Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Freestyle skiing pictogram.svg

Zawody w narciarstwie dowolnym na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020 odbyły się w dniach 18-22 stycznia 2020 roku. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w czterech konkurencjach indywidualnych, halfpipe, slopestyle, skicross i Big Air. Została rozegrana także konkurencja drużynowa mieszana, w skład której weszli przedstawiciele i przedstawicielki snowcrossu i skicrossu.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Arena zmagań Konkurencja Gold medal.svg Złoto Silver medal.svg Srebro Bronze medal.svg Brąz
18 stycznia 2020 Park & Pipe Slopestyle dziewcząt Estonia Kelly Sildaru Chińska Republika Ludowa Gu Ailing Szwecja Jennie-Lee Burmansson
19 stycznia 2020 Winter Park Skicross dziewcząt Szwajcaria Marie Krista Czechy Diana Cholenská Rosja Władisława Baljukina
19 stycznia 2020 Winter Park Skicross chłopców Szwecja Erik Wahlberg Rosja Artiem Bażin Rosja Andriej Gorbaczew
20 stycznia 2020 Park & Pipe Halfpipe dziewcząt Chińska Republika Ludowa Gu Ailing Chińska Republika Ludowa Li Fanghui Stany Zjednoczone Hanna Faulhaber
20 stycznia 2020 Park & Pipe Slopestyle chłopców Stany Zjednoczone Kiernan Fagan Szwecja Melvin Morén Stany Zjednoczone Hunter Henderson
21 stycznia 2020 Winter Park Snowcross mieszany  Szwajcaria
Anouk Dörig
Marie Krista
Valerio Jud
Robin Tissières
 Rosja
Anastazja Priwałowa
Marija Jerofiewa
Jewgienij Gienin
Andriej Gorbaczew
 Niemcy
Lilith Kuhnert
Nina Walderbach
Niels Conradt
Sebastian Veit
21 stycznia 2020 Park & Pipe Halfpipe chłopców Kanada Andrew Longino Stany Zjednoczone Hunter Carey Nowa Zelandia Luca Harrington
22 stycznia 2020 Park & Pipe Big Air dziewcząt Chińska Republika Ludowa Gu Ailing Wielka Brytania Kirsty Muir Szwecja Jennie-Lee Burmansson
22 stycznia 2020 Park & Pipe Big Air chłopców Czechy Matěj Švancer Stany Zjednoczone Kiernan Fagan Ukraina Orest Kowalenko

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Dziewcząt[edytuj | edytuj kod]

Halfpipe[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kolejność startu Numer Zawodniczka Kraj Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
Gold medal icon.svg 8 4 Gu Ailing  Chiny 90.66 93.00 90.00 93.00
Silver medal icon.svg 7 5 Li Fanghui  Chiny 84.00 85.66 21.66 85.66
Bronze medal icon.svg 6 6 Hanna Faulhaber  Stany Zjednoczone 63.33 77.33 71.33 77.33
4 5 2 Wu Meng  Chiny 75.33 9.66 10.00 75.33
5 2 1 Ruby Andrews  Nowa Zelandia 66.00 64.33 DNS 66.00
6 4 3 Riley Jacobs  Stany Zjednoczone 60.33 51.33 41.66 60.33
7 3 9 Michelle Rageth  Szwajcaria 55.00 59.66 57.33 59.66
8 1 10 Emma Morozumi  Kanada 51.00 52.33 44.33 52.33


Slopestyle[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kolejność startu Numer Zawodniczka Kraj Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
Gold medal icon.svg 12 3 Kelly Sildaru  Estonia 91.50 93.75 71.50 93.75
Silver medal icon.svg 11 6 Gu Ailing  Chiny 87.00 26.50 93.25 93.25
Bronze medal icon.svg 10 1 Jennie-Lee Burmansson  Szwecja 88.50 90.00 75.50 90.00
4 9 2 Kirsty Muir  Wielka Brytania 86.25 70.00 86.00 86.25
5 6 19 Jade Michaud  Francja 81.25 62.75 9.75 81.25
6 7 7 Rylee Hackler  Kanada 9.50 12.75 65.00 65.00
7 5 14 Anna Cziwina  Rosja 8.50 56.25 10.50 56.25
8 3 21 Jenna Riccomini  Stany Zjednoczone 26.75 47.00 52.00 52.00
9 1 18 Yuna Koga  Japonia 50.25 DNS DNS 50.25
10 2 11 Montana Osinski  Stany Zjednoczone 21.75 42.50 40.75 42.50
11 4 12 Wilma Johansson  Szwecja 2.50 22.25 DNS 22.25
12 8 8 Abi Harrigan  Australia 21.50 10.50 10.25 21.50


