Need for Speed: Underground 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Need for Speed: Underground 2
Producent EA Games
Wydawca EA Polska
Seria gier Need for Speed
Silnik EAGL 2
Data wydania 12 listopada 2004 (PC)
Polska 19 listopada 2004 (PC)
Gatunek komputerowe wyścigi
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Teen (T)
PEGI: 3+
Wymagania sprzętowe
Platforma GameCube, Game Boy, Nintendo DS, PC, PlayStation 2, Xbox
Nośniki CD (2)
Wymagania

Pentium III 933 MHz, 256 MB RAM, karta graficzna 32 MB, 2 GB HDD, Windows 98/Me/2000/XP/Vista/7

Kontrolery klawiatura i mysz, gamepad, kierownica

Need for Speed: Underground 2 – gra komputerowa o wyścigach samochodowych. sequel gry Need for Speed: Underground z 2003 roku, ósma gra z serii. Pojawiło się kilka udogodnień i ulepszeń względem pierwszej części.[potrzebny przypis]

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Cała fabuła została opowiedziana w formie komiksu, a jego główną bohaterką, poza naszym kierowcą, jest Rachel grana przez Brooke Burke. Jest to pośrednia kontynuacja poprzedniej gry z cyklu, NFS Underground.

Fabułę rozpoczyna filmik, z którego gracz dowiaduje się, że bohater był niepokonany w Olimpic City (miasto z 1. części gry), jednak jego oponenci próbowali się go pozbyć, co w końcu jednemu z nich się udało. Gracz trafia do szpitala na półroczną rehabilitację. Po wyjściu udaje się do Bayview aby zemścić się na oprawcy. Poza tym, Bayview jest uważane za raj dla wszystkich maniaków tuningu i nielegalnych wyścigów ulicznych.

Samantha pomaga bohaterowi po raz ostatni, sponsorując mu jego pierwszy samochód i przekazując w ręce Rachel Teller, która zostawia na lotnisku swój samochód. Rachel chce się jak najszybciej spotkać. Kiedy zdecydujemy się zajechać w wyznaczone miejsce, odbiera nam swój samochód i daje do wyboru jeden z dostępnych pojazdów, a następnie ustawia spotkanie w innym garażu, gdzie na szybko tłumaczy nam zasady panujące w Bayview, przy czym zaznacza, że to „jej” miasto. Po pierwszej serii wyścigów oferuje nam swoją pomoc jako menedżera i informuje, że paru sponsorów chce podpisać z nami kontrakt, w ramach którego otrzymujemy darmowy samochód z komisu oraz premię do każdego wygranego wyścigu. Po wypełnieniu kontraktu odblokowujemy nową dzielnicę i wybieramy nowego sponsora. Każdy sponsor stawia graczowi coraz wyższe wymagania, ale w zamian za to oferuje wyższe wynagrodzenie. Tak, jak w poprzedniej części, to, że cały czas pniemy się w górę, jest wyraźnie nie na rękę paru ludziom, którzy chcą nas się pozbyć. W jednym z przedostatnich URL-ów przyjdzie nam zmierzyć się z czterema normalnymi przeciwnikami i z Nikki – dziewczyną Caleba, której on zleca „pozbycie się” nas. Jej się to nie udaje, przez co Caleb jest na nią wściekły, a ona z nim zrywa i przyłącza się do nas. Natomiast w jednym z ostatnich URL'ów Caleb wysyła przeciwko nam całą swoją ekipę (łatwo ją rozpoznać, bo wszyscy mają na aucie ten sam winyl i ten sam odcień czerni, co samochód Caleba). Po ich pokonaniu Caleb zostaje sam. Teraz tylko musimy ukończyć ostatni, piąty etap i gry i zostanie nam tylko jeden wyścig do rozegrania – 5-okrążeniowy Circuit przez lotnisko, autostradę, centrum miasta i dzielnicę przemysłową z Calebem. W nagrodę za pokonanie tego, który doprowadził do naszego wypadku sprzed sześciu miesięcy jest przewidziane aż 10 000 dolarów oraz tytuł najlepszego kierowcy w Bayview. Ale największą nagrodą dla bohatera jest zemsta.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Mechanika[edytuj | edytuj kod]

Bayview jest miastem podzielonym na pięć dzielnic, które odblokowywane są po spełnieniu warunków kontraktu podpisanego ze sponsorem. W grze pojawiają się trzy nowe tryby rozgrywek, a także opcja gry wieloosobowej przez sieć. Gracz ma do dyspozycji trzydzieści licencjonowanych samochodów, w tym także trzy SUV-y. Poprawiony został realizm gry, jednakże samochody nadal rozpędzają się w tempie nieosiągalnym nawet dla pojazdów klasy G, a podczas kolizji czy dachowań uszkodzeniu ulegają jedynie szyby. Model jazdy został zróżnicowany. Obniżono poziom trudności rozgrywek względem pierwszej części – różnice pomiędzy średnim a najtrudniejszym poziomem są niewielkie.

