Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. białostockiego, łomżyńskiego, suwalskiego (1992/1993)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Okręgowe rozgrywki
w piłce nożnej
województwa białostockiego,
łomżyńskiego,
suwalskiego 1992/1993
1991/1992 1993/1994
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Polska
Liczba zespołów OZPN Białystok
Klasa Okr. (B/Ł) - 12
Klasa A - 12
Klasa B - b.d.
OZPN Łomża
Klasa A - 8
OZPN Suwałki

Klasa Okr. - 14
Klasa A - 13
Mistrz Okręgu Włókniarz Białystok (biał./łom.)
Mazur Ełk (suw.)
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 27 czerwca 2017

59. Edycja okręgowych rozgrywek w piłce nożnej województwa białostockiego
17. Edycja okręgowych rozgrywek w piłce nożnej województwa łomżyńskiego i suwalskiego
Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej województwa białostockiego, łomżyńskiego, suwalskiego prowadzone są przez okręgowe związki piłki nożnej: białostocki, łomżyński i suwalski.

Mistrzostwo okręgu :
- białostocko-łomżyńskiego zdobył Włókniarz Białystok.
- suwalskiego zdobył Mazur Ełk.
Puchar Polski okręgu:
- białostockiego zdobył MZKS Wasilków
- łomżyńskiego zdobył ŁKS Łomża
- suwalskiego zdobyły Wigry Suwałki.

Drużyny z województwa białostockiego, łomżyńskiego i suwalskiego występujące w centralnych i makroregionalnych poziomach rozgrywkowych:

Rozgrywki Poziomy rozgrywkowe w sezonie 1992/1993
Centralne I poziom ligowy I Liga
II poziom ligowy II Liga - 2 grupy
Makroregionalne III poziom ligowy III Liga - 8 grup
OZPN Suwałki OZPN Białystok OZPN Łomża
Okręgowe IV poziom ligowy Klasa Okręgowa
(suwalska)
Klasa Okręgowa
(białostocko-łomżyńska)
V poziom ligowy Klasa A
(suwalska)
Klasa A
(białostocka)
Klasa A
(łomżyńska)
VI poziom ligowy Klasa B
Gr.I
Klasa B
Gr.II

Klasa Okręgowa - IV poziom rozgrywkowy[edytuj | edytuj kod]

Grupa białostocko-łomżyńska

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Włókniarz Białystok 22 16 2 4 61-19 34
2 Cresovia Siemiatycze 22 13 4 5 50-32 35 baraż-przegrany
3 Ruch Wysokie Mazowieckie (b) 22 11 5 6 41-22 27
4 Warmia Grajewo 22 12 2 8 51-37 26
5 Pogoń Łapy 22 11 2 9 53-37 24
6 Narew Choroszcz 22 9 6 7 39-33 24
7 Unia Ciechanowiec 22 10 2 10 41-35 22
8 Sokół Sokółka 22 9 4 9 34-46 22
9 Skra Czarna Białostocka (b) 22 8 3 11 31-35 19
10 Tur Bielsk Podlaski 22 7 2 13 41-61 16
11 Promień Mońki 22 4 4 14 24-54 12
12 Grom Czerwony Bór 22 2 4 16 19-74 8
  • Grom Czerwony Bór powrócił do swojej nazwy, poprzedni sezon występował jako Olimpia II Zambrów.

Grupa suwalska

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Mazur Ełk 26 20 4 2 64-12 44 baraż-awans
2 Nida Ruciane-Nida 26 15 9 2 46-16 39
3 Rominta Gołdap 26 16 4 6 58-32 36
4 Mazur Pisz 26 14 3 9 49-37 31
5 Jurand Bemowo Piskie 26 11 8 7 47-31 30
6 Mamry Giżycko (s) 26 12 5 9 45-36 29
7 Tęcza Straduny* 26 9 8 9 29-30 26
8 LKS Lega 26 11 3 12 39-36 25
9 Sparta Augustów 26 7 9 10 35-42 23
10 Znicz Biała Piska (b) 26 7 8 11 31-40 22
11 Czarni Olecko 26 8 4 14 38-50 20
12 MKS Orzysz 26 7 3 16 37-67 17
13 Rawa Rakowo Małe 26 5 4 17 34-73 14
14 Pogoń Ryn (b) 26 2 4 20 27-77 8
  • Zespół Tęcza Oracze przeniósł swoją siedzibę i występuje jako Tęcza Straduny.
  • Zmiana nazwy Piast na Rawa Rakowo Małe.

