Nebelhorn Trophy 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nebelhorn Trophy
2009
2008 2010
ilustracja
Data 23–26 września 2009
Gospodarz Niemiecki Związek Łyżwiarski
Miejscowość Niemcy Oberstdorf
Hala Eissportzentrum Oberstdorf
Liczba konkurencji 4
Liczba zawodników 138
Zwycięzcy
Soliści Szwajcaria Stéphane Lambiel
Solistki Stany Zjednoczone Alissa Czisny
Pary sportowe Niemcy Alona Sawczenko
Niemcy Robin Szolkowy
Pary taneczne Stany Zjednoczone Meryl Davis
Stany Zjednoczone Charlie White

Nebelhorn Trophy 2009 – międzynarodowe zawody łyżwiarstwa figurowego w sezonie 2009/2010. Zawody rozgrywano od 23 do 26 września 2009 roku w hali Eissportzentrum Oberstdorf w Oberstdorfie.

Były to drugie i zarazem ostanie po Mistrzostwach Świata 2009 zawody, podczas których państwa mogły uzyskać kwalifikację na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010 w Vancouver.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Medaliści w konkurencji solistów, od lewej Iwan Trietjakow (RUS), Stéphane Lambiel (SUI), Michal Březina (CZE)
Zdobywca 6. miejsca Yannick Ponsero (FRA)
Poz. Zawodnik Nota łączna[1] SP[2] FS[3]
1 Szwajcaria Stéphane Lambiel 232,36 1 77,45 1 154,91 Q
2 Rosja Iwan Trietjakow 206,23 5 67,05 2 139,18
3 Czechy Michal Březina 205,34 2 73,23 3 132,11
4 Stany Zjednoczone Ryan Bradley 195,68 3 68,18 6 127,50
5 Austria Viktor Pfeifer 194,66 6 65,32 5 129,34 Q
6 Francja Yannick Ponsero 187,56 13 55,50 4 132,06
7 Japonia Akio Sasaki 179,16 7 64,30 9 114,86
8 Niemcy Stefan Lindemann 178,88 8 63,95 8 114,93 Q
9 Kanada Joey Russell 174,91 4 67,80 13 107,11
10 Polska Maciej Cieplucha 173,42 12 56,35 7 117,07
11 Korea Północna Ri Song Chol 172,14 9 60,41 10 111,73 Q
12 Ukraina Anton Kowałewski 168,13 11 57,23 11 110,90
13 Rumunia Zoltán Kelemen 164,72 15 54,49 12 110,23 Q
14 Finlandia Ari-Pekka Nurmenkari 164,67 10 57,68 14 106,99 Q
15 Białoruś Alexandr Kazakov 159,45 14 55,38 17 104,07
16 Estonia Viktor Romanenkov 154,61 19 51,00 18 103,61
17 Wielka Brytania Matthew Parr 154,52 21 49,16 15 105,36
18 Słowenia Gregor Urbas 151,38 23 46,59 16 104,79
19 Chińska Republika Ludowa Wu Jialiang 151,35 18 51,23 19 100,12
20 Korea Południowa Kim Min-seok 147,23 17 54,19 22 93,04
21 Słowacja Peter Reitmayer 144,51 16 54,45 23 90,06
22 Węgry Tigran Vardanjan 139,94 24 46,49 21 93,45
23 Brazylia Kevin Alves 138,16 20 50,82 24 87,34
24 Republika Chińska Stephen Li-Chung Kuo 137,01 27 43,00 20 94,01
25 Izrael Maxim Shipov 131,37 25 45,89 25 85,48
26 Chorwacja Boris Martinec 124,14 22 46,63 27 77,51
27 Turcja Kutay Eryoldas 117,60 26 45,32 29 72,28
28 Bośnia i Hercegowina Damjan Ostojič 111,97 32 32,70 26 79,27
29 Południowa Afryka Justin Pietersen 109,71 29 36,81 28 72,90
30 Meksyk Luis Hernández 105,70 28 37,64 31 68,06
31 Australia Robert McNamara 104,79 31 34,96 30 69,83
32 Armenia Pierre Balian 86,42 30 35,68 32 50,74
WD Azerbejdżan Fedor Andreev DNS

