Okręgowe ligi polskie w piłce nożnej (1929)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
1929 rok A klasa

Okręgowe ligi polskie w piłce nożnej w 1929 roku

Etap pierwszy[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Klasy A Białostockiego OZPN[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Cresovia Grodno 10 8 1 1 32-15 17
2 WKS 42 PP Białystok 10 8 1 1 25-12 17
3 ŻKS Białystok 10 4 1 5 19-23 9
4 Makabi Grodno 10 3 2 5 17-19 8
5 WKS 76 PP Grodno 10 2 3 5 14-14 7
6 Makabi Białystok 10 1 0 9 12-36 2
  • Według regulaminu przy równej ilości punktów odbył się dodatkowy mecz o 1 miejsce.

Cresovia Grodno : WKS 42 PP Białystok 3:2.

Mistrzostwa Klasy A Kieleckiego OZPN[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Klasy A Krakowskiego OZPN[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Klasy A Lubelskiego OZPN[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 WKS 9 PAC Siedlce 10 b.d. b.d. b.d. b.d. b.d.
2 WKS 22 PP Siedlce 10 b.d. b.d. b.d. b.d. b.d.
3 WKS Unia Lublin 10 b.d. b.d. b.d. b.d. b.d.
4 WKS 7 PP Leg Chełm (b) 10 b.d. b.d. b.d. b.d. b.d.
5 AZS Lublin 10 b.d. b.d. b.d. b.d. b.d.
6 Plage Laśkiewicz Lublin 10 b.d. b.d. b.d. b.d. b.d.

Mistrzostwa Klasy A Lwowskiego OZPN[edytuj | edytuj kod]

GRUPA I

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Polonia Przemyśl 8 b.d. b.d. b.d. 24-8 15
2 Janina Złoczów 8 b.d. b.d. b.d. 16-16 9
3 Resovia Rzeszów (b) 8 b.d. b.d. b.d. 17-17 7
4 Hasmonea Lwów (s) 8 b.d. b.d. b.d. 13-17 7
5 AZS Lwów 8 b.d. b.d. b.d. 7-19 2
6 Pogoń 1b Lwów - - - - - -
  • AZS Lwów - spadek do B klasy.
  • Pogoń 1 b - wyniki nie wliczane do tabeli.

GRUPA II

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Lechia Lwów 8 b.d. b.d. b.d. 20-12 11
2 Pogoń Stryj 8 b.d. b.d. b.d. 16-18 9
3 Ukraina Lwów 8 b.d. b.d. b.d. 22-16 8
4 Rewera Stanisławów 8 b.d. b.d. b.d. 12-17 7
5 Hakoah Stanisławów (b) 8 b.d. b.d. b.d. 12-19 5
6 Czarni 1b Lwów - - - - - -

MECZE O AWANS DO ELIMINACJI
Polonia Przemyśl : Lechia Lwów 2:5, 3:0, 2:3.

Mistrzostwa Klasy A Łódzkiego OZPN[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Klasy A Poleskiego OZPN[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Klasy A Pomorskiego OZPN[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Polonia Bydgoszcz 8 b.d. b.d. b.d. 27-11 12
2 Gryf Toruń 8 b.d. b.d. b.d. 24-18 10
3 Olimpia Grudziądz 8 b.d. b.d. b.d. 16-24 8
4 Kaszubia Wejherowo (b) 8 b.d. b.d. b.d. 17-16 6
5 TKS Toruń (s) 8 b.d. b.d. b.d. 10-20 4

Mistrzostwa Klasy A Poznańskiego OZPN[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Klasy A Śląskiego OZPN[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Klasy A Warszawskiego OZPN[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Klasy A Wileńskiego OZPN[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Klasy A Wołyńskiego OZPN[edytuj | edytuj kod]

  • mistrz:

Eliminacje o I ligę[edytuj | edytuj kod]

O wejście do Ligi walczyło już 12 drużyn, podzielonych na 4 grupy. Do finału wchodziły tylko mistrzowie grup.

