OneRepublic

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
OneRepublic
Ilustracja
OneRepublic w Burswood Dome, Perth
Rok założenia 2002
Pochodzenie Colorado Springs, Kolorado,  Stany Zjednoczone
Gatunek pop[1], pop-rock[1], pop alternatywny[1], rock alternatywny[1], indie rock[1]
Wydawnictwo muzyczne Columbia
Mosley/Interscope
Skład
Ryan Tedder
Zach Filkins
Eddie Fisher
Brent Kutzle
Drew Brown
Byli członkowie
Jerrod Bettis
Tim Myers
Strona internetowa

OneRepublic – amerykański pop-rockowy zespół muzyczny założony w 2002 w Colorado Springs; wokalistą zespołu jest Ryan Tedder.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

1996: Początki[edytuj | edytuj kod]

W 1996 roku Ryan Tedder i Zach Filkins zaprzyjaźnili się podczas ostatniego roku nauki w Colorado Springs Christian High School w Colorado Springs. Podczas wspólnych rozmów o muzyce postanowili założyć zespół. Wraz z dwoma kolegami stworzyli rockową grupę o nazwie This Beautiful Mess (nazwa nawiązywała do drugiego, wielokrotnie nagradzanego albumu. Sixpence None the Richer). Wspólnie zagrali kilka koncertów. Po roku, kiedy Tedder i Fillkins skończyli szkołę, ich drogi rozeszły się[2].

2002-07: Powstanie zespołu[edytuj | edytuj kod]

W 2002 roku Ryan Tedder i Zach Filkins ponownie założyli zespół o nazwie Republic. Tedder, który już wtedy miał ugruntowaną pozycję jako autor tekstów i producent muzyczny przekonał Filkinsa, aby ten przeprowadził się do Los Angeles. Kilka miesięcy później zespół podpisał kontrakt z Columbia Records. Po kilku zmianach, ostatecznie zespół tworzą: wokalista Ryan Tedder, gitarzysta Zach Filkins, basista i wiolonczelista Brent Kutzle, perkusista Eddie Fisher oraz gitarzysta Drew Brown. Grupa zmieniła także nazwę z Republic na OneRepublic, aby uniknąć kontrowersji związanych z innymi zespołami o tej nazwie[3]. W ciągu dwóch i pół roku zespół nagrał swój debiutancki album. Kilka miesięcy przed jego wydaniem (z utworem „Sleep” jako debiutanckim singlem) zespół stracił kontrakt z Columbia Records. Wówczas grupa rozpoczęła działalność internetową na MySpace, gdzie od lata 2006 roku byli stale określani jako top wykonawcy[4]. Zespół zwrócił uwagę kilku wytwórni muzycznych, w tym Mosley Music Group Timbalanda, z którą podpisał kontrakt.

2007-09: Dreaming Out Loud[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy singel zapowiadający album „Apologize” został wydany w 2007 roku. Kilka miesięcy później został wydany remiks tego utworu wykonany przez Timbalanda, którą ten zamieścił na swoim albumie Shock Value. Remiks utworu zyskał ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, stając się numerem jeden w szesnastu krajach świata, m.in. w Niemczech, Austrii, Szwecji, Nowej Zelandii czy Kanadzie[5]. Za utwór zespół otrzymał wiele certyfikatów, m.in. czterokrotną platynę w USA[6] i Australii[7], trzykrotną platynę w Szwajcarii[8], dwukrotną platynę w Niemczech[9], Danii[10] i Szwecji[11]. Utwór przyniósł zespołowi pierwszą nominację do nagrody Grammy za najlepsze popowe wykonanie w grupie/zespole[12].

Debiutancki album zespołu, zatytułowany Dreaming Out Loud został wydany 20 listopada 2007 roku[13] i w USA zadebiutował na czternastej pozycji na liście Billboard 200 sprzedając się w nakładzie 75 000 egzemplarzy w pierwszym tygodniu od premiery. Album odniósł duży sukces w wielu krajach świata uzyskując status platynowej płyty w Niemczech[14], Irlandii[15] i Wielkiej Brytanii[16] oraz status złotej w Stanach Zjednoczonych[17], Australii[18], Nowej Zelandii[19], Kanadzie[20] czy Szwajcarii[21].

