Niemiecka Formuła 3 Sezon 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sezon 2004 Mistrzostw Niemiecka Formuła 3
Inauguracja 24 kwietnia
Zakończenie 10 października
Liczba wyścigów 18
Mistrzowie
Kierowcy Bastian Kolmsee
Poprzedni sezonNastępny sezon

30 sezon Niemieckiej Formuły 3 (ATS Formel 3 Cup) – rozpoczął się 24 kwietnia i zakończył 10 października po osiemnastu rundach. Tytuł mistrzowski zdobył Bastian Kolmsee.

Zespoły i kierowcy[edytuj | edytuj kod]

Źródło: formel3guide.com[1]

Zespół Nr Kierowca Samochód Status Rundy
Belgia JB Motorsport 1 Irlandia Michael Devaney F302/010 R Wszystkie
2 Belgia Jan Heylen F302/072 3–9
Austria Franz Wöss Racing 3 Niemcy Marcus Steinel F302/087 R Wszystkie
4 Austria Franz Wöss F399/072 4, 8
Niemcy Ina Fabry 5
Niemcy Florian Schnitzenbaumer 7
Niemcy André Fibier 9
Szwajcaria Opel Team KMS 5 Szwajcaria Tobias Blättler F302/009 1–5, 7–8
Niemcy FS Motorsport 6 Niemcy Franz Schmöller F302/050 R Wszystkie
7 Niemcy Markus Mann F302/068 4–5
Niemcy Peter Elkmann 9
Czechy KFR Team F3 9 Czechy Tomáš Kostka F302/044 1
10 Niemcy Jochen Nerpel R 2–9
Niemcy JMS Motorsport 11 Włochy Claudio Consiglio F301/010 1–3
Włochy Yari Benedetti 4–7
F399/007 8–9
12 Włochy Luca Iannaccone 1–7
Niemcy Kevin Fank F301/010 8
Włochy Luca Iannaccone 9
Szwajcaria Bordoli Motorsport 15 Szwajcaria Roland Schmid F300/011 7
Austria Petutschnig Engineering Argentyna Franco Coscia F302/074 7
16 8–9
Szwajcaria Jo Zeller Racing 17 Niemcy Timo Lienemann F302/073 Wszystkie
Niemcy AM-Holzer Rennsport 19 Niemcy Thomas Holzer F302/083 Wszystkie
Austria HS Technik Motorsport 20 Niemcy Bastian Kolmsee F302/033 R Wszystkie
21 Austria Roman Hoffmann F301/016 4–6
Niemcy Rennsport Rössler 22 Niemcy Thomas Rössler F301/031 1, 4, 8–9
Niemcy FBR 24 Niemcy Frank Brendecke F300/023 1–6
F302/007 7–9
Czechy Team I.S.R. 25 Czechy Filip Salaquarda F303/008 R Wszystkie
Niemcy Leipert Motorsport 26 Niemcy Marcel Leipert F302/005 R Wszystkie
Holandia Van Amersfoort Racing 27 Chińska Republika Ludowa Ho-Pin Tung F302/084 R Wszystkie
Niemcy Seyffarth Motorsport 28 Niemcy Jan Seyffarth F302/021 R Wszystkie
29 Niemcy Maro Engel F302/060 2
Niemcy Gina-Maria Adenauer 4–9
Niemcy Penker Racing 30 Niemcy Christopher Brück F303/023 4
Niemcy Christian Zeller 32 Niemcy Christian Zeller F300/050 4–5
Francja Remy Striebig 33 Francja Remy Striebig F399/009 5
Ikona Klasa
R Debiutant

Kalendarz[edytuj | edytuj kod]

