Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2015 – 100 m stylem dowolnym kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2015
pływanie
100 m stylem dowolnym kobiet
Złoty medal Australia Bronte Campbell
Srebrny medal Szwecja Sarah Sjöström
Brązowy medal Australia Cate Campbell
Mistrzostwa Świata w Pływaniu
Kazań 2015
Skoki do wody
Indywidualne
1 m mężczyźni kobiety
3 m mężczyźni kobiety
10 m mężczyźni kobiety
Synchronicznie
3 m mężczyźni kobiety
10 m mężczyźni kobiety
Mieszane 3 m 10 m
zespół
Skoki z klifów
Pływanie na otwartym akwenie
5 km mężczyźni kobiety
10 km mężczyźni kobiety
25 km mężczyźni kobiety
Zespół zespół
Pływanie
Styl dowolny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
800 m mężczyźni kobiety
1500 m mężczyźni kobiety
Styl grzbietowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl klasyczny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl motylkowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl zmienny
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
Sztafety – styl dowolny
4 × 100 m mężczyźni kobiety
4 × 200 m mężczyźni kobiety
Sztafety – styl zmienny
4 × 100 m mężczyźni kobiety
Sztafety mieszane
4 × 100 m styl dowolny styl zmienny
Pływanie synchroniczne
Solo technicznie dowolnie
Duety technicznie dowolnie
Zespół technicznie dowolnie
kombinacja
Duety mieszane technicznie dowolnie
Piłka wodna

mężczyźnikobiety

100 m stylem dowolnym kobiet – jedna z konkurencji rozgrywanych podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2015. Eliminacje i półfinały odbyły się 6 sierpnia, a finał 7 sierpnia.

W tej konkurencji wzięło udział 90 zawodniczek z 80 krajów.

Złoty medal zdobyła reprezentantka Australii Bronte Campbell. Drugie miejsce zajęła Sarah Sjöström ze Szwecji. Brąz wywalczyła Australijka Cate Campbell .

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco:

Rekord Zawodniczka Czas Miejsce Data
Rekord świata Niemcy Britta Steffen 52,07 Włochy Rzym 31 lipca 2009
Rekord mistrzostw świata Niemcy Britta Steffen 52,07 Włochy Rzym 31 lipca 2009

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje odbyły się o 09:30[1].

