PSFK Czernomorec Burgas

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
PSFK Czernomorec Burgas
Data założenia 2005
Liga
I liga bułgarska
Państwo  Bułgaria
Stadion Stadion Czernomorec
Prezes Bułgaria Mitko Sabew
Trener Bułgaria Dimityr Dimitrow od 2011
Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe

PFK Czernomorec Burgasbułgarski klub piłkarski założony w 2005 roku przez osoby, które na początku lat 90. budowały siłę Neftochimika Burgas. Prezesem Czernomorca 919 jest główny sponsor Neftochimika Christo Portoczanow, trenerem - Dimityr Dimitrow, dla którego praca w Neftochimiku, okraszona awansem do ekstraklasy, była początkiem szkoleniowej kariery, a o sile zespołu na boisku decydują piłkarze Mitko Trendafiłow i Todor Kiseliczkow, mający za sobą występy w barwach wicemistrza z 1997 i finalisty Pucharu Bułgarii z 2000 roku.

Klub został zgłoszony do rozgrywek III ligi w sezonie 2005-2006. Zakończył je na pierwszym miejscu, na 30 meczów wygrywając 29 i notując 1 remis. W całym sezonie piłkarze Czernomorca 919 dali sobie strzelić zaledwie 9 goli (sami zdobyli 122).

Czernomorec pierwotnie nazywał się Czerweno Zname i miał swoją siedzibę w Dolnym Ezerewie, na przedmieściach Burgasu. Jednak w październiku 2005 roku władze Burgasu odmówiły przedłużenia Czernomorcowi Burgas, grającemu również w trzeciej lidze, a w przeszłości w ekstraklasie, licencji na użytkowanie stadionu w tym mieście. Tym samym na wolnym obiekcie swoje spotkania mogli rozgrywać zawodnicy Czerweno Zname. Wówczas właśnie klub zmienił siedzibę i nazwę na Czernomorec 919.

Sukcesy[edytuj | edytuj kod]

Wszyscy trenerzy[edytuj | edytuj kod]