Ningbo Challenger

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ningbo Challenger
Miejsce  Chiny
Ningbo
Obiekt Yinzhou Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Pierwsza edycja 2011 – mężczyźni
2010 – kobiety
Ostatnia edycja 2014 – kobiety
ATP Tour
Kategoria ATP Challenger Tour
Pula nagród 162 480 $
Drabinka 48S/4Q/16D
WTA Tour
Kategoria WTA 125K Series
Pula nagród 125 000 $
Drabinka 32S/16D
Aktualni mistrzowie
Gra pojedyncza mężczyzn
Włochy Yasutaka Uchiyama
Gra podwójna mężczyzn
Australia Andrew Harris
Australia Marc Polmans
Gra pojedyncza kobiet
Polska Magda Linette
Gra podwójna kobiet
Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai

Ningbo Challenger, właśc. Yinzhou International Men’s Tennis Challenger – męski turniej tenisowy rangi ATP Challenger Tour i kobiecy rangi WTA 125K Series rozgrywany na kortach twardych w chińskim Ningbo. Panowie rywalizują od 2011 roku, a kobiety grały w latach 2010–2014.

Mecze finałowe[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Rok Mistrz Finalista Wynik
2019 Japonia Yasutaka Uchiyama Kanada Steven Diez 6:1, 6:3
2018 Włochy Thomas Fabbiano Hiszpania Enrique López Pérez 7:6(4), 4:6, 6:3
2017 Rosja Michaił Jużny Japonia Taro Daniel 6:1, 6:1
2016 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun Japonia Hiroki Moriya 6:3, 6:1
2015 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun Estonia Jürgen Zopp 7:6(3), 6:1
2013–2014 Nie rozgrywany
2012 Niemcy Peter Gojowczyk Korea Południowa Jeong Suk-young 6:3, 6:1
2011 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun Estonia Jürgen Zopp 6:2, 3:6, 6:1

Gra podwójna mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Rok Mistrzowie Finaliści Wynik
2019 Australia Andrew Harris
Australia Marc Polmans
Australia Alex Bolt
Australia Matt Reid
6:0, 6:1
2018 Chińska Republika Ludowa Gong Maoxin
Chińska Republika Ludowa Zhang Ze
Chińskie Tajpej Hsieh Cheng-peng
Indonezja Christopher Rungkat
7:5, 2:6, 10–5
2017 Mołdawia Radu Albot
Nowa Zelandia Jose Statham
Indie Jeevan Nedunchezhiyan
Indonezja Christopher Rungkat
7:5, 6:3
2016 Francja Jonathan Eysseric
Ukraina Jonathan Eysseric
Stany Zjednoczone Stefan Kozlov
Japonia Akira Santillan
6:4, 7:6(4)
2015 Izrael Dudi Sela
Izrael Amir Weintraub
Chorwacja Nikola Mektić
Chorwacja Franko Škugor
6:3, 3:6, 10–6
2013–2014 Nie rozgrywany
2012 Tajlandia Sanchai Ratiwatana
Tajlandia Sonchat Ratiwatana
Chińska Republika Ludowa Gong Maoxin
Chińska Republika Ludowa Zhang Ze
6:4, 6:2
2011 Indie Karan Rastogi
Indie Divij Sharan
Czechy Jan Hernych
Estonia Jürgen Zopp
3:6, 7:6(3), 13–11

Gra pojedyncza kobiet[edytuj | edytuj kod]

Rok Mistrzyni Finalistka Wynik
2014 Polska Magda Linette Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 3:6, 7:5, 6:1
2013 Serbia Bojana Jovanovski Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6:7(7), 6:4, 6:1
↑   WTA 125K series   ↑
2012 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6:2, 6:2
2011 Białoruś Anastasija Jakimawa Japonia Erika Sema 7:6(3), 6:3
2010 Włochy Alberta Brianti Słowacja Magdaléna Rybáriková 6:4, 6:4
↑   ITF   ↑

Gra podwójna kobiet[edytuj | edytuj kod]

Rok Mistrzynie Finalistki Wynik
2014 Australia Arina Rodionowa
Ukraina Olha Sawczuk
Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin
4:6, 7:6(2), 10–6
2013 Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
Ukraina Iryna Buriaczok
Gruzja Oksana Kalasznikowa
6:2, 6:1
↑   WTA 125K series   ↑
2012 Japonia Shūko Aoyama
Chińskie Tajpej Chang Kai-chen
Stany Zjednoczone Tetiana Łużanśka
Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
6:2, 7:5
2011 Ukraina Tetiana Łużanśka
Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
6:4, 5:7, 10–4
2010 Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
Chińskie Tajpej Chen Yi
Stany Zjednoczone Jill Craybas
Ukraina Olha Sawczuk
6:3, 3:6, 10–8
↑   ITF   ↑

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]