Niemiecka Formuła 3 Sezon 2005

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sezon 2005 Mistrzostw Niemiecka Formuła 3
Inauguracja 23 kwietnia
Zakończenie 9 października
Liczba wyścigów 18
Mistrzowie
Kierowcy Peter Elkmann
Poprzedni sezonNastępny sezon

31 sezon Niemieckiej Formuły 3 (ATS Formel 3 Cup) – rozpoczął się 23 kwietnia i zakończył 9 października po osiemnastu rundach. Tytuł mistrzowski zdobył Peter Elkmann.

Zespoły i kierowcy[edytuj | edytuj kod]

Źródło: formel3guide.com[1]

Zespół Nr Kierowca Klasa Samochód Silnik Status Rundy
Austria HS Technik Motorsport 1 Belgia Maxime Hodencq C F302/033 Opel R 1
Irlandia Michael Devaney C 2–3
F303/007 4–9
2 Niemcy Martin Hippe C F303/026 R Wszystkie
33 Łotwa Harald Schlegelmilch C F302/033 R 8–9
Szwajcaria Jo Zeller Racing 3 Niemcy Peter Elkmann C F302/073 Opel Wszystkie
59 Szwajcaria Urs Rüttimann T F301/006 2, 6
60 Szwajcaria Daniel Roider T F399/051 2
Belgia JB Motorsport 5 Holandia Ferdinand Kool C F302/010 Opel R Wszystkie
6 Chińska Republika Ludowa Ho-Pin Tung C F302/072 Wszystkie
Niemcy FS Motorsport 10 Niemcy Frank Kechele C F302/050 Mercedes R 1–8
11 Niemcy Franz Schmöller C 9
F302/068 1–8
Holandia Van Amersfoort Racing 12 Holandia Paul Meijer C F302/084 Opel R 1
Niemcy Seyffarth Motorsport 15 Niemcy Pascal Kochem C F303/015 Mercedes R 1
F302/012 2–9
16 Niemcy Roberth Kath C F302/032 1–3
Niemcy Jan Seyffarth C 8
17 Niemcy Jochen Nerpel C F303/015 2–5
18 Niemcy Julian Theobald C F302/060 Renault R 1–5
F303/015 Mercedes 6–9
19 Niemcy Johannes Theobald C F302/021 Renault R 1–3
F302/032 Mercedes 5–7, 9
Niemcy Leipert Motorsport 20 Niemcy Norman Knop C F302/005 Opel R Wszystkie
21 Niemcy Marcel Leipert C F302/060 Renault 8
32 Włochy Luca Iannaccone C F302/021 8
64 Szwajcaria Tobias Blättler T F301/026 Opel 5–7
Niemcy Rennsport Rössler 22 Austria Manuel Taxacher C F303/022 Opel R 2
Niemcy Thomas Rössler C 5
57 Włochy Luca Iannaccone T F301/031 1–7, 9
Austria Franz Wöss Racing 23 Niemcy Sven Barth C F302/087 Opel 5
Austria Franz Wöss C 8
Niemcy Christopher Kuntz C R 9
54 Niemcy Florian Schnitzenbaumer T F399/072 1–6
55 Niemcy Christopher Kuntz T F301/016 R 1–7
Włochy Diego Romanini T 9
Niemcy FBR 24 Niemcy Frank Brendecke C F302/084 Opel 1, 4
Austria Petutschnig Engineering 25 Austria Christopher Wassermann C F303/022 Opel R 1
Niemcy Prinz Schwadtke 26 Niemcy Ronny Wechselberger C [F302/040 Opel R 4, 8
Belgia Junior Racing Team 26 Monako Michael Herck C [F305/005 Opel 1, 5
Szwajcaria Swiss Racing Team 29 Niemcy Dominik Schraml C F302/011 Opel R 1–7, 9
30 Szwajcaria Radi Müller C F302/061 2, 4–6, 9
Francja Griffith's 31 Francja Patrick d' Aubreby C [F302/029 Opel 2
Włochy Corbetta Competizioni 34 Włochy Davide Valsecchi C F302/051 Opel 7
Czechy KFR Team F3 34 Czechy Petr Samek C F302/044 Opel 9
Luksemburg Team Midland Euroseries 36 Niemcy Frank Kechele C F302/044 Toyota R 9
Wielka Brytania Edenbridge Racing 38 Chińska Republika Ludowa Lou Meng Cheong T F302/044 Mugen-Honda R 6–7
Szwecja Performance Racing 39 Pakistan Adam Langley-Khan T F302/048 Mugen-Honda 4
Niemcy JMS Motorsport 51 Niemcy Kevin Fank T F302/084 Opel 1–7, 9
52 Niemcy Christer Jöns T F302/084 Opel R 1–7, 9
Niemcy Christian Zeller 61 Niemcy Christian Zeller T [F300/050 Opel 2
Francja Remy Striebig 62 Francja Remy Striebig T F399/009 Opel 2, 5
Niemcy Peter Hug 63 Niemcy Peter Hug T F399/011 Opel
Ikona Klasa
C Pucharowa
T Trofeum
Ikona Status
R Debiutant

