Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – supergigant mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Supergigant mężczyzn na ZIO 2010
2006 2014
Miejsce Vancouver
Złoty medal Złoty medal Norwegia Aksel Lund Svindal
Srebrny medal Srebrny medal Stany Zjednoczone Bode Miller
Brązowy medal Brązowy medal Stany Zjednoczone Andrew Weibrecht
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Zjazd mężczyźni kobiety
Superkombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Slalom gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Supergigant mężczyzn został rozegrany 19 lutego na trasie Whistler Creekside im. Dave'a Murraya. Mistrzem olimpijskim został Norweg Aksel Lund Svindal, srebro zdobył Amerykanin Bode Miller zaś kompletną niespodziankę sprawił zdobywca brązowego medalu - Amerykanin Andrew Weibrecht.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Czas Strata
Gold medal icon.svg 19 Aksel Lund Svindal Norwegia NOR 1.30.34
Silver medal icon.svg 11 Bode Miller Stany Zjednoczone USA 1.30.62 +0.28
Bronze medal icon.svg 3 Andrew Weibrecht Stany Zjednoczone USA 1.30.65 +0.31
4 18 Werner Heel Włochy ITA 1.30.67 +0.33
5 20 Erik Guay Kanada CAN 1.30.68 +0.34
6 13 Christof Innerhofer Włochy ITA 1.30.73 +0.39
7 9 Patrick Staudacher Włochy ITA 1.30.74 +0.40
8 15 Carlo Janka Szwajcaria SUI 1.30.83 +0.49
9 14 Tobias Grünenfelder Szwajcaria SUI 1.30.90 +0.56
10 16 Didier Cuche Szwajcaria SUI 1.31.06 +0.72
11 6 Aleš Gorza Słowenia SLO 1.31.07 +0.73
12 1 Kjetil Jansrud Norwegia NOR 1.31.21 +0.87
13 7 Adrien Théaux Francja FRA 1.31.24 +0.90
14 17 Benjamin Raich Austria AUT 1.31.35 +1.01
15 22 Didier Défago Szwajcaria SUI 1.31.43 +1.09
16 23 Ivica Kostelić Chorwacja CRO 1.31.47 +1.13
17 24 Georg Streitberger Austria AUT 1.31.49 +1.15
18 28 Andrej Šporn Słowenia SLO 1.31.58 +1.24
19 8 Ted Ligety Stany Zjednoczone USA 1.31.70 +1.36
20 10 Mario Scheiber Austria AUT 1.31.93 +1.59
21 21 Michael Walchhofer Austria AUT 1.32.00 +1.66
22 36 Guillermo Fayed Francja FRA 1.32.03 +1.69
23 32 Jan Hudec Kanada CAN 1.32.09 +1.75
23 26 Marco Sullivan Stany Zjednoczone USA 1.32.09 +1.75
25 39 Lars Elton Myhre Norwegia NOR 1.32.36 +2.02
26 43 Ivan Ratkić Chorwacja CRO 1.32.67 +2.33
27 42 Ferran Terra Hiszpania ESP 1.32.75 +2.41
28 53 Aleksandr Choroszyłow Rosja RUS 1.32.84 +2.50
29 40 Craig Branch Australia AUS 1.32.89 +2.55
30 34 Jono Brauer Australia AUS 1.32.92 +2.58
31 5 Gauthier de Tessieres Francja FRA 1.33.17 +2.83
32 33 Edward Drake Wielka Brytania GBR 1.33.20 +2.86
33 57 Roger Vidosa Andora AND 1.33.65 +3.31
34 31 Petr Záhrobský Czechy CZE 1.33.83 +3.49
35 52 Paul de la Cuesta Hiszpania ESP 1.34.03 +3.69
36 50 Stiepan Zujew Rosja RUS 1.34.13 +3.79
37 51 Jaroslav Babušiak Słowacja SVK 1.35.25 +4.91
38 45 Tim Cafe Nowa Zelandia NZL 1.35.55 +5.21
39 64 Kevin Esteve Rigail Andora AND 1.35.67 +5.33
40 48 Johnny Albertsen Dania DUN 1.35.69 +5.35
41 58 Stefan Georgijew Bułgaria BUL 1.36.32 +5.98
42 44 Maui Gayme Chile CHL 1.36.56 +6.22
43 60 Igor Zakurdaev Kazachstan KAZ 1.36.97 +6.63
44 59 Andrei Drygin Tadżykistan TJK 1.38.03 +7.69
45 62 Stefan Jon Sigurgeirsson Islandia ISL 1.39.12 +8.78
49 Cristian Javier Simari Birkner Argentyna ARG DNS
2 Stephan Keppler Niemcy GER DNF
12 Manuel Osborne-Paradis Kanada CAN DNF
25 Andrej Jerman Słowenia SLO DNF
27 Robbie Dixon Kanada CAN DNF
29 Patrik Järbyn Szwecja SWE DNF
30 Marco Büchel Liechtenstein LIE DNF
37 Natko Zrnčić-Dim Chorwacja CRO DNF
38 Hans Olsson Szwecja SWE DNF
41 David Poisson Francja FRA DNF
46 Andreas Romar Finlandia FIN DNF
47 Benjamin Griffin Nowa Zelandia NZL DNF
54 Truls Ove Karlsen Norwegia NOR DNF
55 Siergiej Majtakow Rosja RUS DNF
56 Martin Vráblík Czechy CZE DNF
61 Jorge Mandrú Chile CHL DNF
63 Arni Thorvaldsson Islandia ISL DNF
4 Peter Fill Włochy ITA DSQ
35 Andrej Križaj Słowenia SLO DSQ

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]