Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2013 – 200 m stylem zmiennym mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2013
Pływanie
200 m stylem zmiennym mężczyzn
Złoty medal Stany Zjednoczone Ryan Lochte
Srebrny medal Japonia Kōsuke Hagino
Brązowy medal Brazylia Thiago Pereira

200 m stylem zmiennym mężczyzn – jedna z konkurencji rozgrywanych podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2013. Eliminacje i półfinały odbyły się 31 lipca, a finał 1 sierpnia.

W tej konkurencji wzięło udział 50 zawodników z 42 państw.

Złoty medal zdobył Ryan Lochte reprezentujący Stany Zjednoczone. Drugie miejsce zajął Japończyk Kōsuke Hagino, a brązowy medal zdobył Thiago Pereira z Brazylii.

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Rekord Zawodnik Czas Miejsce Data
Rekord świata Stany Zjednoczone Ryan Lochte 1:54.00 Chińska Republika Ludowa Szanghaj 28 lipca 2011
Rekord mistrzostw świata Stany Zjednoczone Ryan Lochte 1:54.00 Chińska Republika Ludowa Szanghaj 28 lipca 2011

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Bieg Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
1. 3 4 László Cseh  Węgry 1:57.70 Q
2. 4 4 Kosuke Hagino  Japonia 1:57.73 Q
3. 4 2 Wang Shun  Chiny 1:57.83 Q
4. 4 7 Simon Sjödin  Szwecja 1:58.02 Q, NR
5. 5 4 Ryan Lochte  Stany Zjednoczone 1:58.46 Q
6. 5 5 Thiago Pereira  Brazylia 1:58.54 Q
7. 4 5 Henrique Rodrigues  Brazylia 1:58.73 Q
8. 3 5 Daniel Tranter  Australia 1:58.76 Q
8. 4 6 Markus Deibler  Niemcy 1:58.76 Q
10. 5 3 Conor Dwyer  Stany Zjednoczone 1:58.78 Q
11. 3 2 Kenneth To  Australia 1:59.21 Q
12. 5 6 Daiya Seto  Japonia 1:59.25 Q
13. 4 8 Diogo Carvalho  Portugalia 1:59.39 Q, NR
14. 3 3 Roberto Pavoni  Wielka Brytania 1:59.41 Q
15. 5 1 Mao Feilian  Chiny 1:59.68 Q
16. 3 8 Joseph Schooling  Singapur 1:59.99 Q
17. 4 3 Jérémy Stravius  Francja 2:00.00
18. 3 7 Gal Nevo  Izrael 2:00.01
19. 5 7 Federico Turrini  Włochy 2:00.02
20. 4 1 Yakov-Yan Toumarkin  Izrael 2:00.13
21. 5 0 Albert Puig  Hiszpania 2:00.49
22. 5 2 Ieuan Lloyd  Wielka Brytania 2:00.65
23. 3 1 Andrew Ford  Kanada 2:01.69
24. 5 8 Raphaël Stacchiotti  Luksemburg 2:01.71
25. 2 3 Jakub Maly  Austria 2:01.92
26. 5 9 Michael Meyer  Południowa Afryka 2:01.96
27. 4 0 Taki Mrabet  Tunezja 2:02.22
28. 3 6 Philip Heintz  Niemcy 2:02.23
29. 2 0 Mohamed Khaled  Egipt 2:02.29 NR
30. 3 9 Jan Świtkowski  Polska 2:02.40
31. 2 8 Jurij Suworow  Białoruś 2:02.60 NR
32. 2 4 Aleksiej Derłjugow  Uzbekistan 2:02.79
33. 4 9 Ward Bauwens  Belgia 2:03.24
34. 2 2 Maksym Szemberew  Ukraina 2:03.49
35. 1 6 Irakli Bolkvadze  Gruzja 2:03.55
36. 2 5 Im Tae-jeong  Korea Południowa 2:03.61
37. 2 7 Bogdan Knezevic  Serbia 2:03.72
37. 2 9 Ensar Hajder  Bośnia i Hercegowina 2:03.72 NR
39. 1 4 Pavel Janecek  Czechy 2:03.83
40. 3 0 Mitchell Donaldson  Nowa Zelandia 2:03.89
41. 2 1 Fran Krznarić  Chorwacja 2:04.51
42. 1 3 Pedro Pinotes  Angola 2:04.85
43. 1 2 Christoph Meier  Liechtenstein 2:05.08 NR
44. 2 6 Miguel Robles  Meksyk 2:05.43
45. 1 5 Vasilii Danilov  Kirgistan 2:07.66
46. 1 1 Marko Błażewski  Macedonia Północna 2:07.78
47. 1 8 Bartal Hestoy  Wyspy Owcze 2:09.46 NR
48. 1 0 Eli Ebenezer Wong  Mariany Północne 2:09.59
49. 1 7 Jean Luis Gomez  Dominikana 2:10.78
50. 1 9 Douglas Miller  Fidżi 2:14.27

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Półfinał 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
1. 4 Kosuke Hagino  Japonia 1:57.38 Q
2. 3 Thiago Pereira  Brazylia 1:57.52 Q
3. 7 Daiya Seto  Japonia 1:58.03 Q
4. 6 Daniel Tranter  Australia 1:58.10 Q
5. 5 Simon Sjödin  Szwecja 1:58.17 Q
6. 2 Conor Dwyer  Stany Zjednoczone 1:58.56
7. 1 Roberto Pavoni  Wielka Brytania 1:59.44
8. 8 Joseph Schooling  Singapur 2:00.49

Półfinał 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
1. 3 Ryan Lochte  Stany Zjednoczone 1:57.07 Q
2. 4 László Cseh  Węgry 1:57.41 Q
3. 5 Wang Shun  Chiny 1:57.80 Q
4. 2 Markus Deibler  Niemcy 1:58.53
5. 6 Henrique Rodrigues  Brazylia 1:59.47
6. 7 Kenneth To  Australia 1:59.54
7. 8 Mao Feilian  Chiny 1:59.65
8. 1 Diogo Carvalho  Portugalia 2:00.09

Finał[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
Gold medal icon.svg 4 Ryan Lochte  Stany Zjednoczone 1:54.98
Silver medal icon.svg 5 Kosuke Hagino  Japonia 1:56.29
Bronze medal icon.svg 6 Thiago Pereira  Brazylia 1:56.30
4. 2 Wang Shun  Chiny 1:56.86 NR
5. 3 László Cseh  Węgry 1:57.70
6. 1 Daniel Tranter  Australia 1:57.88
7. 7 Daiya Seto  Japonia 1:58.45
8. 8 Simon Sjödin  Szwecja 1:59.79

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]