National Provincial Championship 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
National Provincial Championship 2002
2001 2003
Szczegóły rozgrywek
Termin 16 sierpnia – 27 października 2002
Liczba meczów 119
Mistrz Nowej Zelandii Auckland

National Provincial Championship 2002 – dwudziesta siódma edycja National Provincial Championship, mistrzostw nowozelandzkich prowincji w rugby union. Zawody odbyły się w dniach 16 sierpnia – 27 października 2002 roku.

Dwadzieścia siedem uczestniczących zespołów zostało podzielonych na trzy hierarchicznie ułożone dywizje i w ramach każdej z nich drużyny rywalizowały w pierwszej fazie systemem kołowym, następnie czołowe czwórki z każdej z dywizji awansowały do fazy pucharowej. Zwycięzca meczu zyskiwał cztery punkty, za remis przysługiwały dwa punkty, porażka nie była punktowana, a zdobycie przynajmniej czterech przyłożeń lub przegrana nie więcej niż siedmioma punktami premiowana była natomiast punktem bonusowym[1]. Ostatni zespół dywizji pierwszej walczył o utrzymanie ze zwycięzcą dywizji drugiej[2], w przeciwieństwie do poprzedniego sezonu nie było natomiast spadku z dywizji drugiej[3].

Faworytami byli broniący tytułu zawodnicy Canterbury[4], odpadli jednak w półfinałach, a w zawodach triumfowała drużyna Auckland[5][6]. Za najlepszych zawodników sezonu zostali w poszczególnych dywizjach uznani Keith Lowen, Sitiveni Sivivatu i Simon Porter[7].

Dywizja I[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt
bonus
Pkt
M W R P + - +/-
1. Waikato 9 8 0 1 365 231 +134 7 39
2. Canterbury 9 7 0 2 337 215 +122 6 34
3. Auckland 9 6 0 3 325 168 +157 8 32
4. Otago 9 6 0 3 237 215 +22 5 29
5. Wellington 9 5 0 4 325 235 +90 7 27
6. Taranaki 9 5 0 4 238 260 -22 3 23
7. North Harbour 9 3 0 6 197 259 -62 5 17
8. Northland 9 2 0 7 187 335 -148 3 11
9. Southland 9 2 0 7 160 266 -106 2 10
10. Bay of Plenty 9 1 0 8 203 392 -189 5 9

Mecze[edytuj | edytuj kod]

