Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – jazda po muldach kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jazda po muldach kobiet
ZIO 2010 ZIO 2018
Data 6 – 8 lutego 2014
Gospodarz Krasnaja Polana
Miejscowość Ekstrim-park Roza Chutor
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
Kanada Justine Dufour-Lapointe

Kanada Chloé Dufour-Lapointe

Stany Zjednoczone Hannah Kearney
Strona internetowa
Narciarstwo dowolne na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
Jazda po muldach mężczyźni kobiety
Slopestyle mężczyźni kobiety
Skoki akrobatyczne mężczyźni kobiety
Halfpipe mężczyźni kobiety
Skicross mężczyźni kobiety
Kwalifikacje

Jazda po muldach kobiet to pierwsza konkurencja, w której rozdane zostaną medale w narciarstwie dowolnym na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

Zawodniczki o medale olimpijskie będą walczyły 8 lutego na trasie Rosa Mogul w ośrodku sportów ekstremalnych Ekstrim-park Roza Chutor, umiejscowionym w Krasnej Polanie[1]. Mistrzostwa olimpijskiego z 2010 roku będzie broniła reprezentantka Stanów Zjednoczonych Hannah Kearney.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Godzina rozpoczęcia
Czas CET Czas lokalny
6 lutego Kwalifikacje 1 15:00 18:00
8 lutego Kwalifikacje 2 15:00 18:00
Finały 19:00 22:00

Tło[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Zwyciężczyni Druga Trzecia Źródło
Wyniki jazdy po muldach podczas zawodów Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym 2013/2014
14 grudnia Ruka Stany Zjednoczone Hannah Kearney Kanada Justine Dufour-Lapointe Japonia Aiko Uemura [2]
4 stycznia Calgary Kanada Justine Dufour-Lapointe Stany Zjednoczone Hannah Kearney Kanada Chloé Dufour-Lapointe [3]
11 stycznia Deer Valley Stany Zjednoczone Hannah Kearney Kazachstan Julija Gałyszewa Kanada Maxime Dufour-Lapointe [4]
15 stycznia Lake Placid Kanada Justine Dufour-Lapointe Stany Zjednoczone Heidi Kloser Stany Zjednoczone Hannah Kearney [5]
19 stycznia Val Saint-Côme Kanada Chloé Dufour-Lapointe Kanada Justine Dufour-Lapointe Japonia Junko Hoshino [6]
Wyniki jazdy po muldach na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
13 lutego Vancouver Stany Zjednoczone Hannah Kearney Kanada Jennifer Heil Stany Zjednoczone Shannon Bahrke [7]
Wyniki jady po muldach na mistrzostwach świata 2011
2 lutego Deer Valley Kanada Jennifer Heil Stany Zjednoczone Hannah Kearney Kanada Kristi Richards [8]
Wyniki jady po muldach na mistrzostwach świata 2013
6 marca Voss Stany Zjednoczone Hannah Kearney Japonia Miki Itō Kanada Justine Dufour-Lapointe [9]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

1. runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Udział bierze 30 zawodniczek. Pierwsze 10 awansuje do finałów, a pozostała 20-dziestka będzie walczyć o finały w 2 rundzie kwalifikacyjnej

