Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2015 – 100 m stylem grzbietowym mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2015
pływanie
100 m stylem grzbietowym mężczyzn
Złoty medal Australia Mitch Larkin
Srebrny medal Francja Camille Lacourt
Brązowy medal Stany Zjednoczone Matt Grevers
Mistrzostwa Świata w Pływaniu
Kazań 2015
Skoki do wody
Indywidualne
1 m mężczyźni kobiety
3 m mężczyźni kobiety
10 m mężczyźni kobiety
Synchronicznie
3 m mężczyźni kobiety
10 m mężczyźni kobiety
Mieszane 3 m 10 m
zespół
Skoki z klifów
Pływanie na otwartym akwenie
5 km mężczyźni kobiety
10 km mężczyźni kobiety
25 km mężczyźni kobiety
Zespół zespół
Pływanie
Styl dowolny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
800 m mężczyźni kobiety
1500 m mężczyźni kobiety
Styl grzbietowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl klasyczny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl motylkowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl zmienny
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
Sztafety – styl dowolny
4 × 100 m mężczyźni kobiety
4 × 200 m mężczyźni kobiety
Sztafety – styl zmienny
4 × 100 m mężczyźni kobiety
Sztafety mieszane
4 × 100 m styl dowolny styl zmienny
Pływanie synchroniczne
Solo technicznie dowolnie
Duety technicznie dowolnie
Zespół technicznie dowolnie
kombinacja
Duety mieszane technicznie dowolnie
Piłka wodna

mężczyźnikobiety

100 m stylem grzbietowym mężczyzn – jedna z konkurencji rozgrywanych podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2015. Eliminacje i półfinały odbyły się 3 sierpnia, a finał 4 sierpnia.

W tej konkurencji wzięło udział 68 pływaków z 58 krajów.

Złoty medal zdobył Australijczyk Mitch Larkin, który popłynął o 0,08 s szybciej od Camille'a Lacourta z Francji. Brąz wywalczył reprezentant Stanów Zjednoczonych Matt Grevers.

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco:

Rekord Zawodnik Czas Miejsce Data
Rekord świata Stany Zjednoczone Aaron Peirsol 51,94 Stany Zjednoczone Indianapolis 8 lipca 2009
Rekord mistrzostw świata Stany Zjednoczone Aaron Peirsol 52,19 Włochy Rzym 2 sierpnia 2009

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje odbyły się o 09:49[1].