Drugi singel z albumu, „Stop and Stare” wydany w marcu 2008 roku znalazł się w pierwszej dziesiątce oficjalnych notowań w ośmiu krajach na całym świecie, w tym na pozycji czwartej w Wielkiej Brytanii[22]. W USA singel dotarł do dwunastego miejsca na Billboard Hot 100[23] i pokrył się dwukrotną platyną. Kolejnym singlami promującymi album Dreaming Out Loud zostały piosenki „Say (All I Need)”, „Mercy” oraz „Come Home” z gościnnym udziałem Sary Bareilles, jednak nie zyskały one tak dużego sukcesu komercyjnego jak poprzedni single.

2009-11: Waking Up[edytuj | edytuj kod]

Drugi album studyjny zespołu zatytułowany Waking Up został wydany 17 listopada 2009 roku[24]. W USA album dotarł do dwudziestego pierwszego miejsca na liście Billboard 200[25] i uzyskał status złotej płyty[17], podobnie w Niemczech[26], a w Austrii pokrył się platyną[27]. Pierwszy singel z płyty, „All the Right Moves” zadebiutował na osiemnastej pozycji na liście Billboard Hot 100 i pokrył się dwukrotną platyną[17]. Utwór znalazł się w pierwszej dziesiątce oficjalnych notowań w wielu krajach, m.in. w Szwajcarii, Irlandii, Belgii, Nowej Zelandii, Austrii[28]. Podobny sukces odniósł drugi singel „Secrets”. Piosenka dotarła do pierwszej piątki na listach w Niemczech, Austrii, Polsce czy Luksemburgu, a w Niemczech pokryła się złotem[26]. W USA singel zajął dwudzieste pierwsze miejsce na Billboard Hot 100[23] i podobnie jak wcześniejszy singel pokrył się dwukrotną platyną[17]. Utwór znalazł się również na ścieżce dźwiękowej niemieckiego filmu Zweiohrküken oraz amerykańskiego filmu fantasy Uczeń czarnoksiężnika, a także został wykorzystany w serialach Lost: Zagubieni, Słodkie kłamstewka i Nikita[29]. Trzeci singel z albumu, „Marchin On” największy sukces odniósł w Austrii i Niemczech, gdzie został wybrany do promocji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2010.

Największy sukces z albumu Waking Up odniósł czwarty singel „Good Life”, wydany w listopadzie 2010 roku. W USA piosenka dotarła do miejsca ósmego na Billboard Hot 100[23] i pokryła się trzykrotną platyną[17]. Utwór dotarł również do pierwszej dziesiątki oficjalnych notowań w Kanadzie, Austrii czy Belgii[30]. Piosenka zyskała jeszcze większą popularność przez wykorzystanie jej w mediach. Utwór wykorzystano w filmach Jedz, módl się, kochaj, Jeden dzień i serialach takich jak: Plotkara, Pogoda na miłość czy 90210, a także w reklamach Disneya i Hondy[31].

Występ zespołu w Szwajcarii w 2011 roku

W 2009 roku zespół wystąpił gościnnie na drugim albumie Leony Lewis zatytułowanym Echo śpiewając wspólnie z artystką utwór „Lost Then Found”. W czerwcu 2010 roku zespół wystąpił jako support podczas trasy koncertowej Pink zatytułowanej Funhouse Summer Carnival Tour oraz kilku koncertów zespołu Bon Jovi, a także pod koniec roku 2010 podczas trasy koncertowej Maroon 5.

21 listopada 2011 roku zespół wydał swój pierwszy świąteczny singel „Christmas Without You[32]. Zespół zaprezentował utwór na żywo 1 grudnia 2011 roku podczas uroczystości National Christmas Tree Lighting 2011[33].