Eliminacje do III ligi

  • Mazur Ełk : Cresovia Siemiatycze 4:0, Cresovia : Mazur 1:1, awans Mazur.

Klasa A - V poziom rozgrywkowy[edytuj | edytuj kod]

Grupa białostocka

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Hetman Białystok (b) 22 21 1 0 122-25 43
2 Supraślanka Supraśl 22 15 3 4 63-22 33
3 Ognisko Białystok 22 12 5 5 54-40 29
4 Lampart Dobrzyniewo Duże 22 11 3 8 45-42 25
5 Enor Białystok (b) 22 8 5 9 41-39 21
6 Gryf Michałowo 22 9 3 10 47-47 21
7 Relax Uhowo 22 8 3 11 37-54 19
8 Żubr Drohiczyn (b) 22 8 3 11 40-63 19
9 Iskra Narew 22 6 6 10 35-56 18
10 Krypnianka Krypno 22 6 6 13 24-52 15
11 LZS Krynki (b) 22 4 4 14 37-59 12
12 Orkan Poświętne 22 4 1 17 25-71 9
  • Zmiana nazwy Gwardia na Hetman Białystok.
  • Po sezonie z rozgrywek wycofał się Orkan Poświętne.
  • Po sezonie z rozgrywek wycofały się drużyny Ogniska i Enora Białystok, które połączyły się z awansującym do klasy A Genticusem Białystok.

Grupa łomżyńska

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 ŁKS II Łomża (b) 14 - - - 48-18 21
2 Orlęta Czyżew (b) 14 - - - 45-22 19
3 Wissa Szczuczyn 14 - - - 41-31 19
4 Orzeł Kolno 14 - - - 21-29 15
5 Biebrza Goniądz (b) 14 - - - 28-40 12
6 Sparta Szepietowo 14 - - - 20-31 11
5 LZS Orion Pszczółczyn 14 - - - 23-38 9
5 Sokół Sokoły 14 - - - 15-32 8
  • W związku ze spadkiem I drużyny ŁKS do klasy okręgowej, rezerwy pozostały w klasie A, awansowały Orlęta.
  • Po sezonie z rozgrywek wycofał się LZS Orion Pszczółczyn.

Grupa suwalska

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Polonez Nowa Wieś Ełcka 24 72-15 37
2 Unia Woźnice 24 77-37 36
3 Vęgoria Węgorzewo (s) 24 58-37 34
4 Pomorzanka Sejny (s) 24 79-43 31
5 Olimpia Miłki 24 65-42 27
6 Orzeł Stare Juchy 24 57-41 27
7 Mazur Wydminy (s) 24 40-49 24
8 Orkan Drygały (s) 24 61-57 23
9 KS Prostki 24 43-56 23
10 KS Pozezdrze (b) 24 40-63 14
11 Pogoń Banie Mazurskie (b) 24 38-80 13
12 Strażak Kowale Oleckie (b) 24 47-100 13
13 Polonia Raczki 24 35-89 10
  • Po sezonie z rozgrywek wycofała się Polonia Raczki i Strażak Kowale Oleckie.

Klasa B - VI poziom rozgrywkowy[edytuj | edytuj kod]

Białostocka - gr.I

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Genticus Białystok (b)
2 LZS Stelmachowo
? LZS Juchnowiec
? LZS Janów
? LZS Minkowce
? Kora Korycin
? Meteor Kamienna Nowa
  • Brak pełnej tabeli.

Białostocka - gr.II

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 OSiR Hajnówka b.d. 49-26 28
2 Hol-Gaz Narewka b.d. 64-27 26
3 LZS Łapy-Szołajdy b.d. 36-22 25
? MKS Brańsk
? SPiUR Orla
? Błyskawica Dybicze Cerkiewne
? GOK Czyże
? LZS Turośń Kościelna
? Znicz Suraż
? Rudnia Zabłudów
? LZS Piliki
  • Brak pełnej tabeli.
  • Po sezonie z rozgrywek wycofała się Błyskawica Dubicze Cerkiewne oraz MKS Brańsk.

Puchar Polski – rozgrywki okręgowe[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]