Open 13 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Open 13 2019
Miejsce  Francja
Marsylia
Obiekt Palais des Sports de Marseille
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 18–24.02.2018
ATP Tour
Kategoria ATP Tour 250
Pula nagród 744 010 €
Drabinka 28S/16Q/16D
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Grecja Stefanos Tsitsipas
Gra podwójna
Francja Jérémy Chardy
Francja Fabrice Martin
2018 2020
Strona internetowa

Open 13 2019, właśc. Open 13 Provence 2019tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 250 w sezonie 2019 z cyklu Open 13 rozgrywany w dniach 18–24 lutego 2019 roku w Marsylii na kortach twardych w hali o puli nagród wynoszącej 744 010 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Grecja Stefanos Tsitsipas 12 zwycięstwo
02Chorwacja Borna Ćorić 13 2. runda
03Belgia David Goffin 21 półfinał
04Kanada Denis Shapovalov 25 2. runda
05Hiszpania Fernando Verdasco 26 2. runda
06Francja Gilles Simon 31 ćwierćfinał
07Francja Gaël Monfils 33 wycofanie
08Francja Jérémy Chardy 35 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Grecja Stefanos Tsitsipas 6 6  
LL  Ukraina Serhij Stachowski 4 3  
  1  Grecja Stefanos Tsitsipas 7 6  
  3  Belgia David Goffin 61 2  
3  Belgia David Goffin 6 6
  6  Francja Gilles Simon 2 4  
    1  Grecja Stefanos Tsitsipas 7 7
   Kazachstan Michaił Kukuszkin 5 65
   Rosja Andriej Rublow 4 1  
 Kazachstan Michaił Kukuszkin 6 6  
 Kazachstan Michaił Kukuszkin 6 6
  WC  Francja Ugo Humbert 4 4  
Q  Niemcy Matthias Bachinger 3 3
  WC  Francja Ugo Humbert 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Grecja Stefanos Tsitsipas 6 6  
 Polska Hubert Hurkacz 6 6      Polska Hubert Hurkacz 4 2  
 Serbia Filip Krajinović 3 2       1  Grecja Stefanos Tsitsipas 6 6
Q  Francja Constant Lestienne 63 6 3       LL  Ukraina Serhij Stachowski 4 3
LL  Ukraina Serhij Stachowski 7 1 6     LL  Ukraina Serhij Stachowski 6 6
 Czechy Jiří Veselý 63 3     LL  Francja Grégoire Barrère 3 4  
LL  Francja Grégoire Barrère 7 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Belgia David Goffin 6 6  
Q  Włochy Simone Bolelli 4 61      Francja Benoît Paire 2 3  
 Francja Benoît Paire 6 7       3  Belgia David Goffin 6 6
 Niemcy Peter Gojowczyk 6 6       6  Francja Gilles Simon 2 4
 Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 2 4      Niemcy Peter Gojowczyk 6 4 2
WC  Francja Antoine Hoang 7 3 3     6  Francja Gilles Simon 4 6 6  
6  Francja Gilles Simon 5 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Francja Jérémy Chardy 612 60  
 Włochy Matteo Berrettini 7 7      Włochy Matteo Berrettini 3 62  
WC  Francja Jo-Wilfried Tsonga 6 4 2      Rosja Andriej Rublow 6 7  
 Rosja Andriej Rublow 2 6 6        Rosja Andriej Rublow 4 1
 Stany Zjednoczone Denis Kudla 3 3        Kazachstan Michaił Kukuszkin 6 6
 Kazachstan Michaił Kukuszkin 6 6      Kazachstan Michaił Kukuszkin 6 7
    4  Kanada Denis Shapovalov 4 64  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Hiszpania Fernando Verdasco 4 6 7  
Q  Białoruś Jegor Gierasimow 6 3 5     5  Hiszpania Fernando Verdasco 4 3  
Q  Niemcy Matthias Bachinger 4 6 6     Q  Niemcy Matthias Bachinger 6 6  
PR  Belgia Steve Darcis 6 3 4       Q  Niemcy Matthias Bachinger 3 3
 Łotwa Ernests Gulbis 3 63       WC  Francja Ugo Humbert 6 6
WC  Francja Ugo Humbert 6 7     WC  Francja Ugo Humbert 6 6
    2  Chorwacja Borna Ćorić 3 3  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 115 235 250
Finalista 62 310 150
Półfinalista 34 415 90
Ćwierćfinalista 19 555 45
2. runda 11 245 20
1. runda 6735 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Austria Oliver Marach
Chorwacja Mate Pavić
15 1. runda
02Południowa Afryka Raven Klaasen
Nowa Zelandia Michael Venus
26 1. runda
03Japonia Ben McLachlan
Holandia Matwé Middelkoop
67 finał
04Ukraina Denys Mołczanow
Słowacja Igor Zelenay
129 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
2 4  
WC  Indie Jeevan Nedunchezhiyan
 Indie Purav Raja
6 6     WC  Indie Jeevan Nedunchezhiyan
 Indie Purav Raja
64 7 8  
 Austria Jürgen Melzer
 Austria Philipp Oswald
     Austria Jürgen Melzer
 Austria Philipp Oswald
7 66 10  
 Włochy Matteo Berrettini
 Włochy Simone Bolelli
w/o        Austria Jürgen Melzer
 Austria Philipp Oswald
6 5 7  
3  Japonia Ben McLachlan
 Holandia Matwé Middelkoop
6 65 10       3  Japonia Ben McLachlan
 Holandia Matwé Middelkoop
3 7 10  
 Monako Romain Arneodo
 Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur
4 7 8     3  Japonia Ben McLachlan
 Holandia Matwé Middelkoop
6 6
 Chińskie Tajpej Hsieh Cheng-peng
 Indonezja Christopher Rungkat
6 7      Chińskie Tajpej Hsieh Cheng-peng
 Indonezja Christopher Rungkat
3 2  
 Stany Zjednoczone Denis Kudla
 Hiszpania David Marrero
4 65       3  Japonia Ben McLachlan
 Holandia Matwé Middelkoop
3 7 3
 Niemcy Andre Begemann
 Australia Rameez Junaid
4 64        Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
6 64 10
 Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
6 7      Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
6 6  
 Hiszpania Gerard Granollers
 Francja Benoît Paire
4 65     4  Ukraina Denys Mołczanow
 Słowacja Igor Zelenay
3 4  
4  Ukraina Denys Mołczanow
 Słowacja Igor Zelenay
6 7        Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
6 7
WC  Grecja Petros Tsitsipas
 Grecja Stefanos Tsitsipas
1 5        Holandia Sander Arends
 Austria Tristan-Samuel Weissborn
3 5  
 Holandia Sander Arends
 Austria Tristan-Samuel Weissborn
6 7      Holandia Sander Arends
 Austria Tristan-Samuel Weissborn
3 6 11
 Francja Jonathan Eysseric
 Francja Gilles Simon
4 6 10      Francja Jonathan Eysseric
 Francja Gilles Simon
6 3 9  
2  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Nowa Zelandia Michael Venus
6 3 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 37 820 250
Finaliści 19 380 150
Półfinaliści 10 500 90
Ćwierćfinaliści 6000 45
1. runda 3520 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]