Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – halfpipe kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Halfpipe Kobiet
ZIO 2018
Data 20 lutego 2014
Gospodarz Krasnaja Polana
Miejscowość Ekstrim-park Roza Chutor
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
Stany Zjednoczone Maddie Bowman

Francja Marie Martinod

Japonia Ayana Onozuka
Strona internetowa
Narciarstwo dowolne na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
Jazda po muldach mężczyźni kobiety
Slopestyle mężczyźni kobiety
Skoki akrobatyczne mężczyźni kobiety
Halfpipe mężczyźni kobiety
Skicross mężczyźni kobiety
Kwalifikacje

Halfpipe kobiet – czwarta z konkurencji rozgrywanych w ramach narciarstwa dowolnego na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Zawodniczki rywalizować będą 20 lutego w rynnie Rosa Pipe w ośrodku sportów ekstremalnych Ekstrim-park Roza Chutor, umiejscowionym w Krasnej Polanie[1]. Jest to debiut tej konkurencji na igrzyskach olimpijskich.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Godzina rozpoczęcia
Czas CET Czas lokalny
20 lutego Kwalifikacje 15:30 18:30
Finały 18:30 21:30

Tło[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Zwycięzca Drugi Trzeci Źródło
Wyniki halfpipe'u podczas zawodów Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym 2013/2014
17 sierpnia Cardrona Stany Zjednoczone Devin Logan Stany Zjednoczone Angeli Vanlaanen Szwajcaria Mirjam Jäger [2]
20 grudnia Copper Mountain Stany Zjednoczone Brita Sigourney Stany Zjednoczone Maddie Bowman Francja Marie Martinod [3]
3 stycznia Calgary Wielka Brytania Rowan Cheshire Szwajcaria Virginie Faivre Australia Amy Sheehan [4]
12 stycznia Breckenridge Stany Zjednoczone Maddie Bowman Japonia Ayana Onozuka Australia Amy Sheehan [5]
Wyniki halfpipe'u na mistrzostwach świata 2011
5 lutego Park City Kanada Rosalind Groenewoud Stany Zjednoczone Jennifer Hudak Kanada Keltie Hansen [6]
Wyniki halfpipe'u na mistrzostwach świata 2013
5 marca Voss Szwajcaria Virginie Faivre Francja Anaïs Caradeux Japonia Ayana Onozuka [7]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Zjazdy Najlepszy Uwagi
1 2
1. 12 Martinod, MarieMarie Martinod  Francja 84,80 88,40 88,40 Q
2. 6 Sigourney, BritaBrita Sigourney  Stany Zjednoczone 87,00 80,40 87,00 Q
3. 2 Bowman, MaddieMaddie Bowman  Stany Zjednoczone 85,60 85,20 85,60 Q
4. 8 Onozuka, AyanaAyana Onozuka  Japonia 83,80 59,80 83,80 Q
5. 5 Vanlaanen, AngeliAngeli Vanlaanen  Stany Zjednoczone 68,20 83,00 83,00 Q
6. 29 Groenewoud, RosalindRosalind Groenewoud  Kanada 82,00 78,40 82,00 Q
7. 13 Faivre, VirginieVirginie Faivre  Szwajcaria 79,40 80,00 80,00 Q
8. 14 Kuzma, JaninaJanina Kuzma  Nowa Zelandia 73,80 75,20 75,20 Q
9. 17 Caradeux, AnaïsAnaïs Caradeux  Francja 74,40 6,40 74,40 Q
10. 4 Jäger, MirjamMirjam Jäger  Szwajcaria 73,20 27,20 73,20 Q
11. 9 Drew, AnnalisaAnnalisa Drew  Stany Zjednoczone 61,20 72,40 72,40 Q
12. 3 Sheehan, AmyAmy Sheehan  Australia 19,60 70,60 70,60 Q
13. 22 Hansen, KeltieKeltie Hansen  Kanada 8,60 66,20 66,20
14. 20 Cakmakli, SabrinaSabrina Cakmakli  Niemcy 64,80 16,60 64,80
15. 15 Williams, DavinaDavina Williams  Australia 5,40 63,00 63,00
16. 26 Griffiths, KatiaKatia Griffiths  Hiszpania 54,40 56,60 56,60
17. 10 Aerts, KatrienKatrien Aerts  Belgia 51,40 54,40 54,40
18. 21 Lonsdale, EmmaEmma Lonsdale  Wielka Brytania 53,80 53,20 53,80
19. 19 Czesnokowa, JelizawietaJelizawieta Czesnokowa  Rosja 43,80 50,00 50,00
20. 27 Makagonowa, NataljaNatalja Makagonowa  Rosja 42,60 43,80 43,80
21. 28 Hee-jin, ParkPark Hee-jin  Korea Południowa 42,40 20,40 42,40
22. 23 Ragettli, NinaNina Ragettli  Szwajcaria 18,00 DNS 18,00
23. 16 Mitsuboshi, ManamiManami Mitsuboshi  Japonia 15,60 9,20 15,60

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Zjazdy Najlepszy
1 2
Gold medal icon.svg 2 Bowman, MaddieMaddie Bowman  Stany Zjednoczone 85,50 89,00 89,00
Silver medal icon.svg 12 Martinod, MarieMarie Martinod  Francja 84,80 85,40 85,40
Bronze medal icon.svg 8 Onozuka, AyanaAyana Onozuka  Japonia 79,00 83,20 83,20
4. 13 Faivre, VirginieVirginie Faivre  Szwajcaria 74,40 78,00 78,00
5. 14 Kuzma, JaninaJanina Kuzma  Nowa Zelandia 77,00 74,80 77,00
6. 6 Sigourney, BritaBrita Sigourney  Stany Zjednoczone 27,80 76,00 76,00
7. 29 Groenewoud, RosalindRosalind Groenewoud  Kanada 5,40 74,20 74,20
8. 4 Jäger, MirjamMirjam Jäger  Szwajcaria 71,20 16,00 71,20
9. 9 Drew, AnnalisaAnnalisa Drew  Stany Zjednoczone 66,40 9,60 66,40
10. 3 Sheehan, AmyAmy Sheehan  Australia 15,00 40,60 40,60
11. 5 Vanlaanen, AngeliAngeli Vanlaanen  Stany Zjednoczone 13,80 29,60 29,60
12. 17 Caradeux, AnaïsAnaïs Caradeux  Francja DNS

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sochi 2014 Olympic Winter Games Competition Schedule (ang.). sochi2014.com. [dostęp 2014-02-09].
  2. World Cup – Women's Halfpipe – Cardrona (NZL) (ang.). 17 sierpnia 2013. [dostęp 2014-02-19].
  3. World Cup – Women's Halfpipe – Copper Mountain, CO (USA) (ang.). 20 grudnia 2013. [dostęp 2014-02-19].
  4. World Cup – Women's Halfpipe – Calgary (CAN) (ang.). 3 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-19].
  5. World Cup – Men's Halfpipe – Breckenridge (USA) (ang.). 12 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-19].
  6. World Ski Championships 2011 – Women's Halfpipe (ang.). 5 lutego 2011. [dostęp 2014-02-19].
  7. World Ski Championships 2013 – Women's Halfpipe (ang.). 5 marca 2013. [dostęp 2014-02-19].