Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010
Nowa Zelandia
Kod MKOl NZL
Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2010
Singapur
Chorąży Jackson Gill
Liczba zawodników 54 w 16 dyscyplinach
Medale Złoto
1
Srebro
5
Brąz
1
Razem
7

Nową Zelandię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Singapurze w 2010 reprezentowało 54 sportowców w 16 dyscyplinach.

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Badminton pictogram.svg Badminton[edytuj | edytuj kod]

Chłopcy
Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Faza główna
Mecz 1 Mecz 2 Mecz 3 Poz. Ćwierćfinał Półfinał Finał Poz.
Asher Richardson gra pojedyncza chłopców Peru Cuba

L 0-2
(13-21, 18-21)

Indie Bhamidipati

L 0-2
(12-21, 12-21)

Singapur Chao

L 0-2
(7-21, 8-21)

4 Nie zakwalifikował się
Dziewczęta
Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Faza główna
Mecz 1 Mecz 2 Mecz 3 Poz. Ćwierćfinał Półfinał Finał Poz.
Victoria Cheng gra pojedyncza dziewcząt Indonezja Suwarno

L 0-2
(15-21, 5-21)

Chińska Republika Ludowa Deng

L 0-2
(9-21, 5-21)

Peru Winder

L 1-2
(16-21, 21-19, 10-21)

4 Nie zakwalifikowała się

Boxing pictogram.svg Boks[edytuj | edytuj kod]

Chłopcy
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Poz.
Joseph Parker +91kg Węgry Jozsef Zsigmond
W RET R2 0:37
Francja Tony Yoka
L 5-8
Silver medal icon.svg

Field hockey pictogram.svg Hokej na trawie[edytuj | edytuj kod]

Drużyna dziewcząt

Skład Konkurencja Faza grupowa Mecz o 3. miejsce
Przeciwnik
Wynik
Poz. Przeciwnik
Wynik
Poz.
Georgia Barnett
Amy Barry
Jamie Bolton
Jessica Chisholm
Michaela Curtis
Samara Dalziel
Rhiannon Dennison
Erin Goad
Elizabeth Rose Keddell
Sarah Matthews
Rachel McCann (C)
Kate McCaw
Elley Miller
Danielle Sutherland
Lydia Velzian
Kayla Wilson
Hokej na trawie - turniej dziewcząt  Korea Południowa
W 3-2
3  Korea Południowa
W 5-4
Bronze medal icon.svg
 Irlandia
W 3-2
 Holandia
L 0-1
 Południowa Afryka
W 4-0
 Argentyna
L 0-1

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Koń Konkurencja Runda 1 Runda 2 Suma pkt Jump-Off Poz.
Kary Poz. Kary Poz. Kary Czas
Skok Czas Skok Czas
Jake Lambert Le Lucky Skoki indywidualnie 12 0 23 4 0 8 16 21
Hongkong Jasmine Zin Man Lai
Nowa Zelandia Jake Lambert
Chińska Republika Ludowa Xu Zhengyang
Oman Sultan Al Tooqi
Australia Thomas McDermott
Butterfly Kisses
Le Lucky
Foxdale Villarni
Joondooree Farms Damiro
Hugo
Skoki drużynowo 12
0
16
4
0
0
0
0
0
0
1 4
0
20
4
0
0
0
0
0
0
2 8 0
12
0
4
8
50.27
46.13
51.46
52.23
46.10
Silver medal icon.svg

Judo pictogram.svg Judo[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Półfinały Finał Poz.
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Haley Baxter -63 kg BYE Litwa Naginskaite
L 000-102
Repesaż
Togo Tchaniley-Larounga
W 100-000
Repesaż
Liban Chammas
L 000-100
Nie zakwalifikowała się 13
Zespołowo
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Półfinały Finał Poz.
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Belgrade
Rosja Anna Dmitrieva
Malta Jeremy Saywell
Turkmenistan Jennet Geldybayeva
Senegal Babacar Cisse
Nowa Zelandia Haley Baxter
Mongolia Dulguun Otgonbayar
Belgia Lola Mansour
Niemcy Marius Piepke
Kontynentalne zespoły mieszane BYE Osaka
W 4-4 (3-1)
Tokyo
W 5-3
Essen
L 1-6
Silver medal icon.svg

