Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2013 – 4 × 100 m stylem zmiennym kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2013
pływanie
4 x 100 m stylem zmiennym kobiet
Złoty medal  Stany Zjednoczone
Srebrny medal  Australia
Brązowy medal  Rosja

4 x 100 m stylem zmiennym kobiet – jedna z konkurencji rozgrywanych podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2013. Eliminacje i finał odbyły się 4 sierpnia w Palau Sant Jordi w Barcelonie.

Złoty medal zdobyła sztafeta amerykańska. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Australii. Brąz wywalczyły Rosjanki. Medale otrzymały zawodniczki startujące zarówno w finale jak i w eliminacjach.

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco:

Rekord Reprezentacja Czas Miejsce Data
Rekord świata  Stany Zjednoczone
Missy Franklin (58,50)
Rebecca Soni (1:04,82)
Dana Vollmer (55,48)
Allison Schmitt (53,25)
3:52,05 Wielka Brytania Wielka Brytania 4 sierpnia 2012
Rekord mistrzostw świata  Chiny
Zhao Jing (58,98)
Chen Huijia (1:04,12)
Jiao Liuyang (56,28)
Li Zhesi (52,81)
3:52,19 Włochy Rzym 1 sierpnia 2009

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje odbyły się 4 sierpnia o 11:08[1].

Miejsce Wyścig Tor Zawodniczka Państwo Czas Uwagi
1. 2 4 Elizabeth Pelton (1:00,83)
Breeja Larson (1:05,68)
Claire Donahue (58,67)
Shannon Vreeland (53,48)
 Stany Zjednoczone 3:58,66 Q
2. 1 4 Emily Seebohm (58,79)
Samantha Marshall (1:07,71)
Alicia Coutts (57,22)
Emma McKeon (55,01)
 Australia 3:58,73 Q
3. 2 3 Fu Yuanhui (59,57)
Sun Ye (1:07,81)
Lu Ying (58,17)
Tang Yi (53,84)
 Chiny 3:59,39 Q
4. 1 3 Lauren Quigley (1:00,32)
Sophie Allen (1:07,95)
Jemma Lowe (57,85)
Amy Smith (53,92)
 Wielka Brytania 4:00,04 Q
5. 2 5 Aya Terakawa (59,72)
Satomi Suzuki (1:07,40)
Natsumi Hoshi (58,60)
Haruka Ueda (54,46)
 Japonia 4:00,18 Q
6. 2 2 Hilary Caldwell (1:00,47)
Martha McCabe (1:08,12)
Katerine Savard (57,51)
Chantal van Landeghem (54,24)
 Kanada 4:00,34 Q
7. 1 5 Darja Ustinowa (1:00,11)
Anna Belousowa (1:08,32)
Swietłana Czimrowa (58,27)
Wieronika Popowa (53,99)
 Rosja 4:00,69 Q
8. 2 1 Lisa Graf (1:00,89)
Caroline Ruhnau (1:09,06)
Alexandra Wenk (58,31)
Britta Steffen (53,04)
 Niemcy 4:01,30 Q
9. 2 6 Michelle Coleman (1:02,30)
Joline Höstman (1:07,89)
Sarah Sjöström (57,48)
Louise Hansson (55,16)
 Szwecja 4:02,83
10. 1 2 Duane da Rocha (1:01,03)
Marina García (1:07,55)
Judit Ignacio Sorribes (59,73)
Melanie Costa (55,48)
 Hiszpania 4:03,79
11. 1 1 Jessica Ashley-Cooper (1:01,84)
Tara-Lynn Nicholas (1:09,48)
Marne Erasmus (1:00,51)
Karin Prinsloo (54,63)
 Południowa Afryka 4:06,46
12. 1 8 Etiene Medeiros (1:02,06)
Beatriz Travalon (1:10,29)
Daynara de Paula (59,70)
Larissa Oliveira (54,86)
 Brazylia 4:06,91
13. 2 9 Fernanda González (1:01,91)
Erica Dittmer (1:10,79)
Rita Medrano (1:00,34)
Liliana Ibañez (55,78)
 Meksyk 4:08,82 NR
14. 1 0 Anni Alitalo (1:03,78)
Jenna Laukkanen (1:08,49)
Tanja Kylliäinen (1:02,42)
Hanna-Maria Seppälä (54,41)
 Finlandia 4:09,10
15. 1 7 Tao Li (1:03,44)
Samantha Yeo (1:11,05)
Quah Ting Wen (59,70)
Amanda Lim (56,50)
 Singapur 4:10,69
16. 1 9 Kim Ji-hyun (1:04,16)
Back Su-yeon (1:09,19)
Park Jin-young (1:00,49)
Hwang Seo-jin (56,91)
 Korea Południowa 4:10,75
17. 2 8 Hoi Shun Stephanie Au (1:01,95)
Man Yi Yvette Kong (1:10,68)
Chan Kin Lok (1:03,31)
Sze Hang Yu (55,82)
 Hongkong 4:11,76
2 0  Czechy DNS
1 6 Federica Pellegrini (1:01,31)
Lisa Fissneider (1:07,97)
Ilaria Bianchi (57,49)
Erika Ferraioli
 Włochy DSQ
2 7 Cloé Credeville (1:00,86)
Sophie de Ronchi (1:09,02)
Mélanie Henique (1:00,79)
Coralie Balmy
 Francja DSQ

Legenda: NR – rekord kraju, DNS - nie startowały, DSQ - dyskwalifikacja

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał odbył się 4 sierpnia o 19:48[2].

Miejsce Tor Zawodniczka Państwo Czas Uwagi
Gold medal icon.svg 4 Missy Franklin (58,39)
Jessica Hardy (1:05,10)
Dana Vollmer (56,31)
Megan Romano (53,43)
 Stany Zjednoczone 3:53,23
Silver medal icon.svg 5 Emily Seebohm (59,40)
Sally Foster (1:06,84)
Alicia Coutts (56,89)
Cate Campbell (52,09)
 Australia 3:55,22
Bronze medal icon.svg 1 Darja Ustinowa (1:00,58)
Julija Jefimowa (1:04,82)
Swietłana Czimrowa (57,64)
Wieronika Popowa (53,43)
 Rosja 3:56,47
4 3 Fu Yuanhui (59,51)
Sun Ye (1:07,71)
Lu Ying (56,76)
Tang Yi (53,32)
 Chiny 3:57,30
5 2 Aya Terakawa (58,70) =AS
Satomi Suzuki (1:06,73)
Natsumi Hoshi (58,37)
Haruka Ueda (54,26)
 Japonia 3:58,06
6 6 Lauren Quigley (1:00,30)
Sophie Allen (1:07,82)
Jemma Lowe (57,34)
Francesca Halsall (53,21)
 Wielka Brytania 3:58,67
7 7 Hilary Caldwell (1:00,76)
Martha McCabe (1:07,66)
Katerine Savard (57,42)
Chantal van Landeghem (54,35)
 Kanada 4:00,19
8 8 Lisa Graf (1:01,22)
Caroline Ruhnau (1:08,32)
Alexandra Wenk (58,91)
Britta Steffen (53,36)
 Niemcy 4:01,81

Legenda: AS – rekord Azji

Przypisy[edytuj | edytuj kod]