2012-15: Native[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy singel zapowiadający album Native zatytułowany „Feel Again” został wydany 27 sierpnia 2012 roku. Utwór był częścią kampanii Every Beat Matters organizowanej przez Save the Children[34]. W USA singel zadebiutował na sześćdziesiątym pierwszym miejscu na liście Billboard Hot 100 ostatecznie docierając do trzydziestej drugiej pozycji[23] i pokrył się złotem[17]. 8 stycznia 2013 roku został wydany pierwszy globalny singel „If I Lose Myself” zapowiadający nowy album. Utwór okazał się sukcesem w Austrii, Niemczech, Polsce, Słowacji, Szwecji i Szwajcarii, gdzie dotarł do pierwszej dziesiątki oficjalnych notowań. W USA singel znalazł się na siedemdziesiątej czwartej pozycji na Billboard Hot 100[23]. Po kilku miesiącach ukazał się remiks utworu wykonany przez szwedzkiego DJ'a Alesso. Remiks zyskał duży sukces w Szwecji docierając do czwartej pozycji na liście Sverigetopplistan i pokrywając się podwójną platyną[35].

22 marca 2013 roku ukazał się album Native[36]. Płyta zadebiutowała na czwartym miejscu listy Billboard 200 sprzedając się w nakładzie 60 000 egzemplarzy w pierwszym tygodniu premiery[37]. Album znalazł się w pierwszej piątce w notowaniach w krajach niemieckojęzycznych[38], a w Australii[39], Austrii[40], Kanadzie[41] i Stanach Zjednoczonych[17] pokrył się platyną. 2 kwietnia 2013 roku zespół wyruszył w trasę koncertową promującą album, The Native Tour. Trasa obejmowała Europę, Amerykę Północną, Azję, Australię i Nową Zelandię i zakończyła się w marcu 2014 roku.

14 czerwca 2013 roku ukazał się trzeci singel „Counting Stars”, który odniósł największy sukces z albumu i okazał się największym sukcesem zespołu w ciągu ostatnich lat. Utwór dotarł do pierwszej piątki w oficjalnych notowaniach w ponad dwudziestu krajach świata, m.in. Austrii, Niemczech, Polsce, Hiszpanii, Nowej Zelandii, Australii, Kanadzie czy Meksyku[42], a także stał się numerem jeden w Wielkiej Brytanii, co daje najwyższą pozycję singla zespołu w tamtym kraju[43]. Utwór dotarł do miejsca drugiego na Billboard Hot 100, powtarzając sukces pierwszego singla zespołu „Apologize[23]. Singel pokrył się diamentem w Kanadzie i USA[41][17], sześciokrotną platyną w Australii[44], trzykrotną platyną we Włoszech[45] i w Wielkiej Brytanii[46]. Czwarty singel „Something I Need” wydany został w sierpniu i odniósł sukces w Polsce, Nowej Zelandii, Austrii i Australii. Singel pokrył się potrójną platyną w Australii[44] i platyną w Nowej Zelandii[47].

14 kwietnia 2014 roku zespół wydał reedycję albumu Native[48] promowaną singlem „Love Runs Out”. Utwór dotarł do piętnastego miejsca na Billboard Hot 100[17] w USA, a także zajął wysokie pozycje na oficjalnych listach w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Kanadzie i Wielkiej Brytanii[49]. Singel pokrył się platyną w Kanadzie[41], we Włoszech[45] oraz złotem w Australii[44], w Niemczech[26] i Szwajcarii[8]. Pod koniec maja 2014 roku zespół wyruszył w kolejną część trasy koncertowej, Native Summer Tour promującą album, która zakończyła się we wrześniu tego samego roku.

W lipcu 2014 roku zespół nagrał swoją pierwszą piosenkę soundtrack zatytułowaną „Ordinary Human”. Piosenka promuje film „Dawca pamięci”, którego światowa premiera odbyła się 15 sierpnia 2014 roku[50]. Utwór znalazł się na ścieżce dźwiękowej The Giver: Music Collection, podobnie jak następny singel zespołu „I Lived[51]. Oficjalnie singel „I Lived” został wydany 25 września 2014 roku[52]. Utwór dotarł do trzydziestego drugiego miejsca na Billboard Hot 100[23]. Singel osiągnął duży sukces we Włoszech, gdzie dotarł do osiemnastego miejsca tamtejszego notowania[53] i pokrył się platyną[45].

