Northern Ireland Open 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Northern Ireland Open
2016 ← 2017 → 2018
Snooker balls triangled.png
Miejsce Irlandia Północna Waterfront Hall, Belfast
Zwycięzca Walia Mark Williams
II miejsce Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao
Najwyższy break 142 Szkocja John Higgins

Northern Ireland Open 2017 – dziesiąty rankingowy turniej snookerowy w sezonie 2017/2018. Rozegrany został w dniach 20-26 listopada 2017 roku w Waterfront Hall w Belfast (Irlandia Północna).[1]

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: 70 000 £
II Miejsce: 30 000 £
Półfinalista: 20 000 £
Ćwierćfinalista: 10 000 £
Runda 4: 6 000 £
Runda 3: 3 500 £
Runda 2: 2 500 £

Najwyższy break turnieju: 2 000 £

Łączna pula nagród: 366 000 £

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

Sekcja 1[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
1  Anglia Mark King 4  
 Australia Matthew Bolton 1  
  1  Anglia Mark King 4  
  110  Anglia Ashley Hugill 1  
95  Irlandia Josh Boileau 2
110  Anglia Ashley Hugill 4  
  1  Anglia Mark King 1  
  32  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 4  
108  Anglia Jamie Curtis-Barrett 4  
72  Walia Ian Preece 1  
  108  Anglia Jamie Curtis-Barrett 0
  32  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 4  
43  Anglia Robbie Williams 0
32  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 4  
  32  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 4
  15  Anglia Ryan Day 3
15  Walia Ryan Day 4  
61  Anglia John Astley 3  
  15  Walia Ryan Day 4
  28  Chińska Republika Ludowa Li Hang 2  
64  Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 3
28  Chińska Republika Ludowa Li Hang 4  
  15  Walia Ryan Day 4
  97  Finlandia Robin Hull 3  
23  Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 4  
26  Szkocja Graeme Dott 3  
  23  Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 1
  97  Finlandia Robin Hull 4  
97  Finlandia Robin Hull 4
94  Szkocja Eden Sharav 3  

Sekcja 2[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
17  Anglia Ricky Walden 4  
70  Anglia Hammad Miah 0  
  17  Anglia Ricky Walden 4  
  39  Anglia Jack Lisowski 2  
39  Anglia Jack Lisowski 4
113  Anglia Sean O’Sullivan 0  
  17  Anglia Ricky Walden 4  
  33  Anglia Jimmy Robertson 3  
33  Anglia Jimmy Robertson 4  
22  Walia Michael White 2  
  33  Anglia Jimmy Robertson 4
  68  Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 3  
8  Anglia Barry Hawkins 3
68  Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 4  
  17  Anglia Ricky Walden 2
  29  Anglia Robert Milkins 4
54  Anglia Alfred Burden 3  
29  Anglia Robert Milkins 4  
  29  Anglia Robert Milkins 4
  55  Anglia Oliver Lines 1  
55  Anglia Oliver Lines 4
87  Chińska Republika Ludowa Xu Si 3  
  29  Anglia Robert Milkins 4
  7  Australia Neil Robertson 3  
103  Anglia Billy Joe Castle 4  
A  Irlandia Północna Declan Brennan 2  
  103  Anglia Billy Joe Castle 0
  7  Australia Neil Robertson 4  
7  Australia Neil Robertson 4
40  Walia Jamie Jones 1  

Sekcja 3[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
5  Irlandia Północna Mark Allen 4  
111  Anglia Sanderson Lam 2  
  5  Irlandia Północna Mark Allen 3  
  57  Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4  
112  Iran Soheil Vahedi 2
57  Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4  
  57  Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4  
  59  Tajlandia Noppon Saengkham 2  
81  Anglia Craig Steadman 1  
49  Chińska Republika Ludowa Yu Delu 4  
  49  Chińska Republika Ludowa Yu Delu 3
  59  Tajlandia Noppon Saengkham 4  
 Pakistan Hamza Akbar 3
59  Tajlandia Noppon Saengkham 4  
  57  Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4
  58  Anglia Chris Wakelin 1
11  Belgia Luca Brecel w/d  
80  Chińska Republika Ludowa Fang Xiongman w/o  
  80  Chińska Republika Ludowa Fang Xiongman 1
  58  Anglia Chris Wakelin 4  
 Szkocja Chris Totten 0
58  Anglia Chris Wakelin 4  
  58  Anglia Chris Wakelin 4
  114  Anglia Jimmy White 0  
114  Anglia Jimmy White 4  
31  Walia Dominic Dale 3  
  114  Anglia Jimmy White 4
  79  Walia Jak Jones 0  
79  Walia Jak Jones 4
63  Walia Lee Walker 3  

