Aleksandr Żyrnyj

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Ołeksandr Żirnyj)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Aleksandr Żyrnyj
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 25 lutego 1987
Ufa, ZSRR
Debiut w PŚ 6.12 2014, Östersund
(55. miejsce – sprint)
Pierwsze punkty w PŚ 17.01 2015, Ruhpolding (32. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Rosja
Mistrzostwa Europy
brąz Osrblie 2012 sztafeta
Reprezentacja  Ukraina
Mistrzostwa Europy
brąz Duszniki-Zdrój 2017 sztafeta mieszana

Aleksandr Nikołajewicz Żyrnyj (ros. Александр Николаевич Жирный; ukr. Олександр Миколайович Жирний, Ołeksandr Mykołajowycz Żyrnyj; ur. 25 lutego 1987 w Ufie) – rosyjski biathlonista od 2014 roku reprezentujący Ukrainę.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2015 Kontiolahti
48.
44.
9.
2016 Oslo
40.
28.
25.
16.
2017 Hochfilzen
80.
58.
45.

Mistrzostwa Europy[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2012 Osrblie
13.
nd.
3.
nd.
2015 Otepää
32.
34.
nd.
nd.
2017 Duszniki-Zdrój
35.
27.
15.
nd.
nd.
3.

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2014/2015 78.
2015/2016 40.
2016/2017 niesklasyfikowany
2017/2018 niesklasyfikowany