W październiku i w listopadzie 2014 roku zespół koncertował w Europie w ramach trasy Native World Tour. W grudniu zespół wystąpił podczas serii koncertów Jingle Ball[54]. W 2014 roku zespół OneRepublic znalazł się na pozycji piątej w podsumowaniu rocznym amerykańskiego rankingu Hot 100 Artists[55].

2016-18: Oh My My i inne projekty muzyczne[edytuj | edytuj kod]

Od 2014 roku zespół pracował nad czwartym albumem studyjnym. W maju 2016 roku wokalista zespołu, Ryan Tedder poinformował, że singel zapowiadający płytę będzie nosił tytuł „Wherever I Go[56]. Utwór został wydany 13 maja w formacie digital download, natomiast 24 maja został przesłany do radia[57]. Zespół zaprezentował singel po raz pierwszy 17 maja 2016 roku podczas jednego z odcinków amerykańskiego programu The Voice[58]. Oficjalny teledysk do utworu ukazał się 18 maja 2016 roku[59]. Utwór dotarł do 55 pozycji amerykańskiego notowania Billboard Hot 100[23], a we Włoszech i Szwecji pokrył się platyną[45], w Kanadzie złotem[41], w Wielkiej Brytanii srebrem[46].

12 sierpnia 2016 roku został wydany kolejny singel zapowiadający płytę zespołu zatytułowany „Kids[60]. 25 sierpnia zespół zapowiedział, że nowy album będzie zatytułowany Oh My My i ukaże się 7 października[61]. 8 września udostępniono singel promocyjny „Future Looks Good”[62]. 21 września zespół wystąpił podczas Apple Music Festival, gdzie zagrał swoje najpopularniejsze utwory oraz wykonał premierowo jeden z utworów z nowej płyty - „Let's Hurt Tonight” i singel promocyjny „Future Looks Good”[63]. 7 października ukazał się album Oh My My[64]. Płyta zadebiutowała na trzecim miejscu listy Billboard 200[25].

W listopadzie 2016 roku zespół ogłosił, że jeden z utworów z ich nowego albumu, „Let's Hurt Tonight” będzie promował film Ukryte piękno, którego premiera zaplanowana została na 16 grudnia 2016 roku[65]. 6 listopada zespół wykonał utwór podczas gali MTV Europe Music Awards[66], natomiast 6 grudnia w programie The Voice[67]. Tego samego dnia zaprezentowano teledysk do utworu[68].

W kwietniu 2017 roku wokalista zespołu, Ryan Tedder opublikował na oficjalnym koncie Facebooka list, w którym napisał, iź zespół zamierza wydać kolejne piosenki, lecz nie będą to single ani zapowiedzi następnego albumu. W maju ukazał się pierwszy z utworów – „No Vacancy”, w czerwcu piosenka „Truth to Power” promująca film Niewygodna prawda 2[69], natomiast w lipcu grupa zaprezentowała utwór nagrany wspólnie z norweskim trio SeeB – „Rich Love”.

W lipcu 2017 roku zespół wyruszył w trasę koncertową 2017 Honda Civic Tour, która trwała do września 2017 roku i obejmowała występy w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie oraz w Azji[70]. Latem 2018 roku grupa zagrała kilka koncertów w ramach trasy koncertowej zespołu Zac Brown Band[71]. W maju 2018 roku zespół nagrał utwór „Start Again” w duecie z raperem Logic. Piosenka znalazła się na ścieżce dźwiękowej do drugiego sezonu serialu Trzynaście powodów[72]. Miesiąc później ukazała się wersja utworu nagrana z włoskim raperem Vegas Jonesem. 26 czerwca 2018 roku ukazał się kolejny utwór zespołu, „Connection”[73]. W listopadzie tego samego roku grupa nagrała swoją wersję piosenki „White Christmas”, która została wykorzystana w kampanii reklamowej marki Jeep. 15 grudnia na Netflixie został opublikowany film dokumentalny z udziałem OneRepublic w ramach sesji „Once in a Lifetime”. Dokument zawiera ekskluzywny wywiad z członkami zespołu, występy na żywo zarejestrowane podczas koncertów zespołu, wersje studyjne największych przebojów grupy oraz premierowe wykonanie utworu „Wanted[74].

