Open Sud de France 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Open Sud de France 2020
Miejsce  Francja
Montpellier
Obiekt Arena Montpellier
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 03–09.02.2020
ATP Tour
Kategoria ATP Tour 250
Pula nagród 606 350 €
Drabinka 28S/16Q/16D
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Francja Gaël Monfils
Gra podwójna
Serbia Nikola Ćaćić
Chorwacja Mate Pavić
2019 2021
Strona internetowa

Open Sud de France 2020tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 250 w sezonie 2020 z cyklu Open Sud de France rozgrywany w dniach 3–9 lutego 2020 roku w Montpellier na kortach twardych w hali o puli nagród wynoszącej 606 350 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
1/WCFrancja Gaël Monfils 10 zwycięstwo
02Belgia David Goffin 11 półfinał
03Kanada Denis Shapovalov 13 2. runda
4/WCBułgaria Grigor Dimitrow 20 2. runda
5/WCKanada Félix Auger-Aliassime 22 2. runda
06Hiszpania Pablo Carreño-Busta 30 1. runda
07Serbia Filip Krajinović 41 półfinał
08Francja Ugo Humbert 43 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1/WC  Francja Gaël Monfils 6 6  
 Słowacja Norbert Gombos 3 4  
  1/WC  Francja Gaël Monfils 7 6  
  7  Serbia Filip Krajinović 64 2  
 Francja Grégoire Barrère 2 5
  7  Serbia Filip Krajinović 6 7  
    1/WC  Francja Gaël Monfils 7 6
  PR  Kanada Vasek Pospisil 5 3
   Francja Richard Gasquet 1 0k  
PR  Kanada Vasek Pospisil 6 1  
PR  Kanada Vasek Pospisil 6 1 7
  2  Belgia David Goffin 3 6 5  
 Francja Pierre-Hugues Herbert 4 65
  2  Belgia David Goffin 6 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1/WC  Francja Gaël Monfils 4 6 6  
 Francja Adrian Mannarino 6 67 6      Francja Adrian Mannarino 6 1 4  
 Australia Alexei Popyrin 0 7 0       1/WC  Francja Gaël Monfils 6 6
Q  Finlandia Emil Ruusuvuori 7 4 6        Słowacja Norbert Gombos 3 4
 Austria Dennis Novak 63 6 2     Q  Finlandia Emil Ruusuvuori 5 4
 Słowacja Norbert Gombos 3 6 6      Słowacja Norbert Gombos 7 6  
6  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 6 4 3  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4/WC  Bułgaria Grigor Dimitrow 7 4 5  
 Portugalia João Sousa 2 66      Francja Grégoire Barrère 64 6 7  
 Francja Grégoire Barrère 6 7        Francja Grégoire Barrère 2 5
 Włochy Jannik Sinner 3 4       7  Serbia Filip Krajinović 6 7
 Szwecja Mikael Ymer 6 6      Szwecja Mikael Ymer 1 1
Q  Francja Enzo Couacaud 4 4     7  Serbia Filip Krajinović 6 6  
7  Serbia Filip Krajinović 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Francja Ugo Humbert 4 1  
 Hiszpania Feliciano López 6 6      Hiszpania Feliciano López 7 4 2  
 Francja Gilles Simon 4 4      Francja Richard Gasquet 61 6 6  
 Francja Richard Gasquet 6 6        Francja Richard Gasquet 1 0k
 Słowenia Aljaž Bedene 3 4       PR  Kanada Vasek Pospisil 6 1
PR  Kanada Vasek Pospisil 6 6     PR  Kanada Vasek Pospisil 6 6
    3  Kanada Denis Shapovalov 2 3  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5/WC  Kanada Félix Auger-Aliassime 65 6 6  
Q  Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 7 2 2     5/WC  Kanada Félix Auger-Aliassime 62 5  
Q  Ukraina Serhij Stachowski 2 5      Francja Pierre-Hugues Herbert 7 7  
 Francja Pierre-Hugues Herbert 6 7        Francja Pierre-Hugues Herbert 4 65
 Kazachstan Aleksandr Bublik 62 6 7       2  Belgia David Goffin 6 7
 Szwajcaria Henri Laaksonen 7 1 62      Kazachstan Aleksandr Bublik 3 69
    2  Belgia David Goffin 6 7  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 91 010 250
Finalista 50 380 150
Półfinalista 28 360 90
Ćwierćfinalista 16 140 45
2. runda 9260 20
1. runda 5415 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Niemcy Kevin Krawietz
Francja Nicolas Mahut
11 ćwierćfinał
02Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
39 ćwierćfinał
03Austria Jürgen Melzer
Francja Édouard Roger-Vasselin
52 ćwierćfinał
04Wielka Brytania Jamie Murray
Wielka Brytania Neal Skupski
56 półfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Niemcy Kevin Krawietz
 Francja Nicolas Mahut
7 4 10  
 Francja Adrian Mannarino
 Monako Hugo Nys
64 6 4     1  Niemcy Kevin Krawietz
 Francja Nicolas Mahut
4 5  
WC  Francja Kenny de Schepper
 Francja Hugo Gaston
4 4      Serbia Nikola Ćaćić
 Chorwacja Mate Pavić
6 7  
 Serbia Nikola Ćaćić
 Chorwacja Mate Pavić
6 6        Serbia Nikola Ćaćić
 Chorwacja Mate Pavić
7 7  
3  Austria Jürgen Melzer
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 6        Bośnia i Hercegowina Tomislav Brkić
 Chorwacja Ante Pavić
63 5  
WC  Hiszpania Feliciano López
 Hiszpania Marc López
2 2     3  Austria Jürgen Melzer
 Francja Édouard Roger-Vasselin
4 6 7
 Bośnia i Hercegowina Tomislav Brkić
 Chorwacja Ante Pavić
6 6      Bośnia i Hercegowina Tomislav Brkić
 Chorwacja Ante Pavić
6 2 10  
 Włochy Simone Bolelli
 Czechy Roman Jebavý
4 4        Serbia Nikola Ćaćić
 Chorwacja Mate Pavić
6 64 10
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Portugalia João Sousa
67 68        Wielka Brytania Dominic Inglot
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
4 7 4
 Chorwacja Ivan Sabanov
 Chorwacja Matej Sabanov
7 7      Chorwacja Ivan Sabanov
 Chorwacja Matej Sabanov
6 2 2  
Alt  Austria Julian Knowle
 Austria Dennis Novak
1 0     4  Wielka Brytania Jamie Murray
 Wielka Brytania Neal Skupski
3 6 10  
4  Wielka Brytania Jamie Murray
 Wielka Brytania Neal Skupski
6 6       4  Wielka Brytania Jamie Murray
 Wielka Brytania Neal Skupski
6 65 5
 Wielka Brytania Dominic Inglot
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
65 6 12        Wielka Brytania Dominic Inglot
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
4 7 10  
 Kazachstan Aleksandr Bublik
 Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur
7 4 10      Wielka Brytania Dominic Inglot
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
7 64 11
 Kanada Félix Auger-Aliassime
 Kanada Denis Shapovalov
4 4     2  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
64 7 9  
2  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 30 690 250
Finaliści 15 730 150
Półfinaliści 8520 90
Ćwierćfinaliści 4870 45
1. runda 2860 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]