Nathalie von Siebenthal

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nathalie Von Siebenthal
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 30 września 1993
Szwajcaria
Klub Turbach-Bissen
Debiut w PŚ 14.12.2013, Davos (56. miejsce – 15 km F)
Pierwsze punkty w PŚ 13.12.2014, Davos (30. miejsce – 10 km C)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Szwajcaria
Mistrzostwa świata młodzieżowców
złoto Ałmaty 2015 15 km bieg łączony
brąz Ałmaty 2015 10 km s.dowolny
Puchar Świata (U-23)
Silver medal with cup.svg 2. miejsce
2015/2016
Bronze medal with cup.svg 3. miejsce
2014/2015

Nathalie von Siebenthal (ur. 30 września 1993) – szwajcarska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu Turbach-Bissen[1].

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się w 1 marca 2008 roku, podczas zawodów juniorskich w Bois-d’Amont (Francja), gdzie wygrała bieg na dystansie 5 km stylem dowolnym. W 2013 roku wystartowała na mistrzostwach świata juniorów w Libercu, gdzie jej najlepszym wynikiem było 25. miejsce w biegu łączonym na 10 km. Na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata młodzieżowców w Val di Fiemme była między innymi ósma w tej samej konkurencji. Wystartowała również na mistrzostwach świata młodzieżowców w Ałmaty w 2015 roku, zdobywając złoty medal w biegu łączonym oraz brązowy na dystansie 10 km stylem dowolnym.

W Pucharze Świata zadebiutowała 14 grudnia 2013 roku w Davos, gdzie zajęła 56. miejsce na dystansie 15 km stylem dowolnym. Pucharowe punkty wywalczyła 13 grudnia 2014 roku w tej samej miejscowości, na dystansie 10 km stylem klasycznym zajmując 30. miejsce. W klasyfikacji generalnej sezonu 2014/2015 zajęła ostatecznie 48. miejsce. W lutym 2015 roku brała udział w mistrzostwach świata w Falun, gdzie zajęła między innymi szóste miejsce w biegu na 10 km techniką dowolną. Nie startowała także na igrzyskach olimpijskich.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
6. 10 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km bieg łączony 40:44,9 min +17,6 s Szwecja Charlotte Kalla
6. 15 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 10 km stylem dowolnym 25:00,5 min +49,8 s Norwegia Ragnhild Haga
7. 17 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang bieg sztafetowy 4×5 km[a] 51:24,3 min +1:51,5 min  Norwegia
22. 25 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:22:17,6 h +9:10,3 min Norwegia Marit Bjørgen

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
22. 21 lutego 2015 Szwecja Falun 15 km bieg łączony 40:57,6 min +2:59,8 min Norwegia Therese Johaug
6. 24 lutego 2015 Szwecja Falun 10 km stylem dowolnym 25:08,8 min +59,2 s Szwecja Charlotte Kalla
23. 28 lutego 2015 Szwecja Falun 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:24:47,0 h +5:49,8 min Norwegia Therese Johaug
4. 25 lutego 2017 Finlandia Lahti 15 km bieg łączony 37:57,5 min +1:05,0 min Norwegia Marit Bjørgen
30. 28 lutego 2017 Finlandia Lahti 10 km stylem klasycznym 25:24,9 min +2:51,5 min Norwegia Marit Bjørgen
7. 2 marca 2017 Finlandia Lahti bieg sztafetowy 4×5 km[b] 52:21,5 min +2:52,1 min  Norwegia
11. 4 marca 2017 Finlandia Lahti 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:08:36,8 h +1:20,9 min Norwegia Marit Bjørgen
18. 23 lutego 2019 Austria Seefeld 15 km bieg łączony 36:54,5 min +2:44,6 min Norwegia Therese Johaug
10. 28 lutego 2019 Austria Seefeld bieg sztafetowy 4×5 km[c] 55:21,0 min +4:30,9 min  Szwecja
7. 2 marca 2019 Austria Seefeld 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:14:26,2 h +1:43,7 min Norwegia Therese Johaug

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
33. 21 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint stylem klasycznym Szwecja Stina Nilsson
25. 23 stycznia 2013 Czechy Liberec 5 km stylem dowolnym 12:35,3 min +52,8 s Niemcy Victoria Carl
21. 25 stycznia 2013 Czechy Liberec 10 km bieg łączony 27:13,0 min +1:29,2 min Austria Teresa Stadlober

