Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2015 – sztafeta mieszana 4 × 100 m stylem dowolnym

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2015
pływanie
sztafeta mieszana 4 × 100 m stylem dowolnym
Złoty medal  Stany Zjednoczone
Ryan Lochte, Nathan Adrian,
Simone Manuel, Missy Franklin,
Conor Dwyer*, Margo Geer*,
Abbey Weitzeil*
Srebrny medal  Holandia
Sebastiaan Verschuren, Joost Reijns, Ranomi Kromowidjojo, Femke Heemskerk, Kyle Stolk*, Marrit Steenbergen*
Brązowy medal  Kanada
Santo Condorelli, Yuri Kisil,
Sandrine Mainville, Chantal van Landeghem, Karl Krug*, Victoria Poon*

* oznacza zawodników, którzy płynęli tylko w eliminacjach

Mistrzostwa Świata w Pływaniu
Kazań 2015
Skoki do wody
Indywidualne
1 m mężczyźni kobiety
3 m mężczyźni kobiety
10 m mężczyźni kobiety
Synchronicznie
3 m mężczyźni kobiety
10 m mężczyźni kobiety
Mieszane 3 m 10 m
zespół
Skoki z klifów
Pływanie na otwartym akwenie
5 km mężczyźni kobiety
10 km mężczyźni kobiety
25 km mężczyźni kobiety
Zespół zespół
Pływanie
Styl dowolny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
800 m mężczyźni kobiety
1500 m mężczyźni kobiety
Styl grzbietowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl klasyczny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl motylkowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl zmienny
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
Sztafety – styl dowolny
4 × 100 m mężczyźni kobiety
4 × 200 m mężczyźni kobiety
Sztafety – styl zmienny
4 × 100 m mężczyźni kobiety
Sztafety mieszane
4 × 100 m styl dowolny styl zmienny
Pływanie synchroniczne
Solo technicznie dowolnie
Duety technicznie dowolnie
Zespół technicznie dowolnie
kombinacja
Duety mieszane technicznie dowolnie
Piłka wodna

mężczyźnikobiety

Sztafeta mieszana 4 × 100 m stylem dowolnym – jedna z konkurencji rozgrywanych podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2015. Zarówno eliminacje jak i finał odbyły się 8 sierpnia.

W tej debiutującej na mistrzostwach świata konkurencji wzięło udział 123 pływaków z 28 krajów.

Zwycięstwo odniosła reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Srebro zdobyli Holendrzy. Brąz wywalczyli Kanadyjczycy.

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco:

Rekord Reprezentacja Czas Miejsce Data
Rekord świata  Australia
Tommaso D’Orsogna (49,65)
Cate Campbell (52,83)
James Magnussen (47,29)
Bronte Campbell (53,52)
3:23,29[1] Australia Perth 1 lutego 2014
Rekord mistrzostw świata

W trakcie zawodów ustanowiono następujące rekordy:

Data Etap konkurencji Reprezentacja Czas Rekord
8 sierpnia eliminacje  Stany Zjednoczone
Conor Dwyer (49,47)
Ryan Lochte (48,43)
Margo Geer (53,12)
Abbey Weitzeil (53,49)
3:24,51 CR
8 sierpnia finał  Stany Zjednoczone
Ryan Lochte (48,79)
Nathan Adrian (47,29)
Simone Manuel (53,66)
Missy Franklin (53,31)
3:23,05 WR, CR

Legenda: CR – rekord mistrzostw świata

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje odbyły się o 10:24[2].