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Cross Country
Zawodnik Konkurencja Czas Poz. Pkt
Sam Shaw Cross Country 1:08:28 23 72
Sarah Kate McDonald Cross Country 55:30 14 37
Time Trial
Zawodnik Konkurencja Czas Poz. Pkt
Denay Cottam Time Trial 4:12.12 12 25
Sarah Kate McDonald Time Trial 3:28.24 4 12
BMX
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wyścig 1 Wyścig 2 Wyścig 3 Poz. Wyścig 1 Wyścig 2 Wyścig 3 Poz.
Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz. Pkt.
Trent Woodcock BMX 32.181 6 32.394 2 32.394 2 32.792 2 2 Q 32.133 3 42.466 6 DNF 7 6 Nie zakwalifikował się 58
Sarah Kate McDonald BMX 44.089 11 43.669 3 43.577 3 44.292 3 3 Q 43.567 5 44.083 6 44.908 7 6 Nie zakwalifikowała się 32
Road Race
Zawodnik Konkurencja Czas Poz. Pkt
Denay Cottam Road Race 1:05:44 18 72
Sam Shaw Road Race nie ukończył
Trent Woodcock Road Race nie wystartował
Overall
Zespół Konkurencja Cross Country Pkt Time Trial Pkt BMX Pkt Road Race Pkt Suma Pkt Poz.
Chłopcy Dziewczęta Chłopcy Dziewczęta Chłopcy Dziewczęta
Sarah Kate McDonald
Sam Shaw
Denay Cottam
Trent Woodcock
Składy mieszane 72 37 25 12 58 32 72 308 20.

Basketball pictogram.svg Koszykówka[edytuj | edytuj kod]

Drużyna chłopców

Skład Konkurencja Faza grupowa Mecze o miejsca Poz.
Grupa A Poz 9-16 13-16 13-14
Michael Karena
Reuben Te Rangi
James Ashby (C)
Ben Fraser
Koszykówka  Grecja
L 19-22
3  Iran
L 17-29
 Republika Środkowoafrykańska
W 29-21
 Egipt
L 26-29
14
 Portoryko
W 30-26
 Serbia
L 13-30
 Indie
W 17-12

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Chłopcy[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Poz. Wynik Poz.
Yarride Rosario bieg na 100 metrów 11.46 20 qC 11.73 21
Brad Mathas bieg na 1000 metrów 2:44.64 20 qB 2:34.47 18
Mohamed Ali bieg na 3000 metrów 9:07.60 18 qB 9:01.30 17
Joshua Hawkins bieg na 110 metrów przez płotki 14.46 12 qB 14.59 12
Matthew Holcroft chód na 10 km nie ukończył
Konkurencje techniczne
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Poz. Wynik Poz.
Jackson Gill pchnięcie kulą 21.73 2 Q 22.60 Silver medal icon.svg

Dziewczęta[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Poz. Wynik Poz.
Hazel Bowering-Scott bieg na 200 metrów 25.33 13 qB 25.35 13
Anna-Lisa Uttley bieg na 3000 metrów 10:07.69 11 qB 10:07.63 12
Jenna Hansen bieg na 2000 metrów z przeszkodami 8:11.91 15 qB 8:03.65 14
Australia Michelle Jenneke
Australia Monica Brennan
Nowa Zelandia Hazel Bowering-Scott
Australia Jenny Blundell
sztafeta szwedzka 2:13.96 4
Konkurencje techniczne
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Poz. Wynik Poz.
Julia Ratcliffe rzut młotem 50.41 11 qB 50.49 11

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz.
Matt Stanley 100 m st. dowolnym 52.80 31 Nie zakwalifikował się
200 m st. dowolnym 1:51.21 3 Q 1:51.59 5
400 m st. dowolnym 3:58.45 7 Q 3:56.75 7
Chloe Francis 100 m st. dowolnym 58.84 23 Nie zakwalifikowała się
200 m st. dowolnym 2:03.92 7 Q 2:03.18 6
400 m st. dowolnym 4:22.59 10 Nie zakwalifikowała się
100 m st. klasycznym 1:13.38 15 Q 1:13:03 14 Nie zakwalifikowała się
200 m st. zmiennym 2:16.96 3 Q 2:17.62 5
Renee Stothard 100 m st. grzbietowym 1:04.94 16 Q 1:05.11 14 Nie zakwalifikowała się
200 m st. grzbietowym 2:20.14 18 Nie zakwalifikowała się
200 m st. zmiennym 2:31.22 22 Nie zakwalifikowała się

Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Snatch Clean & Jerk Total Poz.
Joshua Milne −69kg 91 110 201 9

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Karabin pneumatyczny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Poz. Wynik Suma Poz.
Jenna Kendall Mackenzie karabin pneumatyczny 388 13. Nie zakwalifikowała się