2019: Piąty album studyjny[edytuj | edytuj kod]

17 maja 2019 roku ukazał się singel „Rescue Me” zapowiadający piąty album studyjny grupy[75]. Tego samego dnia ukazał się teledysk do utworu. 11 sierpnia zespół wystąpił podczas gali Teen Choice Awards 2019 wykonując utwory „Rescue Me” oraz „Counting Stars”[76]. 26 i 27 sierpnia roku zespół, w towarzystwie orkiestry Colorado Symphony zagrał koncerty w Red Rocks Amphitheatre w Kolorado[77]. Podczas konceru zespół wykonał kolejny singel zapowiadający nadchodzący album, „Wanted”, oficjalnie wydany 6 września 2019[78]. Ponadto zespół zaprezentował przedpremierowo utwór „Somebody to Love”, który został wybrany jako singel podczas finałowego odcinka programu Songland wyemitowanego 11 września przez stację NBC[79]. 13 września, w wywiadzie dla francuskiego radia RTL2, Tedder ogłosił, że piąty album studyjny zatytułowany Human ukaże się w listopadzie 2019 roku[80].

Skład zespołu[edytuj | edytuj kod]

Obecny skład zespołu

Byli członkowie zespołu

 • Jerrod Bettis – perkusja (2002–05)
 • Tim Myers – gitara basowa (2004–07)

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Dyskografia OneRepublic.

Albumy studyjne

Trasy koncertowe[edytuj | edytuj kod]

 • Tag This Tour (2008-2009)
 • Good Life Tour (2010-2011)
 • Native Tour (2013–2015)
 • Honda Civic Tour (2017)