Big Air[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kolejność startu Numer Zawodniczka Kraj Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
Gold medal icon.svg 12 21 Gu Ailing  Chiny 24.25 89.75 81.50 171.25
Silver medal icon.svg 10 2 Kirsty Muir  Wielka Brytania 82.50 78.50 87.50 170.00
Bronze medal icon.svg 11 4 Jennie-Lee Burmansson  Szwecja 54.00 75.50 76.25 151.75
4 7 16 Yang Shuorui  Chiny 59.25 17.50 78.00 137.25
5 9 6 Jenna Riccomini  Stany Zjednoczone 67.75 9.75 60.75 128.50
6 8 1 Jade Michaud  Francja 46.25 69.50 55.50 125.00
7 4 3 Wilma Johansson  Szwecja 51.50 57.00 58.00 115.00
8 3 17 Riley Jacobs  Stany Zjednoczone 13.50 53.75 52.25 106.00
9 6 14 Anna Cziwina  Rosja 14.50 50.00 43.75 93.75
10 2 18 Mia Rennie  Australia 11.25 13.75 DNS 25.00
DNS 5 7 Ivana Mermillod Blondin  Francja Nie wystartowały
1 15 Anouk Andraska  Szwajcaria


Skicross[edytuj | edytuj kod]

Mały finał
Pozycja Nr Zawodniczka Kraj Czas przejazdu Strata
5 2 Marie-Pier Brunet  Kanada
6 3 Léa Hudry  Francja +2.57
7 21 Alice Fortkord  Szwecja +2.64
8 19 Ingrid Leivestad  Norwegia DNF
Duży finał
Pozycja Nr Zawodniczka Kraj Czas przejazdu Strata
Gold medal icon.svg 1 Marie Krista  Szwajcaria
Silver medal icon.svg 17 Diana Cholenská  Czechy +0.32
Bronze medal icon.svg 10 Władisława Baljukina  Rosja +0.81
4 16 Marija Jerofiewa  Rosja DNF


Chłopcy[edytuj | edytuj kod]

Halfpipe[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kolejność startu Numer Zawodnik Kraj Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
Gold medal icon.svg 8 1 Andrew Longino  Kanada 87.66 90.66 94.00 94.00
Silver medal icon.svg 9 2 Hunter Carey  Stany Zjednoczone 84.00 86.00 30.66 86.00
Bronze medal icon.svg 10 9 Luca Harrington  Nowa Zelandia 80.33 79.66 80.66 80.66
4 4 15 Max McDonald  Nowa Zelandia 76.00 48.33 56.00 76.00
5 2 4 Connor Ladd  Stany Zjednoczone 33.00 73.33 53.33 73.33
6 6 5 Sun Jingbo  Chiny 69.66 54.66 66.66 69.66
7 7 6 Fiodor Muralew  Rosja 41.33 62.00 67.33 67.33
8 3 8 Steven Kahnert  Kanada 24.00 65.66 24.66 65.66
9 5 3 Li Songsheng  Chiny 64.33 39.00 35.66 64.33
10 1 7 Leonid Frołow  Rosja 55.66 30.00 51.00 55.66