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Medalistki w konkurencji solistek, od lewej Kiira Korpi (FIN), Alissa Czisny (USA), Liu Yan (CHN)
Zdobywczyni 8. miejsca i kwalifikacji olimpijskiej Sonia Lafuente (ESP)
Katharina Häcker (GER) – 10. miejsce
Poz. Zawodniczka Nota łączna[4] SP[5] FS[6]
1 Stany Zjednoczone Alissa Czisny 151,40 1 60,38 6 91,02
2 Finlandia Kiira Korpi 150,01 2 58,34 4 91,67
3 Chińska Republika Ludowa Liu Yan 147,87 5 48,18 1 99,69 Q
4 Węgry Júlia Sebestyén 146,76 3 53,68 2 93,08 Q
5 Słowenia Teodora Poštič 139,97 6 47,82 3 92,15 Q
6 Austria Miriam Ziegler 132,38 4 52,54 11 79,84 Q
7 Niemcy Sarah Hecken 130,73 7 47,58 8 83,15
8 Hiszpania Sonia Lafuente 130,30 16 39,10 5 91,20 Q
9 Estonia Jelena Glebova 129,33 9 46,02 7 83,31
10 Niemcy Katharina Häcker 126,24 8 47,10 12 79,14
11 Belgia Isabelle Pieman 123,74 12 43,36 9 80,38 Q
12 Izrael Tamar Katz 121,40 10 45,24 14 76,16 Q
13 Czechy Nella Simaová 119,60 15 41,60 13 78,00
14 Uzbekistan Anastasia Gimazetdinova 117,93 18 38,08 10 79,85
15 Australia Cheltzie Lee 113,14 13 42,34 16 70,80
16 Francja Gwendoline Didier 112,07 11 43,54 21 68,53
17 Republika Chińska Chaochih Liu 111,04 14 41,72 20 69,32
18 Szwecja Joshi Helgesson 109,17 25 34,72 15 74,45
19 Holandia Manouk Gijsman 108,04 20 37,28 17 70,76
20 Dania Karina Johnson 106,81 19 37,32 19 69,49
21 Ukraina Eleonora Vinnichenko 102,75 26 32,32 18 70,43
22 Meksyk Ana Cecilia Cantu 102,63 22 35,84 22 66,79
23 Korea Południowa Choi Ji Eun 101,22 17 39,08 24 62,14
24 Luksemburg Fleur Maxwell 99,79 23 35,20 23 64,59
25 Portoryko Megan Williams Stewart 98,73 21 37,20 25 61,53
26 Południowa Afryka Lejeanne Marais 96,12 24 34,86 26 61,26
27 Filipiny Mericien Venzon 88,78 27 31,66 28 57,12
28 Nowa Zelandia Alexandra Rout 87,18 30 29,32 27 57,86
29 Wielka Brytania Laura Kean 84,16 28 30,64 29 53,52
30 Serbia Marina Seeh 82,05 29 30,16 30 51,89
31 Azerbejdżan Emma Hagieva 79,53 31 28,98 31 50,55
32 Irlandia Clara Peters 69,29 32 28,04 33 41,25
33 Brazylia Alessia Baldo 64,85 33 21,44 32 43,41
WD Andora Ariana Tarrado Ribes DNS
WD Armenia Ani Vardanyan DNS

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Zdobywcy 10. miejsca i kwalifikacji olimpijskiej, para sportowa Joanna Sulej / Mateusz Chruściński (POL)