Występy w Polsce

Nagrody i nominacje[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c d e Andrew Leahey: OneRepublic Biography (ang.). allmusic.com. [dostęp 2010-10-07].
 2. Pete Freedman: One Love - Who the hell is OneRepublic? And what's this about them being from the Springs?. Colorado Springs Independent. [dostęp 13 grudnia 2007].
 3. August Brown: Rocky road to the top (ang.). Los Angeles Times. [dostęp 20 listopada 2007].
 4. Talking Shop: Ryan Tedder (ang.). BBC News. [dostęp 6 listopada 2007].
 5. „Timbaland and OneRepublic - Apologize - Music Charts”. aCharts.us.
 6. Gold&Platinum - RIAA - Timbaland (ang.). RIAA.
 7. ARIA Charts - Accreditations - 2009 Singles. ARIA.
 8. a b „The Official Swiss Charts and Music Community: Awards (Timbaland Presents OneRepublic; 'Apologize')”. hitparade.ch.
 9. „Gold-/Platin-Datenbank (Timbaland feat. OneRepublic; 'Apologize')”. Bundesverband Musikindustrie.
 10. „Guld og platin i august”. ifpi.
 11. „Guld- och Platinacertifikat − År 2008. IFPI Sweeden.
 12. Grammy Awards 2009 - Nominees and Winners (ang.). Music Lovers Group.
 13. iTunes - Music - Dreaming Out Loud by OneRepublic (ang.). iTunes. [dostęp 20 listopada 2007].
 14. Gold-/Platin-Datenbank (niem.). BVMI.
 15. IRMA Gold & Platin Archive 2008 - Platinum. IRMA.
 16. „Certified Awards” (w polu „Keywords” należy wpisać OneRepublic i nacisnąć „Serach”. BPI. [dostęp 10 marca 2008].
 17. a b c d e f g h i Gold&Platinum - RIAA - OneRepublic (ang.). RIAA.
 18. ARIA Charts – Accreditations – 2008 Albums. ARIA.
 19. Latest Gold / Platinum Albums. RadioScope.
 20. Canadian certifications – OneRepublic. Music Canada.
 21. The Official Swiss Charts and Music Community: Awards (OneRepublic). hitparade.ch.
 22. OneRepublic - Stop and Stare - Music Charts. aCharts.us.
 23. a b c d e f g h „OneRepublic Album & Song Chart History” Billboard Hot 100. Billboard.
 24. iTunes Music - Waking Up by OneRepublic (ang.). iTunes. [dostęp 17 listopada 2009].
 25. a b OneRepublic Album & Song Chart History Billboard 200 (ang.). Billboard.
 26. a b c Gold-/Platin-Datenbank (niem.). Bundesverband Musikindustrie IFPI.DE.
 27. IFPI Austria - Verband der Österreichischen Musikwirtschaft (niem.). ifpi.at. [dostęp 29 sierpnia 2011].
 28. „OneRepublic - All The Right Moves - Music Charts. acharts.us.
 29. OneRepublic - IMDb (ang.). IMDb.
 30. OneRepublic - Good Life - Music Charts. aCharts.us.
 31. Good Life by OneRepublic Sondfacts (ang.). Songfacts.
 32. iTunes Music - Christmas Without You - Single by OneRepublic (ang.). iTunes.
 33. Stacy A. Anderson: National Christmas Tree Lighting 2011: 89th Ceremony Held On The Ellipse (ang.). DC. [dostęp 1 grudnia 2011].
 34. Brian Anthony Hernandez: Listen to Children's Heartbeats in OneRepublic's Special Music Video (ang.). Mashable.com, 2013-04-02.
 35. Veckolista Singlar - Vecka 30, 26 juli 2013. IFPI.
 36. iTunes – Muisc – Native by OneRepublic
 37. Keith Caulfield: Justin Timberlake's '20/20' Spends Second Week At No. 1 on Billboard 200, Lil Wayne Enters at No. 2 (ang.). Billboard. [dostęp 3 kwietnia 2013].
 38. OneRepublic – Native – Music Charts aCharts.us
 39. ARIA Charts - Accreditations - 2014 Albums (ang.). ARIA. [dostęp 30 czerwca 2014].
 40. „IFPI Austria - Verband der Österreichischen Musikwirtschaft” (należy wpisać „Native” w polu Titel (niem.). ifpi.at. [dostęp 8 kwietnia 2014].
 41. a b c d „Gold/Platinum - Music Canada” (ang.). Music Canada. [dostęp 20 czerwca 2014].
 42. OneRepublic – Counting Stars – Music Charts aCharts.us
 43. OneRepublic - Artist - Official Charts (ang.). Official Charts Company.
 44. a b c „ARIA Charts - Accreditations - 2014 Singles”. ARIA Charts.
 45. a b c d FIMI - Certificazioni (aby wyszukać należy wpisać OneRepublic w ople 'Filtra', zaznaczyć Sezione 'Singoli Online' oraz z listy Anno wybrać '2014') (wł.). FIMI.
 46. a b „Certifield Awards” (należy wpisać „OneRepublic” w polu „Search BPI Awards” i nacisnąć „Enter”. BPI.
 47. „NZ Top 40 Singles Chart – 11 November 2013". Recorded Music NZ. [dostęp 17 listopada 2013].