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
31. 29 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem dowolnym Niemcy Elisabeth Schicho
11. 30 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem klasycznym 29:18,4 min +1:09,4 min Norwegia Martine Ek Hagen
8. 1 lutego 2014 Włochy Val di Fiemme 15 km bieg łączony 44:37,5 min +1:10,0 min Norwegia Martine Ek Hagen
22. 3 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym 3:27,66 min Włochy Francesca Baudin
3.Bronze medal with cup.svg 5 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 10 km stylem dowolnym 27:20,3 min +6,4 s Norwegia Barbro Kvåle
1.Gold medal with cup.svg 7 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 15 km bieg łączony 41:00,0 min

Olimpijski festiwal młodzieży Europy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
23. 14 lutego 2011 Czechy Liberec 7,5 km stylem klasycznym 24:29,7 min +2:45,3 min Szwecja Sofia Henriksson
46. 15 lutego 2011 Czechy Liberec Sprint stylem klasycznym Szwecja Stina Nilsson
39. 17 lutego 2011 Czechy Liberec 5 km stylem dowolnym 11:27,7 min +1:27,1 min Norwegia Hilde Losgård Landheim

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2013/2014 niesklasyfikowana
2014/2015 48.
2015/2016 18.
2016/2017 17.
2017/2018 17.
2018/2019 28.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2018/2019

Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2×7,5 km) FPŚ punkty
- - - - - 56 - - - - - - - - - - - - - - - - 52 - - - - - 0
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (5 km F) Lillehammer 7.12 (10 km C) LT Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (10 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (3,2 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km C) Val Müstair 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (5 km C) Toblach 8.01 (15 km F) Val di Fiemme 10.01 (10 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (10 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2×7,5 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (10 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (10 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 15.03 (30 km F) punkty
- - - - - - 30 58 33 51 51 48 53 28 20 14 15 17 - - - - - - - 15 - 26 131
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (5 km F) Kuusamo 29.11 (10 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×7,5 km) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (15 km C) Lenzerheide 3.01 (5 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (10 km C) Toblach 8.01 (5 km F) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (10 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (30 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (5 km C) Falun 14.02 (10 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×7,5 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (10,5 km C) Québec 4.03 (SP F) Québec 5.03 (10 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×7,5 km) Canmore 11.03 (10 km F) Canmore 12.03 (10 km C) STK punkty
53 12 30 25 16 21 33 - DNF 28 24 26 45 20 31 11 7 15 - 7 - 15 50 36 8 - 8 47 21 27 19 33 9 13 7 13 518
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (5 km F) Lillehammer 4.12 (10 km C) LT Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (10 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (5 km C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Toblach 6.01 (5 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (10 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (15 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×7,5 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (10 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Québec 17.03 (SP F) Québec 18.03 (10 km C) Québec 19.03 (10 km F) FPŚ punkty
56 47 56 15 37 35 6 50 12 20 17 11 7 7 10 10 8 - 17 - - - - 28 32 - 12 29 35 10 25 460
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×7,5 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (10 km F) Toblach 16.12 (10 km F) Toblach 17.12 (10 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (10 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Val di Fiemme 6.01 (10 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (10 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (10 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (10 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km C) Falun 18.03 (10 km F) FPŚ punkty
68 57 6 30 55 15 32 5 15 22 23 8 16 4 9 6 8 - - - 39 9 - 39 - 17 59 34 18 31 472
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (10 km F) Lillehammer 2.12 (10 km C) LT Beitostølen 8.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (10 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (10 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (10 km F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (10 km C) Ulricehamn 26.01 (10 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (10 km C) Oslo 10.03 (30 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (10 km C) Québec 24.03 (10 km F) FPŚ punkty
- 36 46 17 33 25 25 37 14 46 8 18 40 20 20 7 15 - - - 18 - - 20 - - 54 7 50 31 50 40 271
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour STK - Ski Tour Kanada

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Laurien van der Graaff, Nadine Fähndrich, Nathalie von Siebenthal, Lydia Hiernickel.
  2. Skład zespołu: Laurien van der Graaff, Nadine Fähndrich, Nathalie von Siebenthal, Seraina Boner.
  3. Skład drużyny: Laurien van der Graaff, Nadine Fähndrich, Lydia Hiernickel, Nathalie von Siebenthal

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]