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Punkty Łącznie Uwagi
Skręty Skoki Czas
1. 1 Kearney, HannahHannah Kearney  Stany Zjednoczone 30,14 s 12,6 4,46 5,99 23,05 QF
2. 3 Dufour-Lapointe, ChloéChloé Dufour-Lapointe  Kanada 30,80 s 12,3 4,62 5,72 22,64 QF
3. 2 Dufour-Lapointe, JustineJustine Dufour-Lapointe  Kanada 32,02 s 12,3 4,74 5,24 22,28 QF
4. 7 Outtrim, ElizaEliza Outtrim  Stany Zjednoczone 30,79 s 11,1 4,68 5,73 21,51 QF
5. 18 Laffont, PerrinePerrine Laffont  Francja 31,92 s 11,2 4,86 5,28 21,34 QF
6. 6 Gałyszewa, JulijaJulija Gałyszewa  Kazachstan 30,89 s 10,4 5,08 5,69 21,17 QF
7. 12 Uemura, AikoAiko Uemura  Japonia 30,74 s 10,7 4,56 5,75 21,01 QF
8. 5 Dufour-Lapointe, MaximeMaxime Dufour-Lapointe  Kanada 31,22 s 11,3 4,02 5,56 20,88 QF
9. 30 Robichaud, AudreyAudrey Robichaud  Kanada 33,55 s 11,0 4,98 4,63 20,61 QF
10. 15 Rachimowa, RieginaRiegina Rachimowa  Rosja 31,02 s 10,4 4,44 20,61 20,48 QF
11. 13 Sudová, NikolaNikola Sudová  Czechy 31,30 s 10,9 3,96 5,52 20,38
12. 8 Cox, BrittenyBritteny Cox  Australia 31,74 s 10,4 4,44 5,35 20,19
13. 16 Scanzio, DeborahDeborah Scanzio  Włochy 30,56 s 9,7 4,50 5,82 20,02
14. 10 McPhie, HeatherHeather McPhie  Stany Zjednoczone 31,65 s 10,3 4,23 5,39 19,92
15. 14 Hoshino, JunkoJunko Hoshino  Japonia 30,95 s 9,5 4,56 5,66 19,72
16. 28 O’Neill, TaylahTaylah O’Neill  Australia 33,14 s 10,0 3,78 4,79 18,57
17. 21 Parks, NicoleNicole Parks  Australia 31,45 s 9,0 4,02 5,47 18,49
18. 34 Muratowa, JelenaJelena Muratowa  Rosja 31,65 s 9,2 3,36 5,39 17,95
19. 23 Piertachija, MarikaMarika Piertachija  Rosja 29,64 s 7,5 3,84 6,19 17,53
20. 33 Vačuliková, TerezaTereza Vačuliková  Czechy 34,03 s 9,3 3,72 4,44 17,46
21. 31 Ning Qin  ChRL 32,10 s 7,5 4,12 5,21 16,83
22. 24 Murata, ArisaArisa Murata  Japonia 31,33 s 7,0 4,18 5,51 16,69
23. 27 Rybałowa, DarjaDarja Rybałowa  Kazachstan 33,34 s 8,7 2,83 4,71 16,24
24. 32 Seo Jee-won  Korea Południowa 33,49 s 8,9 2,40 4,65 15,95
25. 19 Stolarowa, JekatierinaJekatierina Stolarowa  Rosja 38,78 s 3,5 2,40 2,54 8,44
26. 22 Grasemann, LauraLaura Grasemann  Niemcy 37,72 s 0,3 3,54 2,97 6,81
26 Wessel, HedvigHedvig Wessel  Norwegia DNF
4 Kloser, HeidiHeidi Kloser  Stany Zjednoczone DNS
29 Seo Jung-hwa  Korea Południowa DNS
35 Itō, MikiMiki Itō  Japonia DNS

2. runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Najlepsza 10-tka spośród przegranych z pierwszej rundy kwalifikacji awansowała do finału.

