Omloop Het Nieuwsblad 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
kolarstwo szosowe Omloop Het Nieuwsblad 2019
2018 2020
Ilustracja
Trasa wyścigu
Data 2 marca 2019
Dystans 200 km
Czas zwycięzcy 4h 53' 17"
Zgłoszenia 173 kolarzy
Ukończyło wyścig 110 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Czechy Zdeněk Štybar
Drugie miejsce Belgia Greg Van Avermaet
Trzecie miejsce Belgia Tim Wellens
Oficjalna strona WWW

74. edycja wyścigu kolarskiego Omloop Het Nieuwsblad odbyła się 2 marca 2019 roku na trasie liczącej 200 km. Start wyścigu wyznaczono w Merelbeke, a metę w Ninove. Wyścig ten jest częścią UCI World Tour 2019.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Na starcie tego klasycznego wyścigu stanęło 25 zawodowych ekip, osiemnaście drużyn należących do UCI WorldTeams i siedem zespołów zaproszonych przez organizatorów z dywizji UCI Professional Continental Teams.

WorldTeams (18)
  1. FRA AG2R La Mondiale
  2. KAZ Astana Pro Team
  3. BRN Bahrain-Merida
  4. GER Bora-Hansgrohe
  5. POL CCC Team
  6. BEL Deceuninck-Quick Step
  7. RSA Dimension Data
  8. USA EF Education First Pro Cycling Team
  9. FRA Groupama-FDJ
  10. NED Jumbo-Visma
  11. SUI Katusha-Alpecin
  12. BEL Lotto Soudal
  13. AUS Mitchelton-Scott
  14. ESP Movistar Team
  15. GBR Team Sky
  16. GER Team Sunweb
  17. USA Trek-Segafredo
  18. UAE UAE Team Emirates
Professional continental teams (7)
  1. FRA Cofidis, Solutions Crédits
  2. BEL Corendon-Circus
  3. FRA Direct Énergie
  4. NED Roompot-Charles
  5. BEL Sport Vlaanderen-Baloise
  6. BEL Wallonie Bruxelles
  7. BEL Wanty-Groupe Gobert
Wikidata-logo S.svg