Sekcja 4[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
102  Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang 4  
86  Anglia Ian Burns 3  
  102  Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang 1  
  69  Irlandia Ken Doherty 4  
98  Anglia Peter Lines 2
69  Irlandia Ken Doherty 4  
  69  Irlandia Ken Doherty 3  
  65  Anglia Liam Highfield 4  
65  Anglia Liam Highfield 4  
34  Anglia Mark Davis 3  
  65  Anglia Liam Highfield 4
  12  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 1  
12  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4
A  Walia Jackson Page 1  
  65  Anglia Liam Highfield 2
  100  Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 4
24  Szkocja Alan McManus 1  
106  Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 4  
  106  Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 1
  100  Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 4  
100  Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 4
107  Irlandia Północna Joe Swail 3  
  100  Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 4
  44  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 2  
85  Anglia Allan Taylor 2  
44  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 4  
  44  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 4
  91  Chińska Republika Ludowa Chen Zifan 3  
4  Anglia Shaun Murphy 1
91  Chińska Republika Ludowa Chen Zifan 4  

Sekcja 5[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
3  Szkocja John Higgins 4  
117  Anglia Nigel Bond 2  
  3  Szkocja John Higgins 4  
  46  Iran Hossein Vafaei 1  
46  Iran Hossein Vafaei 4
21  Anglia Anthony Hamilton 2  
  3  Szkocja John Higgins 3  
  52  Anglia Gary Wilson 4  
16  Szkocja Stephen Maguire 4  
 Egipt Basem Eltahhan 0  
  16  Szkocja Stephen Maguire 0
  52  Anglia Gary Wilson 4  
52  Anglia Gary Wilson 4
71  Szwajcaria Alexander Ursenbacher 1  
  52  Anglia Gary Wilson 1
  96  Chińska Republika Ludowa Li Yuan 4
13  Szkocja Anthony McGill w/o  
105  Tajlandia Boonyarit Keattikun w/d  
  13  Szkocja Anthony McGill 4
  90  Anglia Adam Duffy 1  
53  Anglia Rory McLeod 2
90  Anglia Adam Duffy 4  
  13  Szkocja Anthony McGill 3
  96  Chińska Republika Ludowa Li Yuan 4  
48  Anglia Sam Baird 3  
89  Chińska Republika Ludowa Zhang Yong 4  
  89  Chińska Republika Ludowa Zhang Yong 0
  96  Chińska Republika Ludowa Li Yuan 4  
73  Indie Aditya Mehta 0
96  Chińska Republika Ludowa Li Yuan 4  

Sekcja 6[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
66  Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen 4  
A  Irlandia Północna Jordan Brown 0  
  66  Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen 4  
  88  Malta Alex Borg 1  
88  Malta Alex Borg 4
36  Anglia Peter Ebdon 3  
  66  Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen 2  
  76  Anglia Sam Craigie 4  
37  Anglia Mark Joyce 3  
25  Anglia Ben Woollaston 4  
  25  Anglia Ben Woollaston 2
  76  Anglia Sam Craigie 4  
10  Anglia Kyren Wilson 1
76  Anglia Sam Craigie 4  
  76  Anglia Sam Craigie 1
  77  Anglia Elliot Slessor 4
77  Anglia Elliot Slessor 4  
115  Australia Kurt Dunham 0  
  77  Anglia Elliot Slessor 4
  50  Norwegia Kurt Maflin 2  
45  Anglia Andrew Higginson 1
50  Norwegia Kurt Maflin 4  
  77  Anglia Elliot Slessor 4
  6  Anglia Ronnie O’Sullivan 1  
104  Walia Duane Jones 4  
74  Anglia Mitchell Mann 1  
  104  Walia Duane Jones 0
  6  Anglia Ronnie O’Sullivan 4  
6  Anglia Ronnie O’Sullivan 4
119  Niemcy Lukas Kleckers 2  