Miejsce Wyścig Tor Państwo Zawodnik / Zawodniczka Czas Uwagi
1. 3 3  Stany Zjednoczone Conor Dwyer (49,47)
Ryan Lochte (48,43)
Margo Geer (53,12)
Abbey Weitzeil (53,49)
3:24,51 Q, CR, AM
2. 4 4  Rosja Andriej Grieczin (49,21)
Nikita Łobincew (47,97)
Wieronika Popowa (54,00)
Natalja Łowcowa (54,05)
3:25,23 Q
3. 3 5  Włochy Luca Dotto (49,30)
Filippo Magnini (48,60)
Federica Pellegrini (54,35)
Erika Ferraioli (53,98)
3:26,23 Q
4. 3 4  Szwecja Christoffer Carlsen (49,78)
Simon Sjödin (49,70)
Michelle Coleman (53,35)
Louise Hansson (53,77)
3:26,60 Q
5. 3 0  Holandia Sebastiaan Verschuren (49,49)
Kyle Stolk (49,44)
Marrit Steenbergen (55,29)
Femke Heemskerk (52,69)
3:26,91 Q, NR
6. 2 7  Chiny Yu Hexin (49,82)
Lin Yongqing (49,29)
Qiu Yuhan (53,87)
Tang Yuting (54,73)
3:27,71 Q
7. 2 4  Kanada Yuri Kisil (49,36)
Karl Krug (49,20)
Sandrine Mainville (54,22)
Victoria Poon (54,97)
3:27,75 Q
7. 2 5  Brazylia Matheus Santana (49,82)
Marcelo Chierighini (48,43)
Larissa Oliveira (54,89)
Daynara de Paula (54,61)
3:27,75 Q, SA
9. 4 2  Francja Lorys Bourelly (49,94)
Clément Mignon (48,20)
Cloé Hache (55,33)
Margaux Fabre (54,82)
3:28,29
10. 2 1  Japonia Yuki Kobori (49,69)
Naito Ehara (49,90)
Rikako Ikee (54,31)
Misaki Yamaguchi (54,64)
3:28,54
11. 3 8  Niemcy Christoph Fildebrandt (49,08)
Marco di Carli (48,93)
Alexandra Wenk (55,03)
Marlene Hüther (55,95)
3:28,99 NR
12. 3 2  Turcja Doğa Çelik (50,30)
Kemal Arda Gürdal (49,23)
Ekaterina Avramova (56,21)
Gizem Bozkurt (57,37)
3:33,11
13. 4 7  Singapur Yeo Kai Quan (51,43)
Amanda Lim (57,68)
Quah Ting Wen (56,08)
Quah Zheng Wen (49,39)
3:34,58
14. 1 5  Szwajcaria Lukas Räuftlin (51,25)
Jean-Baptiste Febo (50,76)
Noemi Girardet (56,70)
Maria Ugolkova (56,01)
3:34,72
15. 4 1  Luksemburg Julien Henx (50,99)
Pit Brandenburger (50,85)
Julie Meynen (55,51)
Monique Olivier (57,84)
3:35,19
16. 2 2  Serbia Andrej Barna (51,21)
Uroš Nikolić (50,24)
Miroslava Najdanovski (57,98)
Anja Crevar (59,23)
3:38,66
17. 4 6 FINA Niezależni Sportowcy Matthew Abeysinghe (51,47)
Machiko Raheem (59,94)
Cherantha de Silva (52,60)
Kimiko Raheem (58,93)
3:42,94
18. 4 8  Dominikana Jhonny Peréz (52,85)
Arianna Sanna (59,04)
Dorian McMenemy (58,98)
Jean Luis Gómez (52,98)
3:43,85
19. 1 4  Kostaryka Marie Meza (59,09)
Esteban Araya (54,55)
Helena Moreno (1:00,10)
Mario Montoya (52,42)
3:46,16
20. 4 5  Boliwia Andrew Rutherfurd (52,37)
Maria José Ribera (1:01,73)
Karen Torrez (57,96)
Aldo Castillo (54,40)
3:46,46
21. 2 6  Jordania Khader Baqlah (51,81)
Mohammed Bedour (53,73)
Rahaf Baqleh (1:02,21)
Talita Baqlah (59,59)
3:47,34
22. 2 8  Mozambik Denílson da Costa (55,03)
Jannah Sonnenschein (1:00,94)
Jessika Cossa (59,86)
Igor Mogne (51,77)
3:47,60
23. 4 3  Makau Chao Man Hou (52,92)
Long Chi Wai (1:01,63)
Ngou Pok Man (53,28)
Lei On Kei (1:00,97)
3:48,80
24. 2 3  Kenia Emily Muteti (1:01,03)
Hamdan Bayusuf (56,38)
Talisa Lanoe (1:01,96)
Issa Mohamed (53,49)
3:52,86
25. 3 6  Armenia Vahan Mkhitaryan (53,85)
Monika Vasilyan (1:03,33)
Ani Poghosyan (1:01,29)
Vladimir Mamikonyan (54,49)
3:52,96
26. 3 9  Mongolia Yesui Bayar (1:11,46)
Batsaikhan Dulguun (55,65)
Enkhkhuslen Batbayar (1:05,69)
Delgerkhuu Myagmar (56,05)
4:08,85
1 3  Albania DNS
3 1  Australia DNS
3 7  Meksyk DNS
2 0  Tadżykistan Anastasiya Tyurina (59,88)
Karina Klimyk (1:05,82)
Olim Kurbanov (1:11,96)
Ramziyor Khorkashov (DSQ)
DSQ
4 0  Papua-Nowa Gwinea Ryan Pini (50,86)
Tegan McCarthy (1:06,05)
Barbara Vali-Skelton (1:04,02)
Sam Seghers (DSQ)
DSQ

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał odbył się o 19:17[3].

Miejsce Tor Państwo Zawodnik / Zawodniczka Czas Uwagi
Gold medal icon.svg 4  Stany Zjednoczone Ryan Lochte (48,79)
Nathan Adrian (47,29)
Simone Manuel (53,66)
Missy Franklin (53,31)
3:23,05 WR, CR
Silver medal icon.svg 2  Holandia Sebastiaan Verschuren (48,74)
Joost Reijns (49,09)
Ranomi Kromowidjojo (52,48)
Femke Heemskerk (52,79)
3:23,10 ER
Bronze medal icon.svg 1  Kanada Santo Condorelli (48,19)
Yuri Kisil (48,25)
Chantal van Landeghem (53,60)
Sandrine Mainville (53,55)
3:23,59
4. 5  Rosja Władimir Morozow (48,27)
Aleksandr Suchorukow (47,74)
Wieronika Popowa (53,72)
Natalja Łowcowa (54,48)
3:24,21
5. 3  Włochy Marco Orsi (48,70)
Filippo Magnini (48,19)
Federica Pellegrini (54,26)
Erika Ferraioli (54,11)
3:25,26
6. 8  Brazylia Matheus Santana (48,96)
Bruno Fratus (47,83)
Larissa Oliveira (54,15)
Daynara de Paula (54,64)
3:25,58 SA
7. 7  Chiny Yu Hexin (49,70)
Lin Yongqing (49,06)
Qiu Yuhan (53,83)
Tang Yuting (54,35)
3:26,94 AS
8. 6  Szwecja Christoffer Carlsen (50,03)
Simon Sjödin (49,67)
Michelle Coleman (53,41)
Louise Hansson (53,98)
3:27,09

Legenda: CR – rekord mistrzostw świata

Przypisy[edytuj | edytuj kod]