Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 – jazda po muldach kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jazda po muldach kobiet
ZIO 2014 ZIO 2022
Data 11 lutego 2018
Gospodarz Bokwang Phoenix Park
Miejscowość Pjongczang
Liczba zawodników 30
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
Francja Perrine Laffont

Kanada Justine Dufour-Lapointe

Kazachstan Julija Gałyszewa


Jazda po muldach kobiet – jedna z konkurencji rozgrywanych w ramach narciarstwa dowolnego na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Zawodniczki rywalizowały w dniach 09[1] - 11 lutego[2] w Bogwang Phoenix Park. Mistrzem olimpijskim została Francuzka Perrine Laffont. Drugie miejsce zajęła Kanadyjka Justine Dufour-Lapointe. Na trzecim stopniu podium uplasowała się zawodniczka z Kazachstanu Julija Gałyszewa.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Godzina rozpoczęcia
Czas CET Czas lokalny
09 lutego Kwalifikacje 1 2:00 10:00
11 lutego Kwalifikacje 2 11:30 19:30
Finały 13:00 21:00

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

1. runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

10 zawodniczek które uzyskały najlepszy rezultat zakwalifikowały się do finału. Natomiast pozostałe zawodniczki o występ w finale walczyły w 2. rundzie kwalifikacyjnej, w której przepustkę do finału uzyskało 10 najlepszych zawodniczek.

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Punkty Łącznie Uwagi
Skręty Skoki Czas
1. 13 Perrine Laffont  Francja 28,87 50,5 13,75 15,47 79,72 QF
2. 3 Andi Naude  Kanada 29,10 49,6 14,79 15,21 79,60 QF
3. 5 Morgan Schild  Stany Zjednoczone 29,76 48,8 14,48 14,48 77,74 QF
4. 8 Justine Dufour-Lapointe  Kanada 29,26 48,3 14,33 15,03 77,66 QF
5. 18 Jaelin Kauf  Stany Zjednoczone 28,91 48,3 13,73 15,42 77,45 QF
6. 2 Britteny Cox  Australia 28,94 48,4 12,99 15,39 76,78 QF
7. 19 Julija Gałyszewa  Kazachstan 30,51 47,1 15,64 13,62 76,36 QF
8. 10 Keaton McCargo  Stany Zjednoczone 29,84 48,5 12,80 14,37 75,67 QF
9. 9 Arisa Murata  Japonia 29,90 46,0 13,83 14,30 74,13 QF
10. 16 Audrey Robichaud  Kanada 32,32 48,3 12,60 11,58 72,48 QF
11. 20 Riegina Rachimowa Olimpijscy sportowcy z Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 Olimpijscy sportowcy z Rosji 31,74 45,4 14,14 12,23 71,77
12. 1 Marika Piertachija Olimpijscy sportowcy z Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 Olimpijscy sportowcy z Rosji 30,37 44,6 12,05 13,78 70,43
13. 15 Chloé Dufour-Lapointe  Kanada 30,01 44,0 11,35 14,18 69,53
14. 21 Jakara Anthony  Australia 30,52 43,4 12,48 13,61 69,49
15. 25 Madii Himbury  Australia 31,45 44,0 12,42 12,56 68,98
16. 30 Camille Cabrol  Francja 31,96 44,7 12,21 11,98 68,89
17. 28 Claudia Gueli  Australia 31,17 43,1 12,71 12,87 68,68
18. 11 Hedvig Wessel  Norwegia 29,70 42,0 12,11 14,53 68,64
19. 14 Seo Jee-won  Korea Południowa 30,71 45,0 10,07 13,39 68,46
20. 17 Jekatierina Stolarowa Olimpijscy sportowcy z Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 Olimpijscy sportowcy z Rosji 30,82 42,3 12,12 13,27 67,69
21. 6 Deborah Scanzio  Szwajcaria 30,82 41,2 11,91 13,27 66,38
22. 29 Tess Johnson  Stany Zjednoczone 30,56 41,7 10,29 13,56 65,55
23. 26 Katharina Förster  Niemcy 29,71 39,4 9,25 14,52 63,17
24. 24 Léa Bouard  Niemcy 29,18 33,6 6,99 15,12 55,71
25. 12 Melanie Meilinger  Austria 33,78 37,0 8,02 9,93 54,95
26. 22 Ajaułym Amrienowa  Kazachstan 35,15 36,5 7,89 8,39 52,78
27. 4 Wang Jin  Chińska Republika Ludowa 34,87 35,9 6,69 8,70 51,29
28. 23 Guan Ziyan  Chińska Republika Ludowa 36,30 32,7 8,32 7,09 48,11
29. 27 Tetiana Petrowa  Ukraina 36,69 31,5 8,04 6,65 46,19
30. 7 Seo Jung-hwa  Korea Południowa 41,80 9,2 6,47 0,90 16,57

2. runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Do finału awansuje 10 najlepszych zawodniczek.Do ustalenia kolejności brano lepszy wynik z dwóch przejazdów kwalifikacyjnych.

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Kwalifikacja 1 Czas Punkty Łącznie Wynik Uwagi
Skręty Skoki Czas
1. 19 Tess Johnson  Stany Zjednoczone 65,55 30,97 50,0 12,23 13,10 75,33 75,33 QF
2. 9 Jekatierina Stolarowa Olimpijscy sportowcy z Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 Olimpijscy sportowcy z Rosji 67,69 30,63 47,8 12,12 13,48 73,40 73,40 QF
3. 11 Jakara Anthony  Australia 69,49 31,69 48,3 12,76 12,29 73,35 73,35 QF
4. 10 Riegina Rachimowa Olimpijscy sportowcy z Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 Olimpijscy sportowcy z Rosji 71,77 31,95 46,7 14,12 12,00 72,82 72,82 QF
5. 5 Hedvig Wessel  Norwegia 68,64 30,03 44,9 12,60 14,16 71,66 71,66 QF
6. 4 Seo Jung-hwa  Korea Południowa 16,57 29,45 44,4 12,37 14,81 71,58 71,58 QF
7. 1 Marika Piertachija Olimpijscy sportowcy z Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 Olimpijscy sportowcy z Rosji 70,43 36,98 16,8 7,79 6,33 30,92 70,43 QF
8. 8 Chloé Dufour-Lapointe  Kanada 69,53 29,45 43,4 10,27 14,81 68,48 69,53 QF
9. 16 Katharina Förster  Niemcy 63,17 30,05 45,9 9,34 14,14 69,38 69,38 QF
10. 15 Madii Himbury  Australia 68,98 31,44 45,8 10,99 12,57 69,36 69,36 QF
11. 3 Deborah Scanzio  Szwajcaria 66,38 31,29 44,7 11,58 12,74 69,02 69,02
12. 20 Camille Cabrol  Francja 68,89 DNF 68,89
13. 18 Claudia Gueli  Australia 68,68 38,35 19,5 10,91 4,78 35,19 68,68
14. 7 Seo Jee-won  Korea Południowa 68,46 31,55 44,2 7,96 12,45 35,19 68,68
15. 14 Léa Bouard  Niemcy 55,71 28,96 40,1 9,62 15,36 65,08 65,08
16. 6 Melanie Meilinger  Austria 54,95 34,61 41,2 7,51 9,00 57,71 57,71
17. 12 Ajaułym Amrienowa  Kazachstan 52,78 35,25 23,4 7,00 8,28 38,68 52,78
18. 13 Guan Ziyan  Chińska Republika Ludowa 48,11 35,50 35,6 8,20 8,00 51,80 51,80
19. 2 Wang Jin  Chińska Republika Ludowa 51,29 35,01 28,2 6,31 8,55 43,06 51,29
20. 17 Tetiana Petrowa  Ukraina 46,19 37,62 14,3 3,16 5,61 23,07 46,19

Finały[edytuj | edytuj kod]

