Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. olsztyńskiego, elbląskiego i suwalskiego (1998/1999)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Okręgowe rozgrywki
w piłce nożnej
woj. olsztyńskiego, elbląskiego i suwalskiego 1998/1999
1997/1998 1999/2000
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Polska
Liczba zespołów OZPN Olsztyn
Klasa okr. - 14
Klasa A - 24
Klasa B (b.d.)
Klasa C (b.d.)
OZPN Elbląg
Klasa okr. - 13
Klasa A - 27
Klasa B - 20
Klasa C (b.d.)
OZPN Suwałki
Klasa okr. - 14
Klasa A - 11
Mistrz Okręgu Mrągovia Mrągowo

Drużyny z województwa olsztyńskiego, elbląskiego i suwalskiego występujące w ligach centralnych i makroregionalnych:

Rozgrywki okręgowe:

    • Klasa okręgowa (V poziom rozgrywkowy)
    • Klasa A - 2 grupy (VI poziom rozgrywkowy)
    • Klasa B - 4 grupy (VII poziom rozgrywkowy)
    • klasa C - podział na grupy (VIII poziom rozgrywkowy)
    • Klasa okręgowa (V poziom rozgrywkowy)
    • Klasa A - 2 grupy (VI poziom rozgrywkowy)
    • klasa B - 2 grupy (VII poziom rozgrywkowy)
    • klasa C - podział na grupy (VIII poziom rozgrywkowy)
    • Klasa okręgowa (V poziom rozgrywkowy)
    • Klasa A (VI poziom rozgrywkowy)

W tym sezonie IV liga woj. elbląskiego połączyła się na 2 sezony z IV ligą woj. bydgoskiego i IV ligą woj. toruńskiego, tworząc IV ligę makroregionalną Elbląg-Bydgoszcz-Toruń.

Klasa okręgowa[edytuj | edytuj kod]

grupa Olsztyn[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Bramki
1 Mrągovia Mrągowo 26 60 63-24
2 Olimpia Olsztynek 26 60 59-26
3 Polonia Lidzbark Warmiński 26 46 52-35
4 Jurand Barciany 26 45 43-32
5 Łyna Sępopol 26 40 47-37
6 Stomil III Olsztyn 26 39 59-35
7 Ekotan Zalewo 26 39 41-50
8 GKS LZS Iława 26 34 40-39
9 Huragan Morąg 26 33 48-51
10 Start Nidzica 26 31 43-42
11 Tęcza Miłomłyn 26 30 39-53
12 Pisa Barczewo 26 22 28-53
13 Granica Bezledy 26 21 42-83
14 Reduta Bisztynek 26 15 17-61

grupa Elbląg[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Bramki
1 Polonia Pasłęk 24 64 82-20
2 MGKS Tolkmicko 24 57 77-25
3 Wałsza Pieniężno 24 49 57-21
4 Syrena Młynary 24 42 67-43
5 LZS Waplewo 24 38 43-44
6 Unia Susz 24 34 38-37
7 Żuławy Nowy Dwór Gdański 24 31 52-43
8 Olimpia Sztum 24 31 51-59
9 Olimpia Kisielice 24 29 45-49
10 Pogoń Prabuty 24 27 44-55
11 Powiśle Stary Targ 24 23 38-64
12 Gmina Lichnowy 24 12 38-111
13 LZS Nowa Wioska 24 9 27-88

grupa Suwałki[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Bramki
1 Mamry Giżycko 26 55 77-31
2 Mazur Ełk 26 54 68-26
3 Mazur Pisz 26 53 66-31
4 Rominta Gołdap 26 52 46-29
5 Vęgoria Węgorzewo 26 48 78-37
6 Płomień Ełk 26 45 54-38
7 Pogoń Ryn 26 36 46-67
8 Pomorzanka Sejny 26 31 42-44
9 Polonia Raczki 26 30 60-65
10 Druglin Rożyńsk 26 29 35-33
11 Czarni Olecko 26 29 46-50
12 Nida Ruciane-Nida 26 22 26-57
13 Orkan Drygały 26 22 27-66
14 Kormoran Bystry 26 7 16-113

OZPN Ciechanów i OZPN Toruń[edytuj | edytuj kod]

  • Start Działdowo zajął 2. miejsce w ciechanowskiej klasie okręgowej
  • Iskra Narzym zajęła 6. miejsce w ciechanowskiej klasie okręgowej
  • Kormoran Ruszkowo zajął 8. miejsce w ciechanowskiej klasie okręgowej
  • Polonia Iłowo zajęła 9. miejsce w ciechanowskiej klasie okręgowej
  • Wel Lidzbark Welski zajął 14. miejsce w ciechanowskiej klasie okręgowej
  • Drwęca Nowe Miasto Lubawskie zajęła 4. miejsce w toruńskiej klasie okręgowej
  • Zamek Kurzętnik zajął 9. miejsce w toruńskiej klasie okręgowej
  • Delfin Rybno grał w ciechanowskiej klasie A

Klasa A[edytuj | edytuj kod]

grupa Olsztyn I[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub
1 Czarni Małdyty
? Drwęca Samborowo
? GKS Wikielec
? Błękitni Stary Olsztyn
? Grunwald Frygnowo
? Sparta Gietrzwałd
? Vel Dąbrówno
? Gryf Platyny
? Iskra Smykówko
? Cegielnie Olsztyńskie Unieszewo
? MGKS Miłakowo
? Leśnik Boguchwały
  • brak końcowej tabeli

grupa Olsztyn II[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub
1 Cresovia Górowo Iławeckie
? Błękitni Pasym
? MKS Korsze
? LZS Lubomino Wilczkowo
? Orzeł Janowiec Kościelny
? Zryw Jedwabno
? Omulew Wielbark
? GKS Dźwierzuty
? GLKS Jonkowo
? Darzbór Dobry Lasek
? Drewiarz Kolonia
? Orkan Sątopy Samulewo
  • brak końcowej tabeli

Elbląg[edytuj | edytuj kod]

grupa I[edytuj | edytuj kod]

  • awans: GKS Gardeja

grupa II[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Pkt. Bramki
1 Gmina Braniewo (s)
? Zalew Frombork (s)
? Delta Miłoradz
? Piast Wilczęta
? Nadmorzanin Stegna
? Tęcza Kamieniec (b)
? Sokół Mareza (s)
? Relaks Płoskinia
? Granica Zagaje (s)
? Błękitni Stare Pole (s)
? Pomowiec Gronowo Elbląskie (s)
? Zatoka II Braniewo (s)
? Grom Nowy Staw (s)

grupa Suwałki[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Bramki
1 MKS Orzysz 20 46 61-20
2 Rospuda Filipów 20 38 70-42
3 Mazur Wydminy 20 36 51-39
4 Kłobuk Mikołajki 20 35 40-23
5 Orzeł Stare Juchy 20 32 35-32
6 Polonez Nowa Wieś Ełcka 20 31 44-35
7 Olimpia Miłki 20 29 45-33
8 Pogoń Banie Mazurskie 20 25 42-52
9 Unia Woźnice 20 24 30-43
10 Wigry II Suwałki 20 14 17-46
11 Huragan Olszewo 20 6 22-92
  • Wigry II Suwałki wycofały się z rozgrywek po sezonie

Klasa B[edytuj | edytuj kod]

Olsztyn[edytuj | edytuj kod]

  • 4 grupy, awans: Korona Klewki, Roma Ostrowin, Coat-Bud Jeziorany i Leśnik Nowe Ramuki

Elbląg[edytuj | edytuj kod]

brak danych

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]