16 sierpnia 2002
19:35
Wellington 33-24 Canterbury Wellington


17 sierpnia 2002
14:35
Auckland 20-23 Taranaki Auckland


17 sierpnia 2002
17:35
Otago 21-12 Northland Dunedin


17 sierpnia 2002
19:35
North Harbour 39-33 Bay of Plenty Albany, Auckland


18 sierpnia 2002
14:35
Waikato 30-15 Southland Hamilton


23 sierpnia 2002
19:35
Northland 16-34 Auckland Whangarei


24 sierpnia 2002
14:35
Southland 22-20 Wellington Invercargill


24 sierpnia 2002
17:35
Waikato 28-16 North Harbour Hamilton


24 sierpnia 2002
19:35
Taranaki 36-30 Otago New Plymouth


25 sierpnia 2002
14:35
Bay of Plenty 30-35 Canterbury Rotorua


30 sierpnia 2002
19:35
Wellington 51-18 Northland Wellington


31 sierpnia 2002
14:35
Taranaki 19-48 Waikato New Plymouth


31 sierpnia 2002
17:35
Auckland 43-7 North Harbour Auckland


31 sierpnia 2002
19:35
Canterbury 48-27 Southland Christchurch


1 września 2002
14:35
Bay of Plenty 31-46 Otago Rotorua


6 września 2002
19:35
Northland 12-27 Taranaki Whangarei


7 września 2002
14:35
Waikato 59-41 Canterbury Hamilton


7 września 2002
14:35
Otago 16-7 Southland Dunedin


7 września 2002
19:35
North Harbour 17-19 Wellington Albany, Auckland


8 września 2002
14:35
Auckland 51-8 Bay of Plenty Auckland


13 września 2002
19:35
Canterbury 44-17 Northland Christchurch


14 września 2002
14:35
North Harbour 23-29 Otago Albany, Auckland


14 września 2002
17:35
Southland 17-53 Auckland Invercargill


14 września 2002
19:35
Wellington 35-49 Waikato Wellington


15 września 2002
14:35
Taranaki 54-13 Bay of Plenty New Plymouth


20 września 2002
19:35
Auckland 11-18 Canterbury Auckland


21 września 2002
14:35
Bay of Plenty 24-11 Southland Tauranga


21 września 2002
14:35
Otago 35-20 Waikato Dunedin


21 września 2002
19:35
Northland 3-42 North Harbour Whangarei


22 września 2002
14:35
Wellington 46-17 Taranaki Wellington


27 września 2002
19:35
Otago 21-20 Wellington Dunedin


28 września 2002
14:35
Waikato 25-16 Auckland Hamilton


28 września 2002
17:35
Northland 49-23 Bay of Plenty Whangarei


28 września 2002
19:35
Canterbury 65-10 North Harbour Christchurch


29 września 2002
14:35
Southland 26-23 Taranaki Invercargill


4 października 2002
19:35
Taranaki 15-46 Canterbury New Plymouth


5 października 2002
14:35
Auckland 50-26 Otago Auckland


5 października 2002
17:35
Waikato 73-33 Northland Hamilton


5 października 2002
19:35
North Harbour 24-15 Southland Albany, Auckland


6 października 2002
14:35
Bay of Plenty 20-74 Wellington Tauranga


11 października 2002
19:35
Wellington 27-47 Auckland Wellington


12 października 2002
14:35
Taranaki 24-19 North Harbour New Plymouth


12 października 2002
17:35
Bay of Plenty 21-33 Waikato Rotorua


12 października 2002
19:35
Canterbury 16-13 Otago Christchurch


13 października 2002
14:35
Southland 20-27 Northland Invercargill


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
18 października 2002
 Canterbury 23  
 Auckland 29

 
 
26 października 2002
     Waikato 28
   Auckland 40
19 października 2002
 Waikato 41
 Otago 37  
18 października 2002
19:35
Canterbury 23 - 29 Auckland Christchurch
(13-17)
Relacja


19 października 2002
19:35
Waikato 41 - 37 Otago Hamilton
(24-10)
Relacja

26 października 2002
19:35
sędzia: Paddy O’Brien
Waikato 28 - 40 Auckland Waikato Stadium, Hamilton
(16-20)
Relacja


Play-off o utrzymanie[edytuj | edytuj kod]

26 października 2002
14:35
Bay of Plenty 37 - 21 Hawke's Bay Rotorua International Stadium, Rotorua
widzów: 3000
(17-14)
Relacja


Dywizja II[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt
bonus
Pkt
M W R P + - +/-
1. Hawke's Bay 7 7 0 0 344 92 +252 7 35
2. Counties Manukau 7 5 0 2 282 166 +116 6 26
3. Manawatu 7 4 0 3 181 143 +38 5 21
4. Nelson Bays 7 4 1 2 157 124 +33 2 20
5. Mid-Canterbury 7 3 0 4 140 247 -107 1 13
6. Marlborough 7 2 1 4 215 182 +33 3 13
7. East Coast 7 2 0 5 134 303 -169 1 9
8. Thames Valley 7 0 0 7 103 299 -196 2 2

Mecze[edytuj | edytuj kod]

