Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 - jazda na muldach kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jazda na muldach kobiet na ZIO 2010
Złoty medal Złoty medal Stany Zjednoczone Hannah Kearney
Srebrny medal Srebrny medal Kanada Jennifer Heil
Brązowy medal Brązowy medal Stany Zjednoczone Shannon Bahrke

Zawodniczki o medale olimpijskie walczyły 13 lutego na trasie w kurorcie Cypress Mountain Resort, umiejscowionym w północnym Vancouver. Zwyciężyła Amerykanka Hannah Kearney, drugie miejsce zajęła Kanadyjka Jennifer Heil, która broniła tytułu mistrzyni z poprzednich igrzysk w Turynie, a trzecią lokatę zajęła wicemistrzyni z 2002 roku, Amerykanka Shannon Bahrke.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Państwo Czas Punkty Łącznie Uwagi
Skręty Skoki Czas
1. 3 Hannah Kearney Stany Zjednoczone USA 27.97 14.0 4.98 6.98 25.96 Q
2. 1 Jennifer Heil Kanada CAN 28.69 13.7 5.10 6.70 25.50 Q
3. 2 Heather McPhie Stany Zjednoczone USA 28.82 13.4 4.98 6.65 25.03 Q
4. 5 Kristi Richards Kanada CAN 29.11 13.0 5.10 6.53 24.63 Q
5. 6 Aiko Uemura Japonia JPN 29.11 12.8 4.98 6.53 24.31 Q
6. 4 Shannon Bahrke Stany Zjednoczone USA 29.74 13.3 4.68 6.29 24.27 Q
7. 8 Michelle Roark Stany Zjednoczone USA 29.64 12.8 4.85 6.33 23.98 Q
8. 7 Margarita Marbler Austria AUT 29.93 13.0 4.56 6.21 23.77 Q
9. 11 Chloé Dufour-Lapointe Kanada CAN 30.02 12.2 5.36 6.18 23.74 Q
10. 13 Jekatierina Stolarowa Rosja RUS 31.04 11.9 5.34 5.77 23.01 Q
11. 27 Arisa Murata Japonia JPN 30.81 12.2 4.92 5.87 22.99 Q
12. 9 Nikola Sudová Czechy CZE 31.63 12.6 4.26 5.54 22.40 Q
13. 29 Satoya Tae Japonia JPN 29.32 12.1 3.60 6.45 22.15 Q
14. 14 Deborah Scanzio Włochy ITA 32.40 12.1 4.50 5.24 21.84 Q
15. 16 Miki Itō Japonia JPN 32.06 11.7 4.74 5.37 21.81 Q
16. 19 Julija Gałyszewa Kazachstan KAZ 29.80 11.2 4.05 6.26 21.51 Q
17. 20 Darja Rybałowa Kazachstan KAZ 30.94 11.3 4.20 5.81 21.31 Q
18. 25 Darja Sierowa Rosja RUS 31.84 11.5 4.12 5.46 21.08 Q
19. 22 Riegina Rachimowa Rosja RUS 32.06 11.2 4.44 5.37 21.01 Q
20. 26 Marina Czerkasowa Rosja RUS 32.19 11.1 4.50 5.32 20.92 Q
21. 28 Seo Jung-hwa Korea Południowa KOR 31.44 11.3 3.96 5.62 20.88
22. 23 Julija Rodionowa Kazachstan KAZ 31.16 11.2 3.80 5.73 20.73
23. 32 Britteny Cox Australia AUS 32.63 10.7 4.02 5.15 19.87
24. 33 Ellie Koyander Wielka Brytania GBR 31.99 9.8 3.78 5.40 18.98
25. 34 Šárka Sudová Czechy CZE 34.04 10.3 3.66 4.59 18.55
26. 31 Nina Bednarik Słowenia SLO 37.26 7.4 3.06 3.33 13.79
27. 30 Tereza Vaculíková Czechy CZE DNF 0.3 1.20 0.00 1.50

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodniczka Państwo Czas Punkty Łącznie Uwagi
Skręty Skoki Czas
Gold medal icon.svg 3 Hannah Kearney Stany ZjednoczoneUSA 27.86 14.2 5.40 7.03 26.63
Silver medal icon.svg 1 Jennifer Heil Kanada CAN 27.91 13.7 4.98 7.01 25.69
Bronze medal icon.svg 4 Shannon Bahrke Stany Zjednoczone USA 27.90 13.5 4.92 7.01 25.43
4. 6 Aiko Uemura Japonia JPN 28.88 12.9 5.16 6.62 24.68
5. 11 Chloé Dufour-Lapointe Kanada CAN 29.87 12.7 4.93 6.24 23.87
6. 7 Margarita Marbler Austria AUT 29.52 13.0 4.32 6.37 23.69
7. 13 Jekatierina Stolarowa Rosja RUS 30.96 12.7 5.04 5.81 23.55
8. 27 Arisa Murata Japonia JPN 30.05 12.5 4.56 6.16 23.22
9. 22 Riegina Rachimowa Rosja RUS 30.77 11.9 4.92 5.88 22.70
10. 14 Deborah Scanzio Włochy ITA 30.29 11.8 4.32 6.07 22.19
11. 19 Julija Gałyszewa Kazachstan KAZ 29.67 11.4 4.46 6.31 22.17
12. 16 Miki Itō Japonia JPN 31.51 11.6 4.44 5.59 21.63
13. 26 Marina Czerkasowa Rosja RUS 31.21 11.3 4.08 5.71 21.09
14. 20 Darja Rybałowa Kazachstan KAZ 30.59 10.7 4.20 5.95 20.85
15. 25 Darja Sierowa Rosja RUS 31.59 11.1 4.18 5.56 20.84
16. 9 Nikola Sudová Czechy CZE 31.10 10.6 3.06 5.75 19.41
17. 8 Michelle Roark Stany Zjednoczone USA 32.27 5.9 4.71 5.29 15.90
18. 2 Heather McPhie Stany Zjednoczone USA 30.92 4.8 3.90 5.82 14.52
19. 29 Satoya Tae Japonia JPN 33.69 5.6 2.52 4.73 12.85
20. 5 Kristi Richards Kanada CAN DNF 1.6 2.76 0.00 4.36

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]