Slopestyle[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kolejność startu Numer Zawodnik Kraj Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
Gold medal icon.svg 10 5 Kiernan Fagan  Stany Zjednoczone 87.33 90.66 35.33 90.66
Silver medal icon.svg 11 2 Melvin Morén  Szwecja 78.33 46.66 89.33 89.33
Bronze medal icon.svg 9 4 Hunter Henderson  Stany Zjednoczone 32.00 88.66 83.66 88.66
4 12 22 Matěj Švancer  Czechy 85.00 84.33 27.66 85.00
5 7 14 Nils Rhyner  Szwajcaria 62.33 58.33 83.33 83.33
6 3 10 Fantin Ciompi  Szwajcaria 30.00 80.66 78.33 80.66
7 8 21 Daniel Bacher  Austria 40.66 79.33 69.00 79.33
8 1 23 Ruka Ito  Japonia 21.66 11.66 75.66 75.66
9 6 3 Orest Kowalenko  Ukraina 16.33 27.66 70.00 70.00
10 5 11 Luca Harrington  Nowa Zelandia 67.33 64.33 57.66 67.33
11 4 13 Tevje Skaug  Norwegia 36.33 66.33 63.66 66.33
12 2 19 David Zehentner  Niemcy 48.33 17.66 35.00 48.33


Big Air[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kolejność startu Numer Zawodnik Kraj Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
Gold medal icon.svg 5 10 Matěj Švancer  Czechy 91.50 78.00 94.50 186.00
Silver medal icon.svg 7 2 Kiernan Fagan  Stany Zjednoczone 88.75 94.25 87.00 183.00
Bronze medal icon.svg 8 1 Orest Kowalenko  Ukraina 83.25 86.50 93.00 179.50
4 12 4 Hunter Henderson  Stany Zjednoczone 89.50 43.50 85.75 175.25
5 11 5 Tormod Frostad  Norwegia 83.75 26.50 88.50 172.25
6 4 9 Daniel Bacher  Austria 79.25 77.00 14.75 156.25
7 1 26 David Zehentner  Niemcy 64.00 70.00 78.00 148.00
8 10 3 Melvin Morén  Szwecja 89.25 45.00 24.00 134.25
9 3 7 Jasper Klein  Wielka Brytania 61.25 72.50 36.25 133.75
10 2 13 Tevje Skaug  Norwegia 76.00 40.25 41.00 117.00
11 6 22 Štěpán Hudeček  Czechy 43.25 19.25 30.00 73.25
12 9 20 Luca Harrington  Nowa Zelandia 23.75 25.25 DNS 25.25


Skicross[edytuj | edytuj kod]

Mały finał
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Czas przejazdu Strata
5 2 Sebastian Veit  Niemcy
6 3 Fredrik Nilsson  Szwecja +0.15
7 21 Robin Tissières  Szwajcaria +0.66
8 19 Thomas Kolly  Szwajcaria DNF
Duży finał
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Czas przejazdu Strata
Gold medal icon.svg 1 Erik Wahlberg  Szwecja
Silver medal icon.svg 17 Artiem Bażin  Rosja +0.21
Bronze medal icon.svg 10 Andriej Gorbaczew  Rosja +1.69
4 16 Marcus Plank  Austria +2.48



Snowcross/Skicross Mikst[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnicy Kraj Czas przejazdu Strata
Gold medal icon.svg 3 Anouk Dörig
Marie Krista
Valerio Jud
Robin Tissières
 Szwajcaria
Silver medal icon.svg 7 Anastazja Priwałowa
Marija Jerofiewa
Jewgienij Gienin
Andriej Gorbaczew
 Rosja
Bronze medal icon.svg 12 Lilith Kuhnert
Nina Walderbach
Niels Conradt
Sebastian Veit
 Niemcy
4 8 Jekaterina Łoktiewa-Zagorskaja Rosja
Maria Shcherbakovskaya Izrael
Noa Coutton-Jean Francja
Artem Bażin Rosja
Drużyna numer 3


Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1.  Chiny 2 2 0 4
2.  Szwajcaria 2 0 0 2
3.  Stany Zjednoczone 1 2 2 5
4.  Szwecja 1 1 2 4
5.  Czechy 1 1 0 2
6.  Estonia 1 0 0 1
6.  Kanada 1 0 0 1
8.  Rosja 0 2 2 4
9.  Wielka Brytania 0 1 0 1
10.  Niemcy 0 0 1 1
10.  Nowa Zelandia 0 0 1 1
10.  Ukraina 0 0 1 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]