Noram Cup w biegach narciarskich 2013/2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Noram Cup 2013/2014
2012/2013 2014/2015
Data 7 grudnia 2013 - 16 lutego 2014
Miejsce rozpoczęcia Kanada Sovereign Lake
Miejsce zakończenia Kanada Prince George
Organizator FIS
Liczba konkurencji 14
Zwycięzcy
Generalna Kanada Emily Nishikawa
Kanada Graham Nishikawa

Noram Cup w biegach narciarskich 2013/2014 to kolejna edycja tego cyklu zawodów. Rywalizacja rozpoczęła się 7 grudnia 2013 w kanadyjskim Sovereign Lake, a zakończyła 16 lutego 2014 w kanadyjskim Prince George.

Obrończynią tytułu wśród kobiet była Kanadyjka Amanda Ammar, a wśród mężczyzn Kanadyjczyk Jesse Cockney.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 7 grudnia 2013 Kanada Sovereign Lake 10 km s. dowolnym Kanada Heidi Widmer Kanada Amanda Ammar Kanada Zoe Roy
2. 8 grudnia 2013 Sprint s. klasycznym Kanada Andrea Dupont Kanada Alysson Marshall Kanada Emily Nishikawa
3. 14 grudnia 2013 Kanada Black Jack Ski Club 10 km s. klasycznym Stany Zjednoczone Kate Fitzgerald Kanada Emily Nishikawa Kanada Amanda Ammar
4. 15 grudnia 2013 Sprint s. dowolnym Kanada Emily Nishikawa Kanada Heidi Widmer Kanada Olivia Bouffard-Nesbitt
5. 8 stycznia 2014 Kanada Canmore Sprint s. dowolnym Kanada Chandra Crawford Kanada Heidi Widmer Kanada Zina Kocher
6. 9 stycznia 2014 10 km s. klasycznym Kanada Emily Nishikawa Kanada Brittany Webster Kanada Zoe Roy
7. 11 stycznia 2014 Sprint s. dowolnym Kanada Heidi Widmer Kanada Zina Kocher Kanada Andrea Dupont
8. 12 stycznia 2014 Bieg łączony 7,5 km + 7,5 km Kanada Amanda Ammar Kanada Brittany Webster Kanada Anne Marie Comeau
9. 31 stycznia 2014 Kanada Nakkertok Sprint s. dowolnym Kanada Alysson Marshall Kanada Andrea Dupont Kanada Erin Tribe
10. 1 lutego 2014 10 km s. dowolnym Kanada Andrea Dupont Kanada Zoe Roy Kanada Erin Tribe
11. 2 lutego 2014 15 km s. klasycznym Kanada Alysson Marshall Kanada Andrea Dupont Kanada Zoe Roy
12. 13 lutego 2014 Kanada Prince George 7,5 km s. klasycznym Kanada Maya MacIsaac-Jones Kanada Large Ember Kanada Katherine Weaver
13. 15 lutego 2014 Sprint s. klasycznym Kanada Maya MacIsaac-Jones Kanada Large Ember Kanada Emma Camicioli
14. 16 lutego 2014 15 km s. dowolnym Kanada Maya MacIsaac-Jones Kanada Jacqui Benson Kanada Large Ember

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 7 grudnia 2013 Kanada Sovereign Lake 15 km s. dowolnym Stany Zjednoczone Brian Gregg Stany Zjednoczone Matthew Edward Liebsch Kanada Graham Nishikawa
2. 8 grudnia 2013 Sprint s. klasycznym Kanada Patrick Stewart-Jones Kanada Philip Widmer Kanada Graeme Killick
3. 14 grudnia 2013 Kanada Black Jack Ski Club 15 km s. klasycznym Kanada Kevin Sandau Stany Zjednoczone Sylvan Ellefson Kanada Graham Nishikawa
4. 15 grudnia 2013 Sprint s. dowolnym Stany Zjednoczone Erik Bjornsen Stany Zjednoczone Miles Havlick Kanada Graham Nishikawa
5. 8 stycznia 2014 Kanada Canmore Sprint s. dowolnym Kanada Bob Thompson Kanada Jesse Cockney Kanada Graham Nishikawa
6. 9 stycznia 2014 15 km s. klasycznym Kanada Brian McKeever Kanada Graeme Killick Kanada Kevin Sandau
7. 11 stycznia 2014 Sprint s. dowolnym Kanada Jesse Cockney Kanada Philip Widmer Kanada Patrick Stewart-Jones
8. 12 stycznia 2014 Bieg łączony 15 km + 15 km Kanada Graeme Killick Kanada Jesse Cockney Kanada Michael Somppi
9. 31 stycznia 2014 Kanada Nakkertok Sprint s. dowolnym Kanada Raphaël Couturier Kanada Graham Nishikawa Kanada Michael Somppi
10. 1 lutego 2014 15 km s. dowolnym Kanada Graham Nishikawa Kanada Raphaël Couturier Kanada Michael Somppi
11. 2 lutego 2014 20 km s. klasycznym Kanada Graham Nishikawa Kanada Michael Somppi Kanada Christopher Hamilton
12. 13 lutego 2014 Kanada Prince George 10 km s. klasycznym Kanada Geoff Richards Kanada Martin Schrama Kanada Colin Ferrie
13. 15 lutego 2014 Sprint s. klasycznym Kanada Philip Widmer Kanada Sebastien Townsend Kanada Julien Locke
14. 16 lutego 2014 30 km s. dowolnym Kanada Russell Kennedy Kanada Ezekiel Williams Kanada David Palmer

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Emily Nishikawa 686
2. Kanada Heidi Widmer 659
3. Kanada Alysson Marshall 620
4. Kanada Amanda Ammar 612
5. Kanada Andrea Dupont 499
6. Kanada Zoe Roy 442
7. Kanada Erin Tribe 391
8. Kanada Brittany Webster 324
9. Kanada Alannah Maclean 318
10. Kanada Marlis Kromm 308
Mężczyźni
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Graham Nishikawa 760
2. Kanada Kevin Sandau 596
3. Kanada Michael Somppi 505
4. Kanada Jesse Cockney 485
5. Kanada Raphaël Couturier 467
6. Kanada Patrick Stewart-Jones 412
7. Kanada Graeme Killick 406
8. Kanada Knute Johnsgaard 395
8. Kanada Andy Shields 349
10. Kanada Bob Thompson 330

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]