Kalendarz[edytuj | edytuj kod]

Runda Tor Data Pole position Najszybsze okrążenie Zwycięzcą (kierowca) Zwycięzcą (zespół)
1 W1 Niemcy Motorsport Arena Oschersleben 23 kwietnia Niemcy Peter Elkmann Niemcy Peter Elkmann Chińska Republika Ludowa Ho-Pin Tung Belgia JB Motorsport
W2 24 kwietnia Niemcy Frank Kechele Niemcy Frank Kechele Niemcy Frank Kechele Niemcy FS Motorsport
2 W1 Niemcy Hockenheimring 21 maja Irlandia Michael Devaney Niemcy Jochen Nerpel Irlandia Michael Devaney Austria HS Technik Motorsport
W2 22 maja Niemcy Peter Elkmann Niemcy Peter Elkmann Niemcy Martin Hippe Austria HS Technik Motorsport
3 W1 Niemcy Sachsenring 18 czerwca Niemcy Peter Elkmann Niemcy Peter Elkmann Niemcy Peter Elkmann Szwajcaria Jo Zeller Racing
W2 19 czerwca Niemcy Peter Elkmann Niemcy Pascal Kochem Niemcy Peter Elkmann Szwajcaria Jo Zeller Racing
4 W1 Niemcy EuroSpeedway Lausitz 9 lipca Niemcy Martin Hippe Irlandia Michael Devaney Irlandia Michael Devaney Austria HS Technik Motorsport
W2 10 lipca Niemcy Peter Elkmann Niemcy Peter Elkmann Niemcy Peter Elkmann Szwajcaria Jo Zeller Racing
5 W1 Niemcy Nürburgring 9 lipca Niemcy Peter Elkmann Niemcy Peter Elkmann Niemcy Peter Elkmann Szwajcaria Jo Zeller Racing
W2 10 lipca Niemcy Peter Elkmann Niemcy Peter Elkmann Niemcy Peter Elkmann Szwajcaria Jo Zeller Racing
6 W1 Niemcy Nürburgring 30 lipca Niemcy Peter Elkmann Niemcy Peter Elkmann Irlandia Michael Devaney Austria HS Technik Motorsport
W2 31 lipca Chińska Republika Ludowa Ho-Pin Tung Niemcy Peter Elkmann Irlandia Michael Devaney Austria HS Technik Motorsport
7 W1 Holandia TT Circuit Assen 6 sierpnia Holandia Ferdinand Kool Chińska Republika Ludowa Ho-Pin Tung Holandia Ferdinand Kool Belgia JB Motorsport
W2 7 sierpnia Niemcy Pascal Kochem Niemcy Martin Hippe Irlandia Michael Devaney Austria HS Technik Motorsport
8 W1 Niemcy EuroSpeedway Lausitz 27 sierpnia Holandia Ferdinand Kool Niemcy Julian Theobald Niemcy Jan Seyffarth Niemcy Seyffarth Motorsport
W2 28 sierpnia Holandia Ferdinand Kool Niemcy Ronny Wechselberger Holandia Ferdinand Kool Belgia JB Motorsport
9 W1 Niemcy Motorsport Arena Oschersleben 8 października Niemcy Peter Elkmann Niemcy Peter Elkmann Niemcy Peter Elkmann Szwajcaria Jo Zeller Racing
W2 9 października Chińska Republika Ludowa Ho-Pin Tung Niemcy Peter Elkmann Chińska Republika Ludowa Ho-Pin Tung Belgia JB Motorsport

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

ATS Formel 3 Cup[edytuj | edytuj kod]

Klucz punktacji
Miejsce 1 2 3 4 5 6 7 8 pp No
Punkty 10 8 6 5 4 3 2 1 1 1
Poz. Kierowca OSC
1

