Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2013 – 200 m stylem motylkowym mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2013
Pływanie
200 m stylem motylkowym mężczyzn
Złoty medal Południowa Afryka Chad le Clos
Srebrny medal Polska Paweł Korzeniowski
Brązowy medal Chińska Republika Ludowa Wu Peng

200 m stylem motylkowym mężczyzn – jedna z konkurencji rozgrywanych podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2013. Eliminacje i półfinały odbyły się 30 lipca, a finał 31 lipca.

W tej konkurencji wzięło udział 34 (35 zgłoszonych) zawodników z 30 państw.

Złoty medal zdobył Chad le Clos reprezentujący RPA. Drugie miejsce zajął Polak Paweł Korzeniowski, a brązowy medal zdobył Wu Peng z Chin.

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Rekord Zawodnik Czas Miejsce Data
Rekord świata Stany Zjednoczone Michael Phelps 1:51.51 Włochy Rzym 29 lipca 2009
Rekord mistrzostw świata Stany Zjednoczone Michael Phelps 1:51.51 Włochy Rzym 29 lipca 2009

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Bieg Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
1. 3 5 Tyler Clary  Stany Zjednoczone 1:56.03 Q
2. 4 4 Chad le Clos  Południowa Afryka 1:56.21 Q
3. 3 6 Tom Luchsinger  Stany Zjednoczone 1:56.32 Q
4. 2 6 Nikołaj Skworcow  Rosja 1:56.47 Q
5. 4 5 Chen Yin  Chiny 1:56.48 Q
6. 4 7 Leonardo de Deus  Brazylia 1:56.52 Q
7. 4 3 Paweł Korzeniowski  Polska 1:56.61 Q
8. 4 6 Yuki Kobori  Japonia 1:56.64 Q
9. 2 3 Bence Biczó  Węgry 1:56.70 Q
10. 2 4 Wu Peng  Chiny 1:56.96 Q
11. 3 4 Takeshi Matsuda  Japonia 1:57.14 Q
12. 3 3 Grant Irvine  Australia 1:57.18 Q
13. 2 2 Jordan Coelho  Francja 1:57.19 Q
14. 2 7 Joseph Schooling  Singapur 1:57.23 Q
15. 2 5 Velimir Stjepanović  Serbia 1:57.34 Q
16. 3 7 Roberto Pavoni  Wielka Brytania 1:57.37 Q
17. 4 0 Alexandru Coci  Rumunia 1:57.86
18. 4 1 Zackariah Chetrat  Kanada 1:57.92
19. 3 8 Mauricio Fiol  Peru 1:58.29 NR
20. 3 2 Michał Poprawa  Polska 1:58.34
21. 4 2 Francesco Pavone  Włochy 1:58.68
22. 2 8 Marcos Lavado  Wenezuela 1:58.69
23. 3 1 Pedro Oliveira  Portugalia 1:58.78
24. 2 1 Shaun Burnett  Nowa Zelandia 1:59.35
25. 2 0 Gal Nevo  Izrael 1:59.37
26. 2 9 Jurij Suworow  Białoruś 2:01.28
27. 1 5 Esteban Enderica  Ekwador 2:01.46 NR
28. 3 0 Hsu Chi-chieh  Chińskie Tajpej 2:01.49
29. 1 4 Ramiro Ramírez  Meksyk 2:02.37
30. 4 9 Jan Šefl  Czechy 2:02.43
31. 4 8 Chang Gyu-cheol  Korea Południowa 2:03.32
32. 3 9 Yousef Al-Askari  Kuwejt 2:07.03
33. 1 6 Khalid Baba  Bahrajn 2:20.23
34. 1 2 Andrianirina Lalanomena  Madagaskar 2:33.87
- 1 3 Nuno Miguel Rola  Angola DNS

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Półfinał 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
1 4 Chad le Clos  Południowa Afryka 1:55.33 Q
2 2 Wu Peng  Chiny 1:55.42 Q
3 5 Nikołaj Skworcow  Rosja 1:56.02 Q
4 3 Leonardo de Deus  Brazylia 1:56.06 Q
5 6 Yuki Kobori  Japonia 1:56.15
6 1 Joseph Schooling  Singapur 1:56.27
7 7 Grant Irvine  Australia 1:56.95
8 8 Roberto Pavoni  Wielka Brytania 1:57.60

Półfinał 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
1 6 Paweł Korzeniowski  Polska 1:55.67 Q
2 3 Chen Yin  Chiny 1:55.97 Q
2 4 Tyler Clary  Stany Zjednoczone 1:55.97 Q
4 5 Tom Luchsinger  Stany Zjednoczone 1:56.10 Q
5 7 Takeshi Matsuda  Japonia 1:56.42
6 2 Bence Biczó  Węgry 1:56.48
7 8 Velimir Stjepanović  Serbia 1:56.60
8 1 Jordan Coelho  Francja 1:57.12

Finał[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
Gold medal icon.svg 4 Chad le Clos  Południowa Afryka 1:54.32
Silver medal icon.svg 3 Paweł Korzeniowski  Polska 1:55.01
Bronze medal icon.svg 5 Wu Peng  Chiny 1:55.09
4 6 Chen Yin  Chiny 1:55.47
5 8 Tom Luchsinger  Stany Zjednoczone 1:55.70
6 7 Nikołaj Skworcow  Rosja 1:56.02
7 2 Tyler Clary  Stany Zjednoczone 1:56.34
8 1 Leonardo de Deus  Brazylia 1:56.44

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]