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Punkty Łącznie Uwagi
Skręty Skoki Czas
1. 19 Stolarowa, JekatierinaJekatierina Stolarowa  Rosja 31.97 s 10,9 5,16 5.26 21.32 QF
2. 16 Scanzio, DeborahDeborah Scanzio  Włochy 31.04 s 11,0 4,38 5,63 21,01 QF
3. 13 Sudová, NikolaNikola Sudová  Czechy 31.48 s 11,5 3,48 5,45 20,43 QF
4. 8 Cox, BrittenyBritteny Cox  Australia 31.48 s 10,1 4,38 5,45 19.93 QF
5. 24 Murata, ArisaArisa Murata  Japonia 32.65 s 9,7 4,69 4,99 19,38 QF
6. 10 McPhie, HeatherHeather McPhie  Stany Zjednoczone 31.21 s 9,7 3,59 5,56 18,85 QF
7. 28 O’Neill, TaylahTaylah O’Neill  Australia 33.39 s 9,4 3,72 4,69 17.81 QF
8. 21 Parks, NicoleNicole Parks  Australia 32.65 s 8,7 4,08 4,99 17.77 QF
9. 31 Ning Qin  ChRL 31.60 s 8,8 3,54 5,41 17,75 QF
10. 23 Piertachija, MarikaMarika Piertachija  Rosja 31.10 s 7,8 3,54 5,60 16,94 QF
11. 34 Muratowa, JelenaJelena Muratowa  Rosja 33.36 s 9,3 2,64 4,70 16,64
12. 22 Grasemann, LauraLaura Grasemann  Niemcy 33.46 s 7,3 3,80 4,66 15.76
13. 32 Seo Jee-won  Korea Południowa 33.02 s 7,8 2,76 4.84 15,40
14. 29 Seo Jung-hwa  Korea Południowa 33.56 s 6,6 2,94 4,62 14,16
15. 14 Hoshino, JunkoJunko Hoshino  Japonia 32.37 s 1,4 3,12 5,10 9,62
16. 26 Wessel, HedvigHedvig Wessel  Norwegia 36.47 s 1,0 1,74 3,47 6.21
4 Kloser, HeidiHeidi Kloser  Stany Zjednoczone DNS
27 Rybałowa, DarjaDarja Rybałowa  Kazachstan DNS
33 Vačuliková, TerezaTereza Vačuliková  Czechy DNF
35 Itō, MikiMiki Itō  Japonia DNS

Finały[edytuj | edytuj kod]

Finał 1[edytuj | edytuj kod]

W 1. finale wzięła udział najlepsza dziesiątka pierwszej i drugiej rundy czyli 20 zawodniczek. Dwanaście najlepszych zawodniczek awansowało do 2. finału.

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Punkty Łącznie Uwagi
Skręty Skoki Czas
1. 13 Sudová, NikolaNikola Sudová  Czechy 30.76 s 12,0 4,08 5,74 21,82 QF2
2. 7 Outtrim, ElizaEliza Outtrim  Stany Zjednoczone 31.70 s 11,7 4,74 5,37 21,81 QF2
3. 3 Dufour-Lapointe, ChloéChloé Dufour-Lapointe  Kanada 31.90 s 12,1 4,26 5,29 21,65 QF2
4. 2 Dufour-Lapointe, JustineJustine Dufour-Lapointe  Kanada 31.82 11,3 4,92 5,32 21,54 QF2
5. 6 Gałyszewa, JulijaJulija Gałyszewa  Kazachstan 30.73 s 10,8 4,71 5,75 21,26 QF2
6. 15 Rachimowa, RieginaRiegina Rachimowa  Rosja 31.84 s 10,9 4,98 5,31 21,19 QF2
7. 1 Kearney, HannahHannah Kearney  Stany Zjednoczone 31.54 s 11,6 3,92 5,43 20,95 QF2
8. 8 Cox, BrittenyBritteny Cox  Australia 30.87 s 10,2 4,98 5,70 20,88 QF2
9. 12 Uemura, AikoAiko Uemura  Japonia 30.68 s 10,4 4,26 5,77 20,43 QF2
10. 30 Robichaud, AudreyAudrey Robichaud  Kanada 33.20 s 10,9 4,74 4,77 20,41 QF2
11. 5 Dufour-Lapointe, MaximeMaxime Dufour-Lapointe  Kanada 31.90 s 5,29 4,14 5,29 20,33 QF2
12. 16 Scanzio, DeborahDeborah Scanzio  Włochy 29.94 s 9,8 4,25 6,07 20,12 QF2
13. 10 McPhie, HeatherHeather McPhie  Stany Zjednoczone 30.24 s 10,0 4,10 5,95 20,05
14. 18 Laffont, PerrinePerrine Laffont  Francja 32.82 s 10,2 3,66 4,92 18,78
15. 21 Parks, NicoleNicole Parks  Australia 32.05 s 9,3 3,84 5,23 18,37
16. 28 O’Neill, TaylahTaylah O’Neill  Australia 33.03 s 9,8 3,54 4,84 18,18
17. 23 Piertachija, MarikaMarika Piertachija  Rosja 31.11 s 8,5 3,48 5,60 17,58
18. 31 Ning Qin  ChRL 32.04 s 7,8 4,23 5,23 17,26
19. 19 Stolarowa, JekatierinaJekatierina Stolarowa  Rosja 34.85 s 4,0 2,88 4,11 10,99
20. 24 Murata, ArisaArisa Murata  Japonia DNS

Finał 2[edytuj | edytuj kod]

Do trzeciego finału awansowało sześć najlepszych zawodniczek.

