Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympische Ringe
Alpine skiing pictogram.svg

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012 będzie odbywało się w dniach 14 - 21 stycznia 2012 roku. Narciarze alpejscy będą rywalizowali po raz pierwszy o medale igrzysk olimpijskich młodzieży.

Zawodnicy i zawodniczki będą walczyć w czterech konkurencjach Indywidualnych: supergigancie, slalomie, gigancie, superkombinacji oraz w jednej konkurencji drużynowej: slalomie równoległym. Łącznie zostanie rozdanych dziesięć kompletów medali. Zawody odbywać się będą w Patscherkofel, który jest położony około 4 km na południe od Innsbrucka, miasta-organizatora ZIOM 2012.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Miejscowość Konkurencja Gold medal.svg Złoto Silver medal.svg Srebro Bronze medal.svg Brąz
14 stycznia 2012 Patscherkofel Supergigant chłopców Maroko Adam Lamhamedi Szwecja Fredrik Bauer Andora Joan Verdú Sánchez
14 stycznia 2012 Patscherkofel Supergigant dziewcząt Francja Estelle Alphand Norwegia Nora Grieg Christensen Austria Christina Ager
15 stycznia 2012 Patscherkofel Superkombinacja chłopców Austria Marco Schwarz Słowenia Miha Hrobat Szwajcaria Sandro Simonet
15 stycznia 2012 Patscherkofel Superkombinacja dziewcząt Szwecja Magdalena Fjällström Francja Estelle Alphand Holandia Adriana Jelinkova
17 stycznia 2012 Patscherkofel Drużynowy slalom równoległy  Austria  Norwegia  Francja
18 stycznia 2012 Patscherkofel Slalom gigant dziewcząt Francja Clara Direz Francja Estelle Alphand Szwajcaria Jasmina Suter
19 stycznia 2012 Patscherkofel Slalom gigant chłopców Austria Marco Schwarz Włochy Hannes Zingerle Szwajcaria Sandro Simonet
20 stycznia 2012 Patscherkofel Slalom dziewcząt Słowacja Petra Vlhová Kanada Roni Remme Rosja Jekatierina Tkaczenko
21 stycznia 2012 Patscherkofel Slalom chłopców Szwajcaria Sandro Simonet Belgia Dries van den Broecke Austria Mathias Elmar Graf

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Dziewczęta[edytuj | edytuj kod]

supergigant[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg Estelle Alphand  Francja 1.05.78 -
Silver medal icon.svg Nora Grieg Christensen  Norwegia 1.05.79 +0.01
Bronze medal icon.svg Christina Ager  Austria 1.06.06 + 0.28
4. Clara Direz  Francja 1.06.09 + 0.31
5. Martina Rettenwender  Austria 1.06.10 + 0.32
6. Magdalena Fjällström  Szwecja 1.06.23 + 0.45
7. Greta Small  Australia 1.06.52 + 0.74
8. Veronica Olivieri  Włochy 1.06.59 + 0.81
9. Petra Vlhová  Słowacja 1.06.83 + 1.08
10. Luana Flütsch  Szwajcaria 1.06.99 + 1.21



superkombinacja[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg Magdalena Fjällström  Szwecja 1.40.82 -
Silver medal icon.svg Estelle Alphand  Francja 1.41.41 + 0.59
Bronze medal icon.svg Adriana Jelinkova  Holandia 1.42.21 + 1.39
4. Petra Vlhová  Słowacja 1.42.22 + 1.40
5. Martina Rettenwender  Austria 1.42.25 + 1.43
6. Clara Direz  Francja 1.42.31 + 1.49
7. Luana Flütsch  Szwajcaria 1.42.52 + 1.72
8. Jekatierina Tkaczenko  Rosja 1.43.09 + 2.27
9. Roni Remme  Kanada 1.43.26 + 2.44
10. Jasmine Fiorano  Włochy 1.43.27 + 2.45



slalom gigant[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg Clara Direz  Francja 1:56.13 -
Silver medal icon.svg Estelle Alphand  Francja 1:56.34 + 0.21
Bronze medal icon.svg Jasmina Suter  Szwajcaria 1:56.45 + 0.32
4. Petra Vlhová  Słowacja 1:56.51 + 0.38
5. Magdalena Fjällström  Szwecja 1:56.59 + 0.46
6. Adriana Jelinkova  Holandia 1:56.97 + 0.84
7. Jekatierina Tkaczenko  Rosja 1:58.02 + 1.89
8. Luana Flütsch  Szwajcaria 1:58.41 + 2.28
9. Christina Ager  Austria 1:59.13 + 3.00
10. Saša Brezovnik  Słowenia 1:59.17 + 3.04