Sekcja 7[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
A  Walia Jamie Rhys Clark 2  
41  Anglia Mike Dunn 4  
  41  Anglia Mike Dunn 4  
  51  Walia Matthew Stevens 0  
51  Walia Matthew Stevens 4
 Irlandia Leo Fernandez 0  
  41  Anglia Mike Dunn 4  
  19  Anglia Michael Holt 1  
67  Cypr Michael Georgiou 4  
42  Anglia David Grace 0  
  67  Cypr Michael Georgiou 2
  19  Anglia Michael Holt 4  
78  Anglia Martin O’Donnell w/d
19  Anglia Michael Holt w/o  
  41  Anglia Mike Dunn 4
  18  Anglia Joe Perry 1
9  Anglia Allister Carter 4  
92  Chińska Republika Ludowa Chen Zhe 0  
  9  Anglia Allister Carter 1
  30  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4  
30  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4
101  Anglia Christopher Keogan 2  
  30  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 1
  18  Anglia Joe Perry 4  
118  Szkocja Rhys Clark 0  
35  Anglia Matthew Selt 4  
  35  Anglia Matthew Selt 0
  18  Anglia Joe Perry 4  
93  Irlandia Północna Gerard Greene 3
18  Anglia Joe Perry 4  

Sekcja 8[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
62  Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 2  
83  Tajlandia Akani Songsermsawad 4  
  83  Tajlandia Akani Songsermsawad 4  
  82  Chińska Republika Ludowa Wang Yuchen 3  
60  Szkocja Scott Donaldson 2
82  Chińska Republika Ludowa Wang Yuchen 4  
  83  Tajlandia Akani Songsermsawad 1  
  14  Walia Mark Williams 4  
27  Anglia Tom Ford 4  
38  Irlandia Fergal O’Brien 2  
  27  Anglia Tom Ford 0
  14  Walia Mark Williams 4  
14  Walia Mark Williams 4
75  Tajlandia James Wattana 0  
  14  Walia Mark Williams 4
  20  Anglia David Gilbert 2
56  Walia Daniel Wells 0  
20  Anglia David Gilbert 4  
  20  Anglia David Gilbert 4
  109  Anglia Paul Davison 2  
109  Anglia Paul Davison 4
116  Anglia Rod Lawler 0  
  20  Anglia David Gilbert 4
  99  Szkocja Ross Muir 3  
99  Szkocja Ross Muir 4  
84  Malezja Thor Chuan Leong 3  
  99  Szkocja Ross Muir 4
  47  Anglia Stuart Carrington 2  
2  Anglia Judd Trump 2
47  Anglia Stuart Carrington 4  

Finały[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinał
Do 5 frame’ów
Półfinał
Do 6 frame’ów
Finał
Do 9 frame’ów
                           
  32  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 5  
29  Anglia Robert Milkins 4  
  32  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 6  
  100  Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 2  
57  Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4
  100  Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 5  
    32  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 8
  14  Walia Mark Williams 9
  96  Chińska Republika Ludowa Li Yuan 4  
77  Anglia Elliot Slessor 5  
  77  Anglia Elliot Slessor 2
  14  Walia Mark Williams 6  
41  Anglia Mike Dunn 1
  14  Walia Mark Williams 5  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 9 frame’ów
Waterfront Hall, Belfast, Irlandia Północna, 26 listopada 2017.
Sędzia: Niemcy Marcel Eckardt
Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 8-9 Mark Williams Walia
Sesja południowa: 79-43, 71 (51)-0, 18-67, 74-32, 0-104 (104), 94 (63)-29, 3-63, 66-12
Sesja wieczorna: 137 (137)-0, 33-82 (62), 5-90 (90), 36-89 (58), 73 (59)-23, 18-63, 75 (60)-45, 26-75, 28-77
137 Najwyższy break 104
1 Breaki stupunktowe 1
5 Breaki 50-punktowe 4

Breaki stupunktowe[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. worldsnooker.com: Northern Ireland Open 2017 (ang.). World Snooker. [dostęp 2017-11-12].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]