Lina Chińska Republika Ludowa CHN 1:30.41 66 1:28.48 59 2:58.89 +31,78
60. 85 Marjan Kalhor Iran IRN 1:36.87 69 1:28.52 60 3:05.39 +38,28
20 Šárka Záhrobská Czechy CZE 1:18.06 28 DNS
35 Veronika Zuzulová Słowacja SVK 1:18.96 34 DNS
44 Ana Jelušić Chorwacja CRO 1:20.62 44 DNS
45 Nika Fleiss Chorwacja CRO 1:19.75 36 DNS
48 Andrea Jardi Hiszpania ESP 1:20.41 42 DNF
51 Mireia Gutiérrez Andora AND 1:20.61 43 DNF
70 Noelle Barahona Chile CHL 1:26.76 60 DNF
86 Ornella Oettl Reyes Peru PER 1:27.25 61 DNF
17 Lindsey Vonn Stany Zjednoczone USA DNF
28 Mona Løseth Norwegia NOR DNF
30 Agnieszka Gąsienica-Daniel Polska POL DNF
34 Andrea Dettling Szwajcaria SUI DNF
40 Jelena Prostiewa Rosja RUS DNF
47 Matea Ferk Chorwacja CRO DNF
50 Alexandra Coletti Monako MON DNF
57 Zsófia Döme Węgry HUN DNF
60 Maya Harrisson Brazylia BRA DNF
64 Sofie Juárez Andora AND DNF
65 Marija Kirkowa Bułgaria BUL DNF
68 Tiiu Nurmberg Estonia EST DNF
71 Petra Zakouřilová Czechy CZE DNF
75 Cynthia Denzler Kolumbia COL DNF
78 Nino Ciklauri Gruzja GRU DNF
82 Ludmiła Fiedotowa Kazachstan KAZ DNF
83 Ani-Matilda Serebrakian Armenia ARM DNF
67 Anastasija Skriabina Ukraina UKR DSQ

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]