24 sierpnia 2002
14:30
Counties Manukau 28-19 Manawatu Pukekohe


24 sierpnia 2002
14:30
Thames Valley 15-19 East Coast Paeroa


24 sierpnia 2002
14:30
Marlborough 13-28 Hawke's Bay Blenheim


24 sierpnia 2002
14:30
Nelson Bays 30-12 Mid-Canterbury Nelson


31 sierpnia 2002
14:30
Manawatu 35-27 East Coast Palmerston North


31 sierpnia 2002
14:30
Mid-Canterbury 28-19 Marlborough Ashburton


31 sierpnia 2002
14:30
Hawke's Bay 59-10 Thames Valley Napier


31 sierpnia 2002
14:30
Counties Manukau 30-20 Nelson Bays Pukekohe


7 września 2002
14:00
East Coast 8-73 Marlborough Ruatoria


7 września 2002
14:30
Manawatu 32-19 Mid-Canterbury Palmerston North


7 września 2002
14:30
Thames Valley 15-66 Counties Manukau Paeroa


7 września 2002
14:30
Nelson Bays 8-24 Hawke's Bay Nelson


14 września 2002
14:00
East Coast 10-19 Nelson Bays Ruatoria


14 września 2002
14:30
Mid-Canterbury 17-16 Thames Valley Ashburton


14 września 2002
14:30
Hawke's Bay 51-20 Counties Manukau Napier


14 września 2002
14:30
Marlborough 22-39 Manawatu Blenheim


21 września 2002
14:30
Mid-Canterbury 19-65 Hawke's Bay Ashburton


21 września 2002
14:30
Nelson Bays 23-23 Marlborough Nelson


21 września 2002
14:30
Counties Manukau 38-39 East Coast Pukekohe


21 września 2002
17:30
Manawatu 39-7 Thames Valley Palmerston North


28 września 2002
14:30
Marlborough 15-34 Counties Manukau Blenheim


28 września 2002
14:30
Nelson Bays 49-18 Thames Valley Nelson


28 września 2002
14:30
Hawke's Bay 32-10 Manawatu Napier


28 września 2002
14:30
Mid-Canterbury 38-19 East Coast Ashburton


5 października 2002
14:00
Thames Valley 22-50 Marlborough Paeroa


5 października 2002
14:30
Counties Manukau 66-7 Mid-Canterbury Pukekohe


5 października 2002
14:30
East Coast 12-85 Hawke's Bay Ruatoria


5 października 2002
17:35
Manawatu 7-8 Nelson Bays Palmerston North


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
13 października 2002
 Hawke's Bay 30  
 Nelson Bays 3  
 
19 października 2002
     Hawke's Bay 37
   Counties Manukau 16
13 października 2002
 Counties Manukau 36
 Manawatu 10  
13 października 2002
14:35
Hawke's Bay 30 - 3 Nelson Bays Napier
(17-0)
Relacja


13 października 2002
14:35
Counties Manukau 36 - 10 Manawatu Pukekohe
widzów: 4000
Relacja

19 października 2002
14:35
Hawke's Bay 37 - 16 Counties Manukau Napier
(15-8)
Relacja


Dywizja III[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt
bonus
Pkt
M W R P + - +/-
1. North Otago 8 8 0 0 351 99 +252 7 39
2. King Country 8 6 0 2 243 149 +94 5 29
3. Horowhenua-Kapiti 8 6 0 2 203 179 +24 5 29
4. South Canterbury 8 5 0 3 214 168 +46 4 25
5. Wanganui 8 3 0 5 203 242 -39 7 19
6. Buller 8 3 0 5 159 231 -72 1 13
7. Poverty Bay 8 2 0 6 164 237 -73 3 11
8. Wairarapa Bush 8 2 0 6 160 207 -47 2 10
9. West Coast 8 1 0 7 118 305 -187 2 6

Mecze[edytuj | edytuj kod]