Table tennis pictogram.svg Tenis stołowy[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Ćwierćfinał Półfinał Finał Poz.
Mecze grupowe Poz. Mecze grupowe Poz.
Kevin Wu gra pojedyncza chłopców Nigeria Onaolapo
L 1-3
(5-11, 11-7, 8-11, 3-11)
3 qB Mauritius Kam
W 3-2
(6-11, 11-4, 8-11, 11-4, 11-7)
3 Nie zakwalifikował się 25
Argentyna Saragovi
W 3-1
(9-11, 12-10, 17-15, 11-6)
Tajlandia Santiwattanatarm
L 0-3
(8-11, 8-11, 8-11)
Korea Południowa Kim
L 0-3
(7-11, 2-11, 4-11)
Niemcy Wagner
L 1-3
(7-11, 4-11, 11-6, 9-11)
Julia Wu gra pojedyncza dziewcząt Japonia Tanioka
L 0-3
(7-11, 3-11, 4-11)
4 qB Chińskie Tajpej Huang
L 0-3
(4-11, 5-11, 4-11)
4 nie zakwalifikowała się 29
Wielka Brytania Loveridge
L 0-3
(11-13, 9-11, 7-11)
Sri Lanka Vithanage
L 0-3
(7-11, 8-11, 8-11)
Singapur Li
L 0-3
(3-11, 2-11, 5-11)
Słowenia Galic
L 0-3
(2-11, 5-11, 7-11)
Zespołowo
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Ćwierćfinał Półfinał Finał Poz.
Mecze w grupie Poz.
New Zealand
Nowa Zelandia Julia Wu
Nowa Zelandia Kevin Wu
gra zespołowa mieszana Croatia
Chorwacja Jeger
Chorwacja Fucec
L 0-3
(0-3, 1-3, 1-3)
4 qB India
Indie Bhandarkar
Indie Das
L 1-2
(0-3, 3-2, 1-3)
Nie zakwalifikowali się 25
Pan American 2
Portoryko Cordero
Argentyna Saragovi
L 0-3
(0-3, 1-3, 1-3)
Chinese Taipei
Chińskie Tajpej Huang
Chińskie Tajpej Hung
L 0-3
(0-3, 0-3, 0-3)

Triathlon pictogram.svg Triathlon[edytuj | edytuj kod]

Dziewczęta
Triatlonista Konkurencja Pływanie Zmiana 1 Kolarstwo Zmiana 2 Bieg Łączny czas Poz.
Maddie Dillon Indywidualnie 10:12 0:35 31:31 0:27 19:49 1:02:34.50 8
Chłopcy
Triatlonista Konkurencja Pływanie (1,5km) Zmiana 1 Kolarstwo (40km) Zmiana 2 Bieg (10km) Łączny czas Poz.
Aaron Barclay Indywidualnie 8:39 0:29 28:39 0:22 16:32 54:41.49 Gold medal icon.svg
Składy mieszane
Zawodnik Konkurencja Łączny czas zawodnika
(Pływanie 250 m, Kolarstwo 7 km,
Bieg 1.7 km)
Łączny czas grupy Poz.
Australia Ellie Salthouse
Australia Michael Gosman
Nowa Zelandia Maddie Dillon
Nowa Zelandia Aaron Barclay
Składy mieszane
Oceania 1
20:36
19:07
21:11
19:01
1:19:55.23 Silver medal icon.svg

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Repesaż Półfinał Finał Poz.
Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz.
Hayden Cohen jedynki chłopców 3:30.65 4 QR 3:36.95 2 QA/B 3:35.38 4 QB 3:28.04 2 8
Beatrix Heaphy-Hall
Eve MacFarlane
dwójki dziewcząt 3:34.85 4 QR 3:49.63 1 QA/B 3:41.97 5 QB 3:38.69 1 7

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Styl wolny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Poz.
Grupa Poz.
Tayla Ford −60kg Mongolia Baatarzorig
L 0-2
(0–1, 0–2)
4 Mecz o 7. miejsce
Singapur Puteri
W 2–0
(4–0, 4–0)
7
Rosja Lipatova
L 0–2
(0–4, 0–4)
Nigeria Victor
L 0–2
(0–4, 0–3)
Gwinea Souare
W Fall
(4–0)

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik konkurencja Wyścig Pkt Poz.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 M*
Jack Collinson Byte CII 16 4 5 19 14 27 1 21 18 16 7 24 124 15.
Elise Beavis Byte CII 11 10 7 DSQ 9 15 6 8 15 11 15 11 103 11.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]