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Punkty Łącznie Uwagi
Skręty Skoki Czas
1. 1 Kearney, HannahHannah Kearney  Stany Zjednoczone 31.18 s 11,3 5,06 5,57 21,93 QF3
2. 3 Dufour-Lapointe, ChloéChloé Dufour-Lapointe  Kanada 31.97 12,0 4,44 5,26 21,70 QF3
3. 2 Dufour-Lapointe, JustineJustine Dufour-Lapointe  Kanada 31.96 11,7 4,68 5,26 21,64 QF3
4. 8 Cox, BrittenyBritteny Cox  Australia 30.73 s 10,8 5,04 5,75 21,59 QF3
5. 7 Outtrim, ElizaEliza Outtrim  Stany Zjednoczone 31.90 s 11,2 5,04 5,29 21,53 QF3
6. 12 Uemura, AikoAiko Uemura  Japonia 31.19 s 10,9 4,68 5,57 21,15 QF3
7. 6 Gałyszewa, JulijaJulija Gałyszewa  Kazachstan 30.52 s 10,8 4,48 5,84 21,12
8. 15 Rachimowa, RieginaRiegina Rachimowa  Rosja 31.89 s 11,1 4,68 5,29 21,07
9. 13 Sudová, NikolaNikola Sudová  Czechy 32.09 s 11,8 3,96 5,21 20,97
10. 30 Robichaud, AudreyAudrey Robichaud  Kanada 33.50 s 10,9 4,80 4,65 20,35
11. 16 Scanzio, DeborahDeborah Scanzio  Włochy 29.59 s 9,6 4,26 6,21 20,07
12. 5 Dufour-Lapointe, MaximeMaxime Dufour-Lapointe  Kanada 31.25 s 9,8 3,30 5,54 18,64

Finał 3[edytuj | edytuj kod]

Udział brało najlepszych 6 zawodniczek 2. finału.

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Punkty Łącznie
Skręty Skoki Czas
Gold medal icon.svg 2 Dufour-Lapointe, JustineJustine Dufour-Lapointe  Kanada 31.56 s 12,1 4,92 5,42 22,44
Silver medal icon.svg 3 Dufour-Lapointe, ChloéChloé Dufour-Lapointe  Kanada 31.71 s 12,1 4,20 5.36 21,66
Bronze medal icon.svg 1 Kearney, HannahHannah Kearney  Stany Zjednoczone 31.04 s 11,1 4,76 5,63 21,49
4. 12 Uemura, AikoAiko Uemura  Japonia 30.46 s 10,6 4,20 5,86 20,66
5. 8 Cox, BrittenyBritteny Cox  Australia 31.19 s 10,2 3,66 5,57 19,43
6. 7 Outtrim, ElizaEliza Outtrim  Stany Zjednoczone 31.49 s 9,9 4,02 5,45 19,37

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sochi 2014 Olympic Winter Games Competition Schedule (ang.). sochi2014.com. [dostęp 2014-02-07].
  2. World Cup – Ladies' Moguls – Ruka (FIN) (ang.). 14 grudnia 2013. [dostęp 2014-02-07].
  3. World Cup – Ladies' Moguls – Calgary (CAN) (ang.). 4 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-07].
  4. World Cup – Ladies' Moguls – Deer Valley (USA) (ang.). 11 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-07].
  5. World Cup – Ladies' Moguls – Lake Placid (USA) (ang.). 15 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-07].
  6. World Cup – Ladies' Moguls – Val St. Come (CAN) (ang.). 19 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-07].
  7. Olympic Winter Games 2010 – Ladies' Moguls (ang.). 13 lutego 2010. [dostęp 2014-02-07].
  8. World Ski Championships 2011 – Ladies' Moguls (ang.). 2 lutego 2011. [dostęp 2014-02-07].
  9. World Ski Championships 2013 – Ladies' Moguls (ang.). 6 marca 2013. [dostęp 2014-02-07].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]