Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Główny artykuł: Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010.
Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Freestyle skiing pictogram.svg
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
ZIO 2006 ZIO 2014
Miejsce Cypress Mountain Resort
Data 13 – 25 lutego 2010
Liczba konkurencji 6

Zawody w narciarstwie dowolnym na zimowych igrzyskach olimpijskich 2010 odbywały się w dniach 13-25 lutego 2010 roku. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w trzech konkurencjach: jeździe po muldach, skokach akrobatycznych, oraz skicrossie, który debiutował na XXI IO.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Miejscowość Konkurencja Gold medal.svg Złoto Silver medal.svg Srebro Bronze medal.svg Brąz
13 lutego 2010 16:30 UTC-9 / 01:30CET Whistler-Cypress mountain Jazda po muldach kobiet Stany Zjednoczone Hannah Kearney Kanada Jennifer Heil Stany Zjednoczone Shannon Bahrke
14 lutego 2010 14:30 UTC-9 / 23:30 CET Whistler-Cypress mountain Jazda po muldach mężczyzn Kanada Alexandre Bilodeau Australia Dale Begg-Smith Stany Zjednoczone Bryon Wilson
21 lutego 2010 09:15 UTC-9 / 18:15 CET Whistler-Cypress mountain Skicross mężczyzn Szwajcaria Michael Schmid Austria Andreas Matt Norwegia Audun Grønvold
23 lutego 2010 10:30 UTC-9 / 19:30 CET Whistler-Cypress mountain Skicross kobiet Kanada Ashleigh McIvor Norwegia Hedda Berntsen Francja Marion Josserand
24 lutego 2010 19:30 UTC-9 / 04:30 CET Whistler-Cypress mountain Skoki akrobatyczne kobiet Australia Lydia Lassila Chińska Republika Ludowa Li Nina Chińska Republika Ludowa Guo Xinxin
25 lutego 2010 18:00 UTC-9 / 03:00 CET Whistler-Cypress mountain Skoki akrobatyczne mężczyzn Białoruś Alaksiej Hryszyn Stany Zjednoczone Jeret Peterson Chińska Republika Ludowa Liu Zhongqing

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Jazda po muldach[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Hannah Kearney  Stany Zjednoczone 26,63
Silver medal icon.svg Jennifer Heil  Kanada 25,69 -0,94
Bronze medal icon.svg Shannon Bahrke  Stany Zjednoczone 25,43 -1,20
4. Aiko Uemura  Japonia 24,68 -1,95
5. Chloé Dufour-Lapointe  Kanada 23,87 -2,76
6. Margarita Marbler  Austria 23,69 -2,94
7. Jekatierina Stolarowa  Rosja 23,55 -3,08
8. Arisa Murata  Japonia 23,22 -3,41
9. Riegina Rachimowa  Rosja 22,70 -3,93
10. Deborah Scanzio  Włochy 22,19 -4,44

Skicross[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja
Gold medal icon.svg Ashleigh McIvor  Kanada
Silver medal icon.svg Hedda Berntsen  Norwegia
Bronze medal icon.svg Marion Josserand  Francja
4. Karin Huttary  Austria
5. Kelsey Serwa  Kanada
6. Anna Holmlund  Szwecja
7. Fanny Smith  Szwajcaria
8. Julie Brendengen Jensen  Norwegia

Skoki akrobatyczne[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Lydia Lassila  Australia 214,74
Silver medal icon.svg Li Nina  Chińska Republika Ludowa 207,23 7,51
Bronze medal icon.svg Guo Xinxin  Chińska Republika Ludowa 205,22 9,52
4. Asol Sliwiec  Białoruś 198,69 16,05
5. Jacqui Cooper  Australia 194,29 20,45
6. Xu Mengtao  Chińska Republika Ludowa 191,61 23,13
7. Cheng Shuang  Chińska Republika Ludowa 187,87 26,87
8. Ałła Cuper  Białoruś 181,84 32,90
9. Lacy Schnoor  Stany Zjednoczone 172,89 41,85
10. Ashley Caldwell  Stany Zjednoczone 171,10 43,46

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Jazda po muldach[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Alexandre Bilodeau  Kanada 26,75
Silver medal icon.svg Dale Begg-Smith  Australia 26,58 -0,17
Bronze medal icon.svg Bryon Wilson  Stany Zjednoczone 26,08 -0,67
4. Vincent Marquis  Kanada 25,88 -0,87
5. Pierre-Alexandre Rousseau  Kanada 25,83 -0,92
6. Guilbaut Colas  Francja 25,74 -1,01
7. Shō Endō  Japonia 25,38 -1,37
8. Jesper Björnlund  Szwecja 25,12 -1,63
9. Nobuyuki Nishi  Japonia 25,11 -1,64
10. Aleksandr Smyszlajew  Rosja 24,38 -2,37

Skicross[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja
Gold medal icon.svg Michael Schmid  Szwajcaria
Silver medal icon.svg Andreas Matt  Austria
Bronze medal icon.svg Audun Grønvold  Norwegia
4. Christopher Del Bosco  Kanada
5. Enak Gavaggio  Francja
6. Davey Barr  Kanada
7. Scott Kneller  Australia
8. Filip Flisar  Słowenia

Skoki akrobatyczne[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Alaksiej Hryszyn  Białoruś 248,41
Silver medal icon.svg Jeret Peterson  Stany Zjednoczone 247,21 1,20
Bronze medal icon.svg Liu Zhongqing  Chińska Republika Ludowa 242,53 5,88
4. Ryan St. Onge  Stany Zjednoczone 239,93 8,48
5. Kyle Nissen  Kanada 239,31 9,10
6. Jia Zongyang  Chińska Republika Ludowa 237,57 10,84
7. Qi Guangpu  Chińska Republika Ludowa 234,85 13,56
8. Steve Omischl  Kanada 233,66 14,75
9. Cimafiej Sliwiec  Białoruś 225,58 22,83
10. Warren Shouldice  Kanada 223,30 25,11

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Kanada 2 1 0 3
2.  Stany Zjednoczone 1 1 2 4
3.  Australia 1 1 0 2
4.  Białoruś 1 0 0 1
 Szwajcaria 1 0 0 1
6.  Chiny 0 1 2 3
7.  Norwegia 0 1 1 2
8.  Austria 0 1 0 1
9.  Francja 0 0 1 1

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]