Nathalie Schwarz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nathalie Schwarz
Data i miejsce urodzenia 29 lipca 1993
Austria
Klub SU Raika Zwettl-Oberoesterreich
Debiut w PŚ 28.12.2013, Oberhof (45. miejsce - 3 km F)
Pierwsze punkty w PŚ 19.01.2014, Szklarska Poręba (23. miejsce - 10 km C)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Austria
Olimpijski festiwal młodzieży Europy
Brąz Liberec 2011 Sprint s.klasyczny

Nathalie Schwarz (ur. 29 lipca 1993) – austriacka biegaczka narciarska, która starty w Pucharze Świata rozpoczęła w 2013 r. Wcześniej występowała w zawodach FIS Race, Pucharze Alpejskim oraz Pucharze Słowiańskim. Była ona uczestniczką Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, w 2014 r.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
53. 11 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana Sprint stylem dowolnym 2:35,5 min Norwegia Maiken Caspersen Falla
38. 13 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 10 km stylem klasycznym 28:17,8 min +3:05,4 min Polska Justyna Kowalczyk
13. 15 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana bieg sztafetowy 4×5 km[a] 53:02,7 min +4:02,0 min  Szwecja

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
38. 21 lutego 2015 Szwecja Falun 15 km bieg łączony 40:57,6 min +5:17,5 min Norwegia Therese Johaug
65. 24 lutego 2015 Szwecja Falun 10 km stylem dowolnym 25:08,8 min +6:06,2 min Szwecja Charlotte Kalla
35. 28 lutego 2015 Szwecja Falun 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:24:47,0 h +9:45,3 min Norwegia Therese Johaug

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
8. 25 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Sprint stylem dowolnym Szwecja Hanna Brodin
32. 29 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 10 km bieg łączony 30:51,0 min +3:17,2 min Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
32. 26 stycznia 2011 Estonia Otepää 5 km stylem dowolnym 13:50,6 min +1:12,7 min Norwegia Ragnhild Haga
12. 31 stycznia 2011 Estonia Otepää bieg sztafetowy 4×3,3 km[b] 35:03,6 min +2:50,6 min  Norwegia
15. 20 lutego 2012 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym Szwecja Stina Nilsson
27. 22 lutego 2012 Turcja Erzurum 5 km stylem klasycznym 14:53,1 min +1:16,9 min Rosja Natalja Żukowa
7. 26 lutego 2012 Turcja Erzurum bieg sztafetowy 4×3,3 km[c] 34:06,1 min +1:46,5 min  Rosja
22. 21 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint stylem klasycznym Szwecja Stina Nilsson
22. 23 stycznia 2013 Czechy Liberec 5 km stylem dowolnym 12:35,3 min +46,3 s Niemcy Victoria Carl
5. 27 stycznia 2013 Czechy Liberec bieg sztafetowy 4×3,3 km[d] 35:41,1 min +1:12,6 min  Szwecja

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
25. 29 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem dowolnym Niemcy Elisabeth Schicho
21. 30 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem klasycznym 29:18,4 min +2:03,8 min Norwegia Martine Ek Hagen
34. 3 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym 3:27,66 min Włochy Francesca Baudin
9. 5 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 10 km stylem dowolnym 27:20,3 min +40,9 s Norwegia Barbro Kvåle
20. 22 lutego 2016 Rumunia Râșnov Sprint stylem dowolnym 2:52,14 min Szwecja Jonna Sundling
12. 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov 10 km stylem klasycznym 28:49,4 min +1:31,0 min Rosja Anastasija Siedowa
24. 25 lutego 2016 Rumunia Râșnov 10 km stylem dowolnym 23:14,1 min +1:42,0 min Niemcy Victoria Carl

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2013/2014 105.
2014/2015 64.
2015/2016 84.
2016/2017 niesklasyfikowana

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2016/2017

Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2×7,5 km) FPŚ punkty
- - - - - - - - 45 42 53 - - - - - 62 34 23 - - - - - - - - - 8
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (5 km F) Lillehammer 7.12 (10 km C) LT Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (10 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (3,2 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km C) Val Müstair 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (5 km C) Toblach 8.01 (15 km F) Val di Fiemme 10.01 (10 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (10 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2×7,5 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (10 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (10 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 15.03 (30 km F) punkty
- - - - - - 49 66 - - 50 38 55 36 28 23 25 20 - - - - - - 60 28 - - 64
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (5 km F) Kuusamo 29.11 (10 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×7,5 km) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (15 km C) Lenzerheide 3.01 (5 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (10 km C) Toblach 8.01 (5 km F) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (10 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (30 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (5 km C) Falun 14.02 (10 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×7,5 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (10,5 km C) Québec 4.03 (SP F) Québec 5.03 (10 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×7,5 km) Canmore 11.03 (10 km F) Canmore 12.03 (10 km C) STK punkty
- - - - - - - 52 29 67 37 35 50 41 43 36 19 31 - 47 - - - 62 44 - - - - - - - - - - - 14
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (5 km F) Lillehammer 4.12 (10 km C) LT Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (10 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (5 km C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Toblach 6.01 (5 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (10 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (15 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×7,5 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (10 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Québec 17.03 (SP F) Québec 18.03 (10 km C) Québec 19.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - 49 57 - 61 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour STK - Ski Tour Kanada

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Kateřina Smutná, Nathalie Schwarz, Teresa Stadlober, Veronika Mayerhofer
  2. Skład drużyny: Veronika Mayerhofer, Teresa Stadlober, Sandra Bader, Nathalie Schwarz
  3. Skład drużyny: Teresa Stadlober, Lisa Unterweger, Anna Roswitha Seebacher, Nathalie Schwarz
  4. Skład drużyny: Lisa Unterweger, Teresa Stadlober, Anna Roswitha Seebacher, Nathalie Schwarz

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]