slalom[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg Petra Vlhová  Słowacja 1:19.76 -
Silver medal icon.svg Roni Remme  Kanada 1:21.25 + 1.49
Bronze medal icon.svg Jekatierina Tkaczenko  Rosja 1:21.62 + 1.86
4. Jasmina Suter  Szwajcaria 1:21.64 + 1.88
5. Jasmine Fiorano  Włochy 1:22.01 + 2.25
6. Estelle Alphand  Francja 1:22.22 + 2.46
7. Greta Small  Australia 1:24.24 + 4.48
8. Helga María Vilhjálmsdóttir  Islandia 1:24.92 + 5.16
9. Saša Brezovnik  Słowenia 1:26.05 + 6.29
10. Dominika Drozdíková  Czechy 1:26.38 + 6.62



Chłopcy[edytuj | edytuj kod]

supergigant[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg Adam Lamhamedi  Maroko 1:04,45 -
Silver medal icon.svg Fredrik Bauer  Szwecja 1:04,57 + 0,12
Bronze medal icon.svg Joan Verdú Sánchez  Andora 1:04,65 + 0,20
4. Victor Schuller  Francja 1:04,81 + 0,36
5. Lucas Krahnert  Niemcy 1:04,84 + 0,39
6. Marcus Monsen  Norwegia 1:04,97 + 0,52
7. Davide Da Villa  Włochy 1:05,53 + 1,08
8. Massimiliano Valcareggi  Grecja 1:05,55 + 1,10
9. Hannes Zingerle  Włochy 1:05,57 + 1,12
10. Mathias Elmar Graf  Austria 1:05,62 + 1,17



superkombinacja[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg Marco Schwarz  Austria 1:40,45 -
Silver medal icon.svg Miha Hrobat  Słowenia 1:41,12 + 0,67
Bronze medal icon.svg Sandro Simonet  Szwajcaria 1:41,45 + 1,00
4. Marcus Monsen  Norwegia 1:42,21 + 1,76
5. Leny Herpin  Francja 1:42,25 + 1,80
6. Fredrik Bauer  Szwecja 1:42,66 + 2,21
7. Mathias Elmar Graf  Austria 1:42,67 + 2,22
7. Štefan Hadalin  Słowenia 1:42,67 + 2,22
9. Istok Rodeš  Chorwacja 1:43,21 + 2,76
10. Alex Leever Stany Zjednoczone USA 1:43,34 + 2,89



slalom gigant[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg Marco Schwarz  Austria 1:51,70 -
Silver medal icon.svg Hannes Zingerle  Włochy 1:52,10 + 0,40
Bronze medal icon.svg Sandro Simonet  Szwajcaria 1:52,33 + 0,63
4. Martin Fjeldberg  Norwegia 1:52,89 + 1,19
5. Marcus Monsen  Norwegia 1:53,33 + 1,63
6. Istok Rodeš  Chorwacja 1:54,46 + 2,76
7. Seiya Hiroshima  Japonia 1:54,76 + 3,06
8. Nikolaus Ertl  Niemcy 1:55,13 + 3,43
9. Tõnis Loik  Estonia 1:55,52 + 3,82
10. Ian Gut  Szwajcaria 1:55,54 + 3,84



slalom[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg Sandro Simonet  Szwajcaria 1:18,36 -
Silver medal icon.svg Dries van den Broecke  Belgia 1:20,26 + 1,90
Bronze medal icon.svg Mathias Elmar Graf  Austria 1:20,35 + 1,99
4. Davide de Villa  Włochy 1:20,49 + 2,13
5. Štefan Hadalin  Słowenia 1:20,73 + 2,37
6. Nikolaus Ertl  Niemcy 1:21,12 + 2,76
7. Lucas Krahnert  Niemcy 1:21,27 + 2,91
8. Joan Verdú Sánchez  Andora 1:21,33 + 2,97
9. Istok Rodeš  Chorwacja 1:21,99 + 3,63
10. Martin Grasic  Kanada 1:22,32 + 3,96



Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Zawody drużynowe (ang.: Team Event) rozegrane zostaną w formie slalomu równoległego.

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Drużynowy slalom równoległy  Austria  Norwegia  Francja