Pływanie na Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2010 - 400 m stylem dowolnym mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Igrzyska Wspólnoty Narodów 2010
Swimming pictogram.svg Pływanie
400 metrów stylem dowolnym mężczyzn
Złoty medal Kanada Ryan Cochrane
Srebrny medal Australia Ryan Napoleon
Brązowy medal Szkocja David Carry
Sporty wodne na
Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2010
Diving pictogram.svgSkoki do wody
Indywidualnie
Trampolina 1 m mężczyźni kobiety
Trampolina 3 m mężczyźni kobiety
Wieża 10 m mężczyźni kobiety
Synchronicznie
Trampolina 3 m mężczyźni kobiety
Wieża 10 m mężczyźni kobiety
Swimming pictogram.svgPływanie
Styl dowolny
50 m mężczyźni kobiety
50 m S9 mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
100 m S8 mężczyźni
100 m S9 kobiety
100 m S10 mężczyźni
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
800 m kobiety
1500 m mężczyźni
Styl grzbietowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl klasyczny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl motylkowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
100 m S9 kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl zmienny
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
Sztafety w st. dowolnym
4×100 m mężczyźni kobiety
4×200 m mężczyźni kobiety
Sztafety w st. zmiennym
4×100 m mężczyźni kobiety
Synchronized swimming pictogram.svg Pływanie synchroniczne
Solistki Duety

Pływanie na 400 metrów stylem dowolnym mężczyzn było jedną z konkurencji pływackich rozgrywanych na Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2010 w Nowym Delhi. Eliminacje i finał rozegrano 4 października w SPM Swimming Pool Complex. Złoto zdobył reprezentant Kanady Ryan Cochrane.

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Do finału kwalifikowało się ośmiu zawodników z najlepszymi czasami ze wszystkich wyścigów eliminacyjnych.

Wyścig 1

Pozycja Tor Zawodnik Czas Uwagi
1 5 Gibraltar James Sanderson 4:22,41
2 3 Seszele Adam Viktora 4:33,64
3 6 Seszele Ryan Govinden 4:49,04
- 4 Sri Lanka Matthew Abeysinghe DNS

Wyścig 2

Pozycja Tor Zawodnik Czas Uwagi
1 4 Australia Ryan Napoleon 3:51,06
2 6 Walia David Davies 3:51,37
3 5 Szkocja David Carry 3:51,73
4 3 Południowa Afryka Riaan Schoeaman 3:54,28
5 2 Walia Ieuan Lloyd 3:54,57
6 7 Indie Ullalmath Gagan 4:06,29
7 1 Singapur Teo Zhen 4:07,25
8 8 Gibraltar Colin Bensadon 4:17,64

Wyścig 3

Pozycja Tor Zawodnik Czas Uwagi
1 5 Południowa Afryka Mark Randall 3:51,64
2 6 Anglia Richard Charlesworth 3:53,83
3 2 Kanada Blake Worsley 3:54,82
4 3 Anglia Robert Bale 3:55,71
5 4 Australia Robert Hurley 3:57,46
6 7 Malezja Soon Choy Yeap 4:03,25
7 1 Indie Mandar Divase 4:06,02
- 8 Ghana Bernard Blewudzi DNS

Wyścig 4

Pozycja Tor Zawodnik Czas Uwagi
1 4 Kanada Ryan Cochrane 3:50,70
2 5 Szkocja Robert Renwick 3:50,85
3 3 Południowa Afryka Jean Basson 3:53,06
4 6 Anglia Daniel Coombs 3:54,74
5 7 Kanada Sean Penhale 4:01,00
6 1 Singapur Jeremy Matthews 4:07,07
6 8 Singapur Jia Ng 4:13,03
- 2 Australia Kenrick Monk DNS

Finał[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik z RPA, Jean Basson nie wystartował w finale mimo uzyskania kwalifikacji, Jego miejsce zajął dziewiąty w eliminacjach Riaan Shchoeman, również z RPA.

Pozycja Tor Zawodnik Czas Uwagi
Gold medal blank.svg 4 Kanada Ryan Cochrane 3:48,48
Silver medal blank.svg 3 Australia Ryan Napoleon 3:48,59
Bronze medal blank.svg 7 Szkocja David Carry 3:50,06
4 6 Walia David Davies 3:50,52
5 2 Południowa Afryka Mark Randall 3:50,87
6 5 Szkocja Robert Renwick 3:51,74
6 8 Południowa Afryka Riaan Schoeaman 3:53,85
8 1 Anglia Richard Charlesworth 3:58,50

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]