Rodzaje wyścigów[edytuj | edytuj kod]

 • Outrun – wyścig bez ustalonej trasy. Gracz wygrywa przez oddalenie się od przeciwnika o 300 metrów.
 • Showcase – jazda na czas do określonego miejsca, bez wyznaczonej trasy
 • URL (Underground Racing League) – zawody na torze lub lotnisku, bierze w nim udział sześciu kierowców, najczęściej składa się z dwóch lub trzech wyścigów.
 • Circuit – wyścig na okrążenia.
 • Sprint – wyścig od punktu A do punktu B.
 • Drag – wyścig na prostym odcinku jazdy wymagający umiejętnej zmiany przełożeń, unikania przeszkód oraz dozowania nitro.
 • Drift – zawody polegające na wykonywaniu kontrolowanych poślizgów.
 • Street-X (czyt. street-cross) – krótkodystansowy wyścig na okrążenia, odbywający się na torach używanych w zawodach driftu.

Tuning[edytuj | edytuj kod]

System tuningu jest bardzo rozbudowany. Różne części zostały rozlokowane po czterech typach sklepów:

 • Body Shop – sklep z karoserią – można w nim kupić niestandardowe zderzaki, progi, spoilery, maski, wloty powietrza, światła, lusterka, końcówki wydechu, felgi oraz zintegrowane pakiety karoserii zmieniające przedni i tylny zderzak, progi, a czasem zmianę kształtu drzwi i paneli bocznych. Wszystkie te części (z wyjątkiem świateł) posiadają wersje wykonane z włókna węglowego.
 • Performance Shop – sklep tuningowy – oferuje części zamienne w celu poprawy osiągów samochodu. Są to: silnik, ECU, skrzynia biegów, zawieszenie, nitro, opony, hamulce i turbo. Istnieje też możliwość redukcji masy pojazdu.
 • Graphics Shop – warsztat graficzny oferujący wszelkie usługi związane ze zmianą koloru nadwozia. Możliwe jest nadanie jednolitej barwy całemu pojazdowi lub wybranie odrębnych kolorów dla poszczególnych części. Dostępne są także liczne grafiki, które można nakładać na siebie do czterech warstw.
 • Car Specialties Shop – sklep z akcesoriami sprzedający: modyfikowane zegary, barwione szyby, żarówki reflektorowe w różnych kolorach, systemy audio, neony montowane pod autem, w komorze silnikowej i w bagażniku, dekoracyjne dysze nitro czy hydrauliczne zawieszenie (nie wpływa to na prowadzenie), czy nietypowo otwierane maski i drzwi.

Ścieżka dźwiękowa[edytuj | edytuj kod]

 1. Snoop Dogg wraz z The Doors – Riders On The Storm (Fredwreck Remix)
 2. Capone – I Need Speed
 3. Chingy – I Do
 4. Sly Boogy – That'z My Name
 5. Xzibit – LAX
 6. Terror Squad – Lean Back
 7. Fluke – Switch/Twitch
 8. Christopher Lawrence – Rush Hour
 9. Felix Da Housecat – Rocket Ride (Soulwax Remix)
 10. Sin – Hard EBM
 11. Freeland – Mind Killer (Jagz Kooner Remix)
 12. Paul Van Dyk – Nothing But You (Cirrus Remix)
 13. Sonic Animation – E-Ville
 14. Killing Joke – The Death & Resurrection Show
 15. Rise Against – Give It All
 16. Killradio – Scavenger
 17. The Bronx – Notice Of Eviction
 18. Ministry – No W
 19. Queens Of The Stone Age – In My Head
 20. Mudvayne – Determined
 21. Septembre – I am Weightless
 22. Helmet – Crashing Foreign Cars
 23. Cirrus – Back On A Mission
 24. Spiderbait – Black Betty
 25. Skindred – Nobody
 26. Snapcase – Skeptic
 27. Unwritten Law – The Celebration Song