Miejsce Wyścig Tor Zawodniczka Państwo Czas Uwagi
1. 9 4 Sarah Sjöström  Szwecja 53,22 Q
10 4 Cate Campbell  Australia Q
3. 10 5 Bronte Campbell  Australia 53,50 Q
4. 10 3 Ranomi Kromowidjojo  Holandia 53,85 Q
5. 8 4 Femke Heemskerk  Holandia 53,89 Q
6. 8 3 Shen Duo  Chiny 53,93 Q
7. 9 5 Simone Manuel  Stany Zjednoczone 53,99 Q
8. 10 6 Charlotte Bonnet  Francja 54,01 Q
9. 9 3 Michelle Coleman  Szwecja 54,10 Q
10. 8 5 Melissa Franklin  Stany Zjednoczone 54,22 Q
8 2 Miki Uchida  Japonia Q
12. 9 8 Zhu Menghui  Chiny 54,41 Q
13. 10 1 Chantal van Landeghem  Kanada 54,54 Q
14. 9 2 Nataliya Lovtsova  Rosja 54,68 Q
15. 10 2 Pernille Blume  Dania 54,72 Q
16. 9 7 Alaksandra Hierasimienia  Białoruś 54,90 Q
9 6 Wieronika Popowa  Rosja
18. 8 8 Siobhan Haughey  Hongkong 54,95
19. 10 0 Larissa Oliveira  Brazylia 55,02
20. 10 7 Michelle Williams  Kanada 55,08
21. 8 6 Béryl Gastaldello  Francja 55,11
22. 8 7 Erika Ferraioli  Włochy 55,12
23. 10 9 Nina Rangelova  Bułgaria 55,22
24. 9 9 Katarzyna Wilk  Polska 55,24
25. 6 5 Anna Kolářová  Czechy 55,26
26. 7 7 Farida Osman  Egipt 55,46
27. 7 6 Cecilie Johannessen  Norwegia 55,51
28. 7 4 Julie Meynen  Luksemburg 55,54
29. 7 0 Miroslava Syllabová  Słowacja 55,60
30. 7 3 Hanna-Maria Seppälä  Finlandia 55,65
31. 7 2 Kimberly Buys  Belgia 55,66
32. 9 1 Yayoi Matsumoto  Japonia 55,71
33. 8 0 Annika Bruhn  Niemcy 55,75
34. 9 0 Graciele Herrmann  Brazylia 55,80
35. 6 2 Anastasia Bogdanovski  Macedonia Północna 56,12
36. 7 1 Nastja Govejšek  Słowenia 56,19
37. 7 8 Sasha Touretski  Szwajcaria 56,20
38. 8 9 Theodora Giareni  Grecja 56,24
39. 6 6 Jasmine Al-Khaldi  Filipiny 56,40
7 5 Birgit Koschischek  Austria
41. 7 9 Isabella Arcila  Kolumbia 56,41
42. 6 8 Ekaterina Avramova  Turcja 56,51
43. 5 4 Zohar Szikler  Izrael 56,84
6 4 Quah Ting Wen  Singapur
45. 6 3 Bryndis Hansen  Islandia 56,87
46. 6 1 Natthanan Junkrajang  Tajlandia 56,95
47. 6 7 Miroslava Najdanovski  Serbia 57,34
48. 5 3 Chinyere Pigot  Surinam 57,36
49. 6 0 Elisbet Gámez  Kuba 57,52
50. 5 9 Bayan Jumah  Syria 57,81
51. 5 1 Tracy Keith-Matchitt  Wyspy Cooka 57,85
52. 6 9 Tess Grossmann  Estonia 57,91
53. 5 5 Karen Torrez  Boliwia 57,93
54. 5 6 Ariel Weech  Bahamy 58,07
55. 4 4 Matelita Buadromo  Fidżi 58,53
56. 5 2 Chrysoula Karamanou  Cypr 58,65
57. 5 0 Rebecca Heyliger  Bermudy 58,71
58. 3 6 Jade Howard  Zambia 58,74
59. 4 5 Shivani Kataria  Indie 58,76
5 7 Allyson Ponson  Aruba
61. 4 0 Monica Ramírez  Andora 58,85
62. 4 1 Karen Riveros  Paragwaj 58,95
63. 4 2 Dorian McMenemy  Dominikana 59,37
64. 4 6 Machiko Raheem FINA Niezależni Sportowcy 59,50
65. 3 4 Beatrice Felici  San Marino 59,51
66. 4 9 Naomi Ruele  Botswana 59,62
67. 4 3 Faye Sultan  Kuwejt 59,66
68. 4 8 Jovana Terzić  Czarnogóra 59,78
69. 4 7 Nicola Muscat  Malta 1:00,07
70. 3 0 Emily Muteti  Kenia 1:00,51
71. 3 5 Sofia Usher  Urugwaj 1:00,64
72. 3 2 Elinah Phillip  Brytyjskie Wyspy Dziewicze 1:00,79
73. 3 3 Rahaf Baqleh  Jordania 1:00,81
74. 5 8 Monika Vasilyan  Armenia 1:01,07
75. 3 8 Jennifer Rizkallah  Liban 1:01,16
76. 3 1 Tiara Anwar  Brunei 1:01,33
77. 3 9 Samantha Roberts  Antigua i Barbuda 1:01,38
78. 2 4 Fatima Alkaramova  Azerbejdżan 1:02,01
3 7 Long Chi Wai  Makau
80. 2 3 Nikol Merizaj  Albania 1:02,19
81. 2 6 Gaurika Singh  Nepal 1:03,23
82. 2 5 Enkhkhuslen Batbayar  Mongolia 1:05,15
83. 2 7 Colleen Furgeson  Wyspy Marshalla 1:05,18
84. 2 8 Charissa Panuve  Tonga 1:05,65
85. 2 2 Merjen Saryyeva  Turkmenistan 1:05,85
86. 1 5 Magdalena Moshi  Tanzania 1:06,47
87. 2 9 Zahra Pinto  Malawi 1:07,32
88. 2 1 Aminath Shajan  Malediwy 1:07,51
89. 2 0 Karina Klimyk  Tadżykistan 1:09,71
90. 1 4 Elsie Uwamahoro  Burundi 1:18,50
1 3 Teona Bostashvili  Gruzja DNS
8 1 Federica Pellegrini  Włochy DNS
10 8 Katinka Hosszú  Węgry DNS

Legenda: DNS – nie startowała

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Półfinały odbyły się o 17:32[2].

Półfinał 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Tor Zawodniczka Państwo Czas Uwagi
1. 4 Cate Campbell  Australia 52,84 Q
2. 5 Ranomi Kromowidjojo  Holandia 53,78 Q
3. 3 Shen Duo  Chiny 53,91 Q
4. 2 Melissa Franklin  Stany Zjednoczone 53,92 Q
5. 6 Charlotte Bonnet  Francja 54,15
6. 1 Nataliya Lovtsova  Rosja 54,44
7. 8 Alaksandra Hierasimienia  Białoruś 54,68
8. 7 Zhu Menghui  Chiny 54,77

Półfinał 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Tor Zawodniczka Państwo Czas Uwagi
1. 4 Sarah Sjöström  Szwecja 52,78 Q
2. 5 Bronte Campbell  Australia 53,00 Q
3. 3 Femke Heemskerk  Holandia 53,38 Q
4. 6 Simone Manuel  Stany Zjednoczone 53,81 Q
5. 1 Chantal van Landeghem  Kanada 53,93
6. 2 Michelle Coleman  Szwecja 54,22
7. 7 Miki Uchida  Japonia 54,30
8. 8 Pernille Blume  Dania 54,60

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał odbył się o 18:05[3].

Miejsce Tor Zawodniczka Państwo Czas Uwagi
Gold medal icon.svg 3 Bronte Campbell  Australia 52,52
Silver medal icon.svg 4 Sarah Sjöström  Szwecja 52,70
Bronze medal icon.svg 5 Cate Campbell  Australia 52,82
4. 2 Ranomi Kromowidjojo  Holandia 53,17
5. 6 Femke Heemskerk  Holandia 53,58
6. 7 Simone Manuel  Stany Zjednoczone 53,93
7. 8 Missy Franklin  Stany Zjednoczone 54,00
8. 1 Shen Duo  Chiny 54,76

Przypisy[edytuj | edytuj kod]