Ordina Open 2009 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Osobny artykuł: ATP World Tour 2009.
Ordina Open 2009
Miejsce  Holandia
’s-Hertogenbosch
Nawierzchnia Trawiasta
Data 14–21.06.2009
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 450 000 €
Drabinka 32S/29Q/16D
Dyrektor Marcel Hunze
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Niemcy Benjamin Becker
Gra podwójna
Południowa Afryka Wesley Moodie
Belgia Dick Norman
2008 2010
Strona internetowa

Ordina Open 2009tenisowy turniej ATP rangi ATP World Tour 250 z cyklu Rosmalen Open rozgrywany w dniach 14–21 czerwca 2009 roku w ’s-Hertogenbosch na kortach trawiastych o puli nagród 450 000 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisista
Ranking[1]
1 Hiszpania Fernando Verdasco 8
2 Hiszpania Tommy Robredo 15
3 Hiszpania David Ferrer 18
4 Niemcy Rainer Schüttler 32
5 Rosja Igor Kunicyn 39
6 Francja Marc Gicquel 40
7 Francja Jérémy Chardy 43
8 Niemcy Mischa Zverev 45

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  Q  Niemcy Benjamin Becker 7 7  
   Francja Michaël Llodra 66 5  
  Q  Niemcy Benjamin Becker 3 7 6  
  4  Niemcy Rainer Schüttler 6 5 1  
4  Niemcy Rainer Schüttler 7 3 7
  7  Francja Jérémy Chardy 67 6 611  
    Q  Niemcy Benjamin Becker 7 6
  WC  Holandia Raemon Sluiter 5 3
     Hiszpania Iván Navarro 6 6  
3  Hiszpania David Ferrer 4 2  
   Hiszpania Iván Navarro 7 2 3
  WC  Holandia Raemon Sluiter 65 6 6  
   Izrael Dudi Sela 6 4 4
  WC  Holandia Raemon Sluiter 4 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Hiszpania Fernando Verdasco 6 7  
   Hiszpania Pablo Andújar 3 5  
  1  Hiszpania Fernando Verdasco 5 64    
  Q  Niemcy Benjamin Becker 7 7    
   Francja Florent Serra 3 4  
  Q  Niemcy Benjamin Becker 6 6    
    Q  Niemcy Benjamin Becker 7 7  
     Francja Michaël Llodra 66 5  
  Q  Belgia Kristof Vliegen 2 7 6  
   Czechy Jan Hernych 6 5 2  
Q  Belgia Kristof Vliegen 2 3  
     Francja Michaël Llodra 6 6    
   Francja Michaël Llodra 4    
  8  Niemcy Mischa Zverev 1 k    
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  4  Niemcy Rainer Schüttler 6 7    
   Francja Nicolas Devilder 4 66    
  4  Niemcy Rainer Schüttler 6 7    
  Q  Holandia Thiemo de Bakker 3 63    
Q  Holandia Thiemo de Bakker 7 2 6
     Niemcy Björn Phau 63 6 3  
    4  Niemcy Rainer Schüttler 7 3 7
  7  Francja Jérémy Chardy 67 6 611
  Q  Belgia Dick Norman 6 6    
WC  Szwecja Daniel Berta 3 3    
Q  Belgia Dick Norman 6 3 3
  7  Francja Jérémy Chardy 3 6 6  
   Niemcy Philipp Petzschner 1 3
  7  Francja Jérémy Chardy 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  6  Francja Marc Gicquel 6 6    
   Belgia Steve Darcis 2 3    
  6  Francja Marc Gicquel 4 6 5  
     Hiszpania Iván Navarro 6 3 7  
   Luksemburg Gilles Müller 5 5
     Hiszpania Iván Navarro 7 7  
       Hiszpania Iván Navarro 6 6  
  3  Hiszpania David Ferrer 4 2  
     Hiszpania Óscar Hernández 6 6  
   Austria Daniel Köllerer 3 2  
   Hiszpania Óscar Hernández 4 3  
  3  Hiszpania David Ferrer 6 6    
WC  Holandia Jesse Huta Galung 2 5  
  3  Hiszpania David Ferrer 6 7    
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  5  Rosja Igor Kunicyn 6 6  
   Francja Arnaud Clément 2 3  
  5  Rosja Igor Kunicyn 4 3    
     Izrael Dudi Sela 6 6    
   Belgia Christophe Rochus 2 4
     Izrael Dudi Sela 6 6  
       Izrael Dudi Sela 6 4 4
  WC  Holandia Raemon Sluiter 4 6 6
     Hiszpania Daniel Gimeno-Traver 2 5  
WC  Holandia Raemon Sluiter 6 7  
WC  Holandia Raemon Sluiter 4    
     Cypr Markos Pagdatis 3 k    
   Cypr Markos Pagdatis 7 6  
  2  Hiszpania Tommy Robredo 5 2    