 48. iTunes - Music - Native by OneRepublic
 49. OneRepublic - Love Runs Out - Music Charts (ang.). aCharts.us.
 50. Ashley Lee: 'The Giver': New Footage Premieres OneRepublic Song 'Ordinary Human' (Video) (ang.). The Hollywood Reporter. [dostęp 10 lipca 2014].
 51. iTunes Music – The Givers: Music Collection by Various Artists (ang.). iTunes. [dostęp 5 sierpnia 2014].
 52. #ILived is available now on @iTunesMusic... (ang.). Twitter. [dostęp 25 września 2014].
 53. OneRepublic - I Lived (wł.). italiancharts.com.
 54. OneRepublic Tour
 55. 2014 Year End: Hot 100 Artists Chart (ang.). Billboard.
 56. Lewis Corner: OneRepublic tease 'surprising' new album and confirm new single 'Wherever I Go' (ang.). Digital Spy., 2016-05-04. [dostęp 2016-05-05].
 57. Brian Cantor: OneRepublic’s New Single “Wherever I Go” Impacts Pop Radio On May 24 (ang.). Headline Planet, 2016-05-03. [dostęp 2016-05-05].
 58. Brandy McDonnell: OneRepublic and Alicia Keys performing Tuesday on 'The Voice' (ang.). NewsOK, 2016-05-16. [dostęp 2016-05-18].
 59. OneRepublic's new 'Wherever I Go' video is weird but wonderful (ang.). Digital Spy., 2016-05-18. [dostęp 2016-05-18].
 60. Robbie Daw: OneRepublic Announce New Single “Kids” (ang.). Idolator, 2016-08-03.
 61. Joe DeAndrea: OneRepublic Announce Oh My My Release Date (ang.). We Got This Covered, 2016-08-26. [dostęp 2016-08-26].
 62. Robbie Daw: OneRepublic’s “Future Looks Good”: Listen To The ‘Oh My My’ Track (ang.). Idolator, 2016-09-08.
 63. Kevin Apaza: OneRepublic’s New Song “Let’s Hurt Tonight” Debuted at Apple Music Festival 2016: Must-Watch Performance! (ang.). Directly Lyrics, 2016-09-21. [dostęp 2016-09-22].
 64. Oh My My (Deluxe) - OneRepublic (ang.). iTunes Store.
 65. Amy Roberts: The 'Collateral Beauty' Trailer Song Is An Emotional Ballad That You Have To Hear (ang.). Bustle, 2016-11-10.
 66. Watch OneRepublic's Rain-Soaked Performance of 'Let's Hurt Tonight' at the 2016 MTV EMAs (ang.). Billboard, 2016-11-06.
 67. The Voice Live Results: One Republic Performs ‘Let’s Hurt Tonight’ (ang.). Entertainment, 2016-12-07. [dostęp 2016-12-07].
 68. Robbie Daw: OneRepublic’s “Let’s Hurt Tonight”: Watch The Video For The ‘Collateral Beauty’ Track (ang.). Idolator, 2016-12-06.
 69. Roy Trakin: OneRepublic Release ‘Truth to Power’ from ‘An Inconvenient Sequel’: Watch the Lyric Video (EXCLUSIVE) (ang.). Variety, 2017-08-29.
 70. OneRepublic Headlining 2017 Honda Civic Tour: See the Dates (ang.). Billboard, 2017-02-16.
 71. Chris Parton: Zac Brown Band Announce 2018 ‘Down the Rabbit Hole Live’ Tour (ang.). Rolling Stone, 2018-01-12.
 72. Mackenzie Cummings-Grady: OneRepublic and Logic Drop 'Start Again' For the '13 Reasons Why' Soundtrack (ang.). Billboard, 2018-05-16.
 73. Mike Wass: OneRepublic’s “Connection” Sounds Like A Summer Smash (ang.). Idolator, 2018-06-26.
 74. Tim Peacock: Snow Patrol, OneRepublic To Feature In ‘Once In A Lifetime Sessions’ On Netflix (ang.). discovermusic.com, 2018-12-19. [dostęp 2019-01-06].
 75. Rania Aniftos: OneRepublic Return With Cinematic 'Rescue Me' Video: Watch (ang.). Billboard, 2019-05-17.
 76. Erik Pedersen: Lucy Hale To Host Teen Choice 2019; YouTuber David Dobrik To Co-Host & Performers Set (ang.). Deadline, 2019-07-29.
 77. Katie Boudreau: Review – OneRepublic Proved their Talent Has No Limits with the Colorado Symphony (ang.). 303Magazine, 2019-08-27.
 78. OneRepublic: 'Wanted' Stream, Lyrics, & Download - Listen Now! (ang.). Just Jared, 2019-09-06.
 79. Robbie Daw: 'Songland' Season 1 Finale Recap: Ryan Tedder Lands a New OneRepublic Single (ang.). Billboard, 2019-09-12. [dostęp 2019-09-12].
 80. OneRepublic en live et en interview dans #LeDriveRTL2 (fr.). RTL2, le son Pop Rock !. [dostęp 2019-09-13].
 81. White Lies i One Republic na ESKA Music Awards 2010 (pol.). onet.muzyka.
 82. Koncert OneRepublic w Stodole! (pol.). miastownia.pl.
 83. Krzysztof Zawistowski: ROCKOWE KONCERTY 2014: OneRepublic w Polsce. OneRepublic zagra w Warszawie 02.11.2014 (pol.). Eska. [dostęp 2014-04-23].