Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2015 – 50 m stylem grzbietowym kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2015
pływanie
50 m stylem grzbietowym kobiet
Złoty medal Chińska Republika Ludowa Fu Yuanhui
Srebrny medal Brazylia Etiene Medeiros
Brązowy medal Chińska Republika Ludowa Liu Xiang
Mistrzostwa Świata w Pływaniu
Kazań 2015
Skoki do wody
Indywidualne
1 m mężczyźni kobiety
3 m mężczyźni kobiety
10 m mężczyźni kobiety
Synchronicznie
3 m mężczyźni kobiety
10 m mężczyźni kobiety
Mieszane 3 m 10 m
zespół
Skoki z klifów
Pływanie na otwartym akwenie
5 km mężczyźni kobiety
10 km mężczyźni kobiety
25 km mężczyźni kobiety
Zespół zespół
Pływanie
Styl dowolny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
800 m mężczyźni kobiety
1500 m mężczyźni kobiety
Styl grzbietowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl klasyczny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl motylkowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl zmienny
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
Sztafety – styl dowolny
4 × 100 m mężczyźni kobiety
4 × 200 m mężczyźni kobiety
Sztafety – styl zmienny
4 × 100 m mężczyźni kobiety
Sztafety mieszane
4 × 100 m styl dowolny styl zmienny
Pływanie synchroniczne
Solo technicznie dowolnie
Duety technicznie dowolnie
Zespół technicznie dowolnie
kombinacja
Duety mieszane technicznie dowolnie
Piłka wodna

mężczyźnikobiety

50 m stylem grzbietowym kobiet – jedna z konkurencji rozgrywanych podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2015. Eliminacje i półfinały odbyły się 5 sierpnia, a finał 6 sierpnia.

W tej konkurencji wzięły udział 53 pływaczki z 48 krajów.

Złoty medal zdobyła Chinka Fu Yuanhui. Srebro wywalczyła reprezentantka Brazylii Etiene Medeiros. Brąz otrzymała Liu Xiang z Chin.

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:

Rekord Zawodniczka Czas Miejsce Data
Rekord świata Chińska Republika Ludowa Zhao Jing 27,06 Włochy Rzym 30 lipca 2009
Rekord mistrzostw świata Chińska Republika Ludowa Zhao Jing 27,06 Włochy Rzym 30 lipca 2009

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje odbyły się o 09:30[1].

