Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – skoki akrobatyczne mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Skoki Akrobatyczne Mężczyzn
ZIO 2010 ZIO 2018
Data 17 lutego 2014
Gospodarz Krasnaja Polana
Miejscowość Ekstrim-park Roza Chutor
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
Białoruś Anton Kusznir

Australia David Morris

Jia Zongyang
Strona internetowa
Narciarstwo dowolne na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
Jazda po muldach mężczyźni kobiety
Slopestyle mężczyźni kobiety
Skoki akrobatyczne mężczyźni kobiety
Halfpipe mężczyźni kobiety
Skicross mężczyźni kobiety
Kwalifikacje

Skoki akrobatyczne mężczyzn to trzecia konkurencja, w której rozdane zostaną medale w narciarstwie dowolnym na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

Zawodnicy o medale olimpijskie walczyli 17 lutego w ośrodku sportów ekstremalnych Ekstrim-park Roza Chutor, umiejscowionym w Krasnej Polanie[1]. Mistrzostwa olimpijskiego z 2010 roku nie obronił reprezentant Białorusi Alaksiej Hryszyn. Nowym mistrzem olimpijskim został jego rodak Anton Kusznir.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Godzina rozpoczęcia
Czas CET Czas lokalny
17 lutego Kwalifikacje 1 14:45 17:45
Kwalifikacje 2 15:30 18:30
Finały 18:30 21:30

Tło[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Zwyciężczyni Druga Trzecia Źródło
Wyniki skoków akrobatycznych podczas zawodów Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym 2013/2014
15 grudnia Beidahu Liu Zhongqing Białoruś Anton Kusznir Jia Zongyang [2]
21 grudnia Pekin Kanada Travis Gerrits Wu Chao Jia Zongyang [3]
10 stycznia Deer Valley Białoruś Anton Kusznir Qi Guangpu Białoruś Alaksiej Hryszyn [4]
14 stycznia Val Saint-Côme Liu Zhongqing Stany Zjednoczone Mac Bohonnon Australia David Morris [5]
18 stycznia Lake Placid Qi Guangpu Liu Zhongqing Białoruś Alaksiej Hryszyn [6]
Wyniki skoków akrobatycznych na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
25 lutego Vancouver Białoruś Alaksiej Hryszyn Stany Zjednoczone Jeret Peterson Liu Zhongqing [7]
Wyniki skoków akrobatycznych na mistrzostwach świata 2011
4 lutego Deer Valley Stany Zjednoczone Warren Shouldice Qi Guangpu Białoruś Anton Kusznir [8]
Wyniki skoków akrobatycznych na mistrzostwach świata 2013
7 marca Voss Qi Guangpu Kanada Travis Gerrits Jia Zongyang [9]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

1. runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Reprezentacja Skok Uwagi
1. 9 Zongyang, JiaJia Zongyang  Chińska Republika Ludowa 118,59 Q
2. 6 Morris, DavidDavid Morris  Australia 118,59 Q
3. 11 Ulrich, RenatoRenato Ulrich  Szwajcaria 115,84 Q
4. 2 Guangpu, QiQi Guangpu  Chińska Republika Ludowa 113,57 Q
5. 7 Chao, WuWu Chao  Chińska Republika Ludowa 110,62 Q
6. 12 Abramenko, OłeksandrOłeksandr Abramenko  Ukraina 109,50 Q
7. 3 Kusznir, AntonAnton Kusznir  Białoruś 107,52
8. 13 Daszczynski, DzmitryjDzmitryj Daszczynski  Białoruś 106,64
9. 8 Korotkow, PawiełPawieł Korotkow  Rosja 106,33
10. 19 Burow, IljaIlja Burow  Rosja 105,88
11. 14 Bohonnon, MacMac Bohonnon  Stany Zjednoczone 104,79
12. 26 Puzderko, MykołaMykoła Puzderko  Ukraina 98,41
13. 18 Lambert, ThomasThomas Lambert  Szwajcaria 96,83
14. 22 Gasser, MischaMischa Gasser  Szwajcaria 96,52
15. 25 Sliwiec, CimafiejCimafiej Sliwiec  Rosja 87,33
16. 27 Bieriestowski, SiergiejSiergiej Bieriestowski  Kazachstan 82,84
17. 23 Osipau, DzianisDzianis Osipau  Białoruś 81,86
18. 1 Zhongqing, LiuLiu Zhongqing  Chińska Republika Ludowa 80,09
19. 5 Gerrits, TravisTravis Gerrits  Kanada 76,92
20. 4 Hryszyn, AlaksiejAlaksiej Hryszyn  Białoruś 76,82
21. 28 Yngkärbek, BagłanBagłan Yngkärbek  Kazachstan 60,16

2. runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Reprezentacja Skok Uwagi
1. 13 Daszczynski, DzmitryjDzmitryj Daszczynski  Białoruś 117,19 Q
2. 3 Kusznir, AntonAnton Kusznir  Białoruś 115,38 Q
3. 8 Korotkow, PawiełPawieł Korotkow  Rosja 115,05 Q
4. 5 Gerrits, TravisTravis Gerrits  Kanada 112,39 Q
5. 23 Osipau, DzianisDzianis Osipau  Białoruś 111,05 Q
6. 14 Bohonnon, MacMac Bohonnon  Stany Zjednoczone 110,18 Q
7. 25 Sliwiec, CimafiejCimafiej Sliwiec  Rosja 108,41
8. 18 Lambert, ThomasThomas Lambert  Szwajcaria 89,38
9. 4 Hryszyn, AlaksiejAlaksiej Hryszyn  Białoruś 88,96
10. 19 Burow, IljaIlja Burow  Rosja 86,73
11. 27 Bieriestowski, SiergiejSiergiej Bieriestowski  Kazachstan 85,30
12. 22 Gasser, MischaMischa Gasser  Szwajcaria 83,91
13. 28 Yngkärbek, BagłanBagłan Yngkärbek  Kazachstan 79,31
14. 26 Puzderko, MykołaMykoła Puzderko  Ukraina 77.88
15. 1 Zhongqing, LiuLiu Zhongqing  Chińska Republika Ludowa 77,83

Finały[edytuj | edytuj kod]

Finał 1[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Reprezentacja Skok Uwagi
1. 2 Guangpu, QiQi Guangpu  Chińska Republika Ludowa 121,24 QF2
2. 3 Kusznir, AntonAnton Kusznir  Białoruś 119,03 QF2
3. 12 Abramenko, OłeksandrOłeksandr Abramenko  Ukraina 119,03 QF2
4. 9 Zongyang, JiaJia Zongyang  Chińska Republika Ludowa 110,41 QF2
5. 13 Daszczynski, DzmitryjDzmitryj Daszczynski  Białoruś 108,41 QF2
6. 5 Gerrits, TravisTravis Gerrits  Kanada 107,29 QF2
7. 14 Bohonnon, MacMac Bohonnon  Stany Zjednoczone 105,21 QF2
8. 6 Morris, DavidDavid Morris  Australia 101,87 QF2
9. 23 Osipau, DzianisDzianis Osipau  Białoruś 99,36
10. 8 Korotkow, PawiełPawieł Korotkow  Rosja 96,46
11. 7 Chao, WuWu Chao  Chińska Republika Ludowa 82,30
12. 11 Ulrich, RenatoRenato Ulrich  Szwajcaria 80,53

Finał 2[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Reprezentacja Skok Uwagi
1. 9 Zongyang, JiaJia Zongyang  Chińska Republika Ludowa 117,70 QF3
2. 2 Guangpu, QiQi Guangpu  Chińska Republika Ludowa 116,74 QF3
3. 3 Kusznir, AntonAnton Kusznir  Białoruś 115,84 QF3
4. 6 Morris, DavidDavid Morris  Australia 115,05 QF3
5. 14 Bohonnon, MacMac Bohonnon  Stany Zjednoczone 113,72
6. 12 Abramenko, OłeksandrOłeksandr Abramenko  Ukraina 113,12
7. 5 Gerrits, TravisTravis Gerrits  Kanada 111,95
8. 13 Daszczynski, DzmitryjDzmitryj Daszczynski  Białoruś 100,45

Finał 3[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Reprezentacja Skok
Gold medal icon.svg 3 Kusznir, AntonAnton Kusznir  Białoruś 134,50
Silver medal icon.svg 6 Morris, DavidDavid Morris  Australia 110,41
Bronze medal icon.svg 9 Zongyang, JiaJia Zongyang  Chińska Republika Ludowa 95,06
4. 2 Guangpu, QiQi Guangpu  Chińska Republika Ludowa 90,00

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sochi 2014 Olympic Winter Games Competition Schedule (ang.). sochi2014.com. [dostęp 2014-02-07].
  2. World Cup – Men's Aerials – Beidahu (CHN) (ang.). 15 grudnia 2013. [dostęp 2014-02-16].
  3. World Cup – Men's Aerials – Pekin (CAN) (ang.). 21 grudnia 2013. [dostęp 2014-02-16].
  4. World Cup – Men's Aerials – Deer Valley (USA) (ang.). 10 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-16].
  5. World Cup – Men's Aerials – Val St. Come (CAN) (ang.). 14 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-16].
  6. World Cup – Men's Aerials – Lake Placid (USA) (ang.). 18 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-16].
  7. Olympic Winter Games 2010 – Men's Aerials (ang.). 25 lutego 2010. [dostęp 2014-02-16].
  8. World Ski Championships 2011 – Men's Aerials (ang.). 4 lutego 2011. [dostęp 2014-02-16].
  9. World Ski Championships 2013 – Men's Aerials (ang.). 7 marca 2013. [dostęp 2014-02-16].