Runda Tor Data Pole position Najszybsze okrążenie Zwycięzcą (kierowca) Zwycięzcą (zespół)
1 W1 Niemcy Hockenheimring 24 kwietnia Czechy Tomáš Kostka Niemcy Franz Schmöller Niemcy Jan Seyffarth Niemcy SMS Seyffarth Motorsport
W2 25 kwietnia Czechy Tomáš Kostka Niemcy Jan Seyffarth Niemcy Jan Seyffarth Niemcy SMS Seyffarth Motorsport
2 W1 Niemcy Motorsport Arena Oschersleben 8 maja Irlandia Michael Devaney Irlandia Michael Devaney Irlandia Michael Devaney Belgia JB Motorsport
W2 9 maja Niemcy Bastian Kolmsee Niemcy Bastian Kolmsee Niemcy Bastian Kolmsee Austria HS Technik Motorsport
3 W1 Holandia TT Circuit Assen 22 maja Niemcy Timo Lienemann Niemcy Bastian Kolmsee Irlandia Michael Devaney Belgia JB Motorsport
W2 23 maja Niemcy Jan Seyffarth Niemcy Thomas Holzer Niemcy Timo Lienemann Szwajcaria Jo Zeller Racing
4 W1 Niemcy EuroSpeedway Lausitz 3 lipca Niemcy Thomas Holzer Belgia Jan Heylen Niemcy Thomas Holzer Niemcy AM-Holzer Rennsport
W2 4 lipca Belgia Jan Heylen Belgia Jan Heylen Niemcy Jochen Nerpel Czechy KFR Team F3
5 W1 Niemcy Nürburgring 10 lipca Belgia Jan Heylen Belgia Jan Heylen Belgia Jan Heylen Belgia JB Motorsport
W2 11 lipca Belgia Jan Heylen Belgia Jan Heylen Belgia Jan Heylen Belgia JB Motorsport
6 W1 Niemcy Sachsenring 14 sierpnia Belgia Jan Heylen Niemcy Bastian Kolmsee Niemcy Bastian Kolmsee Austria HS Technik Motorsport
W2 15 sierpnia Niemcy Timo Lienemann Niemcy Thomas Holzer Niemcy Timo Lienemann Szwajcaria Jo Zeller Racing
7 W1 Niemcy Nürburgring 28 sierpnia Belgia Jan Heylen Belgia Jan Heylen Belgia Jan Heylen Belgia JB Motorsport
W2 29 sierpnia Niemcy Bastian Kolmsee Belgia Jan Heylen Belgia Jan Heylen Belgia JB Motorsport
8 W1 Niemcy EuroSpeedway Lausitz 11 września Belgia Jan Heylen Belgia Jan Heylen Belgia Jan Heylen Belgia JB Motorsport
W2 12 września Niemcy Timo Lienemann Belgia Jan Heylen Belgia Jan Heylen Belgia JB Motorsport
9 W1 Niemcy Motorsport Arena Oschersleben 9 października Belgia Jan Heylen Chińska Republika Ludowa Ho-Pin Tung Niemcy Bastian Kolmsee Austria HS Technik Motorsport
W2 10 października Niemcy Bastian Kolmsee Niemcy Bastian Kolmsee Niemcy Bastian Kolmsee Austria HS Technik Motorsport

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

ATS Formel 3 Cup[edytuj | edytuj kod]

Klucz punktacji
Miejsce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 pp
Punkty 20 15 12 10 8 6 4 3 2 1 3
Poz. Kierowca HOC
1

Niemcy
HOC
1

Niemcy
OSC
1

Niemcy
OSC
1

Niemcy
TTA
1

Holandia
TTA
1

Holandia
LAU
1

Niemcy
LAU
1

Niemcy
NÜR
1

Niemcy
NÜR
1

Niemcy
SAC
1

Niemcy
SAC
1

Niemcy
NÜR
2

Niemcy
NÜR
2

Niemcy
LAU
2

Niemcy
LAU
2

Niemcy
OSC
2

Niemcy
OSC
2

Niemcy
Pkt.
1 Niemcy Bastian Kolmsee 4 7 11 1 2 2 2 5 2 3 1 3 NU NU 3 4 1 1 217
2 Niemcy Timo Lienemann 3 4 3 8 4 1 3 3 5 2 15 1 4 2 2 2 4 NU 208
3 Belgia Jan Heylen 9 2 1 1 14 2 1 1 1 1 5 16 181
4 Irlandia Michael Devaney 5 5 1 4 1 5 NU 4 NU 6 2 5 6 3 6 5 3 2 175
5 Niemcy Thomas Holzer 7 8 2 9 8 8 1 NU 4 12 6 4 7 7 7 3 6 3 121
6 Niemcy Franz Schmöller 6 3 6 NU 5 3 6 7 10 9 4 7 5 5 4 7 7 4 115
7 Chińska Republika Ludowa Ho-Pin Tung 8 6 NU 2 NU 4 12 6 3 4 5 11 3 NU NU 6 2 5 11
8 Niemcy Jan Seyffarth 1 1 7 3 NU NU 7 10 6 13 3 8 2 NU 10 10 NU 7 106
9 Niemcy Jochen Nerpel 9 7 6 7 4 1 20 11 7 6 12 4 5 8 8 9 82
10 Niemcy Marcel Leipert 9 9 5 5 3 6 10 9 8 7 8 NU 9 8 18 9 9 6 66
11 Czechy Filip Salaquarda NU NW 4 11 NU NU 5 8 13 5 NU 9 NU 6 9 11 NU 8 42
12 Czechy Tomáš Kostka 2 2 36
13 Niemcy Marcus Steinel 10 10 8 12 13 NU 9 10 10 12 8 10 12 16 15 12 13
14 Włochy Yari Benedetti 13 14 9 10 10 NU 8 12 11 10 8
15 Niemcy Maro Engel 10 6 7
16 Niemcy Markus Mann 11 NU 7 8 7
17 Niemcy Frank Brendecke NU 11 13 13 7 9 17 NU 16 17 12 14 NU 12 16 17 13 17 6
18 Niemcy Christopher Brück 8 NU 3
19 Włochy Luca Iannaccone 13 NU 15 NU 9 10 21 15 19 18 13 15 15 15 16 19 3
20 Argentyna Franco Coscia 11 9 15 13 17 14 2
21 Włochy Claudio Consiglio 11 NU 12 10 NU NU 1
22 Niemcy Peter Elkmann 10 11 1
23 Niemcy Gina-Maria Adenauer 16 11 17 15 11 13 13 NU 11 14 12 15 0
24 Szwajcaria Tobias Blättler NU NU 14 14 NU NU 15 NU 14 16 14 11 17 19 0
25 Niemcy Thomas Rössler 12 12 20 14 14 18 14 18 0
26 Austria Roman Hoffmann 14 12 12 21 0
27 Niemcy Kevin Fank 13 15 0
28 Niemcy Florian Schnitzenbaumer NW 13 0
29 Niemcy André Fibier NW 13 0
30 Szwajcaria Roland Schmid 16 14 0
31 Niemcy Ina Fabry 15 20 0
32 Austria Franz Wöss 18 NU 19 20 0
33 Niemcy Christian Zeller 19 NU 18 NU 0
34 Francja Remy Striebig NU 19 0
Poz. Kierowca HOC
1