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2014/2015
Östersund Bieg indywidualny (3.12.2014)
IN
Östersund Sprint (6.12.2014)
SP
Östersund Bieg pościgowy (7.12.2014)
PU
Hochfilzen Sprint (12.12.2014)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (14.12.2014)
PU
Pokljuka Sprint Sprint (19.12.2014)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (20.12.2014)
PU
Pokljuka Bieg masowy (21.12.2014)
MS
Oberhof Sprint (10.01.2015)
SP
Oberhof Bieg masowy (11.01.2015)
MS
Ruhpolding Sprint (17.01.2015)
SP
Ruhpolding Bieg masowy (18.01.2015)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (22.01.2015)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (24.01.2015)
PU
Nove Mesto na Morave Sprint (7.02.2015
SP
Nove Mesto na Morave Bieg pościgowy (8.02.2015
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg indywidualny (12.02.2015)
IN
Oslo/Holmenkollen Sprint (14.02.2015)
SP
Kontiolahti Sprint (7.03.2015)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (8.03.2015)
PU
Kontiolahti Bieg indywidualny (12.03.2015)
IN
Kontiolahti Bieg masowy (15.03.2015)
MS
Chanty-Mansyjsk Sprint (19.03.2015)
SP
Chanty-Mansyjsk Bieg pościgowy (21.03.2015)
PU
Chanty-Mansyjsk Bieg masowy (22.03.2015)
MS
punkty
- 55 49 55 51 75 - - 66 - 32 - 43 42 - - 33 - 48 44 - - 41 38 - 20
Sezon 2015/2016
Östersund Bieg indywidualny (2.12.2015)
IN
Östersund Sprint (5.12.2015)
SP
Östersund Bieg pościgowy (6.12.2015)
PU
Hochfilzen Sprint (11.12.2015)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (12.12.2015)
PU
Pokljuka Sprint (17.12.2015)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (19.12.2015)
PU
Pokljuka Bieg masowy (20.12.2015)
MS
Ruhpolding Sprint (8.01.2016)
SP
Ruhpolding Bieg pościgowy (9.01.2016)
PU
Ruhpolding Bieg masowy (10.01.2016)
MS
Ruhpolding Bieg indywidualny (13.01.2016)
IN
Ruhpolding Bieg masowy (17.01.2016)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (22.01.2016)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (23.01.2016)
PU
Canmore Sprint (4.02.2016
SP
Canmore Bieg masowy (6.02.2016
MS
Presque Isle Sprint (11.02.2016)
SP
Presque Isle Bieg pościgowy (12.02.2016)
PU
Oslo/Holmenkollen Sprint (5.03.2016)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (6.03.2016)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg indywidualny (10.03.2016)
IN
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (13.03.2016)
MS
Chanty-Mansyjsk Sprint (18.03.2016)
SP
Chanty-Mansyjsk Bieg pościgowy (19.03.2016)
PU
punkty
50 - - 63 - 56 40 - 22 40 - 26 - 25 24 30 - 31 16 28 25 40 - 13 19 195
Sezon 2016/2017
Östersund Bieg indywidualny (1.12.2016)
IN
Östersund Sprint (3.12.2016)
SP
Östersund Bieg pościgowy (4.12.2016)
PU
Pokljuka Sprint (9.12.2016)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (10.12.2016)
PU
Nove Mesto na Morave Sprint (15.12.2016
SP
Nove Mesto na Morave Bieg pościgowy (17.12.2016
PU
Nove Mesto na Morave Bieg masowy (18.12.2016
MS
Oberhof Sprint (5.01.2017)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (7.01.2017)
PU
Oberhof Bieg masowy (8.01.2017)
MS
Ruhpolding Sprint (13.01.2016)
SP
Ruhpolding Bieg pościgowy (15.01.2016)
PU
Antholz-Anterselva Bieg indywidualny (19.01.2017)
IN
Antholz-Anterselva Bieg masowy (22.01.2017)
MS
Hochfilzen Sprint (11.02.2017)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (12.02.2017)
PU
Hochfilzen Bieg indywidualny (16.02.2017)
IN
Hochfilzen Bieg masowy (19.02.2017)
MS
Pjongczang Sprint (3.03.2017)
SP
Pjongczang Bieg pościgowy (4.03.2017)
PU
Kontiolahti Sprint (10.03.2017)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (11.03.2017)
PU
Oslo/Holmenkollen Sprint (17.03.2017)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (18.03.2017)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (19.03.2017)
MS
punkty
91 - - 81 - 72 - - - - - - - 49 - 58 45 80 - 58 50 57 51 99 - - 0
Sezon 2017/2018
Östersund Bieg indywidualny (30.11.2017)
IN
Östersund Sprint (2.12.2017)
SP
Östersund Bieg pościgowy (3.12.2017)
PU
Hochfilzen Sprint (8.12.2017)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (9.12.2017)
PU
Le Grand-Bornand Sprint (15.12.2017)
SP
Le Grand-Bornand Bieg pościgowy (16.12.2017)
PU
Le Grand-Bornand Bieg masowy (17.12.2017)
MS
Oberhof Sprint (5.01.2018)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (6.01.2018)
PU
Ruhpolding Bieg indywidualny (10.01.2018)
IN
Ruhpolding Bieg masowy (14.01.2018)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (19.01.2018)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (20.01.2018)
PU
Antholz-Anterselva Bieg Masowy (21.01.2018)
MS
Kontiolahti Sprint (8.03.2018)
SP
Kontiolahti Bieg masowy (11.03.2018)
MS
Oslo/Holmenkollen Sprint (15.03.2018)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (17.03.2018)
PU
Tiumeń Sprint (22.03.2018)
SP
Tiumeń Bieg pościgowy (24.03.2018)
PU
Tiumeń Bieg masowy (25.03.2018)
MS
punkty
97 - - 69 - 78 - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-40 poniżej 40

– zawodnik nie wystartował

SP – sprint IN – bieg indywidualny PU – bieg pościgowy MS – bieg masowy

Puchar IBU[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2011/2012 41.
2014/2015 89.
2015/2016 75.
2016/2017 28.
2017/2018 103.

Miejsca na podium chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Lp. Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Lokata Pudła Czas biegu Strata Zwycięzca
1. 29 listopada 2015 Szwecja Idre Sprint na 10 km 2. 1+0 27:41,9 min +35,3 Matwiej Jelisiejew

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]