Miejsce Wyścig Tor Zawodniczka Państwo Czas Uwagi
1. 4 4 Fu Yuanhui  Chiny 27,66 Q
2. 6 4 Etiene Medeiros  Brazylia 27,74 Q
3. 5 4 Emily Seebohm  Australia 27,75 Q
4. 5 5 Liu Xiang  Chiny 27,79 Q
5. 4 5 Mie Nielsen  Dania 27,89 Q
6. 6 5 Lauren Quigley  Wielka Brytania 27,94 Q
7. 4 6 Béryl Gastaldello  Francja 28,02 Q, NR
6 3 Madison Wilson  Australia Q
9. 5 6 Kirsty Coventry  Zimbabwe 28,15 Q
6 2 Anastasija Fiesikowa  Rosja Q
11. 6 6 Elena Gemo  Włochy 28,18 Q, NR
12. 6 0 Theodora Drakou  Grecja 28,35 Q
13. 4 7 Aleksandra Urbańczyk  Polska 28,36 Q
14. 6 8 Sanja Jovanović  Chorwacja 28,40 Q
15. 6 1 Mathilde Cini  Francja 28,46 Q
16. 5 2 Darja Ustinowa  Rosja 28,52 Q
17. 5 8 Swiatłana Chachłowa  Białoruś 28,62
18. 5 0 Katarína Listopadová  Słowacja 28,63
19. 5 9 Dominique Bouchard  Kanada 28,66
20. 5 3 Yekaterina Rudenko  Kazachstan 28,67
5 1 Simona Baumrtová  Czechy
22. 6 9 Stephanie Au  Hongkong 28,70
23. 4 0 Eygló Ósk Gústafsdóttir  Islandia 28,75
24. 5 7 Park Han-byeol  Korea Południowa 28,85
25. 6 7 Maaike de Waard  Holandia 28,86
26. 4 1 Alicja Tchórz  Polska 28,87
27. 3 5 Gisela Morales  Gwatemala 28,94
28. 4 8 Daryna Zewina  Ukraina 28,97
29. 4 9 Bobbie Gichard  Nowa Zelandia 29,15
30. 3 4 Magdalena Kuras  Szwecja 29,33
31. 2 5 Naomi Ruele  Botswana 29,36
32. 3 6 Yulduz Kuchkarova  Uzbekistan 29,37
33. 3 3 Amit Iwri  Izrael 29,50
34. 3 2 Ekaterina Avramova  Turcja 29,60
35. 3 0 Carolina Colorado Henao  Kolumbia 29,61
36. 3 7 Sigrid Sepp  Estonia 29,95
37. 3 9 Chan Caroline Zi Xin  Malezja 30,14
38. 2 4 Jessika Cossa  Mozambik 30,17
39. 3 1 Anak Ratih  Indonezja 30,33
40. 2 3 Ariel Weech  Bahamy 30,77
41. 2 2 Monica Ramírez  Andora 30,89
42. 3 8 Andrea García  Meksyk 30,94
43. 2 7 Evelina Afoa  Samoa 31,74
44. 2 6 Lauren Hew  Kajmany 32,33
45. 2 1 Colleen Furgeson  Wyspy Marshalla 33,04
46. 2 0 Rita Zeqiri  Kosowo 33,65
47. 2 8 Rahaf Baqleh  Jordania 33,67
48. 2 9 Debra Daniel  Mikronezja 33,75
49. 1 4 Yesui Bayar  Mongolia 35,44
50. 1 5 Anastasiya Tyurina  Tadżykistan 38,48
51. 1 3 Tayamika Chang'Anamuno  Malawi 38,81
52. 1 6 Fatema Abdulmohsen  Bahrajn 40,40
4 3 Rachel Bootsma  Stany Zjednoczone DNS
4 2 Mimosa Jallow  Finlandia DSQ

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Półfinały odbyły się o 17:42[2].

Półfinał 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Tor Zawodniczka Państwo Czas Uwagi
1. 4 Etiene Medeiros  Brazylia 27,41 Q
2. 5 Liu Xiang  Chiny 27,67 Q
3. 6 Madison Wilson  Australia 27,83 Q
4. 3 Lauren Quigley  Wielka Brytania 27,88 Q
5. 7 Theodora Drakou  Grecja 28,01 Q, NR
6. 2 Anastasija Fiesikowa  Rosja 28,11
7. 8 Darja Ustinowa  Rosja 28,39
8. 1 Sanja Jovanović  Chorwacja 28,59

Półfinał 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Tor Zawodniczka Państwo Czas Uwagi
1. 4 Fu Yuanhui  Chiny 27,18 Q
2. 3 Mie Nielsen  Dania 27,63 Q, NR
3. 5 Emily Seebohm  Australia 27,70 Q
4. 8 Mathilde Cini  Francja 28,16
5. 7 Elena Gemo  Włochy 28,21
6. 2 Kirsty Coventry  Zimbabwe 28,28
7. 6 Béryl Gastaldello  Francja 28,30
8. 1 Aleksandra Urbańczyk  Polska 28,46

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał odbył się o 18:49[3].

Miejsce Tor Zawodniczka Państwo Czas Uwagi
Gold medal icon.svg 4 Fu Yuanhui  Chiny 27,11
Silver medal icon.svg 5 Etiene Medeiros  Brazylia 27,26 AM
Bronze medal icon.svg 6 Liu Xiang  Chiny 27,58
4. 2 Emily Seebohm  Australia 27,66
5. 3 Mie Nielsen  Dania 27,73
6. 7 Madison Wilson  Australia 27,92
7. 1 Lauren Quigley  Wielka Brytania 27,99
8. 8 Theodora Drakou  Grecja 28,17

Przypisy[edytuj | edytuj kod]