Niemcy
OSC
1

Niemcy
HOC
1

Niemcy
HOC
1

Niemcy
SAC
1

Niemcy
SAC
1

Niemcy
LAU
1

Niemcy
LAU
1

Niemcy
NÜR
1

Niemcy
NÜR
1

Niemcy
NÜR
2

Niemcy
NÜR
2

Niemcy
TTA
1

Holandia
TTA
1

Holandia
LAU
2

Niemcy
LAU
2

Niemcy
OSC
2

Niemcy
OSC
2

Niemcy
Pkt.
1 Niemcy Peter Elkmann 2 5 5 2 1 1 3 1 1 1 2 4 2 3 3 10 1 2 150
2 Irlandia Michael Devaney 1 NU 2 6 1 2 3 4 1 1 8 1 14 4 3 3 101
3 Chińska Republika Ludowa Ho-Pin Tung 1 3 4 4 16 NU NW NU 4 3 4 2 6 5 NU 2 2 1 88
4 Niemcy Pascal Kochem NW 10 3 6 3 2 4 3 5 2 3 NU 3 NW 4 3 5 5 79
5 Niemcy Frank Kechele 3 1 8 8 4 3 NU 4 2 6 17 5 5 4 7 9 6 4 71
6 Niemcy Martin Hippe 9 8 7 1 8 NU 2 6 12 7 5 3 10 2 6 5 4 6 64
7 Holandia Ferdinand Kool 7 4 NU 3 7 4 10 7 6 NU 6 6 1 NU 2 1 NU 7 63
8 Niemcy Franz Schmöller 6 7 26 NU 6 5 6 8 7 NU 8 9 12 6 8 7 8 8 28
9 Niemcy Robert Kath 4 2 2 7 15 7 25
10 Niemcy Jochen Nerpel 6 5 5 NU 7 5 NU 5 22
11 Niemcy Julian Theobald 11 14 15 10 11 8 13 12 14 NU 10 17 11 10 5 6 7 12 11
12 Niemcy Jan Seyffarth 1 NU 10
13 Niemcy Dominik Schraml 13 16 9 NU NU NU 11 9 8 8 7 7 17 9 NU 11 7
14 Niemcy Ronny Wechselberger 5 10 10 8 6
15 Holandia Paul Meijer 5 9 5
16 Niemcy Christer Jöns NU 18 14 11 17 10 12 13 13 9 12 14 7 12 13 14 3
17 Niemcy Johannes Theobald 12 11 10 15 10 9 10 NU NU 10 9 8 9 10 3
18 Pakistan Adam Langley-Khan 8 11 1
19 Niemcy Kevin Fank 15 13 12 9 9 NU 9 15 11 15 13 8 16 13 10 13 1
20 Łotwa Harald Schlegelmilch 9 13 NU 9 0
21 Niemcy Sven Barth 9 NU 0
22 Szwajcaria Tobias Blättler NU 10 9 11 15 11 0
23 Belgia Maxime Hodencq 10 NU 0
24 Niemcy Christopher Kuntz 18 20 19 13 13 11 16 NW 18 11 11 13 18 16 12 16 0
25 Niemcy Norman Knop 19 19 25 21 14 13 NW NU 16 13 14 14 14 NU 11 11 11 20 0
26 Szwajcaria Urs Rüttimann 11 14 15 12 0
27 Niemcy Florian Schnitzenbaumer 17 17 17 NU 12 12 15 16 19 16 NU 15 0
28 Austria Manuel Taxacher 13 12 0
29 Austria Franz Wöss 13 12 0
30 Austria Christopher Wassermann 14 12 0
31 Niemcy Marcel Leipert 12 15 0
32 Chińska Republika Ludowa Lou Meng Cheong NU NW 13 14 0
33 Włochy Luca Iannaccone 20 21 23 20 18 14 18 17 21 18 15 NU 19 15 15 14 16 19 0
34 Niemcy Frank Brendecke 16 15 14 14 0
35 Włochy Diego Romanini 14 15 0
36 Niemcy Thomas Rössler 17 14 0
37 Szwajcaria Radi Müller 21 17 17 NU 20 NU 16 16 15 18 0
38 Niemcy Christian Zeller 18 16 0
39 Francja Patrick d' Aubreby 16 NW 0
40 Francja Remy Striebig 24 19 22 17 0
41 Czechy Petr Samek NU 17 0
42 Szwajcaria Daniel Roider 20 18 0
43 Niemcy Peter Hug 22 NU 0
guest drivers ineligible for points
Włochy Davide Valsecchi 4 7
Monako Michael Herck 8 6 23 NW
Poz. Kierowca OSC
1

Niemcy
OSC
1

Niemcy
HOC
1

Niemcy
HOC
1

Niemcy
SAC
1

Niemcy
SAC
1

Niemcy
LAU
1

Niemcy
LAU
1

Niemcy
NÜR
1

Niemcy
NÜR
1

Niemcy
NÜR
2

Niemcy
NÜR
2

Niemcy
TTA
1

Holandia
TTA
1

Holandia
LAU
2

Niemcy
LAU
2

Niemcy
OSC
2

Niemcy
OSC
2

Niemcy
Pkt

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. STARTERLISTE 2005 RECARO FORMEL 3 CUP (niem.). formel3guide.com. [dostęp 2014-11-22].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]