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgLista startowa
Dimension Data
TDD
NumerKolarzMiejsce
1DEN Michael Valgren45.
2BEL Julien VermoteDNF
3NOR Edvald Boasson Hagen Norwegian Men's National Time Trial Championships(ITT)52.
4ITA Giacomo NizzoloDNF
5NOR Rasmus TillerDNF
6RSA Jacobus VenterDNF
7DEN Lars BakDNF
Deceuninck-Quick Step
DQT
NumerKolarzMiejsce
11BEL Yves Lampaert Course en ligne masculine aux championnats de Belgique de cyclisme sur route(start wspólny)7.
12BEL Tim Declercq103.
13BEL Philippe Gilbert8.
14BEL Iljo KeisseDNF
15LUX Bob Jungels Luxembourgish National Road Race Championships(start wspólny i ITT)16.
16FRA Florian SénéchalDNF
17CZE Zdeněk Štybar1.
Lotto-Soudal
LTS
NumerKolarzMiejsce
21BEL Tiesj BenootDNF
22BEL Jasper De Buyst42.
23BEL Frederik FrisonDNF
24BEL Jens Keukeleire11.
25BEL Nikolas MaesDNF
26NED Brian van GoethemDNF
27BEL Tim Wellens3.
AG2R La Mondiale
ALM
NumerKolarzMiejsce
31BEL Oliver Naesen10.
32FRA Dorian Godon97.
33GER Nico Denz95.
34SUI Silvan Dillier22.
35FRA Julien Duval94.
36FRA Alexis GougeardDNF
37BEL Stijn Vandenbergh60.
Astana
AST
NumerKolarzMiejsce
41ITA Davide BalleriniDNF
42KAZ Zhandos BizhigitovDNF
43BEL Laurens De Vreese17.
44KAZ Yevgeniy GidichDNF
45CAN Hugo Houle29.
46KAZ Aleksiej Łucenko Course en ligne masculine aux championnats du Kazakhstan de cyclisme sur route(start wspólny)4.
47DEN Magnus Cort Nielsen90.
Bahrain-Merida
TBM
NumerKolarzMiejsce
51BEL Dylan Teuns5.
52SLO Grega Bole98.
53ITA Sonny Colbrelli38.
54ESP Iván García35.
55SLO Kristjan Koren85.
56SLO Luka Pibernik88.
57ITA Valerio AgnoliDNF
Bora-Hansgrohe
BOH
NumerKolarzMiejsce
61GER Pascal Ackermann Course en ligne masculine aux championnats d'Allemagne de cyclisme sur route(start wspólny)DNF
62LUX Jean-Pierre Drucker6.
63ITA Daniel Oss21.
64AUT Lukas Pöstlberger Course en ligne masculine aux championnats d'Autriche de cyclisme sur route(start wspólny)82.
65SVK Juraj SaganDNF
66GER Michael SchwarzmannDNF
67GER Rüdiger SeligDNF
CCC
CPT
NumerKolarzMiejsce
71BEL Greg Van Avermaet2.
72BEL Gijs Van Hoecke84.
73BEL Nathan Van HooydonckDNF
74ESP Francisco VentosoDNF
75BEL Guillaume Van Keirsbulck55.
76POL Łukasz Wiśniowski71.
77SUI Michael SchärDNF
EF Education First Pro Cycling
EF1
NumerKolarzMiejsce
81BEL Sep Vanmarcke92.
82AUS Mitchell DockerDNF
83USA Alex Howes58.
84NED Sebastian Langeveld15.
85USA Taylor Phinney62.
86NZL Thomas Scully91.
87DEN Matti Breschel104.
Groupama-FDJ
GFC
NumerKolarzMiejsce
91NOR Daniel HoelgaardDNF
92CAN Antoine Duchesne Course en ligne masculine aux championnats Canada de cyclisme sur route(start wspólny)81.
94LTU Ignatas Konovalovas57.
95SUI Stefan Küng Swiss Time Trial Championships(ITT)18.
96FRA Olivier Le Gac39.
97NED Ramon Sinkeldam54.
Mitchelton-Scott
MTS
NumerKolarzMiejsce
101ITA Matteo Trentin European Road Championships – Men's elite road race9.
102AUS Luke Durbridge Australian Road Race Championships(start wspólny)23.
103AUS Alexander Edmondson87.
104AUS Michael HepburnDNF
105DEN Christopher Juul-Jensen34.
106NZL Dion Smith78.
107ITA Edoardo AffiniDNF
Movistar
MOV
NumerKolarzMiejsce
111BEL Jürgen Roelandts25.
112ESP Carlos Barbero69.
113COL Carlos Betancur83.
114ESP Imanol ErvitiDNF
115ESP Jorge Arcas75.
116ARG Eduardo SepúlvedaDNF
117ESP Antonio PedreroDNF
Jumbo-Visma
TJV
NumerKolarzMiejsce
121BEL Wout Van Aert13.
122NED Timo Roosen79.