17 sierpnia 2002
14:30
King Country 28-30 Horowhenua-Kapiti Te Kuiti


17 sierpnia 2002
14:30
Wanganui 33-20 Wairarapa Bush Wanganui


17 sierpnia 2002
14:30
North Otago 60-6 West Coast Oamaru


17 sierpnia 2002
18:00
South Canterbury 38-15 Buller Timaru


24 sierpnia 2002
14:30
West Coast 15-19 Poverty Bay Greymouth


24 sierpnia 2002
14:30
Horowhenua-Kapiti 36-8 South Canterbury Levin


24 sierpnia 2002
14:30
Buller 23-18 Wanganui Westport


24 sierpnia 2002
14:30
Wairarapa Bush 11-26 King Country Masterton


31 sierpnia 2002
14:30
Buller 20-25 West Coast Westport


31 sierpnia 2002
14:30
King Country 40-32 Wanganui Te Kuiti


31 sierpnia 2002
14:30
Poverty Bay 20-26 Wairarapa Bush Gisborne


31 sierpnia 2002
18:00
South Canterbury 9-39 North Otago Timaru


7 września 2002
14:30
Wanganui 47-16 Poverty Bay Wanganui


7 września 2002
14:30
North Otago 38-15 Buller Oamaru


7 września 2002
14:30
Wairarapa Bush 20-22 Horowhenua-Kapiti Masterton


7 września 2002
14:00
West Coast 0-53 King Country Greymouth


14 września 2002
14:30
Buller 32-24 Wairarapa Bush Westport


14 września 2002
14:30
Poverty Bay 17-29 King Country Gisborne


14 września 2002
14:30
Horowhenua-Kapiti 0-40 North Otago Paraparaumu


14 września 2002
14:30
Wanganui 16-21 South Canterbury Wanganui


21 września 2002
14:30
North Otago 73-7 Wanganui Oamaru


21 września 2002
14:30
Wairarapa Bush 37-5 West Coast Masterton


21 września 2002
14:00
Poverty Bay 12-28 South Canterbury Gisborne


21 września 2002
14:30
Horowhenua-Kapiti 40-15 Buller Levin


28 września 2002
14:30
King Country 31-18 Buller Taupo


28 września 2002
14:30
West Coast 20-29 Horowhenua-Kapiti Greymouth


28 września 2002
14:30
North Otago 47-32 Poverty Bay Oamaru


28 września 2002
18:00
South Canterbury 42-0 Wairarapa Bush Timaru


5 października 2002
14:00
Wairarapa Bush 14-27 North Otago Masterton


5 października 2002
14:30
Poverty Bay 31-22 Horowhenua-Kapiti Gisborne


5 października 2002
14:30
Wanganui 33-25 West Coast Wanganui


5 października 2002
18:00
South Canterbury 14-20 King Country Timaru


12 października 2002
14:30
West Coast 22-54 South Canterbury Greymouth


12 października 2002
14:30
King Country 16-27 North Otago Taupo


12 października 2002
14:30
Horowhenua-Kapiti 24-17 Wanganui Levin


12 października 2002
14:30
Buller 21-17 Poverty Bay Westport


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
20 października 2002
 North Otago 58  
 South Canterbury 10  
 
27 października 2002
     North Otago 43
   Horowhenua-Kapiti 19
20 października 2002
 Horowhenua-Kapiti 20
 King Country 18  
20 października 2002
14:35
North Otago 58 - 10 South Canterbury Oamaru
(17-3)
Relacja


20 października 2002
14:35
Horowhenua-Kapiti 20 - 18 King Country Levin
Relacja

27 października 2002
14:35
North Otago 43 - 19 Horowhenua-Kapiti Oamaru
(18-9)
Relacja


Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Air New Zealand NPC 2002 - Table (ang.). scrum.com @ web.archive.org. [dostęp 2014-02-03].
  2. SEMIFINALS (ang.). nzrugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2014-02-03].
  3. Air New Zealand NPC 2002 season review (ang.). nzrugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2014-02-03].
  4. Canterbury look unstoppable : Full NPC First Division preview (ang.). espnscrum.com. [dostęp 2014-02-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-02-04)].
  5. Attacking Aucks take title (ang.). nzrugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2014-02-03].
  6. Auckland much too strong for Waikato in NPC Final (ang.). scrum.com @ web.archive.org. [dostęp 2014-02-03].
  7. Jack scoops two honours at NZ awards (ang.). en.espn.co.uk. [dostęp 2016-12-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-06-18)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]