Miejsce Wyścig Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
1. 6 5 Mitch Larkin  Australia 52,50 Q, OC
2. 7 4 Matt Grevers  Stany Zjednoczone 53,21 Q
3. 6 4 Xu Jiayu  Chiny 53,29 Q
4. 6 6 Liam Tancock  Wielka Brytania 53,35 Q
5. 7 5 Ryosuke Irie  Japonia 53,37 Q
6. 6 3 Guilherme Guido  Brazylia 53,57 Q
7. 5 4 Chris Walker-Hebborn  Wielka Brytania 53,64 Q
8. 5 2 Grigorij Tarasiewicz  Rosja 53,69 Q
9. 7 3 Jewgienij Ryłow  Rosja 53,74 Q
10. 6 1 Jan-Philip Glania  Niemcy 53,78 Q
11. 7 6 Simone Sabbioni  Włochy 53,83 Q
12. 5 3 Jérémy Stravius  Francja 53,92 Q
6 2 Camille Lacourt  Francja Q
12. 7 7 Jakow Tumarkin  Izrael 53,92 Q
15. 5 6 Ben Treffers  Australia 54,00 Q
16. 5 5 David Plummer  Stany Zjednoczone 54,06 Q
17. 7 2 Masaki Kaneko  Japonia 54,19
18. 5 1 Radosław Kawęcki  Polska 54,20
19. 6 8 Tomasz Polewka  Polska 54,26
20. 5 9 Li Guangyuan  Chiny 54,34
21. 7 9 Quah Zheng Wen  Singapur 54,40 NR
22. 7 0 Corey Main  Nowa Zelandia 54,51
23. 4 4 Gábor Balog  Węgry 54,65
24. 7 8 Christian Diener  Niemcy 54,75
25. 6 0 Park Seon-kwan  Korea Południowa 54,80
26. 6 7 Christopher Ciccarese  Włochy 54,81
6 9 Juan Miguel Rando  Hiszpania
28. 5 0 Danas Rapšys  Litwa 54,86
29. 5 7 Russell Wood  Kanada 54,90
30. 4 3 Robert Glință  Rumunia 55,07
31. 7 1 Apostolos Christou  Grecja 55,10
32. 4 1 Ralf Tribuntsov  Estonia 55,13 NR
33. 4 0 Dylan Carter  Trynidad i Tobago 55,24
34. 4 5 Lavrans Solli  Norwegia 55,28
35. 5 8 Pawieł Sankowicz  Białoruś 55,79
36. 3 3 Mohamed Hussein  Egipt 55,85
37. 3 8 Rexford Tullius  Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych 55,88
38. 4 7 Omar Pinzón  Kolumbia 55,90
39. 3 4 Lukas Rauftlin  Szwajcaria 56,11
40. 4 6 Janis Šaltans  Łotwa 56,15
41. 3 6 Ryan Pini  Papua-Nowa Gwinea 56,39
4 9 I Gede Siman Sudartawa  Indonezja
43. 3 5 Doruk Tekin  Turcja 56,57
44. 4 8 Lê Nguyễn Paul  Wietnam 56,95
45. 3 7 Petar Petrović  Serbia 57,44
46. 2 6 Timothy Wynter  Jamajka 57,47
47. 2 2 Boris Kirillov  Azerbejdżan 57,50
48. 3 9 Martin Zhelev  Bułgaria 57,55
49. 2 3 Merdan Ataýew  Turkmenistan 57,57
50. 3 0 Charles Hockin  Paragwaj 57,84
51. 2 1 David van der Colff  Botswana 57,95
52. 3 1 Jamal Chavoshifar  Iran 58,75
53. 1 5 Eisner Barbarena  Nikaragua 58,95
54. 2 5 Ngou Pok Man  Makau 59,12
55. 2 0 Jean Gómez  Dominikana 59,69
56. 2 9 Lushano Lamprecht  Namibia 59,77
57. 1 4 Hamdan Bayusuf  Kenia 1:00,07
58. 2 8 Driss Lahrichi  Maroko 1:00,42
59. 1 3 Adel Elfakir  Libia 1:00,84
60. 2 7 Yaaqoub Al-Saadi  Zjednoczone Emiraty Arabskie 1:01,04
61. 1 2 Mohammed Bedour  Jordania 1:02,33
62. 1 7 Mohammad Ahmed  Bangladesz 1:04,28
63. 1 1 Farhan Saleh  Bahrajn 1:04,94
64. 1 8 Noah Al-Khulaifi  Katar 1:05,36
65. 1 6 Arnold Kisulo  Uganda 1:06,14
66. 1 0 Temaruata Strickland  Wyspy Cooka 1:10,89
67. 1 9 Htut Ahnt Khaung  Mjanma 1:12,90
2 4 Daniel Ramírez  Meksyk DNS
4 2 Albert Subirats  Wenezuela DNS
3 2 Armando Barrera  Kuba DSQ

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Półfinały odbyły się o 17:48[2].

Półfinał 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
1. 4 Matt Grevers  Stany Zjednoczone 52,73 Q
2. 5 Liam Tancock  Wielka Brytania 53,19 Q
3. 8 David Plummer  Stany Zjednoczone 53,54
4. 6 Grigorij Tarasiewicz  Rosja 53,64
5. 1 Jakow Tumarkin  Izrael 53,77
6. 2 Jan-Philip Glania  Niemcy 53,78
7. 3 Guilherme Guido  Brazylia 53,88
8. 7 Jérémy Stravius  Francja 54,54

Półfinał 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
1. 4 Mitch Larkin  Australia 52,38 Q, OC
2. 1 Camille Lacourt  Francja 52,70 Q
3. 3 Ryosuke Irie  Japonia 53,13 Q
4. 2 Jewgienij Ryłow  Rosja 53,14 Q
5. 5 Xu Jiayu  Chiny 53,15 Q
6. 6 Chris Walker-Hebborn  Wielka Brytania 53,39 Q
7. 7 Simone Sabbioni  Włochy 53,60
8 Ben Treffers  Australia DSQ


Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał odbył się o 18:36[3].

Miejsce Tor Zawodnik Państwo Czas Uwagi
Gold medal icon.svg 4 Mitch Larkin  Australia 52,40
Silver medal icon.svg 5 Camille Lacourt  Francja 52,48
Bronze medal icon.svg 3 Matt Grevers  Stany Zjednoczone 52,66
4. 7 Xu Jiayu  Chiny 52,89
5. 8 Chris Walker-Hebborn  Wielka Brytania 53,02
6. 6 Ryosuke Irie  Japonia 53,10
7. 2 Jewgienij Ryłow  Rosja 53,23
8. 1 Liam Tancock  Wielka Brytania 53,37

Przypisy[edytuj | edytuj kod]