Omonia Nikozja w europejskich pucharach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Występy w europejskich pucharach cypryjskiego klubu piłkarskiego Omonia Nikozja.

Information icon.svg Legenda do wszystkich tabel:

  • Q – runda eliminacyjna, 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 – odpowiednia faza rozgrywek, Grupa – runda grupowa, 1r gr – pierwsza runda grupowa, 2r gr – druga runda grupowa, F – finał, R – runda, PO – play-off
  • k. – rzuty karne, los. – losowanie, Dogr. – dogrywka, w. – zasada bramek strzelonych na wyjeździe

Wykaz spotkań pucharowych[edytuj | edytuj kod]

1965–2000[edytuj | edytuj kod]

Sezon Rozgrywki Runda Klub Dom Wyjazd Ogólnie
1965/66 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Grecja Olympiakos SFP 0–1 1–1 1–2
1966/67 Puchar Europy 1R Niemcy TSV 1860 Monachium 1–2 0–8 1–10
1972/73 Puchar Europy 1R Irlandia Waterford United 2–0 1–2 3–2
1/8 Niemcy Bayern Monachium 0–4 0–9 0–13
1975/76 Puchar Europy 1R Islandia Akraness 2–1 0–4 2–5
1976/77 Puchar Europy 1R Grecja PAOK FC 0–2 1–1 1–3
1977/78 Puchar Europy 1R Włochy Juventus F.C. 0–3 0–2 0–5
1978/79 Puchar Europy 1R Irlandia Bohemian 2–1 0–1 2–2, w.
1979/80 Puchar Europy 1R Luksemburg Red Boys Differdange 6–1 1–2 7–3
1/8 Holandia AFC Ajax 4–0 0–10 4–10
1980/81 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Belgia Waterschei Thor Genk 1–3 0–4 1–7
1981/82 Puchar Europy 1R Portugalia SL Benfica 0–1 0–3 0–4
1982/83 Puchar Europy 1R Finlandia HJK Helsinki 2–0 0–3 2–3
1983/84 Puchar Europy 1R Ludowa Republika Bułgarii CSKA Sofia 4–1 0–3 4–4, w.
1984/85 Puchar Europy 1R Rumunia w epoce komunizmu Dinamo Bukareszt 2–1 1–4 3–5
1985/86 Puchar Europy 1R Malta Rabat Ajax 5–0 5–0 10–0
1/8 Belgia RSC Anderlecht 0–1 1–3 1–4
1986/87 Puchar UEFA 1R Rumunia w epoce komunizmu Sportul Studențesc Bukareszt 1–1 0–1 1–2
1987/88 Puchar Europy 1R Irlandia Shamrock Rovers 0–0 1–0 1–0
1/8 Rumunia w epoce komunizmu Steaua Bukareszt 0–2 1–3 1–5
1988/89 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Grecja Panathinaikos AO 0–1 0–2 0–3
1989/90 Puchar Europy 1R Austria Swarovski Tirol Innsbruck 2–3 0–6 2–9
1990/91 Puchar UEFA 1R Bułgaria Sławia Sofia 4–2 1–2 5–4, Dogr.
2R Belgia RSC Anderlecht 1–1 0–3 1–4
1991/92 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Belgia Club Brugge 0–2 0–2 0–4
1993/94 Liga Mistrzów Q Szwajcaria FC Aarau 2–1 0–2 2–3
1994/95 Puchar Zdobywców Pucharów Q Mołdawia Tiligul-Tiras Tyraspol 3–1 1–0 4–1
1R Anglia Arsenal 1–3 0–3 1–6
1995/96 Puchar UEFA Q Malta Sliema Wanderers 3–0 2–1 5–1
1R Włochy S.S. Lazio 1–2 0–5 1–7
1998/99 Puchar UEFA 1Q Irlandia Północna Linfield 5–1 3–5 8–6
2Q Austria Rapid Wiedeń 3–1 0–2 3–3, w.
1999/2000 Puchar UEFA Q Białoruś Biełszyna Bobrujsk 3–0 5–1 8–1
1R Włochy Juventus F.C. 2–5 0–5 2–10

2001–[edytuj | edytuj kod]

Sezon Rozgrywki Runda Klub Dom Wyjazd Ogólnie
2000/01 Puchar UEFA Q Bułgaria Neftochimik Burgas 0–0 1–2 1–2
2001/02 Liga Mistrzów 2Q Serbia FK Crvena zvezda 1–1 1–2 2–3
2003/04 Liga Mistrzów 1Q Kazachstan Irtysz Pawłodar 0–0 2–1 2–1
2Q Polska Wisła Kraków 2–2 2–5 4–7
2004/05 Puchar UEFA 1Q Macedonia Północna Słoga Skopje 4–0 4–1 8–1
2Q Bułgaria CSKA Sofia 1–1 1–3 2–4, Dogr.
2005/06 Puchar UEFA 1Q Malta Hibernians FC 3–0 3–0 6–0
2Q Rumunia Dinamo Bukareszt 2–1 1–3 3–4
2006/07 Puchar UEFA 1Q Chorwacja HNK Rijeka 2–1 2–2 4–3
2Q Bułgaria Liteks Łowecz 0–0 1–2 1–2
2007/08 Puchar UEFA 1Q Czarnogóra Rudar Pljevlja 2–0 2–0 4–0
2Q Bułgaria CSKA Sofia 1–1 1–2 2–3
2008/09 Puchar UEFA 1Q Macedonia Północna Miłano Kumanowo 2–0 2–1 4–1
2Q Grecja AEK Ateny 2–2 1–0 3–2
1R Anglia Manchester City 1–2 1–2 2–4
2009/10 Liga Europy 2Q Wyspy Owcze HB Tórshavn 4–0 4–1 8–1
3Q Rumunia FC Vaslui 1–1 0–2 1–3
2010/11 Liga Mistrzów 2Q Macedonia Północna FK Renowa 3–0 2–0 5–0
3Q Austria Red Bull Salzburg 1–1 1–4 2–5
Liga Europy PO Ukraina Metalist Charków 0–1 2–2 2–3
2011/12 Liga Europy 3Q Holandia ADO Den Haag 3–0 0–1 3–1
PO Austria Red Bull Salzburg 2–1 0–1 2–2, w.
2012/13 Liga Europy 3Q Serbia FK Crvena zvezda 0–0 0–0 0–0, k: 5–6
2013/14 Liga Europy 2Q Rumunia Astra Giurgiu 1–2 1–1 2–3
2014/15 Liga Europy 2Q Czarnogóra FK Budućnost Podgorica 0–0 2–0 2–0
3Q Macedonia Północna Metałurg Skopje 3–0 1–0 4–0
PO Rosja Dinamo Moskwa 1–2 2–2 3–4
2015/16 Liga Europy 1Q Gruzja Dinamo Batumi 2–0 0–1 2–1
2Q Polska Jagiellonia Białystok 1–0 0–0 1–0
3Q Dania Brøndby IF 2–2 0–0 2–2, w.
2016/17 Liga Europy 1Q Armenia Bananc Erywań 4–1 0–1 4–2, Dogr.
2Q Izrael Beitar Jerozolima 3–2 0–1 3–3, w.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]