Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2013 – 200 m stylem klasycznym mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2013
Pływanie
200 m stylem klasycznym mężczyzn
Złoty medal Węgry Dániel Gyurta
Srebrny medal Niemcy Marco Koch
Brązowy medal Finlandia Matti Mattsson

200 m stylem klasycznym mężczyzn – jedna z konkurencji rozgrywanych podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2013. Eliminacje i półfinały odbyły się 1 sierpnia, a finał 2 sierpnia.

W tej konkurencji wzięło udział 43 zawodników z 36 państw.

Złoty medal zdobył Dániel Gyurta reprezentujący Węgry. Drugie miejsce zajął Niemiec Marco Koch, a brązowy medal zdobył Matti Mattsson z Finlandii.

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Rekord Zawodnik Czas Miejsce Data
Rekord świata Japonia Akihiro Yamaguchi 2:07.01 Japonia Gifu 15 września 2012
Rekord mistrzostw świata Australia Christian Sprenger 2:07.31 Włochy Rzym 30 lipca 2009

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Bieg Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
1. 5 2 Marco Koch  Niemcy 2:09.39 Q
2. 3 5 Andrew Willis  Wielka Brytania 2:09.91 Q
3. 5 4 Dániel Gyurta  Węgry 2:09.94 Q
4. 3 7 Matti Mattsson  Finlandia 2:10.16 Q, NR
5. 3 4 Akihiro Yamaguchi  Japonia 2:10.17 Q
6. 5 5 Ryo Tateishi  Japonia 2:10.41 Q
7. 3 3 Giedrius Titenis  Litwa 2:10.70 Q
8. 5 3 Wiaczesław Sińkiewicz  Rosja 2:10.82 Q
9. 3 6 Laurent Carnol  Luksemburg 2:10.94 Q
10. 4 8 Tomáš Klobučník  Słowacja 2:11.00 Q, NR
11. 4 5 Kevin Cordes  Stany Zjednoczone 2:11.40 Q
12. 3 2 Marat Amaltdinow  Rosja 2:11.41 Q
13. 4 3 Christian vom Lehn  Niemcy 2:11.45 Q
14. 4 4 Michael Jamieson  Wielka Brytania 2:11.47 Q
15. 5 6 B.J. Johnson  Stany Zjednoczone 2:11.64 Q
16. 5 7 Panagiotis Samilidis  Grecja 2:11.71 Q
17. 4 2 Mao Feilian  Chiny 2:11.81
18. 4 7 Luca Pizzini  Włochy 2:11.93
19. 5 1 Mikołaj Machnik  Polska 2:11.98
20. 3 1 Sławomir Kuczko  Polska 2:12.21
21. 5 8 Dimitrios Koulouris  Grecja 2:12.87
22. 4 6 Glenn Snyders  Nowa Zelandia 2:13.10
23. 2 3 Carlos Almeida  Portugalia 2:13.21 NR
24. 3 0 Ashton Baumann  Kanada 2:13.46
25. 2 8 Dmitrij Bałandin  Kazachstan 2:13.53
26. 5 0 Jorge Murillo  Kolumbia 2:14.06
27. 3 8 Ju Jang-Hun  Korea Południowa 2:14.79
28. 2 6 Gal Nevo  Izrael 2:14.94
29. 2 1 Anton Sveinn McKee  Islandia 2:15.12
30. 2 5 Carlos Claverie  Wenezuela 2:15.76 NR
31. 4 1 Ihor Borysyk  Ukraina 2:15.84
32. 2 4 Sandeep Sejwal  Indie 2:16.05
33. 2 2 Jakub Maly  Austria 2:16.12
34. 4 9 Paweł Kapylou  Białoruś 2:16.68
35. 4 0 Christian Schurr Voight  Meksyk 2:17.62
36. 2 7 Eladio Carrion  Portoryko 2:17.82
37. 3 9 Irakli Bolkvadze  Gruzja 2:18.23
38. 2 0 Joshua Hall  Filipiny 2:19.16
39. 5 9 Nuttapong Ketin  Tajlandia 2:19.71
40. 2 9 Damir Davletbaev  Kirgistan 2:25.73
41. 1 4 Eli Ebenezer Wong  Mariany Północne 2:23.75
42. 1 5 Alexandros Axiotis  Zambia 2:34.43
43. 1 3 Ashraf Hassan  Malediwy 2:55.19

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Półfinał 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
1. 4 Andrew Willis  Wielka Brytania 2:09.11 Q
2. 6 Wiaczesław Sińkiewicz  Rosja 2:09.47 Q
3. 1 Michael Jamieson  Wielka Brytania 2:09.62 Q
4. 5 Matti Mattsson  Finlandia 2:09.96 Q, NR
5. 3 Ryo Tateishi  Japonia 2:10.01 Q
6. 8 Panagiotis Samilidis  Grecja 2:11.21
7. 2 Tomáš Klobučník  Słowacja 2:11.56
8. 7 Marat Amaltdinow  Rosja 2:13.06

Półfinał 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
1. 5 Dániel Gyurta  Węgry 2:08.50 Q
2. 4 Marco Koch  Niemcy 2:08.61 Q
3. 3 Akihiro Yamaguchi  Japonia 2:10.00 Q
4. 7 Kevin Cordes  Stany Zjednoczone 2:10.03
5. 1 Christian vom Lehn  Niemcy 2:10.12
6. 6 Giedrius Titenis  Litwa 2:10.17
7. 8 B.J. Johnson  Stany Zjednoczone 2:10.79
8. 2 Laurent Carnol  Luksemburg 2:11.73

Finał[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
Gold medal icon.svg 4 Dániel Gyurta  Węgry 2:07.23 CR, EU
Silver medal icon.svg 5 Marco Koch  Niemcy 2:08.54
Bronze medal icon.svg 7 Matti Mattsson  Finlandia 2:08.95 NR
4 3 Andrew Willis  Wielka Brytania 2:09.13
5 2 Michael Jamieson  Wielka Brytania 2:09.14
6 6 Wiaczesław Sińkiewicz  Rosja 2:09.34
7 1 Akihiro Yamaguchi  Japonia 2:09.57
8 8 Ryo Tateishi  Japonia 2:10.28

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]