Finał 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Punkty Łącznie Uwagi
Skręty Skoki Czas
1. 17 Justine Dufour-Lapointe  Kanada 29,70 50,6 14,37 14,53 79,50 QF2
2. 16 Jaelin Kauf  Stany Zjednoczone 28,79 50,7 12,47 15,56 78,73 QF2
3. 13 Keaton McCargo  Stany Zjednoczone 30,04 50,6 12,13 14,15 76,88 QF2
4. 8 Jakara Anthony  Australia 30,46 50,1 13,04 13,67 76,81 QF2
5. 15 Britteny Cox  Australia 29,19 48,1 12,59 15,10 75,79 QF2
6. 20 Perrine Laffont  Francja 29,33 48,1 12,71 14,95 75,76 QF2
7. 14 Julija Gałyszewa  Kazachstan 30,62 47,3 14,31 13,49 75,10 QF2
8. 11 Audrey Robichaud  Kanada 32,00 47,2 15,13 11,94 74,27 QF2
9. 10 Tess Johnson  Stany Zjednoczone 30,68 47,7 12,97 13,43 74,10 QF2
10. 19 Andi Naude  Kanada 29,06 45,5 13,24 15,25 73,99 QF2
11. 7 Riegina Rachimowa Olimpijscy sportowcy z Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 Olimpijscy sportowcy z Rosji 30,92 46,6 13,82 13,16 73,58 QF2
12. 9 Jekatierina Stolarowa Olimpijscy sportowcy z Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 Olimpijscy sportowcy z Rosji 30,52 48,0 11,62 13,61 73,23 QF2
13. 2 Katharina Förster  Niemcy 29,63 46,4 11,32 14,61 72,33
14. 5 Seo Jung-hwa  Korea Południowa 29,77 45,0 12,86 14,45 72,31
15. 18 Morgan Schild  Stany Zjednoczone 30,80 45,5 13,44 13,29 72,23
16. 4 Marika Piertachija Olimpijscy sportowcy z Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 Olimpijscy sportowcy z Rosji 30,52 46,9 11,14 13,61 71,65
17. 3 Chloé Dufour-Lapointe  Kanada 30,39 45,8 11,43 13,75 70,98
18. 12 Arisa Murata  Japonia 30,51 44,8 12,35 13,62 70,77
19. 6 Hedvig Wessel  Norwegia 29,99 43,0 11,57 14,20 68,77
20. 1 Madii Himbury  Australia 31,03 42,5 12,66 13,03 68,19

Finał 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Punkty Łącznie Uwagi
Skręty Skoki Czas
1. 3 Andi Naude  Kanada 28,96 48,2 15,24 15,34 78,78 QF3
2. 8 Britteny Cox  Australia 28,99 49,6 13,35 15,33 78,28 QF3
3. 7 Perrine Laffont  Francja 29,78 49,7 13,72 14,44 77,86 QF3
4. 12 Justine Dufour-Lapointe  Kanada 29,70 49,1 13,85 14,53 77,48 QF3
5. 9 Jakara Anthony  Australia 30,48 50,4 12,80 13,65 76,85 QF3
6. 6 Julija Gałyszewa  Kazachstan 30,65 47,6 15,75 13,46 76,81 QF3
7. 11 Jaelin Kauf  Stany Zjednoczone 28,74 47,3 13,12 15,61 76,03
8. 10 Keaton McCargo  Stany Zjednoczone 29,54 48,2 12,88 14,71 75,79
9. 5 Audrey Robichaud  Kanada 32,47 48,2 15,28 11,41 74,89
10. 2 Riegina Rachimowa Olimpijscy sportowcy z Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 Olimpijscy sportowcy z Rosji 30,87 46,0 14,34 13,21 73,55
11. 1 Jekatierina Stolarowa Olimpijscy sportowcy z Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 Olimpijscy sportowcy z Rosji 30,48 47,1 11,99 13,65 72,74
12. 4 Tess Johnson  Stany Zjednoczone 30,77 46,7 10,47 13,32 70,49

Finał 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Punkty Łącznie
Skręty Skoki Czas
Gold medal icon.svg 4 Perrine Laffont  Francja 29,36 50,5 13,24 14,91 78,65
Silver medal icon.svg 3 Justine Dufour-Lapointe  Kanada 29,54 49,4 14,45 14,71 78,56
Bronze medal icon.svg 1 Julija Gałyszewa  Kazachstan 30,14 47,9 15,47 14,03 77,40
4. 2 Jakara Anthony  Australia 30,94 49,1 13,12 13,13 75,35
5. 5 Britteny Cox  Australia 28,29 47,3 11,66 16,12 75,08
6. 6 Andi Naude  Kanada DNF

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Freestyle Skiing Daily Schedule (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-02-14].
  2. Freestyle Skiing Daily Schedule (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-02-14].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]