123NED Mike Teunissen33.
124NED Taco van der Hoorn86.
125NED Danny van Poppel30.
126NED Pascal Eenkhoorn107.
127BEL Maarten Wynants89.
Katusha-Alpecin
TKA
NumerKolarzMiejsce
131BEL Jens Debusschere72.
132BEL Jenthe BiermansDNF
133SUI Reto Hollenstein64.
134RUS Viacheslav KuznetsovDNF
135GER Nils Politt19.
136DEN Mads Würtz SchmidtDNF
137GBR Harry TanfieldDNF
Team Sky
SKY
NumerKolarzMiejsce
141GBR Ian Stannard26.
142GBR Owain Doull28.
143GER Christian Knees73.
144GBR Christopher LawlessDNF
146ITA Leonardo BassoDNF
147NED Dylan van Baarle Dutch National Time Trial Championships(ITT)14.
Sunweb
SUN
NumerKolarzMiejsce
151BEL Jan BakelantsDNF
152NED Roy CurversDNF
153DEN Asbjørn Kragh AndersenDNF
154GER Johannes FröhlingerDNF
155AUS Michael Matthews12.
156DEN Casper Pedersen59.
157BEL Louis Vervaeke68.
Trek-Segafredo
TFS
NumerKolarzMiejsce
161BEL Jasper Stuyven40.
162BEL Edward Theuns53.
163LUX Alex Kirsch109.
164IRL Ryan Mullen51.
165DEN Mads Pedersen 105.
166NZL Alex FrameDNF
167JPN Fumiyuki BeppuDNF
UAE Emirates
UAD
NumerKolarzMiejsce
171BEL Jasper Philipsen37.
172ITA Roberto Ferrari DNF
173ITA Marco MarcatoDNF
174COL Juan Sebastián MolanoDNF
175NOR Sven Erik BystrømDNF
176AUS Rory SutherlandDNF
177SUI Tom Bohli63.
Cofidis
COF
NumerKolarzMiejsce
181FRA Christophe Laporte31.
182BEL Dimitri Claeys41.
183FRA Hugo Hofstetter108.
184FRA Damien Touzé74.
185BEL Bert Van Lerberghe50.
186BEL Kenneth VanbilsenDNF
187BEL Zico WaeytensDNF
Corendon-Circus
COC
NumerKolarzMiejsce
191BEL Stijn Devolder27.
192BEL Dries De Bondt43.
193BEL Roy Jans106.
194BEL Jimmy Janssens76.
195GER Marcel MeisenDNF
196BEL Joeri StallaertDNF
197NED Maarten van TrijpDNF
Direct Énergie
TDE
NumerKolarzMiejsce
201NED Niki Terpstra20.
202FRA Damien Gaudin93.
203NED Pim Ligthart49.
204FRA Adrien Petit70.
205FRA Alexandre PichotDNF
206FRA Romain CardisDNF
207FRA Anthony Turgis65.
Roompot-Charles
ROC
NumerKolarzMiejsce
211NED Lars Boom80.
212NED Jesper AsselmanDNF
213BEL Mathias De WitteDNF
214BEL Stijn SteelsDNF
215NED Elmar ReindersDNF
216NED Boy van Poppel46.
217NED Sjoerd van Ginneken77.
Sport Vlaanderen-Baloise
SVB
NumerKolarzMiejsce
221BEL Piet AllegaertDNF
222BEL Amaury Capiot44.
223BEL Benjamin Declercq32.
224BEL Edward Planckaert36.
225BEL Thomas Sprengers61.
226BEL Preben Van Hecke102.
227BEL Jordi WarlopDNF
Wallonie Bruxelles
WVA
NumerKolarzMiejsce
231BEL Kenny Dehaes99.
232BEL Kevyn Ista67.
233BEL Lionel Taminiaux110.
234LAT Emīls Liepiņš100.
235LUX Tom WirtgenDNF
236BEL Baptiste Planckaert24.
237SUI Lukas Spengler101.
Wanty-Gobert
WGG
NumerKolarzMiejsce
241BEL Frederik Backaert96.
242BEL Aimé De Gendt56.
243BEL Tom Devriendt47.
244BEL Xandro Meurisse48.
245BEL Jérôme BaugniesDNF
246NED Wesley KrederDNF
247BEL Loïc Vliegen66.

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Zdeněk Štybar CZE CzechyDeceuninck-Quick Step4h 53' 17"
2. Greg Van Avermaet BEL BelgiaCCC+ 9"
3. Tim Wellens BEL BelgiaLotto-Soudal+ 9"
4. Aleksiej Łucenko KAZ KazachstanAstana+ 9"
5. Dylan Teuns BEL BelgiaBahrain-Merida+ 9"
6. Jean-Pierre Drucker LUX LuksemburgBora-Hansgrohe+ 19"
7. Yves Lampaert BEL BelgiaDeceuninck-Quick Step+ 19"
8. Philippe Gilbert BEL BelgiaDeceuninck-Quick Step+ 19"
9. Matteo Trentin ITA WłochyMitchelton-Scott+ 19"
10. Oliver Naesen BEL BelgiaAG2R La Mondiale+ 19"
Źródło: ProCyclingStats


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]