Tabela grupy I[edytuj | edytuj kod]

Klub M Pkt Z R P Br+ Br- Uwagi
1 ŁTSG Łódź 6 11 5 1 0 16 6
2 Legia Poznań 6 9 4 1 1 15 8
3 Marymont Warszawa 6 4 2 0 4 16 12
4 Polonia Bydgoszcz 6 0 0 0 6 4 25


Legenda:


Awans do fazy finałowej

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

ŁTSG Łódź                      xxx 2-2 2-1 3-0*
Legia Poznań                   1-2 xxx 4-1 4-1
Marymont Warszawa              1-3 1-2 xxx 4-0
Polonia Bydgoszcz              1-4 1-2 1-8 xxx
* ŁTSG - Marymont 3-1 według FUJI, 2-1 według Radoń i PLPN.
* Legia - ŁTSG 1-2 według FUJI i PLPN, 2-2 według Radoń.
* Marymont - ŁTSG 1-2 według FUJI, 1-3 według Radoń i PLPN.
* ŁTSG - Legia 2-2 według FUJI i PLPN, 2-1 według Radoń.

Tabela grupy II[edytuj | edytuj kod]

Klub M Pkt Z R P Br+ Br- Uwagi
1 Naprzód Lipiny 4 8 4 0 0 19 4
2 Podgórze Kraków 4 4 2 0 2 11 15
3 RKS Radom 4 0 0 0 4 5 16


Legenda:


Awans do fazy finałowej

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Naprzód Lipiny                 xxx 8-0 3-2
Podgórze Kraków                1-5 xxx 4-1
RKS Radom                      1-3 1-6 xxx.
* Naprzód - Podgórze 8-0 według PLPN.
* Podgórze - Naprzód 1-5 według PLPN.
* Podgórze - RKS 4-1 według PLPN.
* RKS - Podgórze 1-6 według PLPN.

Tabela grupy III[edytuj | edytuj kod]

Klub M Pkt Z R P Br+ Br- Uwagi
1 Lechia Lwów 3 4 2 0 1 9 6
2 9 Pułk Artylerii Ciężkiej Siedlce 3 2 1 0 2 6 9


Legenda:


Awans do fazy finałowej

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lechia Lwów - 9 p. artylerii ciężkiej Siedlce 5-2, 0-2,
dodatkowy mecz w Lublinie:
Lechia Lwów - 9 p. artylerii ciężkiej Siedlce 4-2.

Tabela grupy IV[edytuj | edytuj kod]

Klub M Pkt Z R P Br+ Br- Uwagi
1 Ognisko Wilno 4 7 3 1 0 15 4
2 WKS 82 pp Brześć 4 3 1 1 2 7 12
3 Cresovia Grodno 4 2 0 2 2 8 14


Legenda:


Awans do fazy finałowej

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Ognisko Wilno                  xxx 5-0 2-2
82 p.p. Brześć                 0-3 xxx 4-1
Cresovia Grodno                2-5 3-3 xxx
* Ognisko - 82 p.p. 3-0 według FUJI, 5-0 według Radoń i PLPN.
* 82 p.p. - Ognisko 0-5 według FUJI, 0-3 według Radoń i PLPN.
* Ognisko - Cresovia 2-2 według FUJI i PLPN, 5-2 według Radoń.
* Cresovia - Ognisko 2-5 według FUJI i PLPN, 2-2 według Radoń.

Finał[edytuj | edytuj kod]

Tabela grupy finałowej[edytuj | edytuj kod]

Klub M Pkt Z R P Br+ Br- Uwagi
1 ŁTSG Łódź 6 10 5 0 1 19 14
2 Lechia Lwów 6 8 4 0 2 17 8
3 Naprzód Lipiny 6 6 3 0 3 18 13
4 Ognisko Wilno 6 0 0 0 6 6 25


Legenda:


Prawo do gry w I lidze w 1930

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

ŁTSG Łódź                      xxx 3-1 5-3 3-2
Lechia Lwów                    6-2 xxx 3-1 3-0
Naprzód Lipiny                 1-2 2-0 xxx 3-1
Ognisko Wilno                  1-4 0-4 2-8 xxx
* Lechia - ŁTSG 3-1 według FUJI, 6-2 według Radoń i PLPN.
* Lechia - Ognisko 3-0 według FUJI i PLPN, 4-0 według Radoń.
* ŁTSG - Lechia 6-2 według FUJI, 3-1 według  Radoń i PLPN.
* Ognisko - Lechia 0-4 według FUJI i PLPN, 0-3 według Radoń.
* Naprzód - Ognisko 8-2 według FUJI, 3-1 według Radoń i PLPN.
* Ognisko - Naprzód 1-3 według FUJI, 2-8 według Radoń i PLPN.
* Ognisko - ŁTSG 1-4 według PLPN.
* ŁTSG - Ognisko 3-2 według PLPN.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]