Noram Cup w biegach narciarskich 2014/2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Noram Cup 2014/2015
2013/2014 2015/2016
Data 13 grudnia 2014 - 1 lutego 2015
Miejsce rozpoczęcia Kanada Rossland
Miejsce zakończenia Kanada Cantley
Organizator FIS
Liczba konkurencji 16
Zwycięzcy
Generalna Kanada Emily Nishikawa

Kanada Michael Somppi

Noram Cup w biegach narciarskich 2014/2015 to kolejna edycja tego cyklu zawodów. Rywalizacja rozpoczęła się 13 grudnia 2014 w kanadyjskim Rossland, a zakończyła się 1 lutego 2015 w kanadyjskim Cantley.

W poprzednim sezonie tego cyklu najlepszą wśród kobiet była Kanadyjka Amanda Ammar, a wśród mężczyzn Kanadyjczyk Jesse Cockney. Tym razem wśród kobiet najlepszą okazała się Kanadyjka Emily Nishikawa, a wśród mężczyzn najlepszy okazał się jej rodak Michael Somppi.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 13 grudnia 2014 Kanada Rossland 7,5 km s. klasycznym[a] Kanada Alysson Marshall Kanada Andrea Dupont Kanada Annah Hanthorn
2. 14 grudnia 2014 10 km s. klasycznym Kanada Alysson Marshall Kanada Annah Hanthorn Kanada Jennie Bender
3. 19 grudnia 2014 Kanada Sovereign Lake Nordic Sprint s. klasycznym[b] Kanada Andrea Dupont Kanada Heidi Widmer Kanada Alysson Marshall
4. 20 grudnia 2014 15 km s. dowolnym Kanada Dahria Beatty Kanada Brittany Webster Kanada Cendrine Browne
5. 8 stycznia 2015 Kanada Duntroon Bieg łączony 2x7,5 km Kanada Emily Nishikawa Kanada Cendrine Browne Kanada Andrea Dupont
6. 10 stycznia 2015 Sprint s. klasycznym Kanada Perianne Jones Kanada Andrea Dupont Kanada Cendrine Browne
7. 11 stycznia 2015 10 km s. dowolnym Kanada Emily Nishikawa Kanada Cendrine Browne Kanada Perianne Jones
8. 15 stycznia 2015 Kanada Canmore 10 km s. klasycznym Kanada Emily Nishikawa Kanada Perianne Jones Kanada Dahria Beatty
9. 17 stycznia 2015 Sprint s. dowolnym Kanada Andrea Dupont Kanada Heidi Widmer Kanada Olivia Bouffard-Nesbitt
10. 18 stycznia 2015 15 km s. dowolnym Kanada Emily Nishikawa Kanada Olivia Bouffard-Nesbitt Kanada Dahria Beatty
11. 30 stycznia 2015 Kanada Cantley Sprint s. dowolnym Kanada Heidi Widmer Kanada Andrea Dupont Kanada Alannah MacLean
12. 31 stycznia 2015 10 km s. dowolnym Kanada Emily Nishikawa Kanada Heidi Widmer Kanada Andrea Dupont
13. 1 lutego 2015 10 km s. klasycznym Kanada Emily Nishikawa Kanada Kendra Murray Kanada Brittany Webster

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 13 grudnia 2014 Kanada Rossland 10 km s. klasycznym[a] Stany Zjednoczone Kris Freeman Stany Zjednoczone Welly Ramsey Kanada Michael Somppi
2. 14 grudnia 2014 15 km s. klasycznym Stany Zjednoczone Kris Freeman Stany Zjednoczone Matthew Philip Gelso Stany Zjednoczone Benjamin Lustgarten
3. 19 grudnia 2014 Kanada Sovereign Lake Nordic Sprint s. klasycznym[b] Kanada Patrick Stewart-Jones Kanada Knute Johnsgaard Kanada Raphael Couturier
4. 20 grudnia 2014 30 km s. dowolnym Stany Zjednoczone Kris Freeman Stany Zjednoczone Brian Gregg Kanada Michael Somppi
5. 8 stycznia 2015 Kanada Duntroon Bieg łączony 2x15 km Kanada Graeme Killick Kanada Scott James Hill Kanada Michael Somppi
6. 10 stycznia 2015 Sprint s. klasycznym Kanada Jesse Cockney Kanada Patrick Stewart-Jones Kanada Bob Thompson
7. 11 stycznia 2015 15 km s. dowolnym Kanada Kevin Sandau Kanada Michael Somppi Kanada Raphael Couturier
8. 15 stycznia 2015 Kanada Canmore 17 km s. klasycznym Kanada Kevin Sandau Kanada Brian McKeever Kanada Michael Somppi
9. 17 stycznia 2015 Sprint s. dowolnym Kanada Michael Somppi Kanada Julien Locke Kanada Knute Johnsgaard
10. 18 stycznia 2015 20 km s. dowolnym Kanada Michael Somppi Kanada Kevin Sandau Kanada David Palmer
11. 30 stycznia 2015 Kanada Cantley Sprint s. dowolnym Kanada Michael Somppi Kanada Andy Shields Kanada Kevin Sandau
12. 31 stycznia 2015 15 km s. dowolnym Kanada Kevin Sandau Kanada Michael Somppi Kanada Jack Carlyle
13. 1 lutego 2015 15 km s. klasycznym Kanada Kevin Sandau Kanada Andy Shields Kanada Michael Somppi

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Kanada Emily Nishikawa 866
2. Kanada Andrea Dupont 690
3. Kanada Dahria Beatty 615
4. Kanada Cendrine Browne 606
5. Kanada Alysson Marshall 583
6. Kanada Heidi Widmer 563
7. Kanada Perianne Jones 545
8. Kanada Olivia Bouffard-Nesbitt 543
9. Kanada Brittany Webster 425
10. Kanada Annika Hicks 409
Mężczyźni
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Michael Somppi 840
2. Kanada Kevin Sandau 701
3. Kanada Andy Shields 532
4. Kanada Bob Thompson 461
5. Stany Zjednoczone Kris Freeman 395
6. Kanada Raphael Couturier 394
7. Kanada Patrick Stewart-Jones 392
8. Kanada Russell Kennedy 380
9. Kanada Scott James Hill 351
9. Kanada Julien Locke 351

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Początkowo miał odbyć się sprint stylem klasycznym, lecz został odwołany.
  2. a b Wyniki eliminacji uznano za końcowe.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]