Poz. Zawodnicy Nota łączna[7] SP[8] FS[9]
1 Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy 185,99 1 72,80 1 113,19
2 Ukraina Tetiana Wołosożar / Stanisław Morozow 165,75 2 59,46 2 106,29
3 Kanada Anabelle Langlois / Cody Hay 155,61 3 57,48 5 98,13
4 Stany Zjednoczone Brooke Castile / Benjamin Okolski 151,95 4 51,70 3 100,25
5 Szwajcaria Anaïs Morand / Antoine Dorsaz 151,49 5 51,32 4 100,17 Q
6 Francja Vanessa James / Yannick Bonheur 145,50 8 47,74 6 97,76
7 Niemcy Maylin Hausch / Daniel Wende 141,96 6 49,30 8 92,66
8 Wielka Brytania Stacey Kemp / David King 139,02 11 45,04 7 93,98
9 Estonia Maria Sergejeva / Ilja Glebov 134,56 9 47,10 10 87,46 Q
10 Polska Joanna Sulej / Mateusz Chruściński 131,29 12 40,84 9 90,45 Q
11 Włochy Marika Zanforlin / Federico Degli Esposti 120,46 10 46,46 13 74,00 Q
12 Korea Północna Sung Mi Hyang / Jong Yong Hyok 119,01 13 39,18 11 79,83
13 Republika Chińska Amanda Sunyoto-Yang / Darryll Sulindro-Yang 113,66 14 38,18 12 75,48
14 Grecja Jessica Crenshaw / Chad Tsagris 108,98 16 35,78 14 73,20
15 Słowacja Gabriela Čermanová / Martin Hanulák 105,35 15 36,88 15 68,47
16 Niemcy Nicole Gurny / Martin Liebers 102,05 17 35,52 16 66,53
17 Uzbekistan Marina Aganina / Dmitri Zobnin 95,88 18 33,92 17 61,96
WD Rosja Ksienija Krasilnikowa / Konstantin Biezmatiernych DNF 7 48,44 DNF

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Medaliści w parach tanecznych, od lewej Alaksandra Zarecka / Raman Zarecki (ISR), Meryl Davis / Charlie White (USA), Katherine Copely / Deividas Stagniūnas (LTU)
Poz. Zawodnicy Nota łączna[10] CD[11] OD[12] FD[13]
1 Stany Zjednoczone Meryl Davis / Charlie White 200,46 1 37,62 1 62,08 1 100,76
2 Izrael Alaksandra Zarecka / Raman Zarecki 169,59 2 32,34 2 52,71 2 84,54
3 Litwa Katherine Copely / Deividas Stagniūnas 162,02 4 31,23 3 48,09 3 82,70
4 Rosja Jekatierina Riazanowa / Ilja Tkaczenko 158,88 3 31,64 4 47,91 4 79,33
5 Chińska Republika Ludowa Huang Xintong / Zheng Xun 149,85 6 30,16 8 43,67 5 76,02 Q
6 Czechy Lucie Myslivečková / Matěj Novák 148,47 8 28,85 5 45,64 7 73,98 Q
7 Węgry Nóra Hoffmann / Maxim Zavozin 148,43 5 31,20 10 42,84 6 74,39 Q
8 Wielka Brytania Christina Chitwood / Mark Hanretty 146,22 7 29,02 6 45,06 9 72,14
9 Estonia Caitlin Mallory / Kristian Rand 143,49 9 27,46 11 42,34 8 73,69 Q
10 Włochy Isabella Pajardi / Stefano Caruso 140,29 11 25,53 9 43,52 10 71,24
11 Niemcy Carolina Hermann / Daniel Hermann 136,06 10 26,13 7 44,73 12 65,20
12 Gruzja Allison Reed / Otar Japaridze 130,76 14 23,12 12 41,87 11 65,77 Q
13 Austria Kira Geil / Dmitri Matsjuk 130,03 12 25,42 13 41,06 14 63,55
14 Niemcy Tanja Kolbe / Sascha Rabe 128,94 13 24,00 14 40,27 13 64,67
15 Grecja Nikki Georgiadis / Graham Hockley 113,01 15 19,16 15 36,03 15 57,82
16 Finlandia Henna Lindholm / Ossi Kanervo 96,56 16 19,04 16 24,95 16 52,57
WD Australia Danielle O'Brien / Gregory Merriman DNS

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. 41st Nebelhorn Trophy 2009 – Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  2. 41st Nebelhorn Trophy 2009 – Men – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  3. 41st Nebelhorn Trophy 2009 – Men – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  4. 41st Nebelhorn Trophy 2009 – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  5. 41st Nebelhorn Trophy 2009 – Ladies – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  6. 41st Nebelhorn Trophy 2009 – Ladies – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  7. 41st Nebelhorn Trophy 2009 – Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  8. 41st Nebelhorn Trophy 2009 – Pairs – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  9. 41st Nebelhorn Trophy 2009 – Pairs – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  10. 41st Nebelhorn Trophy 2009 – Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  11. 41st Nebelhorn Trophy 2009 – Ice Dance – Compulsory Dance (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  12. 41st Nebelhorn Trophy 2009 – Ice Dance – Original Dance (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  13. 41st Nebelhorn Trophy 2009 – Ice Dance – Free Dance (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]