Pływanie na Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2010 - 1500 m stylem dowolnym mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Igrzyska Wspólnoty Narodów 2010
Swimming pictogram.svg Pływanie
1500 metrów stylem dowolnym mężczyzn
Złoty medal Kanada Ryan Cochrane
Srebrny medal Południowa Afryka Heerden Herman
Brązowy medal Anglia Daniel Fogg
Sporty wodne na
Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2010
Diving pictogram.svgSkoki do wody
Indywidualnie
Trampolina 1 m mężczyźni kobiety
Trampolina 3 m mężczyźni kobiety
Wieża 10 m mężczyźni kobiety
Synchronicznie
Trampolina 3 m mężczyźni kobiety
Wieża 10 m mężczyźni kobiety
Swimming pictogram.svgPływanie
Styl dowolny
50 m mężczyźni kobiety
50 m S9 mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
100 m S8 mężczyźni
100 m S9 kobiety
100 m S10 mężczyźni
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
800 m kobiety
1500 m mężczyźni
Styl grzbietowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl klasyczny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl motylkowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
100 m S9 kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl zmienny
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
Sztafety w st. dowolnym
4×100 m mężczyźni kobiety
4×200 m mężczyźni kobiety
Sztafety w st. zmiennym
4×100 m mężczyźni kobiety
Synchronized swimming pictogram.svg Pływanie synchroniczne
Solistki Duety

Pływanie na 1500 metrów stylem dowolnym mężczyzn było jedną z konkurencji pływackich rozgrywanych na Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2010 w Nowym Delhi. Eliminacje rozegrano 8, a finał 9 października w SPM Swimming Pool Complex. Złoto zdobył reprezentant Kanady Ryan Cochrane.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Do finału kwalifikowało się ośmiu zawodników z najlepszymi czasami z obu wyścigów eliminacyjnych.

Wyścig 1

Pozycja Tor Zawodnik Czas Uwagi
1 5 Południowa Afryka Mark Randall 15:22.80 Q
2 3 Anglia Daniel Fogg 15:28.80 Q
3 6 Anglia Richard Charlesworth 15:48.01 Q
4 2 Malezja Soon Yeap 16:08.40
5 7 Indie Ullalmath Gagan 16:14.12
6 1 Singapur Zhen Teo 16:23.42
4 Australia Robert Hurley DNS

Wyścig 2

Pozycja Tor Zawodnik Czas Uwagi
1 4 Kanada Ryan Cochrane 15:33.60 Q
2 5 Południowa Afryka Heerden Herman 15:35.44 Q
3 3 Australia Ryan Napoleon 15:37.45 Q
4 2 Walia David Davies 15:38.89 Q
5 6 Kanada Sean Penhale 15:56.68 Q
6 8 Indie Mandar Divase 16:22.49
7 1 Singapur Jia Ng 16:58.80
7 Walia Thomas Haffield DNS

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Tor Zawodnik Czas
Gold medal blank.svg 3 Kanada Ryan Cochrane 15:01.49
Silver medal blank.svg 6 Południowa Afryka Heerden Herman 15:03.70
Bronze medal blank.svg 5 Anglia Daniel Fogg 15:13.50
4 4 Południowa Afryka Mark Randall 15:15.40
5 7 Walia David Davies 15:20.38
6 2 Australia Ryan Napoleon 15:28.70
7 8 Kanada Sean Penhale 15:39.39
8 1 Anglia Richard Charlesworth 15:42.77

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]