Niemcy
HOC
1

Niemcy
OSC
1

Niemcy
OSC
1

Niemcy
TTA
1

Holandia
TTA
1

Holandia
LAU
1

Niemcy
LAU
1

Niemcy
NÜR
1

Niemcy
NÜR
1

Niemcy
SAC
1

Niemcy
SAC
1

Niemcy
NÜR
2

Niemcy
NÜR
2

Niemcy
LAU
2

Niemcy
LAU
2

Niemcy
OSC
2

Niemcy
OSC
2

Niemcy
Pkt

Debiutanci[edytuj | edytuj kod]

Miejsce 1 2 3
Punkty 10 6 4
Poz. Kierowca HOC
1

Niemcy
HOC
1

Niemcy
OSC
1

Niemcy
OSC
1

Niemcy
TTA
1

Holandia
TTA
1

Holandia
LAU
1

Niemcy
LAU
1

Niemcy
NÜR
1

Niemcy
NÜR
1

Niemcy
SAC
1

Niemcy
SAC
1

Niemcy
NÜR
2

Niemcy
NÜR
2

Niemcy
LAU
2

Niemcy
LAU
2

Niemcy
OSC
2

Niemcy
OSC
2

Niemcy
Pkt.
1 Niemcy Bastian Kolmsee 4 7 11 1 2 2 2 5 2 3 1 3 NU NU 3 4 1 1 100
2 Niemcy Timo Lienemann 3 4 3 8 4 1 3 3 5 2 15 1 4 2 2 2 4 NU 98
3 Irlandia Michael Devaney 5 5 1 4 1 5 NU 4 NU 6 2 5 6 3 6 5 3 2 58
4 Niemcy Jan Seyffarth 1 1 7 3 NU NU 7 10 6 13 3 8 2 NU 10 10 NU 7 38
5 Chińska Republika Ludowa Ho-Pin Tung 8 6 NU 2 NU 4 12 6 3 4 5 11 3 NU NU 6 2 5 36
6 Niemcy Jochen Nerpel 9 7 6 7 4 1 20 11 7 6 12 4 5 8 8 9 22
7 Czechy Filip Salaquarda NU NW 4 11 NU NU 5 8 13 5 NU 9 NU 6 9 11 NU 8 4
8 Niemcy Marcel Leipert 9 9 5 5 3 6 10 9 8 7 8 NU 9 8 18 9 9 6 4
Poz. Kierowca HOC
1

Niemcy
HOC
1

Niemcy
OSC
1

Niemcy
OSC
1

Niemcy
TTA
1

Holandia
TTA
1

Holandia
LAU
1

Niemcy
LAU
1

Niemcy
NÜR
1

Niemcy
NÜR
1

Niemcy
SAC
1

Niemcy
SAC
1

Niemcy
NÜR
2

Niemcy
NÜR
2

Niemcy
LAU
2

Niemcy
LAU
2

Niemcy
OSC
2

Niemcy
OSC
2

Niemcy
Pkt

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. STARTERLISTE 2004 RECARO FORMEL 3 CUP (niem.). formel3guide.com. [dostęp 2015-05-21].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]