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 71 700 € 250
Finalista 37 700 € 150
Półfinalista 20 000 € 90
Ćwierćfinalista 10 850 € 45
2 runda 6 400 € 20
1 runda 3 850 € 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisiści
1 Południowa Afryka Wesley Moodie
Belgia Dick Norman
2 Czechy František Čermák
Słowacja Michal Mertiňák
3 Niemcy Christopher Kas
Niemcy Philipp Petzschner
4 Czechy Martin Damm
Szwecja Robert Lindstedt

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Południowa Afryka Wesley Moodie
 Belgia Dick Norman
6 7  
WC  Holandia Thiemo de Bakker
 Holandia Jesse Huta Galung
4 65     1  Południowa Afryka Wesley Moodie
 Belgia Dick Norman
6 6  
 Holandia Rogier Wassen
 Słowacja Igor Zelenay
4 2      Francja Arnaud Clément
 Francja Marc Gicquel
3 4  
 Francja Arnaud Clément
 Francja Marc Gicquel
6 6       1  Południowa Afryka Wesley Moodie
 Belgia Dick Norman
6 3 12  
4  Czechy Martin Damm
 Szwecja Robert Lindstedt
4 6 7          Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
4 6 10  
 Rosja Igor Kunicyn
 Izrael Dudi Sela
6 2 10        Rosja Igor Kunicyn
 Izrael Dudi Sela
3 6 8
 Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 7      Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 3 10  
 Rumunia Andrei Pavel
 Rumunia Horia Tecău
4 65       1  Południowa Afryka Wesley Moodie
 Belgia Dick Norman
7 65 10
 Serbia Dušan Vemić
 Niemcy Mischa Zverev
68 2          Szwecja Johan Brunström
 Antyle Holenderskie Jean-Julien Rojer
63 7 5
 Szwecja Johan Brunström
 Antyle Holenderskie Jean-Julien Rojer
7 6        Szwecja Johan Brunström
 Antyle Holenderskie Jean-Julien Rojer
2 6 12  
 Hiszpania Óscar Hernández
 Hiszpania Fernando Verdasco
7 3 8   3  Niemcy Christopher Kas
 Niemcy Philipp Petzschner
6 2 10  
3  Niemcy Christopher Kas
 Niemcy Philipp Petzschner
62 6 10          Szwecja Johan Brunström
 Antyle Holenderskie Jean-Julien Rojer
6 7
 Hiszpania Pablo Andújar
 Hiszpania David Ferrer
2 3          Austria Oliver Marach
 Czechy David Škoch
3 65  
 Austria Oliver Marach
 Czechy David Škoch
6 6        Austria Oliver Marach
 Czechy David Škoch
7 63 11
WC  Holandia Raemon Sluiter
 Holandia Peter Wessels
7 64 10   WC  Holandia Raemon Sluiter
 Holandia Peter Wessels
65 7 9  
2  Czechy František Čermák
 Słowacja Michal Mertiňák
63 7 4  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[2] Punkty (ATP)[3]
Zwycięzcy 22 750 € 250
Finaliści 11 450 € 150
Półfinaliści 6 200 € 90
Ćwierćfinaliści 3 440 € 45
1 runda 1 940 € 0

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisisty w rankingu ATP z dnia 8 czerwca 2009 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]