Oczy Angeli

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Oczy Angeli
Angela's Eyes
Gatunek serial kryminalny
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Liczba odcinków 13
Produkcja
Czas trwania odcinka 60 minut
Pierwsza emisja
Data premiery Ziemia 16 lipca 2006
Stacja telewizyjna Polska TVP2
Stany Zjednoczone Lifetime

Oczy Angeli (ang. Angela's Eyes, 2006) – amerykański serial kryminalny nadawany przez stację Lifetime od 16 lipca do 10 września 2006 roku. W Polsce nadawany był na kanale TVP2.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Agentka FBI Angela Henson (Abigail Spencer) ma dar bezbłędnego rozpoznawania, kiedy ktoś kłamie. Umiejętność tę doprowadziła do perfekcji, kiedy jego dziecko musiała sobie radzić z kłamstwami opowiadanymi jej przez rodziców, Colina (Boyd Gaines) i Lydię Andersonów (Alberta Watson), szpiegów CIA, którzy za sprzedaż tajemnic państwowych i zdradę zostali skazani na wieloletnie więzienie.

Już jako dorosła dziewczyna Angela podejmuje pracę w szeregach nowojorskiego FBI. Niezwykła umiejętność wykrywania kłamstw bardzo się przydaje w jej zawodzie, ale też utrudnia kontakty z bliskimi: narzeczonym Peterem i młodszym bratem Jerrym (Paul Popowich), bo nawet ich traktuje podejrzliwie. Dziewczyna stara się też naprawić błędy rodziców. Pierwszy raz od 10 lat Angela odwiedza ojca w więzieniu, lecz nadal nie może się pogodzić z przeszłością.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]