Pływanie na otwartym akwenie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2015 – 10 km mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2015
Pływanie na otwartym akwenie
10 km mężczyzn
Złoty medal Stany Zjednoczone Jordan Wilimovsky
Srebrny medal Holandia Ferry Weertman
Brązowy medal Grecja Spiridon Janiotis
Mistrzostwa Świata w Pływaniu
Kazań 2015
Skoki do wody
Indywidualne
1 m mężczyźni kobiety
3 m mężczyźni kobiety
10 m mężczyźni kobiety
Synchronicznie
3 m mężczyźni kobiety
10 m mężczyźni kobiety
Mieszane 3 m 10 m
zespół
Skoki z klifów
Pływanie na otwartym akwenie
5 km mężczyźni kobiety
10 km mężczyźni kobiety
25 km mężczyźni kobiety
Zespół zespół
Pływanie
Styl dowolny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
800 m mężczyźni kobiety
1500 m mężczyźni kobiety
Styl grzbietowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl klasyczny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl motylkowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl zmienny
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
Sztafety – styl dowolny
4 × 100 m mężczyźni kobiety
4 × 200 m mężczyźni kobiety
Sztafety – styl zmienny
4 × 100 m mężczyźni kobiety
Sztafety mieszane
4 × 100 m styl dowolny styl zmienny
Pływanie synchroniczne
Solo technicznie dowolnie
Duety technicznie dowolnie
Zespół technicznie dowolnie
kombinacja
Duety mieszane technicznie dowolnie
Piłka wodna

mężczyźnikobiety

10 km mężczyzn – jedna z konkurencji rozgrywanych podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2015 w ramach pływania na otwartym akwenie. Zawody zostały rozegrane 27 lipca.

Do rywalizacji zgłoszonych zostało 72 zawodników z 44 państw[1]. Zwyciężył reprezentujący USA Jordan Wilimovsky[2].

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Rywalizacja rozpoczęła się o 12:00.

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
Gold medal icon.svg Jordan Wilimovsky  Stany Zjednoczone 1:49:48.2
Silver medal icon.svg Ferry Weertman  Holandia 1:50:00.3
Bronze medal icon.svg Spiridon Janiotis  Grecja 1:50:00.7
4 Sean Ryan  Stany Zjednoczone 1:50:03.3
5 Jack Burnell  Wielka Brytania 1:50:05.8
6 Marc-Antoine Olivier  Francja 1:50:06.4
7 Simone Ruffini  Włochy 1:50:09.1
8 Richard Weinberger  Kanada 1:50:19.9
9 Allan do Carmo  Brazylia 1:50:23.1
10 Federico Vanelli  Włochy 1:50:23.1
11 Yasunari Hirai  Japonia 1:50:28.3
12 Axel Reymond  Francja 1:50:28.4
13 Gergely Gyurta  Węgry 1:50:37.6
14 Daniel Fogg  Wielka Brytania 1:50:39.7
15 Simon Huitenga  Australia 1:50:41.3
16 Andreas Waschburger  Niemcy 1:50:41.4
17 Zu Lijun  Chiny 1:50:46.0
18 Christian Reichert  Niemcy 1:50:46.4
19 Chad Ho  Południowa Afryka 1:50:47.9
20 Esteban Enderica  Ekwador 1:50:48.3
21 Diogo Villarinho  Brazylia 1:50:48.8
22 Mateusz Sawrymowicz  Polska 1:50:49.1
23 Oussama Mellouli  Tunezja 1:50:50.2
24 Marcel Schouten  Holandia 1:50:52.4
25 Ihor Chervynskyi  Ukraina 1:50:57.3
26 Daniel Delgadillo  Meksyk 1:51:00.8
27 Erwin Maldonado  Wenezuela 1:51:19.1
28 George O’Brien  Australia 1:51:19.6
29 Antonios Fokaidis  Grecja 1:51:27.3
30 Kane Radford  Nowa Zelandia 1:51:29.4
31 Guillermo Bertola  Argentyna 1:51:33.6
32 Witalij Chudiakow  Kazachstan 1:51:33.7
33 Kirill Abrosimov  Rosja 1:51:37.1
34 Ivan Enderica Ochoa  Ekwador 1:51:54.5
35 Yohsuke Miyamoto  Japonia 1:52:06.7
36 Márk Papp  Węgry 1:52:53.0
37 Ján Kútnik  Czechy 1:52:56.8
38 Matthias Schweinzer  Austria 1:52:57.5
39 Diego Vera  Wenezuela 1:52:58.9
40 Gabriel Villagoiz  Argentyna 1:53:00.6
41 Rafael Gil  Portugalia 1:53:01.2
42 Shahar Resman  Izrael 1:53:05.1
43 Daniil Serebrennikov  Rosja 1:53:11.9
44 Christopher Bryan  Irlandia 1:53:22.9
45 Qiao Zhongyi  Chiny 1:53:38.5
46 Wencisław Ajdarski  Bułgaria 1:53:58.6
47 Antonio Arroyo  Hiszpania 1:54:00.2
48 Arturo Pérez Vertti  Meksyk 1:54:18.4
49 Youssef Hossameldeen  Egipt 1:54:22.5
50 Adel Ragab  Egipt 1:55:41.5
51 Gustavo Gutiérrez  Peru 1:56:23.1
52 Kyrylo Shvets  Ukraina 1:56:25.8
53 Shai Toledano  Izrael 1:56:27.9
54 Matěj Kozubek  Czechy 1:56:34.2
55 Vasco Gaspar  Portugalia 1:56:38.9
56 Eric Hedlin  Kanada 1:56:52.3
57 Tamás Farkas  Serbia 1:58:22.1
58 Héctor Ruiz  Hiszpania 1:58:22.2
59 Ivan Šitić  Chorwacja 2:00:05.7
60 Haythem Abdelkhalek  Tunezja 2:03:26.7
61 Kenessary Kenenbayev  Kazachstan 2:05:43.6
62 Walter Caballero  Boliwia 2:08:15.3
63 Kwan Ho Yin  Hongkong 2:10:56.5
64 Tse Tsz Fung  Hongkong 2:11:05.9
65 Cristofer Lanuza  Kostaryka 2:12:23.3
66 Ávila Emilio  Gwatemala 2:14:15.4
67 Abdulla Al-Balooshi  Zjednoczone Emiraty Arabskie 2:14:43.3
68 Marek Pavúk  Słowacja 2:16:37.0
69 Mandar Divase  Indie 2:16:50.2
Daniel Marais  Południowa Afryka DNF
Brian Ryckeman  Belgia DNS
Aflah Prawira  Indonezja DNS

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. 10km Men – Start List (ang.). kazan2015.com. [dostęp 2015-12-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-09-10)].
  2. 10km Men – Official Results (ang.). kazan2015.com. [dostęp 2015-12-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-09-10)].