One More Light Live

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
One More Light Live
Album koncertowy zespołu Linkin Park
Wydany 15 grudnia 2017
Nagrywany 2017
Gatunek Pop, rock elektroniczny, hard rock, rock alternatywny, metal alternatywny, pop rock
Długość 67:50
Wydawnictwo Warner Bros. Records, Machine Shop Recordings
Producent Mike Shinoda, Joe Hahn
Single z albumu One More Light Live
 1. Crawling
  Wydany: 4 grudnia 2017 roku
 2. Sharp Edges
  Wydany: 14 grudnia 2017 roku

One More Light Live – trzeci koncertowy album grupy Linkin Park, wydany 15 grudnia 2017.

Jest zbiorem utworów zarejestrowanych podczas letniej trasy koncertowej promującej nowy album zespołu, w której skład wchodzi większość utworów z One More Light oraz inne znane single zespołu m.in. "Burn It Down", "New Divide", "Leave Out All the Rest".

Album został wydany z myślą o uczczeniu zmarłego wokalisty zespołu Chestera Benningtona, który popełnił samobójstwo 20 lipca 2017 roku poprzez powieszenie się.

"Album dedykujemy naszemu bratu, Chesterowi, który włożył w te koncerty całe serce i duszę" – napisali Joe Hahn, Dave Farrell, Rob Bourdon, Mike Shinoda i Brad Delson.

"Występy, które zagraliśmy wczesnym latem, były niesamowite. Chester mówił, że to chyba najlepsza trasa w naszej historii. Nastrój braterstwa na scenie, odbijał się też na naszych wzajemnych relacjach, na relacjach z fanami. Każdej nocy, zanim wyszliśmy na scenę, obejmowaliśmy się, koncentrowaliśmy się i dzieli się uwagami, które właśnie wpadły nam do głowy. […] Chester nigdy nie zapominał, aby wyrazić swoją wdzięczność ekipie technicznej. Wszystkim tym, którzy podróżowali z nami i sprawiali, że mogliśmy realizować nasze marzenia. Bez nich spełnienie ich nie byłoby możliwe" – dodają muzycy Linkin Park. W przeciwieństwie do innych albumów koncertowych zespołu ten nie zawiera DVD z nagraniami wideo z koncertów. Warto zaznaczyć, że nagranie utworu "Nobody Can Save Me" zostało zarejestrowane w Krakowie. Ponadto, w ostatniej zwrotce utworu "Good Goodbye", pojawia się (podobnie jak na albumie studyjnym) raper Stormzy. Natomiast, w kompozycji "Heavy", nie pojawia się wokalista Kiiara, więc cały utwór śpiewają Chester i Mike (w chórkach). W "Invisible", to Mike jest wiodącym wokalistą, a Chester, DJ Joe Hahn oraz basista Phoenix śpiewają w chórkach. Na płycie pojawiają się też trzy utwory akustyczne (bez udziału perkusisty, lub nawet większości zespołu) - One More Light (Mike, Chester, Brad, Dave i Joe), Crawling (Mike i Chester) oraz Sharp Edges (Brad i Chester). Jest to kolejny, najbardziej wszechstronny muzycznie, album zespołu, gdzie można znaleźć jego największe hity z poprzednich lat (z czego trzy - w nowym wykonaniu; "Crawling" - w wersji akustycznej, "What I've Done" - z rozbudowanym intro oraz "In the End" - gdzie pod jego koniec można usłyszeć Mike'a grającego na gitarze), jak i piosenki z nowej płyty One More Light (z czego - w aż trzech Chester gra na gitarze - Battle Symphony, Nobody Can Save Me oraz Sharp Edges - w tym ostatnim Brad Delson gra na gitarze akustycznej; w utworze Good Goodbye: Mike rapuje i gra na gitarze z Bradem (Shinoda gra dopiero pod koniec jego wykonywania), basista i Joe wykorzystują do gry swoje samplery, Chester śpiewa refreny oraz powtarza niektóre frazy rapowane przez Mike'a, a ostatnią zwrotkę rapuje jedyny gość na płycie Stormzy: oprócz tego, w pozostałych kompozycjach granych z albumu One More Light, zespół wykonuje daną piosenkę tak jak w oryginale, np. Invisible czy Talking to Myself).

Lista utworów[edytuj | edytuj kod]

 1. Talking to Myself – 5:17
 2. Burn It Down – 4:14
 3. Battle Symphony – 3:45
 4. New Divide – 4:31
 5. Invisible – 4:30
 6. Nobody Can Save Me – 4:00
 7. One More Light – 4:19
 8. Crawling – 3:29
 9. Leave Out All the Rest – 4:51
 10. Good Goodbye (feat. Stormzy) – 4:09
 11. What I've Done - 4:33
 12. In The End - 3:48
 13. Sharp Edges - 4:48
 14. Numb - 3:51 (zawiera elementy z utworu Numb/Encore)
 15. Heavy – 2:56
 16. Bleed It Out – 4:57

Twórcy[edytuj | edytuj kod]

Linkin Park[edytuj | edytuj kod]

Pozostali muzycy[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]